• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

NFZ: będą zmiany w opiece nocnej i świątecznej

Elżbieta Michalak
5 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat) 
Na zdjęciu Przychodnia Świętokrzyska, która od 1 marca 2013 roku nie będzie już świadczyła usług opieki nocnej i świątecznej. Na zdjęciu Przychodnia Świętokrzyska, która od 1 marca 2013 roku nie będzie już świadczyła usług opieki nocnej i świątecznej.

Od 1 marca zmieni się sieć przychodni, które przyjmują pacjentów w nocy i w czasie świąt. Ich liczba się nie zmieni, ale rozmieszczenie - już tak.Zobacz zmiany, które nastąpią w Gdańsku od 1 marca w związku z konkursem Pomorskiego NFZ na świadczenia opieki nocnej i świątecznej. Zobacz zmiany, które nastąpią w Gdańsku od 1 marca w związku z konkursem Pomorskiego NFZ na świadczenia opieki nocnej i świątecznej.
Konkurs NFZ wyłonił podmioty, które do końca grudnia 2015 r. przejmą nocną i świąteczną opiekę na Pomorzu. W Sopocie i Gdyni adresy placówek świadczących tego rodzaju pomoc nie ulegają zmianie, to w Gdańsku szykuje się rewolucja.

Co się zmieni?

Od 1 marca obowiązki przychodni przy ul. Majewskich 26 zobacz na mapie Gdańska na Zaspie przejmie przychodnia Polmed przy ul. Startowej 1 zobacz na mapie Gdańska. Przychodnia ta wygrała konkurs Pomorskiego NFZ na opiekę w nocy i w święta dla mieszkańców dzielnic Strzyża, Zaspa, Brzeźno, Przymorze, Żabianka, Wejhera, Jelitkowo i Osowa. Obie przychodnie dzieli 1,6 km.

Kontrakt straci także przychodnia Morena, znajdująca się przy Jaśkowej Dolinie 105 zobacz na mapie Gdańska, którą zastąpi Przychodnia Nadmorskiego Centrum Medycznego, mieszcząca się na rogu ulic Kilińskiego i Kościuszki we Wrzeszczu. Tu różnica wynosi 4,2 km.

Z kolei Przychodnię Świętokrzyską zobacz na mapie Gdańska na Oruni Górnej zastąpi Przychodnia Jasieńzobacz na mapie Gdańska. Ma ona pełnić opiekę nad mieszkańcami Matarni, Kokoszek, Ujeściska, Łostowic, Wzgórza Mickiewicza, Chełmu i Jasienia.

Czy często korzystasz z opieki nocnej?

W tym wypadku dystans między starą i nową lokalizacją jest największy.

- Jeśli dyżur w przychodni Świętokrzyskiej zostanie zlikwidowany, będę musiała przebyć prawie 10 km, żeby dostać się do przychodni przy ul. Kartuskiej 404. Podróż autobusem zajmie mi prawie godzinę i będzie wymagała trzech przesiadek - boi się pani Magda, mieszkanka Chełmu. - Biorąc pod uwagę, że z takiego dyżuru korzystają osoby z kiepskim samopoczuciem lub chorym dzieckiem, łatwo sobie wyobrazić, że dla osób, które nie mają samochodu podobna wyprawa będzie sporym utrudnieniem - dodaje.

Podobne zdanie ma też pani Wioleta, mieszkanka Oruni Górnej. - W okresie grypowym moja rodzina już pięć razy korzystała z wieczornej i weekendowej pomocy przychodni przy ul. Świętokrzyskiej. Jej bliskość była naprawdę dużą pomocą, szczególnie kiedy ma się dzieci - opowiada pani Wioleta. - Nie wiem, dlaczego NFZ nie wybrał oferty przychodni przy ul. Świętokrzyskiej. Wiem natomiast, że przychodnia powinna być tam, gdzie są największe skupiska ludzi. A pozbawianie wielkich dzielnic całodobowej opieki jest karygodne - dodaje.

Mieszkańcy innych dzielnic Gdańska, szczególnie takich jak Morena, Ujeścisko, Łostowice, Osiedle Olimpijska, Jaworzniaków również są bardzo zawiedzeni i nie kryją swojego niezadowolenia.

Co na to Mariusz Szymański, rzecznik Pomorskiego NFZ?

- Staraliśmy się, aby podział był jak najbardziej racjonalny. Ale jeżeli pacjentowi nie podoba się lokalizacja przychodni, zawsze może udać się do innej placówki. Poza tym kryteria konkursu były jasno określone: cena, możliwe do wykonania w placówce badania, liczba specjalistów oraz zespoły wyjazdowe - tłumaczy Szymański.

Zaskoczenia decyzją NFZ nie kryją dyrektorzy placówek, które straciły kontrakt. Zadeklarowali, że będą się odwoływać.

- Trudno mi polemizować z decyzją NFZ, ale mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy przygotowani na kontynuowanie tych świadczeń. Do tej pory świetnie dawaliśmy sobie radę, przyjmowaliśmy nawet do 100 osób dziennie - dziwi się Danuta Wasilewska-Zienkiewicz, dyrektor przychodni na Morenie.

Od decyzji NFZ odwoływać się będzie także Mieczysław Szulc-Cieplicki, dyrektor Nadmorskiego Centrum Medycznego, pod które podlega przychodnia na Świętokrzyskiej.

- Myślę, że problemem jest brak w konkursie NFZ kryterium miejsca, co byłoby chyba najbardziej logiczne. W przypadku Świętokrzyskiej tylko w ciągu ostatniego weekendu przyjęliśmy 202 dzieci i 140 dorosłych. Wyniki konkursu na pewno okazały się niekomfortowe dla pacjentów z pobliskich dzielnic, którzy teraz będą podlegać pod Jasień. Fundusz miał jednak dwa lata na opracowanie nowych, lepszych kryteriów, ale nie wykorzystał tego czasu.

Bez zmian pozostaje Śródmieście. Tu po raz kolejny konkurs wygrała Przychodnia "Aksamitna" zobacz na mapie Gdańska, sprawująca opiekę nad mieszkańcami dzielnic Siedlce, Suchanino, Orunia, Św. Wojciech, Lipce, Olszynka, Rudniki, Przeróbka, Stogi, Krakowiec, Wyspa Sobieszewska, Śródmieście.


Sytuacja nie jest jeszcze do końca przesądzona. Każde odwołanie zostanie rozpatrzone, a prawo przewiduje, że zwycięskie przychodnie mogą zlecić innym obsługę mniejszego terytorium. Z taką propozycją musi jednak wyjść przychodnia, która wygrała konkurs.
Elżbieta Michalak

Opinie (319) 5 zablokowanych

 • Pani Magda powinna wybrać się raczej do psychiatry (48)

  Jeśli potrzebuje pomocy w nocy to będzie korzystała z autobusów? Wsiada się w taksówkę i jedzie lub wzywa pogotowie, a nie tarabanić się autobusami i narzekać jeszcze, że muszą być trzy przesiadki. Ktoś tu jest psychiczny albo zmyśla na potrzeby artykułu.

  • 151 193

  • oprócz nocnej jest tez weekendowa opieka.. (7)

   • 20 11

   • Czyżby ten pierwszy komentarz był dziełem jakiegoś debila z NFZ? (6)

    1. Taksówki kosztują i nie każdego na nie stać (zwłaszcza nocą i w dni świąteczne), faszysto.
    2. Z załączonej do artykułu mapki wyraźnie widać, że poprzedni układ przychodni miał sens i pokrywał w miarę równomiernie całe miasto. Obecny jest wynikiem braku mózgu jakiegoś idioty w NFZ. Dwie przychodnie nocne w odległości kilkuset metrów od siebie, a pół miasta z największymi (najbardziej zaludnionymi dzielnicami) bez opieki medycznej w ogóle. Jeśli za rok okaże się, że najkorzystniejsze ceny ma 5 przychodni w jednej dzielnicy, to co? One wygrają kontrakty? Do psychiatry powinien się udać imbecyl, który podejmuje tego typu decyzje i rozpisuje przetargi.
    3. Do kretynów wypisujących bzdety w stylu "w nocy się śpi". Poczekamy aż złapie was w nocy atak woreczka żółciowego, kolka wątrobowa albo atak kamicy nerkowej. Wówczas zobaczymy jacy jesteście mądrzy.

    • 81 16

    • (5)

     Szkoda, że większość nocnych przypadków, to kaszel od tygodnia... Pęcherzyk - a nie woreczek, kolka wątrobowa, nerkowa -owszem może się zdarzyć i wtedy pomoc jest potrzebna. Niestety większość wizyt w NOCH wynika z lenistwa i cwaniactwa - po co czekać w przychodni pół dnia, skoro można przyjść o 1 w nocy z tygodniową infekcją, bez czekania być załatwionym i mieć w duszy kolejki w POZ...

     • 22 33

     • Tak, tak. Znamy te totalitarne opowieści.

      Zawsze winny i oszust jest pacjent, ubezpieczony, właściciel etc. Władza /urzędy, funkcjonariusze publiczni etc./ jest cudowna, kochana i urabia sobie ręce po łokcie żeby dogodzić darmozjadom i obibokom. Guano prawda.

      • 28 10

     • a nie pomyślałeś że w ciągu dnia jest tylu pacjentów przychodni dziennej, że nie można sie dostać!!!!

      cymbale!!nikt dla własnej przyjemności nie tarabani się do nocnych przychodni!

      • 34 7

     • dokładnie tak... (1)

      mam kumpla lekarza, niekiedy opowiada kto przychodzi na dyżury w niedzielę i święta - przeziębienie, bo od kilku dni nie przechodzi, wysypka, bo swędzi, choroby wieńcowe, bo leki się skończyły... Dla ludzi to po prostu wygodne. Przypadków nagłych, które nie mogą czekać do poniedziałku jest oczywiście trochę, ale znakomita część przypadków to choroby mogące czekać...
      Jak u osoby dorosłej jest temperatura 37C to się idzie do pani do apteki i prosi o coś na obniżenie gorączki i się leży w łóżku...
      Wszelkie pęcherzyki, kolki wątrobowe, nerkowe - takie mocno nagłe i tak zazwyczaj kończą się wezwaniem pogotowia...
      O, jeszcze nagłe przypadki to postinor...

      • 11 5

      • popieram, w mojej placówce rodzice z dziećmi przychodzą na dyżury a na skierowaniu- kaszel od 3 tygodni, no to sory bardzo, w takim przypadku to trzeba sie na oddział położyć a nie po nocach biegać...zapraszam takich nocnych rodziców do mnie do pracy, niech biegają cala noc do rana z wrzeszczącymi dzieciakami, może następnym razem się zastanowią zanim przyjdą w środku nocy, chory naród

       • 3 4

     • na Aksamitnej, to i faktycznie bez kolejki większej, ale Świętokrzyska słynie z kolejek. 2 razy musiałam skorzystać z opieki w nocy, na dodatek w święta, po wcześniejszej wizycie w przychodni tzw. 1 kontaktu i wystarczy mi.

      • 0 0

  • Poza tym nikt normalny po nocach nie jeździ do przychodni (5)

   • 15 73

   • Tolu.. (1)

    ..a mamusia Ci już pozwoliła samej siadać przy komputerze..?

    • 52 13

    • Mamusia nie dała Toli smoczka i

     Tola się dąsa.

     • 20 5

   • nienormalna (1)

    To ja widocznie jestem nienormalna,bo wybrałam się kilka razy późnym wieczorem do przychodni.Głupia gorączka zachciało jej się mnie zaatakować właśnie wieczorem.No tak mogłam poczekać do rana odstać godzinę rano i mieć nadzieję że uda mi się zarejestrować,następnie iść do domu bo wpiszą mnie na jakąś tam godzinę potem przyjść jeszcze raz.....musiałabym być cholernie zdrowa żeby dać radę

    • 8 4

    • i wlasnie trzeba bylo tak zrobic, bo goraczka to nie choroba mamusiu...

     • 3 2

   • Tola - wyobraz sobie ze idziesz w poniedzialek do przychodni bo masz 39 temperatury nie mozesz oddychac itd a w rejstracji panie cie rejstruja na piatek . Co w takim wypadku robisz ? pewnie nie wiesz bo nigdy nie bylas w takiej sytuacji - a one sa i to coraz czesciej :( To wlasnie w takich przypadkach udajemy sie do nocnej przychodni. Owszem sa pacjeci ktorzy wykorzystuja nocne przychodnie bo nie chce im sie czekac na recepte bo leki sie koncza , ale to sa wyjatki , a nie ze wszystkimi dolegliwosciami udajemy sie karetka do szpitala . Wiec jesli tego nie rozumiesz , to zycze ci zebys znalazla sie w takiej sytuacji a wtedy bedziesz sie czolgac do nocne przychodni

    • 6 2

  • (2)

   z tej opieki medycznej korzysta się rózwnież w Święta, weekendy nie tylko w nocy. W takich przypadkach przy braku możliwości finansowych ludzie zmuszeni są poruszać niestety się autobusami. I to tobie człowieku potrzebny jest lekarz wiadomo jaki.

   • 59 9

   • Świetny pomysł. (1)

    Jestem biedny to wsiądę do autobusu, nakaszlę na wszystkich i pozarażam. Niech też mają powód do wycieczki ;/

    • 18 22

    • A na taksówkarza można nakaszleć bezkarnie i bez wyrzutów sumienia?

     ;-P

     • 30 1

  • to nie pani magda powinna isc do psychiatry (23)

   tylko osoba ktora dodala ten komentarz!;/ są ludzie których nie stać na taksówki a tym bardziej nocne... też kożystm z tej przycodni i nie wyobrażam sobie jechania w nocy na jasień z 8-mio m-cznym synkim;/

   • 52 17

   • Na początek skorzystaj ze słownika ortograficznego.

    • 20 17

   • znowu głosy dziecioróbów na socjalu (1)

    • 21 40

    • zrób..a potem zarób

     na swoje

     • 6 2

   • sytuacja się odmieniła. (13)

    Ja mieszkam od niedawna na Jasieniu i do tej pory to ja musiałam jechać te 10 km autobusami, żeby dostać się do Świętokrzyskiej. Teraz przynajmniej jest sprawiedliwa zamiana i ja mam blisko, a inni trochę dalej. Pani Magda z artykułu nie pomyślała, że na Jasieniu też mieszkają ludzie i też musieli wczesniej dojeżdzać na morene albo świętokrzyską.

    • 30 19

    • odmieniła ale na gorsze (9)

     nie bierzesz pod uwagę ilości mieszkańców w takich dzielnicach i osiedlach jak orunia górna, ujeścisko, łostowice, cztery pory roku, pięć wzgórz, moje marzenie itp.. jak to porównać do jasienia i okolic...

     • 27 14

     • Może to was zmusi nieroby do myślenia czy aby warto z każdą d*perelą biegać do przychodni w nocy. (8)

      I wyczerpywać limity tych, którzy regularnie płacą składki. Potem np ja na coś zachoruje a okaże się, że jakieś dziecioroby powyczerpywały już limity.

      • 17 32

      • (4)

       dzięki tym dzieciorobom będziesz miał emeryturę

       • 18 14

       • (3)

        Na swoją emeryturę pracuję i zbieram sobie sam i na pewno nie w zusie.
        Tak więc nietrafna uwaga.

        • 12 19

       • (1)

        to czemu składki zdrowotne odprowadzasz do zusu,możesz leczyć się prywatnie i bez kolejek

        • 5 3

       • ...

        bo musi

        • 0 0

       • Co za bałwan, nawet nie wie gdzie trafiają jego składki.

        • 2 1

      • z naszej dzielnicy

       i pijacy i alkoholicy z rentami socjalnymi.....

       • 3 0

      • OTO LEMING KTORY UZNAŁ LIMITY ZA NORMALNOŚĆ

       I DZIECIOROBY PRZESŁANIAJĄ MU SWIAT

       • 6 3

      • żenada

       a ty myślisz że to takie przyjemne telepać się kawał drogi kiedy ma się swoją przychodnię dzienną pod nosem????Czasem nie ma wyjścia,ja i owszem korzystam z takiej pomocy bo właśnie pracuję.płacę regularnie składki i ide po pomoc,kiedy domowe sposoby zawiodą, nie biorę zwolnienia tylko dalej do roboty.A może to ty wyczerpałeś już limity przez co ja mam problem żeby dostać się do lekarza?????I skąd ten pomysł że to dziecioroby wyczerpują limity,jesteś bezpłodny czy impotentem że nie lubisz ludzi którzy mają dzieci????

       • 4 2

    • ciesz sie ciesz... jak troche na jasieniu sie poleczysz to zaczniesz biegac te 10 km

     • 4 5

    • (1)

     Ale na jasieniu mieszkają trzy osoby.

     • 8 5

     • z czego dwie to okazy zdrowia...

      • 11 2

   • hmmm (4)

    A ja natomiast mieszkam na Karczemkach i ta zmiana jest dla mnie korzystna - na świętokrzyską też miałem 3 przesiadki

    • 12 9

    • karczemki ? (3)

     karczemki sie nie licza wy do Żukowa powinniscie jezdzic kaszebe, granca Gdańska to obwodnica :)

     • 7 12

     • odp dla Zygmunta

      Zygmunt, radzę zapoznać się z mapą i odczytać z niej granice miasta Gdańska. Proszę też zobaczyć i nie pomylić się, że istnieją Karczemki gdańskie i gdyńskie bez dodatków do nazwy. Granice Gdańska od wielu wielu lat, nawet Wolne Miasto Gdańsk kończyły się mniej więcej 1 km za obecną obwodnicą. Ale cóż przyjezdni po wojnie i innych sytuacjach mogą o tym wiedzieć.

      • 17 3

     • cóż

      Panie Zygmuncie, rozumiem, że Pan jako rdzenny Gdańszczanin zamieszkuje historyczne stare miasto? (jeśli tak to ma Pan przychodnię w śródmieściu i prosze się powstrzymać przed prostackimi komentarzami). Tak pytanie dodatkowe, ma Pan może "von" przed nazwiskiem? - bo jakoś tak faszystą mi zajeżdza

      • 5 6

     • Antek?

      Widać, że pan z tzw ludności napływowej, bosymi Antkami zwanej

      • 1 0

   • a ja musiałam sobie wyobrazić do tej pory podróż z Kokoszek do Przychodni Świętokrzyskiej z rocznym dzieckiem i nie wspomnę żeby tam się dostać to minimum 2 h autobusem. Cieszę się że przeniosą dyżury na Jasień.

    • 4 2

  • Karetka nie taxi!

   • 17 6

  • W nocy trzeba s p a ć a nie włóczyć się po doktorach...

   • 10 18

  • Od godz. 19 przyjmują nocne przychodnie, o tej godzinie jeszcze jeżdżą autobusy. Poza tym, jeżeli jest jednak środek nocy to też nie jest fajnie wydać na taksówkę ok 50 zł bo to nocna taryfa, plus koszty leków. Zanim kogoś wyślesz do psychiatry to może najpierw sam się pod tym kątem przebadaj...

   • 7 3

  • Pogotowie to nie taksówka

   Pogotowia nie wzywa się do gorączki czy wysypki tylko do lekarza w przychodni

   • 7 1

  • dotychczas

   Dotychczas osoby z Kartuskiej jezdzily na Chełm i to dla pani Magdy bylo ok?

   • 4 2

  • To piszący pownien wybrac sie do psychiatry.Ach Ci Polacy tylko widza swój czubek nosa ,mysi ,że wszystkich stac na taxi.

   • 3 2

  • do pierwszej wypowiedzi na temat Pani Magdy

   zalecam aby nadawca tej wypowiedzi sam wybrał się do psychiatry,zgadzam się z Panią Magdą całkowicie,człowiek który nie ma samochodu jest skazany na tułaczkę godzinną albo dłużej do lekarza,bo zapewniam,że karetka na pewno nie przyjedzie na wezwanie,a niestety w naszym kraju żyję bardzo dużo ludzi,których nie stać na taksówkę żeby jechać ileś tam kilometrów,żyjemy w Polsce a nie w Norwegii czy Szwecji,ten cwaniaczek to też pewnie jakiś biedak i słoma mu z butów wystaje,ale komuś radzi żeby brał taksówkę albo wzywał pogotowie,karetka nie przyjedzie do człowieka z gorączką czy kaszlem!!!!!

   • 3 2

 • a co z przychodnia na ul Polanki w Oliwie? (3)

  • 23 6

  • bez zmian

   • 3 2

  • Polnki już nie mają - od marca- dyzurów (1)

   .

   • 0 2

   • BOŻE!

    Piszę pod tym postem bo może ktoś z redakcji szybciej przeczyta..
    Legenda pod obrazkiem:O
    "pzychodnie przed..."
    "pzychodnie po..."

    • 0 0

 • Jestem zbulwersowany tymi zmianami (8)

  Kiedy nie mogłem spać zawsze szłem sobie do lekarza. A teraz zanim dojdę, będzie już rano.

  • 140 24

  • 'szedłem' a nie "szłem" (4)

   • 8 6

   • "szedłem" jak miałem daleko, jak blisko - to "szłem"

    hahahaaaa

    • 23 4

   • Policji gramatycznej i ortograficznej mówimy NIE (1)

    • 7 11

    • Debilom mówimy

     nie! Wracać gimbusy do podstawówki.

     • 9 4

   • tak żem czuł.

    • 0 0

  • (2)

   nie ma to jak iść do lekarza bo nie można zasnąć.. lepiej ciepłe mleko sobie wypić a nie łazić po nocach

   • 5 2

   • (1)

    ...żeby wypić mleko to by musiał ze trzy dni szukać krowy i też by chyba jej nie znalazł, bo wszystkie krowy Unia nam zarekwirowała swoim regulaminem co nam wolno a co nam nie wolno. Ogórki mają być tylko długie, a jaka muszą mieć pieczątki.

    • 4 0

    • jedna krowa wystarczy

     by zabielić całe mleko dla Trójmiasta..

     • 6 1

 • (3)

  "Myślę, że problemem jest brak w konkursie NFZ kryterium miejsca, co byłoby chyba najbardziej logiczne. W przypadku Świętokrzyskiej tylko w ciągu ostatniego weekendu przyjęliśmy 202 dzieci i 140 dorosłych." A może właśnie dlatego NFZ odrzuca takie za dobre, bo "zbyt kosztowne" placówki?

  Po Marszałek Sejmu Ewie Kopacz, która przyznała ćwierć miliona nagród dla Prezydium Sejmu, Warszawska Centrala Funduszu swoim 280. pracownikom przyznała blisko 2 mln zł. To średnio 6 tys. zł na jedną osobę. W ubiegłym roku było to ok. 3 tys. zł.
  A W Gdańsku jak? Bo jeżeli nagrody pieniężne, to powinny być jakieś sukcesy, które są nagradzane. Nie wiem gdzie tu są sukcesy jakiegokolwiek Narodowego Funduszu Zdrowia.

  • 85 4

  • weź idź już spać lepiej

   wszędzie wciśniesz te polityczne bzdury

   • 2 19

  • ale co ma pirnik do wiatraka (1)

   bo nie rozumiem o co Ci chodzi. Jak jest konkurs to ktoś przegrywa a ktoś przegrywa.

   • 2 0

   • i nikt nam nie wmówi, że białe jest białe

    • 0 0

 • refleksja

  A najbliższy taras widokowy we Wrocławiu...

  • 54 2

 • jeżeli pacjentowi nie podoba się lokalizacja przychodni, zawsze może udać się do innej placówki (3)

  Dziękujemy Ci wujku dobra rada.

  • 143 4

  • I tak też zrobię jeśli mi się nie spodoba na Startowej podejdę sobie na Kilińskiego.

   W końcu tu i tam mogę iść w kapciach.

   • 14 1

  • pycha

   • 4 0

  • dziękujemy Panu

   • 0 0

 • kilińskiego ... startowa - nie za blisko siebie? kogoś pogięło? (1)

  • 84 7

  • dokladnie to samo sobie pomyslalam. A swietokrzystka zabrali. Nikt nie pomyslal, tylko trach mamy konkurs, sa wyniki, likwidujemy. A Morena twierdzi, ze ich stac. Ktos tu sciemnia.

   • 9 0

 • Jak się nie podoba to... (2)

  jeżeli pacjentowi nie podoba się lokalizacja przychodni, zawsze może udać się do innej placówki

  Arogancja władzy, nawet zwykłe chamstwo.
  Jak komuś za daleko, to niech sobie pojedzie jeszcze dalej.
  Pan "rzecznik"...

  • 131 6

  • roszczeniowy Jacku

   weź tabletki

   • 1 15

  • ciesz sie

   ze nei powiedzial ze jak si enie podoba komus to zawsze moze zmienc mieszkanie na blizej przychodni

   • 11 0

 • kto nie smaruje ten nie jedzie!! (1)

  • 49 1

  • wlasnie...nadmorskie za duzo mialo to trzeba bylo przyrownac do podlogi

   • 3 0

 • (10)

  "Staraliśmy się, aby podział był jak najbardziej racjonalny. Ale jeżeli pacjentowi nie podoba się lokalizacja przychodni, zawsze może udać się do innej placówki. Poza tym kryteria konkursu były jasno określone: cena"

  wg współczynników wagowych: cena. dalej nie czytać bo nie mają sensu brednie tego pana - Mariusz Szymański

  życzę ci abyś z dzieckiem jechał na drugi koniec miasta jak będzie chore. i najlepiej, żeby zepsuł ci się samochód. wycieczka zkm przez kilka godzin (weekend i noc) z wymiotującym dzieckiem będzie zrozumieniem tematu.

  gdzie jasień do świętokrzyskiej!!! ludzie!!!

  • 139 9

  • A ja się cieszę.Mam dwie przychodnie pod nosem. (3)

   To nie jest koncert życzeń tak więc możesz sobie życzyć.

   • 7 13

   • No wlasnie. Niech dzwoni na koncert życzen i tam se życzy.

    • 7 4

   • tak tak...chinole tez autostrady budowali bo cene mieli niezla

    • 3 1

   • Czyli Alternatywy 4 w wydaniu III RP.

    Ty masz 2 przychodnie pod nosem, a inni mają 10 kilometrów do jakiejkolwiek. Absurd i tyle.

    • 9 1

  • to fakt - dureń i ignorant

   • 6 0

  • Normalnie straszne,będzie miał teraz dalej. (1)

   Ale jak inni mieli dalej to było cacy?

   • 10 8

   • Spójrz sobie na mapkę i nie bredź.

    Dwie przychodnie bezsensownie koło siebie. Przychodnia nr 3 - Jasień, na peryferiach miasta, gdzie bez samochodu w nocy dojechać się praktycznie nie da. POdłość i tyle.

    • 7 2

  • (1)

   ale jak z jasienia jeździli na świętokrzyską to było ok??????

   • 3 0

   • pod samą przychodnią jest pętla

    tramwajowa i wlasnie z Jasienia i z innych dzielnic łatwo tam dojechać. NAWET W NOCY! A na Jasień? czym?

    • 4 1

  • ...

   tia bedzie musial taksowke wziac

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Zostań dawcą szpiku

imprezy i akcje charytatywne

IV Gdańskie Dni Zdrowia

spotkanie, konferencja

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

Najczęściej czytane