Wiadomości

Kolejki, odwołane wizyty, braki w systemie. Problemy ze szczepieniami

Od ponad trzech tygodni trwają w Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Choć zaszczepiono prawie 1,5 mln osób jedną, a 646 tys. dwiema dawkami, wciąż pojawiają się problemy organizacyjne. W miniony weekend gdyński szpital przeżył prawdziwe oblężenie pacjentów, którzy zgłosili się na pobranie pierwszej dawki, w kolejce czekało kilkaset osób. Dodatkowo seniorzy zgłaszają, że przez ogromne zainteresowanie zdarza się, że brakuje drugiej dawki dla zaszczepionych albo fakt szczepienia nie zostaje odnotowany w systemie, wciąż też brakuje terminów.Jak oceniasz organizację szczepień?

dobrze, nie mam zastrzeżeń 9%
raczej źle, choć to trudny proces, więc pewnie uniknięcie problemów jest niemożliwe 17%
bardzo źle 74%
zakończona Łącznie głosów: 837
Tylko w sobotę zaszczepiono w Szpitalach Pomorskich 704 osoby, w tym 197 nauczycieli. Przed Szpitalem im. PCK w Gdyni w weekend ustawiały się ogromne kolejki. Pacjenci czekali po kilka godzin. Jak się okazuje, nie wszyscy byli zarejestrowani, ale przyszli, bo od znajomych słyszeli, że i tak mogą zostać zaszczepieni.

W niedzielę na szczepienie ze swoją 90-letnią babcią czekał pan Piotr.

- Mimo wyznaczonej godziny to, co zastaliśmy na miejscu, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Po prostu szok, bezsilność. Tłum starszych osób kłębiących się dosłownie jeden na drugim, brak dystansu społecznego, godziny stania na dworze. Wszystko przez dezorganizację, która spowodowała, że osoby bez wyznaczonych terminów przychodziły dziś z ulicy pod punkt szczepień i liczyli na możliwość zaszczepienia. W międzyczasie zabrakło szczepionek, które zostały dowiezione w trakcie. Doszło do sytuacji, że zapisane osoby stanęły przed tym, że mogło zabraknąć dla nich szczepionek - opowiada.
Jak mówi, cała sytuacja była trudna do opanowania, dochodziło nawet do rękoczynów.

- Czekanie zajęło nam 2,5 godziny, a były tam osoby, które czekały od rana, gdyż wpychały się przed nie osoby, które przyszły z ulicy. Weryfikacja imienna miała miejsce dopiero po wejściu do środka i została uruchomiona po godz. 15. Spodziewaliśmy się czegoś więcej od aparatu państwowego i bezpośrednio od szpitala, gdyż chaos, który ufundowano osobom starszym, czekającym na zimnie, w tłumie, jest niedopuszczalny - podkreśla.
Kilka godzin na szczepienie czekała też pani Magda ze swoja babcią, która jeszcze przed weekendem dostała informację z gdyńskiego szpitala, że może zostać zaszczepiona w niedzielę.

- Babcia miała szczepienie na późniejszy termin, ale zadzwonili w piątek i powiedzieli, że można przyjść się zaszczepić między 7 a 17, nie podali dokładnej godziny. Stałam kilka godzin w kolejce, bo przyszło wiele niezapisanych osób. W pewnym momencie ktoś wyszedł i powiedział, że zostało tylko 120 dawek szczepionki i tylko tyle osób może zostać. Jak się okazało, moja zarejestrowana babcia była 119 zaszczepioną po tym komunikacie osobą - opowiada.
- Ja czekałem w sobotę. Nie powiem - wyglądało to fatalnie, bo ludzie tłoczyli się w zamkniętym pomieszczeniu, ale zaryzykowałem i jestem zaszczepiony wcześniej - przyznaje pan Jerzy, 75-latek. - Byłem zarejestrowany na wizytę 3 marca, ale w przychodni poza Trójmiastem. Po przyjęciu pierwszej dawki w weekend chciałem odwołać tamtą wizytę, więc zadzwoniłem, ale tam z kolei okazało się, że w systemie wcale nie ma adnotacji dotyczącej mojego szczepienia. Niemniej moja rejestracja została anulowana, co potwierdzono SMS-em. W sobotę dostałem też specjalny blankiet na drugą dawkę, jednak nie jestem pewien, czy centralny system działa prawidłowo. Dlaczego tak ważny fakt mojego zaszczepienia nie został odnotowany w centralnym rejestrze? - pyta nasz czytelnik.
Jednak jak zapewnia Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich, szczepienia seniorów są wprowadzane do e-rejestracji.

- Każde szczepienie jest odnotowywane zgodnie z wymogami. Dla celów rozliczeniowych do NFZ listy rozliczeniowe są sporządzane po upływie miesiąca - dodaje.
Czytaj też: "Chaos i dezorganizacja". Pierwszy dzień szczepień oczami seniora i opiekuna

Brakuje szczepionek na drugą dawkęJak się okazuje, ogromne zainteresowanie pacjentów i szczepienia osób niezarejestrowanych powodują, że z problemami muszą zmierzyć się osoby, które w swoim terminie pierwszą dawkę już przyjęły.

- Jesteśmy z żoną seniorami 80+. Trzy tygodnie temu zaszczepiliśmy się pierwszą dawką szczepionki Pfizera w punkcie Amber Expo. Wszystko przebiegło bez problemów, pełna informacja, bez tłumów. Na poniedziałek, 15.02, zostaliśmy umówieni do szczepienia drugą dawką, o czym zresztą system informatyczny nam przypomniał na dobę przed. Zgłosiliśmy się na umówioną na godz. 14.30 wizytę. Przed wejściem do punktu szczepień kłębił się tłum ludzi, jak się zorientowaliśmy, była to kolejka na pierwsze szczepienie. Ktoś nas poinformował, żeby pójść na początek kolejki. Po pewnym czasie wyszedł jakiś pan, oznajmiając, że trzeba czekać, bo w środku jest tłoczno. Po pewnym czasie pojawił się znowu i poinformował nas i grupę ludzi czekających z nami, że szczepionki Pfizera, którą mieliśmy przyjąć, nie ma, a więc szczepienia nie będzie. Nie mógł nam udzielić żadnych konkretnych informacji, co w tym wypadku robić. Proponował mi dzwonienie ma infolinię, co usiłowałem robić - lecz bezskutecznie - lub zgłoszenie się kolejnego dnia - opowiada pan Edward.
Jak przyznaje, taka sytuacja jest dla nich niezrozumiała, bo zapewniano ich, że druga dawka jest zabezpieczona.

- Najbardziej boli kompletny brak informacji, a przecież wszyscy mający dostęp do systemu informatycznego szczepień znają nasze pełne dane (numery telefonu, e-mail). Dostanie się z Oliwy do punktu szczepień w AmberExpo nie jest sprawą prostą. Nie wiemy, kiedy tam się zgłosić. Przecież są chyba jacyś koordynatorzy, którzy powinni poinformować - podkreśla.
Z kolei pan Dariusz o odwołanym szczepieniu dowiedział się jeszcze przed wizytą w Centrum Medycznym Płyta Redłowska.

- Wczoraj przyszedł SMS z godziną szczepienia, dzisiaj rano dostałem telefon o braku szczepionek - mówi.

Bezpłatny dowóz na szczepienia COVID-19 w TrójmieścieIle szczepionek jest w punkcie?Według Agencji Rezerw Materiałowych, która zajmuje się logistyką dostarczania szczepionek, punkty szczepień mogą minimalnie zamówić szczepionki: Astra Zeneca - 100 dawek (10 fiolek), Moderna - 100 dawek (10 fiolek), Pfizer - 90 dawek (15 fiolek), Pfizer - 30 dawek (5 fiolek).

To, jaką liczbą fiolek szczepionki, a tym samym dawek, dysponuje szpital węzłowy czy punkt szczepień, zależy jednak od dostaw.

- W Szpitalach Pomorskich jest to w zależności od dostępności szczepionek od 400 do ponad 1000 dziennie łącznie dla czterech lokalizacji - mówi Małgorzata Pisarewicz.

Opinie (126) ponad 10 zablokowanych

 • jakie to polskie.... (7)

  szkoda..

  • 67 11

  • Świat upadł na głowe.. chorych się nie leczy a zdrowych się szczepi (2)

   Czekam wciąż na odpowiedź ilu % z 460 urzędujących posłów RP (sędziwych przecież wiekiem czyli grupa najwyższego ryzyka) zmarło w trakcie "pandemii śmierci" w ciągu ostatnich 12 miesięcy?!

   • 8 3

   • Apeluję by w trudnych czasach absolutnie polegać na autorytetach i ekspertach z rządu

    Dlatego też odwiedzam cmentarze bez maseczki jak Pan Prezes, latam po dodatnim tescie na wakacje do Hiszpanii jak Min Zdrowia, puszczam bobaski na zamknięte stoki jak Min Rozwoju i Cyfryzacji. No i oczywiscie obowiązkowo pobyt SPA wzorem najsprawiedliwszej sędziny Trybunału Konstytucyjnego ...

    • 15 1

   • chciał byś szczepić chorych? jak przy wściekliźnie?

    za dużo katechezy, za mało biologii, zaszkodziło ci

    • 0 0

  • nie, to gdańskie, w innych miastach takie proopozycyjne artykuły nie powstają :D

   • 1 2

  • jakie to polskie (1)

   Racja . Miałem wyznaczona datę i godzinę szczepienia. Nie było żadnego problemu ani opóżnienia. Ale przyszły 2-ie osoby , które miały godziny po mnie , ale miały już wypełniony formularz i chciały być wcześniej zaszczepione aniżeli o wyznaczonej godzinie. Porządek był jednak utrzymywany przez personel medyczny i było bardzo dobrze. To sami ludzie robią zamieszanie ,bałagan a póżniej " płaczą " jaka to zła organizacja. Oczywiście obwiniając PiS. i obecny Rząd.

   • 3 2

   • Wprowadz razem z piSSłatymi samobosługę

    • 0 0

  • Jakie to francuskie, niemieckie, holenderskie...

   .

   • 1 1

 • To nie sa problemy organizacyjne po stronie punktów szczepień (7)

  Tylko problemy , które generują ludzie np. przychodząc bez umowienia oraz brak terminowych dostaw szczepionek od producentów . W takich warunkach trudno planować i pojawiają się trudności.

  • 89 28

  • Gdyby z miejsca odprawiano nie umówionych... (4)

   to by nie przychodzili.

   • 27 1

   • A jak takiego poznać zanim zacznie robić sztuczny tłok? (2)

    Policja ma legitymować każdego kto się kręci przy punkcie szczepień?

    • 6 3

    • (1)

     Yeap, wysłać kogoś kto przejdzie się wzdłuż kolejki i powie, że szczepienia tylko dla osób wcześniej zarejestrowanych. Trzeba chcieć się przejść i mieć czas na to.

     • 22 1

     • Nie da rady

      Ludzie kłamią w żywe oczy. Na pytanie czy ma SMS, mówią- tak mam. A potem okazuje się- yyy nie mam ale myślałam/ myślałem ze uda mi się. Pytam a ile lat mają te osoby ??? 5 ? 10 ? Czy są dorosłe ?? Pracuję w takim punkcie i proszę wierzyć że ręce opadają i czasami komentarz jest zbędny

      • 16 0

   • Dokładnie. Powinni takich odprawiać z kwitkiem po kilku razach już by przychodzili na umówione wizyty a nie wczesniej

    • 6 0

  • A jaki to problem????????

   Jest lista przy wejściu : Pana imię i nazwisko?????? Kowalski ! Dziękuję , proszę wejść.... a Pani ? Zarębska Zofia. Nie mam na liście! Żegnam!!!

   • 8 0

  • ?

   a dlaczego szczepią pacjentów spoza kolejki??? jeszcze zrozumiałe by to było, gdyby dawek szczepionki było więcej, a tak, to co? przecież logiczne jest, że pierwszeństwo mają osoby zarejestrowane na konkretny dzień, a nie, że wejdzie ktoś z ulicy i dostanie. Druga sprawa, to przeliczenie osób po pierwszej dawce i zabezpieczenie takiej samej ilości do podania drugiego. Straszne, jak w naszym państwie się nie myśli...

   • 3 0

 • Szczepionki mRNA na poprzedniego Sars i Mers doprowadzały podczas testów po dłuższym czasie do smierci fretek i kotów (27)

  przy pierwszym kontakcie z wirusem (dostawały silnego ataku sepsy). Dzis co prawda mamy Sars-cov2 i ustne gwarancję Sutkowskiego i Grzesiowskiego że są 100% bezpieczne. ALe dla pewności sam prezes Pfizera woli się nie szczepić

  • 45 52

  • (3)

   Na podstawie 94 przypadków w testach próbnych firmy Pfizer, w których wzięło udział około 40000 osób: 8 przypadków w grupie zaszczepionej 20 000 i 86 przypadków w grupie 20 000 placebo. grupa placebo. Ryzyko względne (RR)szczepień = 0,093,co przekłada się na skuteczność szczepionki 90,7% . Brzmi to imponująco, ale bezwzględna redukcja ryzyka dla osoby wynosi tylko około 0,4% (0,0043-0,0004 = 0,0039). Liczba potrzebna do szczepienia (NNTV)= 256 (1 / 0,0039), co oznacza, że aby zapobiec tylko 1 przypadkowi Covid-19,należy zaszczepić 256 osób; pozostałe 255 osób nie odnosi korzyści, ale są narażone na niekorzystne skutki szczepionek

   • 11 14

   • Brzmi jak nie zapinaj pasów

    Bo możesz nie mieć wypadku...

    • 12 1

   • bzdury antycszczepionkowców. (1)

    • 10 4

    • Widzę w tym rękę agentów Putina. Producent Pfizer jest godny zaufania a zarzuty rządu Nigerii wobec Pfizera o eksperymenty na dzieciach z użyciem Trovanu (ujawnione przez Wikileaks) to są tylko oszczerstwa i pomówienia tudzież "fejknius" a być może widzę w tym rękę agentów Putina

     • 6 2

  • Jak możesz dostać sepsy od wirusa? (7)

   Jezu, znajdź chociaż jakiąś sensowniejszą foliarską teorię...

   • 19 0

   • Wszystkie fretki i koty pozdychały w badaniach kklinicznych szczepionek na Sars i Mers (5)

    i to są ogólnodostępne fakty na Twoich masowych mediach i portalach.

    • 4 11

    • Oczywiście że pozdychały. (3)

     Bo się je gazuje na koniec eksperymentu...

     Ale spoko. Przedstaw proszę wyniki badań klinicznych potwierdzające że dostały sepsy po kontakcie z wirusem.

     *Wyniki badań*, nie linki do foliarskich stron.

     • 14 2

     • Zostawcie wyznawców covida i niech się szczepią rano i wieczorem. Ja podziekuję bo słucham naukowców (2)

      I nie chodzi o celebrytów w stylu Sutkowski czy Grzesiowski tylko naukowcy uznani na całym świecie np: Vice President i Dyrektor Badań Naukowych w samym Pfizerze Mike Yeadon, albo np prof. Luca Montgoniera (wirusolog, współodkrywca HIV, laureat Nagrody Nobla), albo np prof. Theo Schetters, polecam też dr Wolfgang Wodarg, mogę tak długo wymieniać tylko po co. Jeśli ktoś zatracił intuicje i nie zauważył ile razy już go okłamano od marca w mediach, ile sprzecznych wytycznych i zaleceń wydawano, ile statystyk "kupy się nie trzyma", jak decydenci olewają zakazy bo doskonale wiedzą że sedno problemu leży gdzie indziej itp itd .... szkoda gadać

      • 9 11

      • covidowcy umierają, umierają, cieżarówki z trumnami w Bergamo nie nadążają (1)

       tylko powiedzcie mi o ile GUS skrócił w zw z Kowidłem długość życia Polaków do wyliczania emerytur???! Bo bajeczki można sobie opowiadać w TV ale w końcu chce zobaczyć jeden namacalny konkret by ocenić skalę pomoru tej "śmiercionośnej pandemii" - ile konkretnie lat skróciła się statystyczna długość życia Polaka

       • 5 7

       • Najlepsze

        że wszystkie zgony poszczepienne są tuszowane. Znacie doktora W. Rogiewicz który z dumą nagrał filmik jak się szczepi i szyderczo żartował sobie z tzw antyszczepionkowców ? Pan Rogiewicz własnie wczoraj zmarł. Sprawdzcie sami w internecie...

        • 5 7

    • tak, portale ....sami tam spece

     spece - kury domowe, malarze i piekarze

     • 8 1

   • A po co dają antybiotyki na Covida?

    • 0 0

  • Ktoś oglądał wczorajsze wieczorne wiadomości na TVN i Polsacie? (10)

   Na obu standardowo nachalna kryptoreklama szczepionek, a na jednej z tych stacji wyświetlili ogromny napis "bezpieczny zastrzyk". Powiedzcie to rodzinom 9 zmarłych po szczepieniu pensjonariuszy z Woli Czołnowskiej. Albo prof. Marianowi Pardeli który zmarł 40 minut po podaniu szczepionki. I co się dziwić że ludzi stracili wszelkie zaufanie do mediów

   • 13 12

   • Pytanie (2)

    Jak był pierwszy zakażony covidem to wszystkie media przez 2 tyg na okągło o tym trąbiły (podwano cała historie życie jednostki, skad przybyła itp itd niczym serial to się ciagnęło). Tak samo detalicznie nagłasniane są indywidualne zgony po covidzie. Ale gdy umierają kolejne osoby na skutek szczepionek to grobowa cisza we wszystkich głównych mediach. Co jest tu grane????!

    • 7 6

    • (1)

     nigdy prawdy nie dowiemy się, więc jakakolwiek choćby najmniejsza dyskusja na temat szczepień oraz polityki ogólnie rozumianej jest kompletną stratą czasu.

     • 5 0

     • Na Sylwestra w TV nie tak się bawiły, tańczyły dzieci resortowe (bez maseczek itp)

      Najlepsze że co chwile słyszymy o kolejnych aferach że czlonkowie rzadu nie stosują się do ograniczeń pandemicznych a teraz będą w mediach do znudzenia czepiać się grupki turystów z Zakopanego bez maseczek.... Cała ta pandemia to spektakl dla zniewolonych emocjonalnie polaków. Nic dziwnego że tak duży kraj jako jedyny na świecie, bez problemu stracił niepodległość na przeszło ponad 100 lat... A pozniej kollejno Niemcy i Sowieci też kontynuowali gnębienie narodu mentalnych niewolników

      • 4 5

   • A teraz zobaczymy co wyniosłeś z matematyki. (3)

    Ile szczepionek jest podawanych dziennie w grupie 80+?
    Ilu ludzi umiera dziennie w grupie 80+?

    Jaką to daje szansę na śmierć w tym samym dniu, co szczepienie?

    • 6 1

    • Skoro umarł 40 min po podaniu szczepionki to chyba jest oczywiste że "bezpieczny zastrzyk" to raczej zastrzyk Mengele (2)

     • 6 9

     • No to teraz policz, jaka jest szansa, że ktoś umrze z innej przyczyny 40 minut po podaniu szczepionki. (1)

      Przypominam, że profesor zszedł na zawał.

      Ale czego ja oczekuję od foliarza? Podstawowej statystyki?

      • 5 4

      • warto przypomnić def. słowa "foliarz" - osoba nosząca foliową maseczkę, jedyną 100% bezpieczną przed "koronką Simonową", spędzająca większość dnia w zatęchłej piwnicy obowiązkowo wyposażonej w telewizor (quasi centrum dowodzeniowe w której foliarz z zachowaniem dystanu śledzi wszystkie stacje TV w desperackim poszukiwaniu wszelkich oznak i statystyk potwierdzających rozwój religii kowidłowej

       • 4 5

   • Martynka dostała wirtualny łańcuszek, który musiała odesłać, aby mieć szczęście.

    Odesłała go grzecznie i nic się nie stało. Tomek również grzecznie odesłał łańcuszek i nic się nie stało. Franek natomiast łańcuszka nie odesłał."Grubo robię na łańcuszki" głośno krzyczał i po trzech dniach rozjechał go tramwaj.

    • 1 3

   • szczepienia gdynia (1)

    mame zaszczepili zle sie poczula glowa brak apetytu lekarz wyrazil zgode po 5 dniach zmarla

    • 0 0

    • masakra

     to szczepionki nie sa tak bezpieczne

     • 0 0

  • wiedza w youtube i fb (2)

   kłamiesz antyszczepionkowcu, nic takiego nie mialo miejsca

   • 10 3

   • (1)

    Ręce opadają. A najlepsze że przed zakupem głupiej pralki poświecacie kilka godzin na research, czytanie opinii, porównywanie cen itp a gdy chodzi o podjęcie najważniejszej decyzji życiowej (czy wziąść udział w tym eksperymencie historycznym) to nie chce sie zada ruszyć i poszukać samemu.

    • 7 7

    • Wprowadzanie każdej szczepionki na świecie to był eksperyment

     • 0 0

  • Zgadza się a całą sprawę w 2009 roku wyniuchała Jane Burgeimeister dziennikarka śledcza.

   zagrożenie masowych szczepień
   50 000 ludzi w wieku 15- 25 lat ofiarami szczepioni na świńską grypę, chorują na narkolepsję (chorobę mózgu)
   szczepionka zalecana, rekomendowana przez WHO, które zmieniło definicje pandemii w celu rozpoczęcia wielomiliardowych kontraktów z przemysłem koncernów farmaceutycznych, ogłoszenie WHO o wyrażeniu zapasów 150 milionów dawek dla populacji globu szczepionki
   na świńską grypę
   o tym jak koncerny farmaceutyczne stały się głównym udziałowcem w sieci laboratoriów WHO na całym świecie, miały za zadanie śledzić rozprzestrzenianie się wirusa pandemicznego
   o przemyślę farmaceutycznym, któremu pandemia generuje dochody
   firma farmaceutyczna, która doprowadziła niemalże do światowej pandemii w 2009 r. gdy wysłała 72 kg materiału szczepionkowego na świnką grypę skażonego śmiertelnym wirusem
   straszono, że 95% populacji umrze na wskutek wirusa, doniesienia o krematoriach i masowych grobach
   na terenie jednego z krajów powstało setki ośrodków szczepienia. Wiele z nich miało specjalny stopień bezpieczeństwa, np. okna z żelaznymi kratami. Policja wchodziła do szpitali i zmuszała lekarzy by szli do tych ośrodków w celu prowadzenia szczepień na świnką grypę
   kampania została przerwana gdy grupa aktywistów założyła masowe sprawy w sądzie przeciwko Minister Zdrowia, której adwokaci nie mogli odpowiedzieć na dowody
   minimalna liczba osób zaszczepiła się w pozostałych krajach
   W Polsce Minister Zdrowia Ewa Kopacz odmówiła jako jedyna oprócz Rosji podpisania kontraktu z korporacjami farmaceutycznymi, jako lekarz powiedziała, że nie będzie szkodzić innym
   w materiale video pada wstrząsająca sugestia, że Polski Rząd zapłacił za to cenę. Kilka dni po tym jak Ewa Kopacz przedstawiła dowody na szkodliwość szczepionki podczas zebrania w parlamentarnego Rady Europy w tajemniczych okolicznościach 96 członków rządu i armii zginęło w katastrofie samolotu
   Ewa Kopacz odtąd zaczęła milczeć o szczepieniach

   • 0 0

 • Blokowana amantadyna od roku, spalona na Tajwanie fabryka hydroksychrolohininy a niektórzy wierzą że szczepionki są z troski... (6)

  Mój Boże skad taki poziom ignorancji

  • 40 29

  • Hehe uwielbiam te socjotechniki proszczepionkowe, nagłasnianie kolejek a przmeilczanie że medycy odmawiają szczepień (3)

   Promowane jest codziennie hasło: oni zaszczepili się szybciej, bo wepchnęli się przed kolejkę. Tworzony jest popyt na preparat leczniczy propagandowo nazywany szczepionką. Kampania z udziałem celebrytów ma wywołać oburzenie i emocjonalną reakcję muszę się zaszczepić, skoro Janda i inni celebryci pierwsi rzucili się do szczepień. Rząd sam zapowiadał niedawno, że zatrudni celebrytów do propagandy pro frekwencyjnej i zamierza wytworzyć emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionki. Machina promocyjna ruszyła czy ludzie się nabiorą? Odbiorcy mediów głównego nurtu na pewno tak

   • 14 6

   • Którzy medycy odmawiają szczepień? (2)

    Mam znajomych w szpitalu - lekarze i pielęgniarki poszli przy pierwszej okazji na szczepienie, odmawiają zazwyczaj sprzątaczki...

    • 8 5

    • Osoby bardzo słabo wyedukowane odmawiają szczepień.

     Ale oni są na etapie autyzmy, rtęci i innych bajek z facebooka.

     • 7 5

    • Pracuję w szpitalu.

     Około 20 procent lekarzy i pielęgniarek odmówiło szczepień. Mają do tego prawo i z niego skorzystali. Pracują normalnie w reżimie sanitarnym. Pozostawić ludziom decyzję co mają robić, bo te szczepionki działają do 8 miesięcy. Potem znów trzeba się będzie szczepić.

     • 0 0

  • Amantadyna, hydroksychrolohinina to są newsy ze Sputnika. (1)

   Tam gdzie nie ma żadnych szczepionek daje się chorym byle co. Najsilniejsi przeżyją.

   • 4 5

   • Bzdury. Znamy te metody dezinformacji. Kto chce niech stosuje.

    • 2 1

 • Akcja pod szpitalem im. PCK to jawna prowokacja dyrekcji (3)

  mająca postawić całą akcję szczepień w złym świetle. Nieudolna prowokacja.

  • 27 43

  • Naprawdę jeszcze wierzycie że te szczepionki są skuteczne i że ten obłęd sie rpzez to skończy? (1)

   Przeciez zapowiedziano nową normalnośc a maseczki i szczepionki to ważne elementy tresury, są one bez większego znaczenia medycznego.

   • 2 6

   • Co brałeś? Jest po tym jakiś kac?

    • 4 1

  • I wiemy lep jakiej propagandy za tym stoi

   Proponuję zaciągnąć honorową wartę

   • 0 0

 • Dobrze tak emerytom (3)

  Niech widzą, za czym głosowali i co tak ochocza popierają.

  • 56 40

  • ojej nieładnie jest źle życzyć

   • 4 3

  • nie każdy emeryt jest d**ilem i pochodzi z matecznika pisdolandu :(podlasie ) ,

   • 14 1

  • Ale za szpitale odpowiada samorząd w większości to jest PO

   • 3 2

 • Szpitale na Pomorzu należą do Platformy Obywatelskiej (8)

  wiadomo że zależy im na jak najgorszej opinii o szczepieniach bo uderza to w rząd
  a ludzie na Pomorzu typowe Lemingi

  • 41 98

  • Co tam, że system rejestracji jest rządowy (3)

   I to przez niego się dzieją takie rzeczy...

   • 20 5

   • Pinokjo znowu ogłosi zwycięstwo nad pandemią i pełen sukces szczepień

    • 17 4

   • A tych co przychodzą bez rejestracji to kto ma powstrzymać? (1)

    Minister zdrowia czy może premier osobiście?

    • 8 7

    • wystarczy cieć który wywali osoby bez uprzedniej rejestracji

     .

     • 4 0

  • Ale durny wpis!!!!!

   • 8 2

  • ~~a Ty kim jesteś???? bo na pewno nie Gdynianinem! Spójrz czasami w lustro!!

   • 5 2

  • tworki czekają

   gdynianin z nowogrodzkiej i wszystko jasne.

   • 3 0

  • Platfusow

   Nie szczepic, niech ich covid wykończy

   • 0 2

 • Zostań w domu, Kaczyński.

  Zostaw to jakimś bezwartościowym teokratom, aby całkowicie spartaczyli kolejny kryzys.

  • 11 8

 • Szczepienia populacyjne ? A to już nie wyszczepianie osobnicze ? (1)

  To wywoła nieobliczalne skutki. Stechiometryczne !

  • 12 5

  • to nie są reakcje chemiczne dla jednostek

   wakcynacja jest oceniana zbiorczo dla populacji ogólnej

   • 0 0

 • (2)

  Tak straszyć, pomiatać i manipulować starszymi ludźmi. W pale się nie mieści.

  • 46 4

  • Skoro rozum strqcili (1)

   To niech nimi pomiataja. Staruchom powinno odebrac sie prawo glosu skoro glupieja do szczetu. Na mlodych sprawadzaja tylko nieszczescia chaos i pis

   • 0 0

   • Gdyby nie starzy

    To Ciebie nie byłoby na świecie. Może nie byłoby to złe.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje