Wiadomości

stat

Problemy z obsadą lekarską w szpitalu w Gdyni

Niewykluczone, że w niedzielę pacjenci zamiast na SOR w Gdyni będą kierowani do Wejherowa. Powodem jest brak lekarzy.
Niewykluczone, że w niedzielę pacjenci zamiast na SOR w Gdyni będą kierowani do Wejherowa. Powodem jest brak lekarzy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W najbliższą niedzielę w szpitalach w Gdyni może zabraknąć dyżurnego radiologa. Powodem jest mała obsada lekarska i sezon urlopowy. Przedstawiciele spółki zarządzającej placówkami przyznają, że są problemy, zapewniając jednocześnie o trwających staraniach, by na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym na pl. Kaszubskim zobacz na mapie Gdyni pojawił się lekarz z pracowni diagnostycznej.zakończona Łącznie głosów: 930
Dotarliśmy do wewnętrznej informacji lekarzy Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wincentego o braku możliwości wykonywania badań w niedzielę 28 lipca i 4 sierpnia.

Informują w niej, że nie będą w stanie zabezpieczyć dyżurów w najbliższą niedzielę w godz. 19:30-7:30. Powodem ma być sezon urlopowy oraz mała obsada lekarska. Jak wynika z opisu, w tym czasie nie będzie możliwości wykonywania badań tomografii komputerowej, badań usg i rtg dla pacjentów SOR i oddziałów wewnętrznych gdyńskich szpitali.

Pracownicy szpitala anonimowo przyznają, że jeśli nic się nie zmieni, to w praktyce w tych godzinach Szpitalny Oddział Ratunkowy przestanie prawidłowo funkcjonować, a pacjenci będą przewożeni do szpitali w Wejherowie lub Gdańsku.

Brak lekarzy na SOR: co z informacją?- To kuriozalna sytuacja. Nie wszyscy o tym wiedzą i z pewnością się nie dowiedzą na czas, jak chociażby firmy prywatne, które będą miały problem z przewozem pacjentów. Również mieszkańcy mogą nie mieć świadomości, że nie będą przyjęci na oddział SOR - wyjaśnia anonimowo pracownik szpitala.
Dodaje, że problemów ze skompletowaniem obsady na na SOR-ze jest więcej. Brakuje ratowników.

- Zdarzają się dni, że SOR zostaje z pięcioosobową obsadą, a powinno być dwukrotnie więcej ratowników medycznych - dodaje.
Pytania o niedzielną obsadę na SOR zadaliśmy przedstawicielom spółki Szpitale Pomorskie. Przyznają, że problem w szpitalu w centrum Gdyni jest.

Szpitale Pomorskie: są problemy, ale staramy się je rozwiązać- Mimo wielokrotnych prób pozyskania przez Szpitale Pomorskie lekarzy specjalistów z zakresu radiologii (poprzez ogłoszenia tradycyjne, stronę www, media społecznościowe) występują incydentalne problemy z obsadzeniem dyżurowym w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni - odpowiada Małgorzata Pisarewicz, rzecznik spółki Szpitale Pomorskie.
To, czy z niedzieli na poniedziałek SOR w Gdyni pozostanie bez lekarza, nie jest przesądzone. Przedstawiciele szpitala zapewniają, że cały czas starają się pozyskać specjalistę, który zabezpieczy potrzeby.

Pacjenci trafią do WejherowaLekarska spychologia: co ma SOR do drzazgi?


- W przypadku niemożności zabezpieczenia dyżurowego, spółka o takiej sytuacji informuje odpowiednie instytucje, m.in. pogotowie ratunkowe, które w takim przypadku przewozi pacjenta do najbliższego szpitala, udzielającego takich świadczeń - zapewnia Pisarewicz.
Dodaje, że jeśli opieka dyżurna nie będzie zabezpieczona, pacjenci będą wyjątkowo przyjmowani w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Badania, konsultacje