• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Parkujesz przy pogotowiu, zapłać. Inaczej będzie mandat

Marek
1 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Cały parking przed pogotowiem objęty jest strefą płatnego parkowania. Cały parking przed pogotowiem objęty jest strefą płatnego parkowania.

Zostawiając samochód przed budynkiem pogotowia trzeba uiścić opłatę za parkowanie. Nasz czytelnik nie zrobił tego, bo spieszył się do lekarza z urazem ręki. Dostał mandat, a jego odwołanie - poparte dokumentacją medyczną - zostało odrzucone. Słusznie?



Czy mandaty za brak opłaty za parkowanie przed pogotowiem powinny zostać anulowane?

Płatne parkowanie w śródmieściu Gdyni obowiązuje od 2009 roku. Mieszkańcy zdążyli się już do tego przyzwyczaić, mało kto zapomina o obowiązku wniesienia opłaty za parkowanie w centrum lub na Kamiennej Górze. Ten przypadek jest jednak szczególny, bo pan Marek jechał po pomoc medyczną na pogotowiu ratunkowym.

Oto jego opowieść.

***


Musiałem w nagłym trybie prywatnym samochodem pojechać pod stację pogotowia w Gdyni przy ul. Żwirki i Wigury zobacz na mapie Gdyni. Przyjechałem tam, bo potrzebowałem pomocy związanej z urazem ręki. Zaparkowałem zaraz obok przychodni i nie zastanawiając się długo, udałem się do lekarza dyżurującego.

W budynku byłem około godziny. W tym czasie miałem wykonywany rentgen ręki i odbyłem konsultację z chirurgiem. Po powrocie do samochodu za szybą zobaczyłem wezwanie do zapłaty, wystawione przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, który zawiaduje Strefą Płatnego Parkowania.

Tego samego dnia napisałem stosowne odwołanie, przesyłając również fotografię dokumentacji medycznej, jako potwierdzenie, że byłem w MSPR. Po ponad miesiącu odwołanie zostało oddalone. Osoba udzielająca mi odpowiedzi podała tylko sztywne podstawy prawne. W moim przekonaniu jest to nieuczciwe, gdyż nie parkowałem, żeby przykładowo pójść sobie do restauracji, a faktycznie miałem pilną potrzebę udać się do specjalisty.

Czy osoba, która przyjeżdża do stacji pogotowia w związku z nagłym wypadkiem w pierwszej kolejności musi się martwić o wpłacenie kilku groszy, by nie otrzymać mandatu? Dlaczego ZDiZ nie służy obywatelom, rozpatrując przypadek nagły, a jedynie traktuje wszystkich na zasadzie automatycznej odpowiedzi, nie wykazując chęci współpracy i załatwienia sprawy w sposób przyjazny obywatelowi?

Odpowiada Maciej Karmoliński, zastępca dyrektora ZDiZ w Gdyni:

Opłata dodatkowa może być anulowana tylko w sytuacji, kiedy obiektywne okoliczności uniemożliwiły kierowcy uiszczenie opłaty za parkowanie. Były takie przypadki, że ktoś przyjechał na pogotowie, a stamtąd od razu przeniesiono go na oddział szpitalny, w którym spędził tydzień. W tym konkretnym przypadku kierowca - o ile sam przyjechał na miejsce - powinien wnieść opłatę. Jeśli ktoś go przywiózł, powinien pamiętać o opłacie, a właściciel samochodu może wskazać kierowcę, który tego nie zrobił.
Marek

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie (283) 4 zablokowane

  • płatne parkowanie

    Ciekawe czy Pan Maciej Karmoliński płaci za parkowanie i ma wykupiony abonament - według moich niesprawdzonych informacji to nie. Może o tym by coś powiedział.

    • 3 0

  • Karmolinski

    Ty ośle. Mam nadzieję, że jak będziesz potrzebował pomocy medycznej ...... nie zostanie Ci ona udzielona.

    • 4 0

  • A może by tak "kiss and fly"

    Może to niezbyt trafne w przypadku tej instytucji porównanie ale parking tak mógłby właśnie wyglądać. Wjeżdżasz zostawiasz poszkodowanego w poczekalni, odjeżdżasz na płatny (jak na dłużej).....
    ... Po czym zabierasz chorego i jedziesz z nim do szpitala na SOR (bo nie chcą przyjąć lub co innego) i płacisz za wjazd 5 zeta cieciowi na bramce.

    • 4 0

  • w

    miejscach uzytecznosci publicznej nie powinno byc stref platnego parkowania

    • 2 0

  • Sprawa jest prosta.

    Trzeba od żłoba oderwać bandę nieudaczników która zadłuża nasze miasto na potęgę. Zadłużenie starają się łatać z naszej kieszeni i to dlatego między innymi każą płacić za parkowanie, podnoszą podatki z tytułu nieruchomości do maksymalnie możliwych stawek. Szukają każdego możliwego rozwiązania żeby nas skubnąć a wielce panujący nam prezydent miasta Gdynia - Oświadczył że nie posiada żadnego majątku :) Rozumiecie to ? Facet który rządzi miastem od lat niczego się nie dorobił :) niezły dowcip co ? Oni już widzą że ludzie mają dość i przygotowują się na to co może nastąpić, mianowicie zmianę władzy a wtedy zacznie się sprawdzanie dokumentacji do której teraz mają dostęp nieliczni!!! Strach cztery litery ściska dlatego już w tej chwili zabezpieczają się na wypadek przyszłych problemów i przepisują majątki na rodziny i bliskich. Banda cwaniaczków!!!! a Panu od ręki życzę następnym razem więcej spokoju i rozwagi. POGOTOWIE RATUNKOWE JEST OD TEGO ABY W SYTUACJACH NADZWYCZAJNYCH ZAJMOWAĆ SIĘ RANNYMI. Jeżeli była to kwestia wypadku to trzeba było dzwonić. Szybka opieka szpitalna i zero problemów z parkowaniem. Miłego dnia.

    • 6 0

  • ważne że jest kasa na arkę
    niech pacjenci płacą

    • 1 0

  • Tego pana z urazem ręki nie będę komentował,ponieważ niewiem jaki pan miał uraz tak aby prowadzić samochód .A jeżeli chodzi o parking płatny przed pogotowiem to dla mnie to jest totalny skandal, a jeśli ktoś przyjedzie osobiście z kimś poszkodowanym i nie będzie miał ani grosza bo ma na karcie co wtedy? Czy zaparkuje dalej czy zapłaci mandat? Obstawiam to drugie.Totalny absurd i paranoja rozumiem płatne parkingi na skwerze itd. Ale przed pogotowiem ratunkowym.Brak słów na to chamstwo.

    • 5 0

  • Szpitał powinien płacić. Za każdego.

    • 1 0

  • paradox

    Chwileczkę a czy kierowca karetki też płaci? Przecież pojazd jest pojazdowi równy i jedno i drugie porusza się na kołach

    • 3 0

  • Paranoja!

    Co z tego że prowadził auto z rozwaloną ręką a nie zapłacił za parkometr? W takim momencie nie mysli sie o tym żeby iść po bilet do parkometru tylko o tym by jak najszybciej otrzymać pomoc...Ja miesiąc temu też wylądowałam na tym pogotowiu, też z rozwaloną ręką, ale akurat jechałam z tatą który na szczęście pomyślał o bilecie jak już bylismy 10 minut na pogotowiu, kiedy powoli zaczeły go opuszczać emocje i adrenalina, ale wszyscy pacjenci w kolejce przede mną zapewniali nas że nie ma potrzeby płacenia za parking przed pogotowiem, przecież to by było śmieszne.. Tak uważali. Na pogotowie nie przyjeżdża sie z byle powodem tylko z poważnymi sprawami,ciezkimi urazami , mało kto jest w takiej sytuacji pomyśleć o bilecie !

    • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Distinguished Gentleman's Ride (1 opinia)

(1 opinia)
w plenerze, zlot, imprezy i akcje charytatywne

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

Zlot motoCYClovy 2024 & II Deadlift Truck Edition

konsultacje, zlot

Najczęściej czytane