Masowe szczepienia w Gdyni. W majówkę punkt w Śródmieściu

W czwartek pierwsze osoby zostały zaszczepione w hali Gdynia Arena.
W czwartek pierwsze osoby zostały zaszczepione w hali Gdynia Arena. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Po Gdańsku i Sopocie teraz Gdynia dołączyła do miast, które realizują szczepienia w masowych punktach. Samorządowcy podkreślają, że otwarcie obiektu było możliwe ze względu na poprawę sytuacji z dostawą preparatów. W punkcie przy Teatrze MuzycznymMapka będzie w majówkę możliwość zaszczepienia bez rejestracji.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Jak oceniasz realizację Narodowego Programu Szczepień?

Pozytywnie, nie mam zastrzeżeń 28%
Dobrze, ale mam nadzieję, że program przyśpieszy po nowych dostawach preparatów 32%
Negatywnie, pewne kwestie mogłyby być zorganizowane inaczej 12%
Źle, niestety panuje chaos organizacyjny 20%
Trudno powiedzieć 8%
zakończona Łącznie głosów: 1486
Przestrzeń hali widowiskowo-sportowej Gdynia ArenaMapka została przekształcona w centrum profilaktyki COVID-19, w którym zainstalowano 20 stanowisk do konsultacji i szczepień. Taka infrastruktura pozwoli wykonywać nawet 1,5 tys. iniekcji dziennie.

- Bardzo marzymy o tym, by wrócić do normalności, a wszyscy wiemy, że jedyną drogą do tego, to jest po prostu wysoki odsetek zaszczepionych mieszkańców Pomorza i Gdyni. Na ten moment czekaliśmy od wielu miesięcy. Śledząc w ciągu tego smutnego czasu statystyki, bardzo czekaliśmy na taki moment, w którym pojawi się możliwość realnego zwycięstwa z pandemią. Jest jedyna droga do tego zwycięstwa i tą drogą są masowe szczepienia - powiedział prezydent Wojciech Szczurek.

Gdzie można zaszczepić się na COVID-19? Lista punktów szczepień w TrójmieścieDziś w obiekcie, który jest koordynowany przez pracowników Szpitali Pomorskich, ma zostać zaszczepionych nawet 300 osób. Punkt szczepień w gdyńskiej hali będzie działa od poniedziałku do piątku - od godz. 8 do 17 i w soboty - od godz. 8 do 15. Ośrodek jest dostosowany do potrzeb mieszkańców z niepełnosprawnościami. W razie potrzeby na szczepienie można przyjść z osobą towarzyszącą.

Władze Gdyni zapowiadają, ze kolejny punkt będzie niebawem otwierany w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, co pozwoli szczepić nawet 9 tys. osób w skali tygodnia.

Sposoby rejestracji na szczepienie w Gdyni:

  • ogólnopolska infolinia 989 czynna całą dobę,
  • e-rejestracja dostępna na stronie internetowej pacjent.gov.pl na dwa sposoby: za pomocą Profilu Zaufanego (pełna rejestracja) lub bez użycia Profilu Zaufanego (szybka ścieżka),
  • SMS o treści "SzczepimySie" wysłany pod numer 664 908 556 lub 880 333 333,
  • kontakt z wybranym punktem szczepień,
  • kontakt z gdyńską infolinią pod numerem 58 505 52 91.

Zaszczep się na majówkę!Co ciekawe, w najbliższy weekend zaszczepić się będzie można również na parkingu przy Teatrze Muzycznym w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1), co jest związane z dostawą jednodawkowych preparatów.

- Do Pomorskiego trafi łącznie 2,5 tys. dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się w specjalnym punkcie - poinformował Marcin Tymiński z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Szczepienia przeciw COVID-19 - wszystkie informacjeSzczepienia będą prowadzone od godz. 9 do 19, a chętni nie muszą zapisywać się wcześniej na konkretny termin czy godzinę - wystarczy stawić się w punkcie. Oczywiście propozycja jest skierowana do osób, które posiadają wystawione e-skierowanie.

Terminy:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 1, 2, 3 maja zaszczepić się mogą także osoby 30+, które zgłosiły chęć zaszczepienia na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały e-skierowanie.

Akcja będzie prowadzona do zakończenia zapasu preparatów.

Zobacz też: W Gdańsku zaszczepisz się w aucie. Ruszył pierwszy punkt drive-thru

Pomorze liderem szczepieńW naszym regionie funkcjonuje już 375 punktów szczepień, a każdego dnia są otwierane kolejne. Warto dodać, że według ostatnich danych resortu zdrowia na Pomorzu wykonano największą liczbę iniekcji w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców.

- Wskaźnik dla Pomorza wyniósł 77,32. Na drugim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie (70,07), a na trzecim warmińsko-mazurskie (70,04). Do 28 kwietnia w Polsce wykonano łącznie 10 740 169 szczepień, w tym w pełni zaszczepionych jest 2 746 824 Polaków - przekazała Dorota Kulka z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (426)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

I OKN Prawa Medycznego, Farmaceutycznego
I OKN Prawa Medycznego, Farmaceutycznego
konferencja
paź 28-29
czwartek - piątek
Gdańsk, Wydział Filologiczny UG
6. Urodziny Bohatera Borysa
6. Urodziny Bohatera Borysa
konferencja
paź 24
niedziela, g. 11:00 - 14:00
Online
Szkolenie Pierwsza Pomoc (RKO+AED)
Szkolenie Pierwsza Pomoc (RKO+AED)
warsztaty
paź 23
sobota, g. 09:00
Gdynia, SP 37 w ZSP nr 1

Najczęściej czytane