Wiadomości

stat

Ratownicy na motocyklach przyjechali do Trójmiasta

Około 50 ratowników medycznych z wielu krajów Europy, a także z USA przyjechało do Gdańska na piąty kongres Związku Ratownictwa Motocyklowego. Przez cały weekend będzie można spotkać ich w różnych miejscach w Trójmieście. Spotkanie rozpoczęli kawalkadą przez Gdańsk.Czy motocykle ratunkowe powinny jeździć dłużej niż trzy miesiące?

nie, trzy miesiące w zupełności wystarczają 3%
raczej nie, są jeszcze karetki 3%
raczej tak, przydałyby się jeszcze dwa miesiące czuwania 25%
zdecydowanie tak, im dłużej tym lepiej 69%
zakończona Łącznie głosów: 468
IMRUA, czyli międzynarodowy kongres motocyklowego ratownictwa medycznego, zrzesza ratowników medycznych zawodowo poruszających się na motocyklach. Jest to już piąty kongres, którego gospodarzem jest tym razem Gdańsk. Pierwszy taki zjazd odbył się w 2009 r. w węgierskim Pec. Do tej pory ratownicy na motocyklach spotykali się już w Słowenii, Niemczech, Luksemburgu i Holandii. Podczas piątego kongresu "Imrua" ratownicy będą wspólnie uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych.

Czytaj także: Ratują życie na dwóch kółkach. Motoambulansem na drogach Trójmiasta

- Kongres rozpoczyna się w piątek i potrwa do niedzieli włącznie. Przewidziana jest część teoretyczna oraz praktyczna, także będziemy mieli wykłady dotyczące różnych kwestii medycznych. Natomiast w praktyce będziemy ćwiczyć podczas działań na terenie miasta Gdańska - mówił Tomasz Rogiński ratownik medyczny, Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku.
W sobotę motocykle ratunkowe przejadą przez Gdańsk

W sobotę tuż po godz. 9 motocykliści wyruszą do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Szybowcowej 37 zobacz na mapie Gdańska, następnie przejadą do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Jabłoniowej. Kolejnym punktem ich wizyty są odwiedziny chorych w Szpitalu Copernicus. Następna na mapie kawalkady będzie baza brzegowa SAR, czyli Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Górkach Zachodnich. Ostatnim miejscem, które odwiedzą uczestnicy kongresu będzie Twierdza Wisłoujście zobacz na mapie Gdańska.

Przypomnijmy, że Gdańsk 15 lat temu jako pierwsze miasto w Polsce mógł pochwali się motocyklem ratunkowym. Pierwszym motocyklem w gdańskim pogotowiu ratunkowym był Harley Davidson, który w 2012 r. został zastąpiony nowym jednośladem - Hondą ST 1300.

Opinie (45) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje