• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Międzynarodowy Dzień Seksu w liczbach. Jakich gadżetów używają Polacy w sypialni?

Mateusz Groen
7 czerwca 2024, godz. 14:00 
Opinie (226)
Powstał nowy raport na temat pożycia seksualnego Polaków. Powstał nowy raport na temat pożycia seksualnego Polaków.

7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seksu, co stanowi dobry moment do przyjrzenia się intymnym sferom życia Polaków. W ostatnich latach debaty dotyczące seksualności stają się coraz bardziej powszechne, a wiele osób z większą otwartością dzieli się swoimi przeżyciami, potrzebami i pragnieniami. Jednak czy faktycznie coś zmienia się w tej sferze u Polaków? Jakie zmiany zachodzą w ich zachowaniach intymnych? Powstał na ten temat raport.


Dzień Seksu, o którym warto mówićJak oceniasz swoje zadowolenie z życia seksualnego?

Od 14 lat 7 czerwca obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Seksu. Nie ma co ukrywać, że seks odgrywa istotną rolę w naszym życiu, zarówno na poziomie fizjologicznym oraz psychologicznym. Bliskość seksualna wpływa na naszą samoocenę i poczucie własnej wartości, a także stanowi ważny element ogólnego dobrego samopoczucia.

Regularne życie seksualne przyczynia się również do lepszego zdrowia fizycznego, poprawiając krążenie, poziom hormonów oraz system odpornościowy. Współżycie seksualne wyzwala endorfiny, które działają jako naturalne antydepresanty, zmniejszając poziom stresu i poprawiając nastrój.

"Kiedyś to były związki, a teraz tylko Tinder"

Niedawno został opublikowany raport "Co słychać w sypialniach Polaków", stworzony przez Agencję Streetcom . Dostarcza on ciekawych danych, pokazując, jak często Polacy uprawiają seks, jakie mają fantazje seksualne oraz jakie gadżety wprowadzają do swojej sypialni. Raport również ukazuje miejsca, w których Polacy najczęściej zaopatrują się w akcesoria erotyczne i ocenia ich zadowolenie z własnego życia seksualnego. Wyniki badań wskazują, że rośnie liczba osób eksperymentujących i wprowadzających nowe elementy do swojego życia intymnego.

Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland

Czy jesteśmy zadowoleni ze swojego życia seksualnego?Połowa respondentów wyraziła pełne zadowolenie ze swojego życia seksualnego, jednak równocześnie tyle samo osób uważa, że istnieje przestrzeń do poprawy i ich życie intymne mogłoby być lepsze. A 4 proc. badanych stwierdziło, że jest całkowicie niezadowolona ze swojej sytuacji seksualnej.

Międzynarodowy Dzień Seksu to idealny moment na rozmowy o seksie. Międzynarodowy Dzień Seksu to idealny moment na rozmowy o seksie.

Jak często chodzimy do łóżka?Większość uczestników badania przyznała, że współżyje seksualnie kilka razy w tygodniu lub kilka razy w miesiącu, podczas gdy 3 proc. zadeklarowało, że w ogóle nie uprawia seksu. Ponadto 90 proc. badanych przyznało, że jest lojalna wobec jednego partnera seksualnego, choć niewielki odsetek, dokładnie 3 proc., ma kilku stałych partnerów.

Z kolei 2 proc. uczestników badania ujawniło, że angażuje się w kontakty seksualne z osobami, z którymi nie tworzą długoterminowych relacji. Statystyki pokazują, że większość osób preferuje monogamiczne relacje seksualne.Jakie łóżkowe gadżety lubimy?Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland
Blisko 8 na 10 osób przyznało, że przynajmniej raz użyło żelów intymnych. Z kolei 6 na 10 badanych wypróbowało bieliznę czy stroje oraz różnorodne dodatki erotyczne. Połowa uczestników badania korzystała z wibratorów, a prawie 4 na 10 osób wypróbowało pierścienie wibrujące.

Mniej chętnie badani sięgali po korki analne i akcesoria związane z BDSM, które zyskały uznanie u 17 proc. ankietowanych. Jednak widać znaczną otwartość na nowości: aż 95 proc. uczestników badania zadeklarowało chęć wypróbowania nowych gadżetów erotycznych. To pokazuje gotowość Polaków do eksperymentowania i wprowadzania nowych elementów do swojego życia intymnego.

Cyberflashing: wstydliwa plaga mediów społecznościowych Cyberflashing: wstydliwa plaga mediów społecznościowych

Jak często fantazjujemy?Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland
Fantazjujemy na potęgę. Zaledwie 7 proc. uczestników badania przyznało, że nie posiada żadnych fantazji seksualnych, natomiast 10 proc. odmówiło udzielenia odpowiedzi na to pytanie. Największą grupą okazały się osoby, które wskazały, że mają takie fantazje średnio kilka razy w tygodniu, co stanowi 30 proc. badanych. Kolejne 15 proc. przyznało, że fantazjuje średnio kilka razy dziennie. Co więcej, 10 proc. osób zadeklarowało, że ich fantazje seksualne pojawiają się z dużą częstotliwością, wynoszącą co najmniej kilkanaście razy dziennie.

Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland (w dniach 1 - 31.05.2024 r.) zostało techniką CAWI (ComputerAssisted Web Interviewing) na grupie Polaków w wieku 18-70 lat, na próbie 10388 osób.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (226)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Niedzielna pobudka z Thera Wellness

150 zł
zajęcia rekreacyjne, trening, joga

Bezpłatne badania mammograficzne

badania

Bezpłatne wizyty u diabetologa związane z cukrzycą ciążową

konsultacje

Najczęściej czytane