• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wybierz masaż dla siebie

mw
20 sierpnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat) 
Od wieków ludzie stosują masaże aby leczyć zarówno ciało jak i duszę. Ponieważ nasz wygląd idealnie odwzorowuje stan naszego umysłu, warto czasem znaleźć czas na chwilę relaksu i wyciszenia. O wskazaniach i rodzajach masażu opowiadają: Dorota Tatarewicz, Anna Szymańska i Arkadiusz Tutak, masażyści z Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej Fuji San z Gdańska.

- Podczas masażu dochodzi do uaktywnienia wielu korzystnych dla organizmu mechanizmów - mówi Anna Szymańska. - Stymulowany jest m.in. układ immunologiczny, wzrasta ilość przeciwciał dzięki czemu stajemy się bardziej odporni nie tylko na różne infekcje ale przede wszystkim na rozwój wielu groźnych chorób cywilizacyjnych. Dodatkowo wszyscy wiemy, jak zbawienny jest dotyk drugiego człowieka..

- Ciepło i energia, którą każdy z nas w sobie nosi, wyzwala się w obecności drugiej osoby - opowiada Dorota Tatarkiewicz. - Podczas spotkania następuje wymiana tej energii. Kultura w której żyjemy jest kulturą alienacji. Mamy coraz mniej prawdziwego kontaktu z drugim człowiekiem. Poza tym media kreują na bohaterów masowej wyobraźni ludzi idealnych. I przeciętny człowiek zaczyna mieć zafałszowany obraz siebie. Często na masaże przychodzą osoby, które widzą u siebie tylko niedoskonałości. Przez to unikają kontaktów z innymi, no bo skoro nie są idealni to nie zasługują na kontakt i bliskość drugiego człowieka. Nie dotykają i nie są dotykani.

- Dotyk sprawia, że czujemy się bezpieczni i akceptowani - mówi Arkadiusz Tutak. - Człowiek jest istotą która potrzebuje bliskości drugiej osoby. I nie chodzi tu tylko o to najbardziej intymne bycie ze sobą, ale zwykłe przyjacielskie uczucie bliskości. I jest to kolejna zaleta masażu - dotyk wyzwala w nas pozytywne skojarzenia, pozwala się wyciszyć i spojrzeć na siebie z dystansem - z większą miłością i tolerancją do własnego ciała.

- Polecam też w masaż jako pomoc przy rehabilitacji różnych schorzeń - mówi Dorota Tatarewicz. - Nie wolno czekać do momentu, kiedy nie będziemy mogli sie ruszać. Zwykle masaż nie powoduje bólu, jednak jeśli człowiek jest bardzo spięty to niektóre masowane miejsca są bolesne. Warto jednak rozmawiać z masażystą, informować go o tym, czy chcemy zmniejszyć nacisk czy też go zintensyfikować. Warto nawet krzyczeć, bo wtedy człowiek wyrzuca zalegające w nim napięcia. Jak przychodzimy do lekarza to mówimy mu o objawach choroby. Masażyście też powinniśmy mówić o tym co czujemy, bo jemu ułatwi to pracę, a nam uprzyjemni zabieg.

Wybrane rodzaje masażu:
masaż klasyczny
- to najpopularniejszy masaż, który w zależności od intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Oddziałowuje na mięśnie, siłą i ciepłem rozbija się napięcia i przykurcze.

masaż kamieniami - wykorzystuje się do niego kamienie wulkaniczne, które magazynują ciepło. Najpierw wykonuje się masaż ręczny, następnie układa się na dolną część ciała podgrzane kamienie. Oprócz tego kamienie układa się też na czakry - czyli miejsca energetyczne na naszym ciele jak dłonie, stawy, pachwiny. Jest to jeden z bardziej relaksujących i rozluźniających masaży, polecany dla osób bardzo zestresowanych i roztrzęsionych.

masaż misami tybetańskimi - inaczej masaż dźwiękiem. Wibracja masuje nie tylko skórę i mięśnie, ale wchodzi też do kości i każdej komórki naszego ciała, a przez to wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn. Ten masaż może być bezdotykowy, a człowiek może być w ubraniu, Misę kładzie się na danym miejscu na ciele i delikatnie wprawia się ją w ruch tak, aby zaczęła wibrować. Masaż polecany jest ludziom, którzy potrzebują emocjonalnego wyciszenia.

PELOHA - nazwa to skrót od peace, love, harmony. Jest to masaż bardzo delikatny, ale jednocześnie bardzo energetyczny. Podczas masowania nie używa się siły, tylko wykorzystuje różnorodne techniki, które wpływają na to, żeby rozproszyć napięcia w organizmie. Działa antystresowo, usuwa blokady emocjonalne i mentalne. Polecany osobom zestresowanym potrzebującym wyciszenia i harmonii.

masaż aromaterapeutyczny - masaż z użyciem odpowiednich dla danego schorzenia olejków eterycznych, połączony z inhalacją tego samego aromatu podczas zabiegu. Do masażu stosuje się mieszaninę olejków rozpuszczonych w naturalnych olejach roślinnych. Polecany m.in. przy: migrenie, nadciśnieniu, napięciach nerwowych, zmęczeniu fizycznym, bólach głowy i reumatycznych, pomaga zwiększyć odporność.

masaż stóp - poszczególne obszary na stopach odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Masując je można oddziaływać na konkretny narząd. Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała, a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególny narządach.

masaż refleksologiczny twarzy - na twarzy, podobnie jak na stopach znajdują się punkty oraz strefy, które korespondują z poszczególnymi narządami i częściami naszego ciała. W odróżnieniu od stóp, bodźce z twarzy przechodzą krótszą drogę do mózgu. Tam dodatkowo są wzmacniane, dzięki czemu podczas masażu uzyskuje się silny efekt terapeutyczny. Masaż uwalnia od napięć i negatywnych emocji, usprawnia myślenie, koncentrację i zdolność zapamiętywania. Poprawia napięcie mięśni i owal twarzy. Polecany w depresjach, bezsenności, stresie, chorobach przewlekłych i nieuleczalnych jako terapia łagodząca ból i poprawiająca komfort życia.

masaż hawajski (LOMI, LOMI) - lomi oznacza: naciskać, ugniatać, pocierać, pracować nad wnętrzem i zewnętrzną stroną. Długi(trwający min. 2 godz.), bardzo regenerujący i niezwykły masaż, który wykonuje się tańcząc wokół stołu, używając dłoni i przedramion. Działa na sferę psychiczną i emocjonalną, ułatwiając pozbycie się negatywnych wspomnień i emocji. Wyjątkowo przyjemny, wspaniale relaksuje całe ciało i wpływa korzystnie na zdrowie.

masaż tajski - czasem nazywa się go jogą dla leniwych, bo niektóre pozycje przypominają lub odwzorowują pozycje jogi, co umożliwia pracę nad rozciąganiem całego ciała. Masuje się kolanami, dłońmi, łokciami. Masaż bardzo korzystnie stymuluje przepływ krwi i limfy. Dodatkowo ucisk działa na uelastycznienie ścięgien i niwelowanie napięć w mięśniach. Polecany jest osobom, które mają problem z kręgosłupem, stawami i ścięgnami oraz chcą usprawnić swoje ciało.
mw

Opinie (15) 7 zablokowanych

  • Spameed

    Polecam bardzo Spameed w Zieleniaku, masaż wykonuje kobieta lub mężczyzna, a wybór bardzo szeroki, atmosfera super, dbałość o higienę.

    • 1 0

  • polecam (1)

    co facet to facet.
    Masuje tak, że czujesz się swobodnie, nie skrępowany niczym.
    Pyta co i jak. Modyfikuje swoje techniki w zależności od twojego stanu fizycznego i ducha. Nazywa sie aleksander. Polecam.

    • 0 0

    • kazdy ma swoja osobe-ale jak widze kazdy reklamuje siebie IP -look

      wiec przestancie to robic- jest kryzyst a wy jestescie usluga luksusowa - nie robicie rehabilitacji, nie robicie tez masazu leczniczego, nie potraficie ustawic kregoslupa i stawow......wiec sorki ;) moze jakies wierszyki piszcie na temat swojej pracy

      • 0 0

  • A co do masazy Obcych Indyjskich ,ayurvedy tajskich

    to polecam jedynie KLASYCZNE - no chyba ze za bogaci jestescie

    • 0 0

  • masaż u Arka Tutaka

    Jestem zachwycona. Wybiorę się ponownie,gdy sposób w jakim Arek Tutak to robi przeszło moje oczekiwania. Jest profesjonalistą poza tym wkłada bardzo dużo serca w swoją pracę.WSzystkim serdecznie polecam

    • 1 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Slow Space by PUMA

20 zł
warsztaty, spotkanie, konsultacje, joga

Bezpłatne badania dla kierowców zawodowych (1 opinia)

(1 opinia)
badania

Jak ochronić swoje krocze przed nacięciem?

warsztaty, konsultacje

Najczęściej czytane