• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyburzenia na terenie UCK. Utrudnienia dla pacjentów

MKo
17 czerwca 2024, godz. 07:00 
Opinie (161)
Budowa Centrum Medycyny Pediatrycznej na terenie UCK potrwa trzy lata. Budowa Centrum Medycyny Pediatrycznej na terenie UCK potrwa trzy lata.

Pacjenci przyjeżdżający do Uniwersyteckiego Centrum KlinicznegoMapka w Gdańsku muszą liczyć się z utrudnieniami. W związku z budową Centrum Medycyny Pediatrycznej konieczne są wyburzenia części budynków w kompleksie. Na teren UCK musi wjechać 120-tonowy dźwig, co wiąże się z zamknięciem części ulic. Utrudnienia rozpoczną się w poniedziałek, 17 czerwca, i potrwają do końca października.Jadąc do przychodni lub szpitala, najczęściej korzystam z:

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym rozpoczęły się prace związane z budową Centrum Medycyny Pediatrycznej.

Planowana budowa to dla szpitala olbrzymie wyzwanie logistyczne. Konieczne będą m.in. wyburzenia budynków na terenie kompleksu UCK. To oznacza z kolei zmiany w organizacji ruchu drogowego i utrudnienia dla kierowców i pacjentów.

Pierwsze wyburzenia, na razie na niewielką skalę, już nastąpiły - usunięto przybudówkę przy budynku nr 9. W najbliższych planach jest wyburzenie budynku nr 7 i 8.

Do wyburzenia przewidziany jest budynek nr 7. Do wyburzenia przewidziany jest budynek nr 7.
W związku z tymi działaniami w UCK pojawi się duży, 120-tonowy dźwig, a dwie wewnętrzne ulice będą zamknięte dla ruchu pacjentów.

- Największe rozbiórki rozpoczniemy na początku wakacji, kiedy aut przyjeżdża do nas mniej. Mam nadzieję, że te prace będą jak najmniej uciążliwe dla naszych pacjentów. Staramy się, by tak było, niemniej jednak zachęcam do wyboru komunikacji miejskiej i taksówek, żeby nie parkować na terenie szpitala samochodami. Co prawda, nie przewidujemy wielkich redukcji miejsc parkingowych - liczba 400 miejsc aktualnie dostępnych dla naszych pacjentów i pracowników zostanie zmniejszona o ok. 30. Bardziej problematyczne mogą być zamknięcia dróg i powstające z tego powodu na ulicach zatory. Liczymy na wyrozumiałość pacjentów korzystających z usług naszego szpitala i przepraszamy za utrudnienia - podkreśla Arkadiusz Lendzion, z-ca dyrektora naczelnego UCK ds. administracyjno-technicznych.
Zmiany w organizacji ruchu na terenie UCK zaczną obowiązywać od poniedziałku, 17 czerwca, i potrwają do końca października. Zmiany w organizacji ruchu na terenie UCK zaczną obowiązywać od poniedziałku, 17 czerwca, i potrwają do końca października.

Zmiany w organizacji ruchu:Od poniedziałku, 17 czerwca:
  • Ruch jednokierunkowy na drodze między budynkiem wyburzanym (zaznaczonym na mapie na pomarańczowo) i CMN

Od poniedziałku, 24 czerwca:
  • zamknięcie drogi pomiędzy budynkami nr 2 i nr 12
  • zablokowany wyjazd bramą nr 3 (za budynkiem nr 9)
  • wyłączona z ruchu droga między budynkiem 9 i budynkiem wyburzanym (zaznaczonym na mapie na pomarańczowo) oraz jej przedłużenie obok budynku nr 4

Wjazd do garażu budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej oraz dla karetek i dla pacjentów Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej pozostaje bez zmian, co jest istotne dla pacjentek rodzących.

Przewidywany termin zakończenia prac wyburzeniowych to koniec października 2024 r. Nowy budynek szpitalny ma być gotowy za 3 lata.
10:38 25 CZERWCA (aktualizacjaakt. 11:04)

"Ja tylko na chwilę" (27 opinii)

GUMed jak zwykle zapchany po brzegi
GUMed jak zwykle zapchany po brzegi
MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatne wizyty u diabetologa związane z cukrzycą ciążową

konsultacje

Arteterapia i psychoedukacja

warsztaty, spotkanie

Bezpłatne wizyty u diabetologa związane z cukrzycą ciążową

konsultacje

Najczęściej czytane