• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Onkolodzy zapraszają na dni otwarte

ws
31 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Walki z Rakiem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym 1 lutego 2020 odbędzie się tzw. "biała sobota". Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Walki z Rakiem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym 1 lutego 2020 odbędzie się tzw. "biała sobota".

Czy możemy skłonić organizm do walki z rakiem, co to jest dieta antyrakowa, indywidualne konsultacje czy badania profilaktyczne - w weekend trójmiejscy onkolodzy zapraszają na "Drzwi otwarte". We wtorek, 4 lutego, już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Rakiem.



W Polsce żyje blisko milion pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem. Każdego dnia kilkadziesiąt nowych osób dowiaduje się, że ma raka i rozpoczyna walkę o swoje zdrowie i życie. Jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych - o tym przekonają specjaliści podczas tzw. "białej soboty".

W weekend wszystkie chętne osoby będą mogły skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych świadczonych w większości największych placówek onkologicznych i hematoonkologicznych na terenie całego kraju.

W Trójmieście w sobotę, 1 lutego, zapraszają Klinika Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii.

Wykłady i konsultacje w UCK



Podczas "Drzwi otwartych" w Klinice Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego dowiemy się m.in. tego, czy raka można uniknąć oraz jakie są sposoby walki z tą chorobą. Posłuchamy też o faktach i mitach w diecie antyrakowej.

Pacjenci będą mieli natomiast możliwość skonsultować się ze specjalistami:

12:00-12:45 - Konsultacje onkologiczne - dr n. med. Jacek Rutkowski
Miejsce: Poradnia Onkologiczna UCK, Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI), III piętro, gabinet nr 11 (ul. Smoluchowskiego 17, 80-214 Gdańsk)

11:00-13:00 - Konsultacje psychologiczne - dr n. med. Katarzyna Lewandowska
Miejsce: Klinika Onkologii i Radioterapii UCK, Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN), budynek D, parter, gabinet nr 3 (ul. Smoluchowskiego 17, 80-214 Gdańsk)

Konsultacje telefoniczne:

11:00-13:00 - Konsultacje onkologiczne - dr n. med. Marcin Sinacki (tel. 58 584 45 62)
11:00-13:00 - Konsultacje psychologiczne - dr n. med. Katarzyna Lewandowska (tel. 58 584 45 92)
13:00-15:00 - Konsultacje dietetyczne - dr n. med. Paulina Borek-Trybała (tel. 506 080 659)

Kobiety po 50. roku życia ze skierowaniem lekarskim, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej (tel. 58 349 36 93, pn-pt w godz. 7:00-14:30), będą miały możliwość bezpłatnego wykonania mammografii w godz. 9-14. Miejsce: Pracownia Mammografii, Zakład Radiologii UCK, Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI), I piętro (ul. Smoluchowskiego 17, 80-214 Gdańsk).

Na bezpłatne badania i konsultacje należy zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL.

Drzwi otwarte w Wojewódzkim Centrum Onkologii



W WCO w ramach "Drzwi otwartych" 1 lutego w godz. 9-13 będzie można wykonać bezpłatnie badania profilaktyczne (mammografię, usg piersi, a panie w wieku 25-59 lat również cytologię). Odbędą się też konsultacje lekarskie z dziedziny onkologii, a Gdańskie Amazonki będą uczyły samobadania piersi.

Rejestracji można dokonywać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 772 39 50 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-18). Aby jej dokonać, konieczne będzie podanie numeru PESEL.
ws

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (57) 3 zablokowane

  • Uwaga na UCK

    Osoba (to jest miłe określenie prawdziwe nie nadaje się do publikacji) twierdząca że jest lekarzem nie pytając pacjenta o zgodę przyprowadziła studentów i traktując chorego jak powietrze stwierdziła, że pacjentów już właściwie nie żyje ale chemię i tak podają.
    Jaką s..... ką trzeba być żeby coś takiego powiedzieć!!!???

    • 0 0

  • akurat

    cytologię niedawno robiłam bo wcześniejsza wyszła dość słabo, ginekolog zalecił papilocare i powtórną cytologie za 5-6 miesięcy, prawdopodobnie było to zakażenie hpv ale się cofnęły te zmiany na szczęście

    • 1 0

  • Po co się leczyć...

    Uważam, że leczenie raka obecnymi w naszym kraju, siermiężnymi metodami nie wiele daje poza kosztownym przedłużaniem życia i bardzo dużym cierpieniu przy zażywaniu "chemii". Poza tym strata czasu na staniu w kolejkach tych fizycznych czy kalendarzowych też wykańcza. Na wizytę do zwykłego okulisty trzeba czekać miesiącami nie mówiąc o innych specjalistach... Do tego każdy z lekarzy z właściwym sobie tonem moralnej wyższości oznajmia zazwyczaj enigmatycznie - nic nie wyjaśniając, że potrzeba zaliczyć kolejnego specjalistę za kolejnych kilkanaście miesięcy... Czasem mam wrażenie, że pacjenci są ustawiani w kolejce po prawdę o swoim zdrowiu podobnie jak pasażerowie samolotów w kolejce do odprawy - wężykiem, wtedy pojemność systemu się zwiększa, choć nic to nie daje bo i tak swoje trzeba odstać...

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy

warsztaty, spotkanie

Bezpłatne badania dla kierowców zawodowych (1 opinia)

(1 opinia)
badania

Najczęściej czytane