• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Spada zainteresowanie testami na COVID-19. Wyjątkiem były święta

Piotr Kallalas
21 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
- Dziś jest drugi dzień po świętach i rzeczywiście nie ma klientów poszukujących testów. Natomiast w Wielkim Tygodniu wiele osób było zainteresowanych i kupowało testy - słyszymy w jednej z gdańskich aptek. - Dziś jest drugi dzień po świętach i rzeczywiście nie ma klientów poszukujących testów. Natomiast w Wielkim Tygodniu wiele osób było zainteresowanych i kupowało testy - słyszymy w jednej z gdańskich aptek.

Coraz mniej osób sięga po testy na COVID-19. Nie oznacza to jednak, że zainteresowanie spadło całkowicie - nadal wielu chorych woli się przetestować "na własną rękę", a farmaceuci odnotowali zwiększoną sprzedaż zwłaszcza przed świętami.Test na koronawirusa - Gdańsk, Gdynia, Sopot


Czy przed spotkaniami rodzinnymi testujesz się na COVID-19?

Jeszcze kilka tygodni temu apteki przeżywały prawdziwe oblężenie klientów chcących kupić szybkie testy na COVID-19. Stosunkowo niska cena, skuteczność, a przede wszystkim łatwość wykonania - również w warunkach domowych - sprawiały, że wiele osób decydowało się na zakup testu antygenowego, dostępnego nie tylko w aptekach, ale również w sklepach. Obecnie, przy spadku liczby zakażeń koronawirusem, zmalało również zainteresowanie diagnostyką.

- Od szczytu pod koniec stycznia spadek dziennego zainteresowania ok. 30-krotny - informuje Bartłomiej Owczarek z platformy GdziePoLek.
- Widzimy wyraźny trend spadkowy. Jeszcze kilka tygodni temu zainteresowanie testami było ogromne, klienci pytali zarówno o szybkie testy kasetkowe, jak i możliwość zrobienia testu w aptece. Obecnie takie pytania zdarzają się sporadycznie - słyszymy w aptece na gdańskiej Zaspie.
Czytaj też: Niedzielski: paszporty covidowe bezterminowo

Nie zmienia to faktu, że nadal wiele osób w momencie infekcji chce wykluczyć COVID-19. Farmaceuci prognozują, że testy pozostaną obecne w naszych apteczkach domowych jeszcze przez dłuższy okres.

- Zainteresowanie testami znacząco spadło w porównaniu z okresem szczytu pandemii, jednak nadal zdarzają się pacjenci chętni do ich zakupu. W ostatnich tygodniach obserwujemy dużo infekcji wirusowych i wiele osób, u których występuje np. katar, chce się przebadać, żeby nie narażać członka rodziny z obniżoną odpornością lub współpracowników. Najpewniej to asortyment, który warto będzie mieć w aptece przez kolejne miesiące, jeśli nie lata - wskazuje Izabela Baj, mgr farmacji z Gdyni.
Czytaj też: Co ze szczepieniami uchodźców?

Chcieliśmy chronić bliskich podczas świątSygnały dochodzące z aptek wskazują, że kilka dni przed Wielkanocą ponownie zaobserwowano wzrost sprzedaży testów na COVID-19. Wiązało się to ze świątecznymi spotkaniami i intensyfikacją kontaktów zarówno z dalszą, jak i bliższą rodziną.

- Dziś jest drugi dzień po świętach i rzeczywiście nie ma klientów poszukujących testów. Natomiast w Wielkim Tygodniu wiele osób było zainteresowanych i je kupowało. Klienci chcieli się sprawdzić, bo wiedzieli, że zaraz będą spotkania z seniorami - babciami, dziadkami i nie chcieli ich narażać - mówi farmaceutka z apteki w centrum Gdańska.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (63)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Prowadzenie cukrzycy u kobiet z cukrzycą ciążową lub cukrzycą typu I

badania

Misy i Gongi - sesja relaksacyjna z Jakubem Leonowiczem

70 zł
warsztaty, spotkanie, joga

Bankiet Beauty dla pacjentów onkologicznych

badania, konsultacje

Najczęściej czytane