• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Popraw sobie wzrok

Magdalena Oleszko - Włostowska
23 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat) 
Okulary przestały juz być wstydliwym dodatkiem. Eleganckie oprawki dodają uroku czy powagi. Jednak w niektórych sytuacjach okulary przeszkadzają. Dotyczy to np. osób uprawiających czynnie sport. Takim osobom na przeciw wychodzi nauka.

Za jedną z lepszych metod korekcji wad wzroku uważa się metodę laserową. O szczegółach zabiegu opowiada Julia Paskuł, pracownik firmy "Nowy Wzrok".

- Nie ma większych przeciwwskazań do poddania się zabiegowi laserowej korekcji wzroku - mówi Julia Paskuł. - Najlepszy wiek dla korekcji to 18-55 lat. Wada wzroku powinna być stabilna co najmniej 6 miesięcy przed zabiegiem. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi być ogólnie zdrowy. Przeciwwskazaniami są wszelkie choroby ostre.

Za bezwzględne przeciwwskazania do zabiegu uznawane są : jaskra, zaćma, cukrzyca, schorzenia reumatyczne, stany zapalne oczu, stożek rogówki i zmiany w rogówce.

Dzięki zabiegowi możemy całkowicie wyeliminować lub zmniejszyć konieczność noszenia okularów. Skorygować można wszystkie wady: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Wszystko zależy jednak od stopnia wady wzroku. Dlatego aby zostać dopuszczonym do zabiegu, każdy pacjent przechodzi szczegółowe badania i konsultacje.

Laserowa korekcja wad wzroku nie likwiduje starczowzroczności, która jest naturalnym procesem związanym z wiekiem. Na skutek związanej z wiekiem utraty elastyczności soczewki, oko traci zdolność dobrego widzenia, czy to z bliska czy z daleka. Wada zwykle objawia się około 40 - 50 roku życia. Starczowzroczność dotyczy wszystkich. Jeśli wystąpi, pacjenci z wadą wzroku będą potrzebować okularów dwuogniskowych, natomiast ci, którzy nigdy nie nosili okularów, będą musieli używać okularów do czytania.

- Niestety, u osób z nadwzrocznością, które ukończyły 40 lat, po wykonanej korekcie wzroku występuje konieczność noszenia okularów do czytania - mówi Julia Paskuł. - Dzieje się tak dlatego, że laser nie koryguje starowzroczności, gdyż nie działa na soczewkę i utrzymujące ją mięśnie. Jednak okulary przestają być potrzebne w czasie wykonywania innych codziennych czynności.

Sam zabieg jest bezbolesny. Trwa kilkanaście minut i wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, tzn. że kilka godzin po zabiegu można wrócić do domu.

- Po około jednej godzinie od zakończenia zabiegu lekarz skontroluje oko - opowiada Julia Paskuł. - Następnie pacjent otrzyma niezbędne leki i będzie mógł pojechać do domu. Oczywiście lekarz poinformuje go jak pielęgnować oko po zabiegu.

Poprawa widzenia odczuwalna jest już następnego dnia po zabiegu.

- Ryzyko jest niewielkie - mówi Julia Paskuł. - Przeprowadzone badania wskazują, ze ryzyko wystąpienia poważnych powikłań jest mniejsze niż 1%. Za to nieoceniony jest komfort widzenia, zwłaszcza wśród osob z dużą wadą wzroku.

Zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest w Gdańsku, ul. Chmielna 103/104, tel. (058)324-92-22.

Ceny usług:
- badanie przedoperacyjne kwalifikujące - 180 zł.
- korekcja wad wzroku metodą LASIK - 2 300 zł za jedno oko

Cena zabiegu zawiera:
- opieka pooperacyjna w ciągu 3 miesięcy po zabiegu
- zestaw kropli na miesiąc

Magdalena Oleszko - Włostowska

Opinie (42) 2 zablokowane

  • Hej a czy ktoś miał styczność z zaćmą?? szukamy dobrego miejsca na zabieg i znaleźliśmy http://lepiejzobacz.cz/ co myślicie? patrząc na całokształt naprawdę wydaję się super.

    • 0 0

  • starczowzroczność

    Starczowzroczność to rzeczywiście problem wielu osób może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Jak tylko ma się taką możliwość to warto się skonsultować z okulistą. Tu w klinice Vidiummedica w Krakowie są dobrzy okuliści. Mają doświadczenie, więc też wykonają odpowiednie badania. Nie ma się co bać zabiegu.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konferencja "SM i co z tego?"

konferencja

Piknik "Rodzina, Zdrowie, Nauka = Merito"

w plenerze, warsztaty, kiermasz, zajęcia rekreacyjne

Jak ochronić swoje krocze przed nacięciem?

warsztaty, konsultacje

Najczęściej czytane