• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dlaczego warto używać rollera? Pomoże nie tylko w odchudzaniu

JPU
12 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (24)
Rolowanie ciała pozwala m.in. ujędrnić skórę, poprawić jej napięcie i elastyczność, zredukować obrzęki czy zastoje limfatyczne. Rolowanie ciała pozwala m.in. ujędrnić skórę, poprawić jej napięcie i elastyczność, zredukować obrzęki czy zastoje limfatyczne.

Rolowanie ciała pozwala ujędrnić skórę, poprawić jej napięcie i elastyczność, zredukować obrzęki czy zastoje limfatyczne. Na tym jednak nie kończy się prozdrowotne działanie rollera. Możemy nim rolować mięśnie i w ten sposób likwidować ich ból, a także regenerować organizm po treningu.




Rolowanie mięśni - dla kogo?



Czy stosowałeś kiedyś roller?

Rolowanie, czyli masaż z wykorzystaniem specjalnego wałka, wytwarza nacisk na wybrany fragment ciała, podczas którego wykonujemy ruch.

- Roller ma swoje zastosowanie zarówno w sporcie zawodowym, jak i amatorskim. Rollera używają zarówno osoby w trakcie rehabilitacji po uszkodzeniach narządu ruchu, jak i te, które chcą̨ uniknąć́ kontuzji - wyjaśnia Maja Synowicz, studentka kierunku kosmetologia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Rolowanie mięśni pozwala na szybszą regenerację organizmu, a także powoduje zmniejszenie zakwasów po intensywnym treningu, ponieważ redukuje ilość kwasu mlekowego w mięśniach. Z kolei korzystanie z rollera przed treningiem umożliwia lepsze ukrwienie i efektywność mięśni.

- Regularne rolowanie prowadzi również do zlikwidowania bólów mięśniowo-stawowych. Poza tym automasaż przy pomocy rollera pobudza produkcję kolagenu. W konsekwencji tkanka mięśniowa staje się bardziej elastyczna i ujędrniona - wylicza Maja Synowicz. - Podczas rolowania skupiamy się na mięśniach, a nie na obszarach kostnych. Kolan, łokci, kostek, żeber czy wyrostków kolczystych nie rolujemy. Jest to przede wszystkim bolesne i możemy je podrażnić, a nawet uszkodzić.

Modelowanie ciała w Trójmieście


Rolowanie mięśni pozwala na szybszą regenerację organizmu i pozwala na zmniejszenie zakwasów po intensywnym treningu. Rolowanie mięśni pozwala na szybszą regenerację organizmu i pozwala na zmniejszenie zakwasów po intensywnym treningu.

Ćwiczenia z rollerem a modelowanie ciała



Do efektów masażu rollerem możemy zaliczyć także poprawę napięcia i elastyczności skóry, redukcję obrzęków i zastojów limfatycznych oraz usunięcie nadmiaru wody z organizmu. Roller, dzięki swoim wypustkom, pozytywnie wpływa także na rozbijanie i redukcję złogów cellulitowych oraz ujędrnianie ciała.

Szczotkowanie ciała. Czemu służy? Szczotkowanie ciała. Czemu służy?
Nic dziwnego, że coraz częściej salony urody oferujące modelowanie sylwetki proponują swoim klientkom rollmasaż, czyli sesję rolowania lub masażu mechanicznego ciała specjalnym urządzeniem, najczęściej za pomocą drewnianych tralek. Niektóre urządzenia są dodatkowo wyposażone w lampy podczerwone, które docierają do głębszych warstw tkanki podskórnej, co wywołuje wydzielanie ciepła przez organizm. Ze względu na znacznie większą niż manualna moc takiego masażu, szybciej możemy się spodziewać efektów - ujędrnienia, redukcji masy ciała, spłycania rozstępów czy redukcji tkanki tłuszczowej z newralgicznych partii ciała.

- Raz na kilka miesięcy wykonuję serię zabiegów z wykorzystaniem elektrycznego rollera w salonie modelowania sylwetki. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i delikatnie piecze, ale widzę pozytywne efekty. Ciało jest jędrniejsze, cellulit mniejszy, a obwód bioder nieco się zmniejsza, co w moim przypadku mimo diety i ćwiczeń wcale nie jest takie proste - mówi Kasia, nasza czytelniczka z Gdyni.
Czym jest dermaroller i po co go stosować? Czym jest dermaroller i po co go stosować?

Jak często używać rollera?



Częstotliwość stosowania rollera powinna zależeć od efektów, jakie chcemy uzyskać. W przypadku rolowania około treningowego zaleca się stosowanie rollera od trzech do pięciu razy w tygodniu. W przypadku "rozbijania" bólu możemy pokusić się o stosowanie go codziennie, o ile fizjoterapeuta nie zaleci inaczej. Wystarczy nawet pięć lub dziesięć minut, by przy regularnym stosowaniu odczuwać efekty. W przypadku elektrycznych urządzeń rolujących zaleca się sesje tego rodzaju masażu trzy razy w tygodniu, a każda z nich powinna trwać od 30 do 60 minut.
JPU

Miejsca

Opinie (24) 2 zablokowane

  • kosmetologia..dalej juz nie czytalem :)

    • 1 0

  • (2)

    używam rollera od na prawie pół roku i on mnie wyprowadził niesamowicie mocno z cellulitu. zaczynałam od takiego solidnego stadium III a jestem na takim stadium I. praktycznie nie widac go już wg mnie. co do innych rzeczy to ja jeszcze bardzo lubię smarować się nolicell od razu po takim masażu. nic lepszego nie znam na grudki jakie te duo.

    • 1 0

    • (1)

      Coś ciekawego jest w tym kremie? Po jakim czasie ci stan skóry Ci się poprawił?

      • 0 0

      • na pewno jest ekstrakt z zielonej kawy, zielonej kawy, algi fucus, miłorząb japoński, kasztanowcem i kwas hialuronowy. wydaje mi się że chyba jest tez tam ruszczyk kolczasty ale to trzeba by było sprawdzic.

        • 0 0

  • Nie cierpię rollera i mnie nudzi.

    • 0 0

  • uwielbiam rollowanie właśnie na dużych rolkach które są do ćwiczeń, ale też lubię derma rollery. zalezy kto co chce osiągnąć. na cellulit używam jednych i drugich i jestem zadowolona z tego jakie daje to efekty. samo cwiczenie, masowanie robi dużo a jak jeszcze połączy się to z przykładowo vialise serum na cellulit to jest już w ogólnie super.

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Zlot motoCYClovy 2024 & II Deadlift Truck Edition

konsultacje, zlot

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego: Nowoczesne technologie a prawo medyczne

konferencja

Dzień dziecka. Joga dla dzieci 4-6 lat

60 zł
warsztaty, spotkanie, joga

Najczęściej czytane