Wiadomości

Cztery firmy chcą budować ostatnią część największego szpitala

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej będzie drugim, po Centrum Medycyny Inwazyjnej, najnowocześniejszym szpitalem na Pomorzu. Inwestycja realizowana jest na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, przy ul. Dębinki w Gdańsku.
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej będzie drugim, po Centrum Medycyny Inwazyjnej, najnowocześniejszym szpitalem na Pomorzu. Inwestycja realizowana jest na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, przy ul. Dębinki w Gdańsku. fot. GUM

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na wykonanie budynku "A" wchodzącego w skład Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, które powstaje w Gdańsku. Inwestor zamierza przeznaczyć na budowę 160 mln zł, tymczasem chętni wykonawcy zakładają, że prace pochłoną od 26 do nawet 46 mln zł więcej. Ta część inwestycji ma zakończyć się w 2020 roku.Korzystasz z prywatnej czy publicznej opieki medycznej?

publicznej - nie stać mnie na leczenie się prywatnie 29%
z reguły z publicznej, choć jeśli sytuacja jest poważna, to decyduję się na leczenie prywatne 53%
leczę się wyłącznie prywatnie 18%
zakończona Łącznie głosów: 395
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej będzie drugim, po Centrum Medycyny Inwazyjnej, najnowocześniejszym szpitalem na Pomorzu. Na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, przy ul. Dębinki w Gdańsku trwają już prace przy pierwszym etapie inwestycji, natomiast na początku 2018 roku rozpocznie się kolejna część, w której ma powstać budynek A (ostatnia część projektu CMN), o powierzchni 31 717 m kw. i kubaturze 140 802 m sześc. Inwestor na jej budowę zamierza przeznaczyć 160 mln zł.

- W przetargu generalnego wykonawstwa kompleksowej realizacji budynku A wchodzącego w skład Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) złożono 4 oferty. Jesteśmy na etapie ich sprawdzania - mówi Marek Langowski, kanclerz GUMedu. - Zamówienie obejmuje również budowę łącznika naziemnego do Centrum Medycyny Inwazyjnej, infrastrukturę techniczną, sieci i przyłącza, zagospodarowanie terenu, a także dostawę, montaż, instalację i uruchomienie wymagającego wbudowania i stałych podłączeń sprzętu medycznego wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Wszystkie jednostki zostaną przeniesione do budynku A do końca 2020 r. - dodaje.
Chęć budowy ostatniej części CMN zgłosiły: Budimex SA z ofertą 206 627 311,57 zł; ERBUD SA z ofertą 186 974 546,08 zł; WARBUD S.A. z ofertą 203 398 685,80 zł oraz Konsorcjum: Mostostal Warszawa SA - Lider i Acciona Construccion SA - Partner z ofertą 206 384 552,13 zł. Wszystkie firmy deklarują, że na wykonanie zadania potrzebują 25 miesięcy, dają też 8-lenią gwarancję. Wszystkie oferty zakładają też, że koszt wykonania zadania będzie zdecydowanie większy niż pierwotnie określił to inwestor. GUMed jednak nie komentuje tej kwestii tłumacząc, że "szczegóły będą ustalane po wyłonieniu wykonawcy".

Czytaj też: Na Centrum Medycyny Nieinwazyjnej zawisła wiecha. Budują najnowocześniejszy szpital na Pomorzu

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej będzie drugim, po Centrum Medycyny Inwazyjnej, najnowocześniejszym szpitalem na Pomorzu. Inwestycja realizowana jest na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, przy ul. Dębinki w Gdańsku.
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej będzie drugim, po Centrum Medycyny Inwazyjnej, najnowocześniejszym szpitalem na Pomorzu. Inwestycja realizowana jest na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, przy ul. Dębinki w Gdańsku. fot. GUM

Pierwszy etap inwestycji zakończy się już w lipcu 2018 rokuSiedziba Centrum Medycyny Nieinwazyjnej zaprojektowana została jako kompleks czterech połączonych ze sobą budynków A, B, C, ułożonych w kształt litery U, połączonych trzema łącznikami z Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI) oraz budynku D, usytuowanego w miejscu dawnego budynku 18, z przejściem prowadzącym do budynku C.

Czytaj też: Ośrodek dla osób starszych powstanie w miejscu szpitala na Klinicznej

Realizację inwestycji podzielono na dwa etapy ze względu na konieczność przeniesienia części klinik z wyburzanych budynków, żeby uzyskać przestrzeń pod kolejny etap budowy. Obecnie powoli kończy się realizacja pierwszego etapu, przypadającego na lata 2015-18 - obejmuje ona budynki B, C i D o łącznej powierzchni 58 138 m kw. i kubaturze 237 206 m sześc. Termin zakończenia kontraktu szacowany jest na początek lipca przyszłego roku.

Opinie (37) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje