Wiadomości

stat

Maski do nurkowania w walce z wirusem

Najnowszy artukuł na ten temat

Fala pomocy płynie nieprzerwanie

Całotwarzowa maska do nurkowania EasyBreath firmy Decathlon w prosty sposób (dzięki adapterom) może być przerobiona na wysoce skuteczną maskę ochronną dla personelu medycznego oraz na wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów (CPAP).
Całotwarzowa maska do nurkowania EasyBreath firmy Decathlon w prosty sposób (dzięki adapterom) może być przerobiona na wysoce skuteczną maskę ochronną dla personelu medycznego oraz na wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów (CPAP). mat. prasowe

Koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwo. Wskutek postępującej choroby wiele osób będzie potrzebowało dostępu do respiratorów, których liczba jest ograniczona. Brakuje też masek dla medyków, zapewniających im skuteczną ochronę przeciwwirusową. W tej sytuacji inżynierowie i projektanci na całym świecie pracują nad rozwiązaniami alternatywnymi. Jedną z takich inicjatyw jest "przerabianie" masek do nurkowania przy użyciu specjalnych adapterów drukowanych techniką 3D.Całotwarzowa maska do nurkowania EasyBreath firmy Decathlon w prosty sposób (dzięki adapterom) może być przerobiona na wysoce skuteczną maskę ochronną dla personelu medycznego oraz na wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów (CPAP). Rozwiązania te zostały już z powodzeniem wdrożone we Włoszech (CPAP) i Czechach (maska ochronna).

#maskadlamedyka i dodatkowa ochrona dla pacjenta#MASKADLAMEDYKA to wspólna, ogólnopolska inicjatywa wielu grup roboczych, pozwalająca przyspieszyć i skoordynować prace projektowe. Trójmiasto reprezentują gdyńskie firmy FootMedical Gdynia oraz HobbyStore.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


Aby maski do snorkelingu Easybreath produkowane przez Decathlon Polska mogły pełnić funkcję "awaryjnych respiratorów", należy techniką 3D wykonać odpowiednie adaptery, według projektów opracowanych przez Włochów i Czechów. Dzięki temu maski będzie można wykorzystywać do:

Druk wymaganych zaworów jest relatywnie szybki i tani, duża jest też dostępność drukarek, które można wykorzystać do ich produkcji.

- Gotowość wsparcia nas w produkcji zgłasza coraz więcej osób oferując swoje maszyny - mówi Marcin Mizgalski, rzecznik projektu. - Prowadzimy też rozmowy z dostawcami filamentu do druku 3D, aby wspierali nas materiałowo, tak jak wsparli akcję druku 3D przyłbic (PRUSA).
Aby maski do snorkelingu Easybreath produkowane przez Decathlon Polska mogły pełnić funkcję "awaryjnych respiratorów", należy techniką 3D wykonać odpowiednie adaptery, według projektów opracowanych przez Włochów i Czechów.
Aby maski do snorkelingu Easybreath produkowane przez Decathlon Polska mogły pełnić funkcję "awaryjnych respiratorów", należy techniką 3D wykonać odpowiednie adaptery, według projektów opracowanych przez Włochów i Czechów. mat. prasowe

Duża dostępność i działanie przeciwwirusoweNiewątpliwym atutem tej metody, oprócz niskich kosztów produkcji zaworów, jest dostępność samych masek.

- Prowadzimy rozmowy z Decathlon Polska w celu uzyskania ich jak najszerszego wsparcia w tej kwestii (produkcja masek odbywa się bezpośrednio w Polsce) - mówi Marcin Mizgalski. - Co więcej, poprzez zastosowanie odpowiedniej dezynfekcji, zyskujemy możliwość wielorazowego użycia tych masek.
Maski są pełnotwarzowe i szczelne, a zastosowanie filtrów ogranicza ekspresję wirusa dużo skuteczniej niż użycie klasycznych maseczek ochronnych czy przyłbic. Na korzyść tej metody działa również nieporównywalnie większy komfort użytkowania - będą wygodniejsze dla personelu medycznego, a pacjenci będą mogli z nich korzystać bez dodatkowej izolacji.

- Te rozwiązania mogą bardzo realnie uratować wiele żyć ludzkich, dostarczając szybko i sprawnie brakujący sprzęt do ochrony naszych medyków przed zakażeniem COVID-19, na co w normalnej sytuacji szpitale nie mogą sobie pozwolić - podsumowuje rzecznik projektu.

Możesz włączyć się w realizację projektuJak zostało wspomniane, akcja #maskadlamedyka jest działaniem oddolnym, prywatnym, wielu organizacji oraz osób. W chwili obecnej organizatorzy akcji proszą o przekazywanie im prywatnych masek z Decathlonu, które posłużą do testów prototypów. Bieżące informacje na temat akcji #maskadlamedyka i jej postępów zamieszczane są systematycznie w mediach społecznościowych.

W chwili obecnej drukowane są prototypy oraz przeprowadzane są testy. Przygotowywana jest masowa produkcja i dystrybucja do szpitali.

Opinie (60) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje