• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Czy na masaż trzeba się rozebrać?

Klaudia Cichocka
8 czerwca 2024 
Opinie (2)

Osoby wybierające się na pierwszą wizytę w gabinecie zastanawiają się, czy na masaż trzeba się rozebrać. Głównym celem masażu jest relaks i poprawa samopoczucia, a doświadczeni specjaliści robią wszystko, żeby zadbać o potrzeby klienta. Masażyści proszą o rozebranie się do bielizny przede wszystkim w przypadku masażu całego ciała. Pamiętaj, że decyzja zawsze należy do ciebie.

Masaż relaksacyjny. Ile kosztuje masaż relaksacyjny? Masaż relaksacyjny. Ile kosztuje masaż relaksacyjny?

Czy na masażu trzeba się rozebrać?W większości przypadków nie ma obowiązku rozbierania się do naga. Masażysta będzie pracował tylko na tych partiach ciała, które zostały objęte masażem. Zazwyczaj oznacza to, że podczas masażu pleców i kręgosłupa masażysta poprosi o zdjęcie ubrań z górnej części ciała. Podczas masażu całego ciała zazwyczaj rozbiera się do bielizny, ale zawsze możesz poprosić o przykrycie ręcznikiem tych części ciała, które nie są masowane.

Przed rozpoczęciem masażu warto zapytać masażystę o praktykę stosowaną w danym gabinecie. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o przykrycie ręcznikiem lub o pozostawienie na sobie niektórych części ubrania.

Rodzaj masażu a rozbieranie się:

 • masaż twarzy - zazwyczaj nie ma potrzeby zdejmowania ubrania,
 • masaż pleców i kręgosłupa - można rozpiąć koszulę i zdjąć spodnie do pasa,
 • masaż tajski - często wykonuje się w specjalnym ubraniu, które zapewnia salon masażu, więc nie trzeba się rozbierać,
 • masaż aromaterapeutyczny lub gorącymi kamieniami - wymaga podobnego stopnia rozebrania jak masaż klasyczny, czyli zazwyczaj pozostawia się wyłącznie bieliznę,
 • masaż całego ciała, klasyczny - zazwyczaj rozbiera się do bielizny,
 • masaż refleksologiczny (stóp, dłoni) - najczęściej nie trzeba się rozbierać, wystarczy zdjąć buty i skarpetki,
 • masaż sportowy - podobnie jak w przypadku masażu klasycznego, najczęściej trzeba zdjąć większość ubrań, ale można pozostawić bieliznę.


Masaż tajski. Na czym polega masaż tajski? Masaż tajski. Na czym polega masaż tajski?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jak się ubrać na masaż, skontaktuj się z salonem masażu lub spa, do którego się wybierasz.

Jak się ubrać na masaż?Ubranie na masaż powinno być przede wszystkim wygodne. W większości przypadków przy masażu całego ciała masażysta poprosi o przebranie się w bieliznę jednorazową. Lekkie ubranie sprawdzi się w przypadku suchego masażu tajskiego.

Nawet jeżeli będziesz rozbierać się na masaż ubierz się w lekkie i wygodne ubrania. Po praktyce rozgrzane ciało potrzebuje przede wszystkim otulenia, np. ciepłym dresem. Zdecyduj się również na prostą bieliznę. Unikaj koronkowych czy zbyt obcisłych modeli, które mogą być niewygodne podczas masażu, ale również po nim.

Masaż leczniczy. Na co pomaga masaż leczniczy? Masaż leczniczy. Na co pomaga masaż leczniczy?

Zdejmij biżuterię przed masażem, żeby uniknąć dyskomfortu i uszkodzenia cennych przedmiotów.

Wybierając się na masaż ubierz się w lekki strój, który łatwo zdjąć i założyć. Pamiętaj, że olejki eteryczne i balsamy do masażu mogą zabrudzić ubranie.

Czy do masażu pleców trzeba się rozebrać?Masaż pleców wymaga rozebrania się minimum do pasa. Zwykle trzeba zdjąć górną część ubrania, czyli koszulkę, bluzkę lub sweter. Można pozostawić stanik, jeśli czujesz się bardziej komfortowo, chociaż zaleca się również zdjęcie górnej bielizny. Masażysta musi mieć bezpośredni dostęp do mięśni pleców, co zapewni skuteczność praktyki i pożądane efekty.

Profesjonalny masażysta zadba o prywatność, przykrywając cię ręcznikiem lub prześcieradłem. Odsłania jedynie partie pleców, które są aktualnie masowane, co pozwala czuć się bardziej komfortowo.

Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące rozbierania się, poinformuj masażystę. Profesjonalista zawsze dostosuje się do twoich potrzeb i sprawi, że poczujesz się komfortowo.

Jak się przygotować na masaż?Sposób przygotowania do masażu może nieco różnić się w zależności od rodzaju. Masażysta użyje różnych technik, aby rozluźnić mięśnie, poprawić krążenie i złagodzić ból. Może również zastosować olejki lub inne produkty do masażu.

Jak przygotować się do masażu?

 • Zjedz lekki posiłek - minimum 1,5 godziny przed masażem zrezygnuj z jedzenia ciężkostrawnych potraw. Unikniesz dyskomfortu podczas masażu;
 • Weź prysznic - ciepły prysznic pomoże rozluźnić mięśnie i przygotować skórę do masażu, nie aplikuj żadnych balsamów i kremów;
 • Ubierz się wygodnie - załóż luźne ubranie, które łatwo zdjąć. W niektórych przypadkach masażysta może poprosić o rozebranie się do bielizny, ale zawsze będziesz mieć zapewnioną prywatność i okrycie;
 • Zdejmij biżuterię - łańcuszki, zegarki czy bransoletki będą utrudniać pracę masażysty i wpłyną na jakość masażu;
 • Wyłącz telefon i inne urządzenia elektroniczne - wycisz się i pozbądź rozpraszaczy wpływających na poziom relaksu oraz efekty masażu;
 • Przyjdź na czas - spóźnienie może skrócić czas masażu.

Przygotowanie do masażu wpływa na komfort i skuteczność zabiegu. Duże znaczenie ma rozmowa z masażystą przed rozpoczęciem. Poinformuj o wszystkich schorzeniach, urazach lub przyjmowanych lekach. Opisz własne potrzeby i oczekiwania.

Opinie (2) 1 zablokowana

 • do gabinetu lekarskiego wraca pacjentka i pyta czy przypadkiem nie zostawiła tu majteczek, lekarz odpowiada ze nie. Na to pacjentka mówi; o, jaka ja jestem roztargniona na pewno zostały u stomatologa

  • 0 0

 • Na masaż z happy endem..

  Trzeba koniecznie.

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

W drodze do zdrowia: Joga na wyspie

1650 zł
spotkanie, zajęcia rekreacyjne, joga

Emocje pod kontrolą

spotkanie, konsultacje

Dzień Otwarty Oddziału Położniczego

dni otwarte

Najczęściej czytane