• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Do endokrynologa w 2025 r. UCK odmawia zapisów "dla dobra pacjenta"

Ewa Palińska
24 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Poradnia Endokrynologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym prowadzi obecnie zapisy na 2025 rok. Skierowania "na cito" (pilne) są dokładnie weryfikowane. Poradnia Endokrynologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym prowadzi obecnie zapisy na 2025 rok. Skierowania "na cito" (pilne) są dokładnie weryfikowane.

Długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to problem, z którym muszą zmierzyć się pacjenci korzystający z publicznej opieki medycznej. Zdarza się też jednak, że poradnie odmawiają w ogóle zarejestrowania pacjenta, choć ten posiada skierowanie z dopiskiem "pilne". Taka sytuacja spotkała naszą czytelniczkę, która chciała umówić się na wizytę do endokrynologa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Jak udało nam się ustalić, poradnia prowadzi zapisy, jednak dopiero na 2025 rok.



Długość kolejek do specjalistów budzi grozę. Zdarza się, że na wizytę trzeba czekać nawet kilka lat.

Zobacz też: Długie kolejki do specjalistów. I lepiej nie będzie

Ile najdłużej czekałe(a)ś na wizytę u lekarza?

Skierowanie "na cito" nie gwarantuje przyjęcia



Pacjentom, którzy wymagają pilnej interwencji i nie mogą tak długo czekać, lekarze wystawiają skierowania na "cito" (pilne), co ma stanowić sygnał dla rejestratorów, że pomocy należy udzielić niezwłocznie, z pominięciem kolejki. Nasza czytelniczka przekonała się jednak, że takie skierowanie nie tylko niczego nie przyspiesza, ale i nie pomaga umówić się na wizytę. Poradnia endokrynologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym odesłała ją z kwitkiem.

- Od lekarza POZ otrzymałam skierowanie do poradni endokrynologicznej opatrzone dopiskiem "pilne" - relacjonuje nasza czytelniczka. - Zostałam poinformowana, że mam się z nim udać do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Procedura w przypadku pilnych przypadków w UCK wygląda tak, że należy dostarczyć swoją całą dokumentację medyczną i na jej podstawie lekarz rozpatruje zasadność takiego przyjęcia. Tak też zrobiłam. Nie muszę chyba mówić, jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałam się, że nie tylko nie zostanę przyjęta ani w trybie pilnym, ani w ogóle. Nawet w standardowym terminie. Prosiłam, aby wysłano mi na piśmie taką informację, jednak nie otrzymałam odpowiedzi - na skierowaniu znalazł się tylko dopisek informujący o tym, że lekarka (nazwisko dw. redakcji) analizująca moją dokumentację nie dostrzega wskazań do przyjęcia w trybie pilnym. Była to informacja adresowana do mojego lekarza rodzinnego, nie do mnie. Czy odmowa zapisania do poradni, pomijając już kwestię przyspieszenia terminu wizyty, nie jest łamaniem prawa? Jeśli taka praktyka jest zgodna z prawem, dlaczego nie napisze mi tego lekarz bądź ktoś z rejestracji, jak prosiłam?

Endokrynolog - czym się zajmuje i kiedy umówić się na wizytę?



Nasza czytelniczka, nie mogąc doczekać się odpowiedzi drogą e-mailową, postanowiła skontaktować się z poradnią telefonicznie. Od rejestratorki usłyszała, że nie zostanie zarejestrowana, bo otrzymała odmowę przyjęcia. Nawet jako przypadek stabilny, w normalnym trybie. Z jakiego powodu? Tego nie udało jej się już ustalić.

Endokrynolodzy w Trójmieście


Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - przewodnik

UCK: "nie odmawiamy rejestracji, ale sugerujemy zapisy do innych placówek"



Dyrekcja Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego informuje, że pacjentom nie odmawia się zapisu, a jedynie - dla ich własnego dobra - sugeruje, że w innych placówkach mogą uzyskać pomoc szybciej niż w 2025 roku. A na ten rok obecnie zapisuje się nowych pacjentów do Poradni Endokrynologicznej UCK.

- Uniwersyteckie Centrum Kliniczne to szpital wysokospecjalistyczny. Lista oczekujących pacjentów do naszych poradni jest bardzo długa. Z tego względu nasi specjaliści analizują, na podstawie dokumentacji medycznej oraz wywiadu z pacjentem, czy dany przypadek jest rzeczywiście pilny - wtedy chorzy przyjmowani są najszybciej jak to możliwe - tłumaczy Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. - W innej sytuacji pacjent otrzymuje z powrotem skierowanie i może umówić się na wizytę w trybie standardowym. Nie jest automatycznie rejestrowany. Poradnia Endokrynologiczna UCK aktualnie zapisuje pacjentów na luty 2025 r., mamy zatem świadomość, że chory może chcieć poszukać sobie poradni w innej placówce, która dysponuje szybszymi terminami.

Rejestracja na luty 2025 r.



Postanowiliśmy sprawdzić, czy z rejestracją do endokrynologa w UCK faktycznie są problemy. Naszej informatorce udało się umówić na wizytę na 18 lutego 2025 roku.

- Przyznaję, że kiedy rejestrowałam się kilka miesięcy temu, nie chciano mnie w ogóle zarejestrować. Tłumaczono, że na wizyty umawiani są tylko pacjenci będący już pod opieką Poradni Endokrynologicznej UCK. Odesłano mnie wówczas z kwitkiem, radząc, abym poszukała sobie miejsca w innej poradni - opowiada Katarzyna. - Tym razem problemu nie było. Pani z infolinii poinformowała mnie jedynie o pięcioletnim czasie oczekiwania. Wizytę wyznaczono mi na 18 lutego 2025 roku.
Zobacz też: Przewodnik po Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Nie musisz tyle czekać, sprawdź, gdzie szybciej otrzymasz pomoc



Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował Informator o terminach leczenia. Znajdziemy w nim informacje na temat tego, w jakich placówkach kolejki do specjalistów są najkrótsze i gdzie najszybciej można uzyskać pomoc lekarza. W bazie adresów i telefonów informatora znajduje się blisko 14 tys. placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Korzystając z nowej wyszukiwarki, sprawdzimy przede wszystkim:

  • gdzie i kiedy najszybciej uzyskamy pomoc lekarza,
  • ile osób oczekuje aktualnie na leczenie w placówce, którą wybraliśmy,
  • czy w szpitalu lub poradni znajdują się udogodnienia dla pacjentów, takie jak parking, podjazd dla wózków, winda, łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Znajdziemy tam również adresy, numery telefonów do poszczególnych poradni i szpitali. Możemy też sprawdzić na mapie, gdzie znajduje się konkretny szpital czy poradnia.

Informacje o terminach leczenia są przekazywane do NFZ bezpośrednio przez placówki medyczne. Szpitale i poradnie są zobowiązane do przekazywania co tydzień do Oddziału Wojewódzkiego NFZ informacji o prowadzonych listach osób oczekujących na leczenie.

Miejsca

Opinie (234) 9 zablokowanych

  • profesor (2)

    A co jeżeli profesor nie polubił lekarza i nie pozwolił robić specjalizacji?

    • 11 3

    • (1)

      Pierwsze słyszę, żeby ktoś komus nie pozwalał robić specjalizacji! Nie gadaj bzdur

      • 5 5

      • to mało słyszałeś

        albo inaczej - unikatowa oferta robienia stażu cząstkowego - 2 lata - w ramach wolontariatu. można oczywiście nie zrobić stażu, i oczywiście nie zrobić specjalizacji. UCK to kołchoz.

        • 6 2

  • Dla dzieci na Polanki czeka się ponad rok.

    • 5 0

  • pokażcie to ministrowi zdrowia

    on twierdzi ,nie ma problemu z zarejestrowaniem się do specjalisty , nie ma

    • 21 1

  • Studnia bez dna (4)

    Teraz po faku posłanki "modne" jest jechanie po pis i na to, jak zamiast na onkologię daje na propagandę w telewizji. Wszystko to prawda poza jednym - te 2 mld nie dałyby kompletnie NIC. Absolutnie żadnej zauważalnej zmiany. Służba zdrowia w obecnym formacie to studnia bez dna i kolejne 2, 5 czy 10 mld nic nie zmieniają. Wystarczy prześledzić budżet i od razu widać, że w ostatnich latach nakłady na służbę zdrowia bardzo wzrosły. Czy ktoś widzi jakieś zmiany na plus? Nikt? No właśnie.
    Tu potrzeba zmian systemowych a nie dokładanie kolejnych 2 czy więcej mld. Ale rządzący i opozycja wolą dać nam pretekst do kolejnej wojenki, wszyscy ładnie ze sobą walczycie a uwaga od prawdziwych problemów kolejny raz odwrócona. Czasami warto się obudzić, przemyśleć kilka rzeczy a nie podniecać się wojenkami pisiorów i kaowców.

    • 16 9

    • być może. (2)

      ale na trochę lekarst by starczyło. jeśli TVP zrobi kaszpirowskiego o skuteczności 2mld leków onkologicznych to jestem za.

      • 3 0

      • (1)

        Nie no świetny sposób uzdrowienia służby zdrowia - "na trochę lekarstw by starczyło". Takie właśnie myślenie i doraźne działania powodują, że jest jak jest ze służbą zdrowia czy emeryturami. No ale skoro obywatele to akceptują to mnie to nie dziwi.

        • 2 1

        • uzdrowienie - nie. ale realna pomoc.

          a przekazanie na TV kurski jest sposobem na co? nie odwaracaj kota ogonem. zagranie PO z onkologią jest mega populistyczne, ale ukazuje realny problem PiSu, że PiS nie jest w stanie naprawić niczego, chociaż twierdzi że on najlepszy od czasów Mieszka.

          • 2 0

    • Nie kłam tuskisynu bo nos ci rośnie

      PrzyPOmnij sobie arłukowicza i tą jak jej tam, co się wsławiła kopaniem lotniska na metr w głąb. Oraz niejaką sawicką i bredzisława który przysięgał przed wyborami , że prywatyzacji szpitali nie będzie. A ja znam takie które sprywatyzowano kolesiom i jeszcze zafundowano im z pieniędzy podatników remont za grube miliony. Polikwidowano nieliczne placówki leczące grużlicę ,przekazując je w prywatne ręce co procentuje w tej chwili zwiększoną ilością POkoi hotelowych , ale i brakiem możliwości leczenia. PiS zainwestowal w służbę zdrowia 100% więcej niż zrobiła to Platforma Okupacyjna z PSL-em razem wzięte. Na onkologii NIGDY nie było takich możliwości leczenia jak dzisiaj . Wiem , bo mam przykład w rodzinie . Przestań szczekać bo się dziabniesz we własny ogon.

      • 0 0

  • Za Donalda też były kolejki i strajki,oto propozycje Donalda ,arłukowicza ,kopacz,kidawy,neumanna (5)

    Nie damy grosza bo nie mamy!!Pozamykać szpitale będzie więcej dla innych ,trzeba sprywatyzować służbę zdrowia i wprowadzić płatną służbę zdrowia
    To Bartosz Arłukowicz oszczędza na lekach na raka wskazuje, że ówczesny minister zdrowia szczyci się, że jego resort zaoszczędził w ubiegłym roku prawie dwa miliardy zł. Tymczasem pacjenci z rakiem prostaty muszą płacić więcej za leki na tę śmiertelną chorobę
    Hipokryci z Platformy Oszustów i manipulatorów.
    Żałośni jesteście w tej waszej cynicznej grze ludźmi chorymi na raka!!
    Czy zwiększenie kasy zwiększy ilość lekarzy ? NIE!!

    • 15 11

    • jak lekarze protestowali w czasach kiedy pis juz raz robil dobra zmiane (1)

      to ich dorn chcial w kamasze ubierac zamiast dac wiecej pieniedzy, wiec nie gadaj ze za PO to i tamto

      • 3 5

      • On po prostu nie pamięta 2007 roku! Koalicji PiS, LPR, Samoobrona... był wtedy w przedszkolu albo podstawówce... głosują, bo nie pamiętają tych wydarzeń... za malutki był

        • 4 2

    • Ja raka nie mam, ale teraz za tego rządu na inne schorzenie przyjmuję lek za 2215zł, NFZ w ogóle tego leku nie refunduje... kiedys placilam za niego 1.15zł. Dziś zero dopłaty, w części mam refundowany program przez firmę farmaceutyczną, a lek przyjmuję raz w miesiacu. Dlatego mam prawo twierdzić, że jest gorzej! I jest źle! I dlatego składki zdrowotne powinny być zniesione.

      • 2 4

    • Minęło 5 lat i......?

      • 0 0

    • "Żałośni jesteście w tej cynicznej grze ludźmi chorymi na raka !!" Powiedz że są cynikami ci chorzy i ich rodziny kiedy kazdego dnia musza wydzierać pazurami to co w cywilizowanych krajach uznaje się za normę . Przeżyłem taka sytuację kilka lat temu mimo że żony nie udało się uratować ale gdyby nie zaangażowanie co ważne również finansowe z własnych środków poprzez leczenie w Szwajcarii i Niemczech nie udałoby się ukochanej zonie przedłuzyć życia o jakiś czas . Pamiętam braki w aptekach szpitalnych leków do chemioterapii a we wlasnym zakresie nie wolno nam było ich nam sporowadzić .Powiedz mi ze jestem cynikiem dlatego że od tych którzy mają aspiracje żeby rządzić żądam aby zrobili wszystko co mozliwe aby stworzyli system który by ratował naszych bliskich .Jednego Ci zazdroszczę , całe szczęście ze nie zderzyłeś się realnie z naszą służbą zdrowia i nie musiałeś się przebijać przez mury dostępności , nierealnych by pomóc terminów operacji , zabiegów . Pozdrawiam i nie broń czegoś co jest nie do obrony .

      • 0 0

  • Opinia wyróżniona

    To jest patologiczne UCK w pełnej krasie. Ja nie wiem co oni tam robią, przyjmują po 10 pacjentów dziennie? (11)

    Mój przykład dotyczy nie endokrynologa, ale pokazuje patologie z kolejkami w UCK.
    Ostatnio szukałem miejsca z dobrym terminem na Rezonans Magnetyczny Głowy, przy czym nie mogłem udać się do dowolnego miejsca, gdzie taki wykonują, bo mam aparat ortodontyczny na zębach, a nie każdą maszyną się da go wykonać w takiej sytuacji.

    Obdzwoniłem wszystkie miejsca, gdzie wykonują tomografię, żeby ustalić gdzie mogę w mojej sytuacji wykonać Rezonans na NFZ. Nie wszędzie udało mi się dodzwonić, ale w Gdańsku ustaliłem 2 miejsca - prywatna Affidea na Nowych Ogrodach i UCK.

    Zarejestrowałem się w tym pierwszym, gdzie dostałem termin na 8.06.2020, gdyż w UCK zaproponowano mi termin na 21.12.2020.

    I teraz najlepsze - jak wiadomo może niektórym jest strona prowadzona przez NFZ "Informator o terminach leczenia", gdzie w miarę na bieżąco są kolejki pokazywane na podstawie danych z systemu. Na dzień dzisiejszy według danych z tej strony w Affidei na rezonans czeka według stanu na styczeń 2020 - 2198 osób, w UCK na Smoluchowskiego - 397 osób, na Dębinkach 317 osób czyli łącznie 714 osób.
    Do mojego terminu zostało 80 dni roboczych (nie liczę weekendów, choć też pracują, ale żeby było porównanie z UCK to je wyłączyłem), w tym tempie żeby to 2198 osób, które są przede mną obsłużyć muszą wykonywać dziennie 27 rezonansów, co przy ich godzinach pracy od 7 do 20 jest realne.

    Do mojego terminu w UCK byłoby 131 dni roboczych, co przy łącznie 714 osobach oznacza, że wykonują 8 rezonansów dziennie w obu placówkach. Ja rozumiem, że są krócej otwarci bo 7-14.30 i to szpital więc też pacjenci szpitala czasem wymagają opieki, ale to przegięcie po 4 osoby dziennie na placówkę.

    • 87 20

    • Przyjmują po 10 pacjentów dziennie, bo taki dostali kontrakt z NFZ.

      • 28 0

    • Przyjmują tak mało, bo takie limity wyznaczył NFZ... Oni by pewnie chętnie przyjmowali więcej pacjentów, ale nikt by za nich nie zapłacił.

      • 21 1

    • Hę?

      Ilość wykonywanych rezonansów jest podobna, ok 30 dziennie. Na tej liście kolejkowej nie masz wpisanych osób już przyjętych na oddział, które korzystają właśnie z tych badań. Fajnie liczysz, ale złe wnioski wyciągasz.

      • 14 1

    • Do tego jeszcze pilne przypadki dolicz, osoby z wypadków, zagrożenia życia... I wszystko się zgadza

      • 11 1

    • Generalnie miejsca są tylko w małych przychodniach prywatnych gdzieś na końcu miasta (na NFZ)- ale są - myślę że maks jak się chce 3-5 mc. Chodzi mi oczywiście o endokrynologa. Ale ludzie się uparli na te przykliczniczne poradnie i walą tam drzwiami i oknami - brakuje publicznej kampanii informacyjnej dotyczącej korzystania z wyszukiwarki NFZ.

      • 6 0

    • wyjaśnienie (3)

      pani ekspertko. odpowiadam jako absolwentka gumed. Otóż w uck jest bardzo wielu pacjentów, bardzo poważnie chorych, którzy potrzebują mieć wykonywane MRI celem klasyfikacji do leczenia, prowadzenia leczenia, np MRI w endometriozie, MRI serca, MRI mózgu (chorzy na sm, itp). Jest to ośrodek o najwyższym stopniu referencyjności a badanie MRI trwa wolno. Osobiście uważam, że tak jak nauczyliśmy się w stomatologii, tak powinno być w medycynie, i za pewne badania po prostu płacę sobie sama. NFZ po prostu nie przerobi. czemu? Bo leczy wszystkich kochani. Czyli 30% pacjentów o ile nie więcej, to niewypłacalni alkoholicy, menele, bezdomni którzy nie chcą się leczyć, a jednocześnie ciężko chorują, i nikt nie chce się nimi opiekować po wypisie. Więc zalegają na oddziałach, otrzymują wysokospecjalistyczne drogie świadczenia żeby potem iść w długą i chlać dalej. Na nich Pani płaci. Już dawno świadczenia nas, zwykłych obywateli nie obowiązują. Poza tym lekarzy jest niewielu, a koszty życia wzrosły. Nie możemy chyba oczekiwać żeby placówka MRI pracowała non stop łącznie z radiologami na 24h? takie rzeczy, to chyba tylko w dubaju w prywatnym szpitalu szejka///

      • 19 4

      • Panie. nie pani. I ja to uwzględniłem, ale to i tak są śmieszne liczby, szczególnie że macie 2 maszyny. (2)

        A skoro to jest taki problem, żeby więcej ludzi przyjmować to sugeruję albo zwiększyć liczbę sprzętu, albo przestać przyjmować ludzi z zewnątrz i skupić się tylko i wyłącznie na pacjentach szpitala. Życie nie znosi próżni i jeśli tak zrobicie to okaże się, że powstanie kolejna prywatna placówka oferująca między innymi rezonans magnetyczny, która podpisze kontrakt z NFZ i pokaże że jednak można bez wyznaczania tak odległych terminów, że jak się trafi na badanie to dla pacjenta już może być za późno na leczenie.

        No i Copernicus, też szpital przecież, terminy ma krótsze, bo na Maj przy 483 osobach oczekujących w przepadku Rezonansu. W większości innych badań też o kilka miesięcy lepiej wypada.

        • 4 2

        • (1)

          Co Pani nie powie,a copernicus ma u siebie onkologie? radioterapie onkologiczna? czy to ja odpowiadam za organizacje? a moze pani sama kupi ten rezonans za pare milionow, teren pod placowke mri, zatrudni swietnych, doswiadczonych, chcacych u pani pracowac radiologow, wszystko pani ubezpieczy, legalnie zatrudni i pokaze nam jak zarzadzac w ochronie zdrowia rezonansem??? nie rozumiecie panstwo ze 10% to krucha skladka przy cenach za leczenie? czy kazdemu nalezy sie wszystko za darmo? zycie w polsce bedzie coraz trudniejsze, dzieki grupie wyborczej i partii rzadzacej.

          • 3 2

          • przecież Copernicus ma onkologię WCO należy do copernicusa a nie do UCK, więc o co chodzi?

            • 0 1

    • UCK to szpital (1)

      Proszę pamiętać,że wielu pacjentów z oddziałów oraz będących pod stałą opieką poradni w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym korzysta ze sprzętu znajdującego się w UCK.
      A inne przychodnie jak Affidea , to typowo komercyjne przedsięwzięcia .

      • 5 2

      • To po co wtedy przyjmować jeszcze osoby z zewnątrz na badania?

        Placówki prywatne też mają kontrakty z NFZ i krótsze terminy. Zrezygnujecie z ludzi spoza grona pacjentów szpitala, to powstanie kolejna placówka prywatna, która się tym zajmie na kontrakcie z NFZ i będzie bardziej wydajna.

        Zresztą takie tłumaczenie jest śmieszne. Inny szpital, Copernicus ma krótsze terminy niż wy, a ma taką samą sytuację. Strasznie się u was popsuło. Jakieś dziesięć lat temu miałem robione TK u was, czekałem wtedy 3 tyg, na nfz oczywiście i nie miałem pilnego przypadku. Teraz widzę terminy na TK u was na listopad.

        • 1 4

  • Liczba chorych na raka w Polsce gwałtownie rosnie dlaczego?Niema profilaktyki zapobiegajacej rakowi! Bo Polacy ciemniacy jej (6)

    nie chcą!
    !!!! 90% chorych na raka płuca według NFZ to palacze papierosów i ich ofiary wdychające dym czyli osoby postronne! Kolejny przykład spaliny samochodowe to 60% bezpośredniej przyczyn raka różnego rodzaju ,bo wdychamy je codziennie cała dobe.A Polska ma najwięcej najstarszych blachosmrodów w Europie bo nie stać nas na takie które mniej trują!!Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce które nie planuje kupna autobusów elektrycznych!
    Powinno się natychmiast wprowadzić ostre restrykcje dla palaczy papierosów i tych co maja piece w domach i trują! Jednoczesnie te co sa nikt nie przestrzega i nie jest karany.Przeznaczyc jak najwięcej pieniędzy na komunikacje miejska by zastapic transport blachoszrotami i to komunikacje elektryczną!!

    Ale ciemnota che odwrotnie chce palic skrety choćby z przemytu i likwidować elektrownie :) i parkować gdzie popadnie 20 letnie blachoszroty przywożone masowo ze złomowisk z Niemiec!

    • 11 4

    • (2)

      I karać tych, co mają podłączenie do GPC, miejskie ciepło, bo produkuje je elektrociepłownia, która spala węgiel. I karać tych co mają piece gazowe, bo gaz też truje i wydziela smog! I karać tych co używają prądu z energii bo oni też ten prąd wytwarzają dzięki spalaniu! Cofnijmy się do prehistorii, umierajmy w wieku 20lat, będzie tak zdrowo!

      • 0 3

      • bezmógowcu cofniety to ty jestes ,,nawet niewiesz gdzie jest elektrownia w twoim miescie

        A dzięki takim jaki ty jesteśmy zaściankiem Europy.

        • 1 1

      • pan raczy oszczędnie dawkować prawdę

        otóż ciepło z GPC jest o tyle czystsze, że na każdym etapie produkcji enegii syf jest przycinany - czy to w mieszance węgla stosowanej do opału, na filtrach, maksymalnej efektywnosci spalania i kontoli procesu. to, co się tam wydobywa z komina jest o niebo czystsze niż to, co wydobędzie się pieca domowego.

        • 2 1

    • to trochę alarmistyczne podejście (1)

      ale tak, dowaliłbym byczy podatek od szrotów, małpek i sprzedaży alko wogóle. ci pierwsi za syfienie nam wszystkim. małpy i alko to przyczyna ogromnej części pacjentów. konieczne wzmocnienie PARPy i edukacja antynikotynowa oraz zatamowania e-papierosów - to cholerstwo jest jak pierwsza dawka mocnego narkotyku.

      • 1 1

      • Pijaki to zaledwie 20 % chorych na raka w porównaniu do palczy papierosów 3 razy mniej

        • 0 0

    • papierosy to fakt ale skąd masz dane o spalinach? podaj je tutaj na cito

      • 0 0

  • Powinni ludzie stworzyć jakieś Stowarzyszenie Pacjentów

    i się sądzić z Polską. Tyle składek płacimy, a tu od 1989 ciągle problemy!

    • 6 0

  • to ciekawe (3)

    2 tygodnie temu bylam z tata osobiscie ze skierowaniem cito i po ok 5 dniach zadzwonili i wyznaczyli termin na nastepny tydzien, moze ludzie nie sluchaja i stad takie nieporozumienia, ja jestem zadowolona

    • 6 1

    • a moze twój tata to znajomy z kasty? (1)

      • 0 4

      • a ty myslisz ze znajomosci ci cos dadza?

        • 1 0

    • Mnie również odesłano z endokrynologii w UCK, mimo że miałam kartę DiLo i podejrzenie nowotworu na przysadce. Za to ojciec znajomej dostał termin do poradni w ciągu tygodnia. Z obserwacji wynika, że młodym ludziom pokazuje się fucka bo jakoś sobie poradzisz a seniorów przyjmują jak leci.

      Mam jak najgorsze zdanie o całym UCK.

      • 0 1

  • a w medicover do endo czekam max 2 tyg (1)

    ale to tzreba miec worka w korpo gdzies w tricity, robic w openspace i trzaskacz targety , wtedy ma sie czelendz i dostajesz abo w medicover.

    • 5 4

    • nie trzeba mieć joba w korpo, w mojej firmie też mamy Medi wczesniej LuxMed

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jak ochronić swoje krocze przed nacięciem?

warsztaty, konsultacje

III Ogólnapolska Konferencja Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne

konferencja

Biologia totalna | wykład wprowadzający 10 maja (piątek), godz. 20:30-22:30

70 zł
warsztaty, spotkanie

Najczęściej czytane