• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejka na onkologii - pacjenci umawiani co 5 min. Lekarz przyjmował poza godzinami pracy

Piotr Kallalas
10 czerwca 2024, godz. 08:00 
Opinie (65)
Szpital w Wejherowie zapewnia, że była to jednostkowa sytuacja. Szpital w Wejherowie zapewnia, że była to jednostkowa sytuacja.

Pacjenci onkologiczni wejherowskiej Poradni Onkologicznej musieli czekać kilka godzin na przyjęcie do lekarza, który i tak konsultował chorych po godzinach pracy. Szpital umawia pacjentów na wizyty co 5 minut. - Z uwagi na małą liczbę lekarzy specjalistów onkologów dostępnych na rynku pracy chcemy mimo wszystko przyjmować jak największą liczbę pacjentów wymagających wsparcia onkologicznego - tłumaczy szpital.Jak długo zdarzyło ci się czekać na lekarza?

Kolejki w poradniach onkologicznych to niestety smutna rzeczywistość wielu szpitali. W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgłoszenie od męża pacjentki, która miesiąc czekała na konsultację onkologiczną w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Na miejscu okazało się jednak, że jest kilkugodzinne opóźnienie, a chorzy będą przyjmowani już wręcz po ustalonych godzinach.

- Wizyta została umówiona na 17:45. Żona stawiła się o czasie, wiedząc, że za każdym razem jest okołogodzinne opóźnienie, więc wiedziała, że do domu wróci po 19. Co ciekawe, na stronie szpitala podane jest, że poradnia przyjmuje pacjentów max. do godz 18 i to tylko w niektóre dni. Pracować miała do godz 17:00. Skąd więc rejestracja na 17:45 - nie wiadomo. W kolejce czekało kilkanaście pacjentek i opóźnienie na wejściu wynosiło 1 godzinę i 20 minut. W okolicy godz. 19 pan doktor miłym głosem oznajmił czekającym, że rozpoczęła się przerwa techniczna, która potrwa od pół godziny do nawet 1,5 godziny. Nigdy nie wiadomo ile - opisuje Pan Marcin.
Gdyńskie lądowisko otwarte. Gdyńskie lądowisko otwarte. "Zgłaszam pełną gotowość"

Rejestracja pacjentek na tę samą godzinę?Onkolog zapewnił pacjentów, że pomimo że teoretycznie zakończył już pracę, to jednak przyjmie wszystkich pacjentów.

- Dodatkowo mówił, że zgłaszał już ten problem dyrekcji, ale bez efektu. W końcu dowiedzieliśmy się, że opóźnienia, które zawsze mają miejsce, wynikają z tego, że rejestracja rejestruje pacjentki onkologiczne co 5 minut i on nie jest w stanie ich obsłużyć w tak krótkim czasie. I rzeczywiście wczoraj okazało się, że są 3 panie, które są zarejestrowane na tę samą godzinę - opisuje Pan Marcin.
Rodzina opisuje, że wszystkie pacjentki były wdzięczne lekarzowi, który był empatyczny, ale zaznacza, że tak nie powinien działać system rejestracji i przyjmowania pacjentów.

- Lekarz był miły i kompetentny, ale jak taki ktoś z ogromnym doświadczeniem może pracować w takich warunkach, jakie stwarza mu do pracy szpital w Wejherowie ? Jak długo ten lekarz tam wytrzyma? - dopytuje Pan Marcin.
Sypią się kary za brak szczepień dzieci. Na Pomorzu 305 grzywien w rok Sypią się kary za brak szczepień dzieci. Na Pomorzu 305 grzywien w rok

Lekarz spóźnił się do poradni?O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli Szpitali Pomorskich, którzy tłumaczą, że ta konkretna sytuacja miała charakter incydentalny i była związana ze spóźnieniem.

- W tym konkretnie dniu, ze względu na trudności wynikające z przyczyn niezależnych - zatorów drogowych, lekarz przyjechał do pracy później. Z uwagi na szacunek do naszych pacjentów przyjął wszystkie osoby w tym dniu zapisane. W tym dniu również o godz. 19:00 system, w którym wpisywane są wszystkie dane pacjenta, był zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami aktualizowany, stąd też chwilowa przerwa w przyjmowaniu pacjentów - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich.
Z drugiej jednak strony przedstawiciele szpitala przyznają, że placówka przyjmuje dużą liczbę pacjentów, a także boryka się z brakami kadrowymi, które dotykają oddziały onkologiczne w Polsce. Szpital potwierdził również, że pacjenci są umawiani co 5 minut.

- Poradnia Onkologiczna w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie przyjmuje każdego dnia co najmniej kilkudziesięciu pacjentów. Z uwagi na małą liczbę lekarzy specjalistów onkologów dostępnych na rynku pracy chcemy mimo wszystko przyjmować jak największą liczbę pacjentów wymagających wsparcia onkologicznego - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. - Dlatego pacjenci są umawiani co 5 minut, ale każdy z nich jest konsultowany profesjonalnie. Czasami pacjent przychodzi tylko z bardzo krótką wizytą w celu wypisania np. recepty, inni natomiast przebywają w gabinecie dłużej. Nie jest jednak możliwe, by pacjenci byli umawiani na tę samą godzinę.

Szpital przeprasza- Poradnia Onkologiczna w szpitalu w Wejherowie cieszy się dużym zaufaniem naszych pacjentów. Mamy świadomość, że czasem mogą zdarzyć się nieprzewidziane losowe sytuacje wydłużające pobyt pacjenta, które mogą wpłynąć na niezadowolenie części z nich. Już teraz przepraszamy za tę sytuację, mając nadzieję, że nie będzie się ona powtarzać - dodaje rzecznik Szpitali Pomorskich.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Prowadzenie cukrzycy u kobiet z cukrzycą ciążową lub cukrzycą typu I

badania

Misy i Gongi - sesja relaksacyjna z Jakubem Leonowiczem

70 zł
warsztaty, spotkanie, joga

Joga rodzinna z Martą Sendal

130 zł
warsztaty, spotkanie, joga

Najczęściej czytane