Markowe ubrania z drugiej ręki. Komis Fashion Box

Komis Fashion Box pokazuje, że kupowanie markowych ubrań nie musi rujnować naszego portfela.
Komis Fashion Box pokazuje, że kupowanie markowych ubrań nie musi rujnować naszego portfela. mat.pras. Komis Fashion Box

Dbanie o środowisko nigdy wcześniej nie było tak ważną częścią naszego życia. Trend ten bardzo silnie oddziałuje na nasze podejście do mody sprawiając, że szukamy alternatyw dla bezsensownego konsumpcjonizmu. Jednym z ciekawych miejsc w Trójmieście jest Komis Fashion Box, w którym znajdziemy wyselekcjonowane używane, ale markowe ubrania i dodatki.Zakup odzieży używanej coraz częściej jest sposobem na pozyskanie markowych rzeczy w przystępnej cenie. Często komis i odzież używana kojarzy się nam tylko z lumpeksami. Komis Fashion Box nie ma nic wspólnego z popularnymi second-handami. W lumpeksie musimy się sporo natrudzić, żeby znaleźć coś ciekawego. Tutaj, selekcji dokonuje za nas właścicielka sklepu.

- Rzeczy w komisie z markowymi ubraniami to "perełki" modowe, często wyselekcjonowane, pojedyncze egzemplarze, niedostępne na polskim rynku lub dla mas. Komis powstał z miłości do rzeczy i stylu już trzy lata temu. Kobiety, które go odwiedzają, zawsze mogą liczyć, że znajdą tu coś ciekawego, nietuzinkowego. Nasze motto brzmi: Nie trzymaj kasy w szafie - przekonuje Dorota Piasecka, właścicielka Komisu Fashion Box.
Kupujemy dużo rzeczy, nie zdążymy często tego zniszczyć, a płacąc krocie za markowe, piękne rzeczy szkoda je wyrzucać czy oddawać za darmo. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest sprzedanie ich do komisu i odzyskanie chociaż trochę pieniędzy. Dlaczego więc nie spróbować, skoro idea jest znakomita i wszyscy na tym zyskują: osoby odsprzedające swoje perełki odzyskują pieniądze, kobiety, które nigdy nie pozwoliłyby sobie na zakup tak drogich rzeczy, maja możliwość kupienia ich w przystępnych cenach. Jednocześnie dbamy o środowisko, bo korzystamy z tych rzeczy, które już są w obiegu, dając im drugie, a czasem trzecie życie. W przemyśle odzieżowym konsumpcja jest największa na świecie. Decydując się na zakup ubrań z drugiej ręki, stajemy po stronie walki o ekologię i nasze otoczenie.

Każdy może umówić się na spotkanie z właścicielką, jeśli chce oddać swoje rzeczy do komisu. Jednak nie każda rzecz zostanie wybrana. Do komisu przyjmowane są markowe ubrania, w bardzo dobrym stanie i odpowiednim fasonie. Warto zaznaczyć, że jest to sklep z markowymi rzeczami, ale nie butik vintage. W komisie panuje również sezonowość, dlatego obecnie mile widziane są ubrania i dodatki na jesień i zimę, gdyż kobiety chcą kupić daną rzecz i od razu ją nosić. Czasy kupowania na następny sezon już minęły. Jedynie dział butów stanowi tutaj różnicę - panie kupują, jak jest okazja, bo dobre i markowe buty jest trudno znaleźć.

Warto zaglądać do komisu regularnie, ponieważ każdego dnia mogą pojawić się nowe perełki.

- Nigdy nie wiem co klientka przyniesie i jest to dla mnie zawsze pewien rodzaj ekscytacji, kiedy wyciąga rzeczy z torby - zaznacza Dorota Piasecka.
Rzeczy można kupić zarówno stacjonarnie: komis znajduje się na ul. Zygmunta Augusta 9/2B w Gdyni lub online.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Nela pomaga Tymkowi! - Rejestracja dawców szpiku
Nela pomaga Tymkowi! - Rejestracja...
lip 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00- 18:00
Sopot
Targi kosmetyczne i fryzjerskie Uroda
Targi kosmetyczne i fryzjerskie Uroda
targi
paź 9-10
sobota - niedziela
Gdańsk, Amberexpo