Wiadomości

Ośrodek dla osób starszych powstanie w miejscu szpitala na Klinicznej

Najnowszy artukuł na ten temat

Dom opieki i przedszkole powstaną w budynkach szpitala na Klinicznej

Nieruchomość wyceniono na 34 mln zł - na sprzedaż wystawiono dwa budynki, które są w bardzo dobrym stanie technicznym, ale przede wszystkim liczącą blisko dwa hektary działkę.
Nieruchomość wyceniono na 34 mln zł - na sprzedaż wystawiono dwa budynki, które są w bardzo dobrym stanie technicznym, ale przede wszystkim liczącą blisko dwa hektary działkę. mat. prasowe

W miejsce szpitala przy ul. Klinicznejzobacz na mapie Gdańska w Gdańsku powstanie dom opieki i klinika rehabilitacyjna dla osób starszych. W przetargu na sprzedaż tej nieruchomości, który ogłosił Gdański Uniwersytet Medyczny zgłosiła się tylko jedna chętna firma - władze uczelni ofertę zaakceptowały i ostatecznie nieruchomość ma zostać sprzedana za 34 mln 50 tys. zł.Czy starsze osoby w Trójmieście mogą liczyć na odpowiednią opiekę lekarską?

tak, w Trójmieście są dobre szpitale i ośrodki opieki dla starszych 4%
tak, ale dopiero za kilka lat kiedy powstaną centra medyczne w Sopocie i Gdańsku 8%
mogą liczyć na pomoc w szpitalu, ale nie dostają pomocy po wyjściu z niego 30%
oferta opieki dla starszych osób w Trójmieście właściwie nie istnieje 58%
zakończona Łącznie głosów: 569
Ofertę na kupno nieruchomości Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego położonej przy ul. Kliniczna 1a w Gdańsku złożyła firma MEDI-system Sp. z o.o. z Warszawy.

- Odbyło się już spotkanie z przedstawicielami firmy i ostateczna kwota to 34 mln 50 tys. zł. Oferta została zaakceptowana przez rektora GUMed prof. Marcina Gruchałę. Obecnie jesteśmy na etapie procedowania umowy przedwstępnej. Szacujemy, że podpisanie umowy nastąpi na początku grudnia bieżącego roku - poinformowała Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W przetargu nieruchomość wyceniono na 34 mln zł - na sprzedaż wystawiono dwa budynki, które są w bardzo dobrym stanie technicznym, ale przede wszystkim liczącą blisko dwa hektary działkę.

Czytaj też: Centrum Geriatrii powstanie w Gdańsku. Starsi pacjenci zyskają opiekę

Stworzą centrum opieki nad osobami starszymi

- Na początek przy ul. Klinicznej powstanie dom opieki i klinika rehabilitacyjna. Będzie można tu również skorzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej. Dalsze plany zagospodarowania i budowa nowych obiektów na tak dużej nieruchomości będą wynikały z konsultacji z architektami, konserwatorem zabytków itp. Teraz skupiamy się na wybraniu doświadczonej pracowni architektonicznej - poinformowała Magdalena Michalska, rzecznik prasowy MEDI-system Sp. z o.o.
Firma zajmuje się długoterminową stacjonarną opieką nad seniorami w Polsce. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu ośrodkach na Mazowszu i Śląsku, które specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona.

- Bardzo się cieszymy z zakupu gdańskiej nieruchomości. Jest to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju sieci MEDI-system w centrach największych polskich miast. Taka lokalizacja jest najbardziej pożądana przez seniorów. Umożliwia bowiem pozostanie w dotychczasowym miejscu zamieszkania, co ułatwia utrzymywanie więzi rodzinnych, zapewnia możliwość korzystania z infrastruktury miejskiej oraz udział w życiu kulturalnym i społecznym - dodaje.
Ośrodki oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Czytaj też: Rusza budowa geriatrii w Sopocie. "Społeczeństwo w całym kraju się starzeje"

Nieruchomość wyceniono na 34 mln zł - na sprzedaż wystawiono dwa budynki, które są w bardzo dobrym stanie technicznym, ale przede wszystkim liczącą blisko dwa hektary działkę.
Nieruchomość wyceniono na 34 mln zł - na sprzedaż wystawiono dwa budynki, które są w bardzo dobrym stanie technicznym, ale przede wszystkim liczącą blisko dwa hektary działkę. mat. prasowe
Co dalej z klinikami ze szpitala

Sprzedaż nieruchomości przy ul. Klinicznej jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanego przez uczelnię planu modernizacji bazy szpitalnej. Już teraz wiadomo, że wszystkie jednostki zostaną przeniesione do budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w drugiej połowie 2018 r.

- Dzięki scentralizowaniu jednostek do 2020 r. w obiektach przy ul. Smoluchowskiego powstanie jeden z najnowocześniejszych kompleksów szpitalnych w Europie, w którym pacjenci będą mieli dostęp do innowacyjnych metod leczenia i sprzętu medycznego na najwyższym światowym poziomie - mówił Marek Langowski, kanclerz GUMedu.
Zobacz też: GUMed chce sprzedać budynek szpitala na Klinicznej

Opinie (49) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje