• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Różowy wiadukt przypomni o profilaktyce raka szyjki macicy

W Europejskim Tygodniu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy wiadukt na ul. Kościuszki będzie podświetlony na różowo.
W Europejskim Tygodniu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy wiadukt na ul. Kościuszki będzie podświetlony na różowo. fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

17 stycznia rozpoczyna się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, a wraz z nim kolejna edycja akcji Pink Lips Project. Projekt edukacyjny ma szerzyć wiedzę o możliwościach wczesnego wykrycia choroby i szczepieniach ochronnych. O badaniach będzie przypominać różowa iluminacja wiaduktu.Robisz badania profilaktyczne?

Zobacz wyniki (170)
W tym roku hasło kampanii brzmi: mówimy "STOP!" wszystkim zachorowaniom i niewiedzy na temat raka szyjki macicy. Gdańsk ponownie przyłącza się do akcji i podświetla na różowo wiadukt przy ul. Kościuszki.

Różowa iluminacja wiaduktu zostanie uruchomiona w poniedziałek wraz z oświetleniem miejskim i świecić będzie codziennie po zmroku, aż do niedzieli, 23 stycznia.

Czytaj: Od 3 lat nie ma szczepień przeciwko HPV w Gdańsku

Zachęcają do szczepień przeciwko wirusowi HPVKolejny raz Gdańsk bierze udział w akcji Pink Lips Project organizowanej przez Oddział Gdańskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Inicjatorzy akcji chcą przekonać młode osoby do zaszczepienia się przeciwko wirusowi HPV, wyjaśniają też, co to jest wirus HPV i jakie są negatywne konsekwencje zakażenia.

Czytaj też: Dziesięć razy więcej cytologii. Kobiety chętnie korzystają z darmowych badań

- Istotne jest też, aby jak najwięcej kobiet przystąpiło do profilaktycznych badań cytologicznych, by minimalizować umieralność na ten nowotwór - przekonują.
Stałą częścią akcji Pink Lips Project są pomalowane na różowo usta. Organizatorzy podkreślają, że to nie tylko symbol, ale i wyraz podziwu dla kobiet, które stają do walki z chorobą. Różowy kolor oznacza też świadomość w zakresie profilaktyki.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Bezpłatne masaże terapeutyczne
badania, konsultacje
maj 26-27
czwartek - piątek, g. 15:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.
Wstęp wolny
Konsultacje dla kobiet
konsultacje
maj 26
czwartek, g. 10:00 - 15:00
Gdańsk, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wstęp wolny
Organicus Vegan & Organic Fair
targi
cze 2-4
czwartek - sobota, g. 10:00
Gdańsk, Amberexpo

Ogłoszenia polecane

Najczęściej czytane