• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Spada zainteresowanie testami na COVID-19. Wyjątkiem były święta

Piotr Kallalas
21 kwietnia 2022, godz. 08:00 
Opinie (63)
- Dziś jest drugi dzień po świętach i rzeczywiście nie ma klientów poszukujących testów. Natomiast w Wielkim Tygodniu wiele osób było zainteresowanych i kupowało testy - słyszymy w jednej z gdańskich aptek. - Dziś jest drugi dzień po świętach i rzeczywiście nie ma klientów poszukujących testów. Natomiast w Wielkim Tygodniu wiele osób było zainteresowanych i kupowało testy - słyszymy w jednej z gdańskich aptek.

Coraz mniej osób sięga po testy na COVID-19. Nie oznacza to jednak, że zainteresowanie spadło całkowicie - nadal wielu chorych woli się przetestować "na własną rękę", a farmaceuci odnotowali zwiększoną sprzedaż zwłaszcza przed świętami.Test na koronawirusa - Gdańsk, Gdynia, Sopot


Czy przed spotkaniami rodzinnymi testujesz się na COVID-19?

Jeszcze kilka tygodni temu apteki przeżywały prawdziwe oblężenie klientów chcących kupić szybkie testy na COVID-19. Stosunkowo niska cena, skuteczność, a przede wszystkim łatwość wykonania - również w warunkach domowych - sprawiały, że wiele osób decydowało się na zakup testu antygenowego, dostępnego nie tylko w aptekach, ale również w sklepach. Obecnie, przy spadku liczby zakażeń koronawirusem, zmalało również zainteresowanie diagnostyką.

- Od szczytu pod koniec stycznia spadek dziennego zainteresowania ok. 30-krotny - informuje Bartłomiej Owczarek z platformy GdziePoLek.
- Widzimy wyraźny trend spadkowy. Jeszcze kilka tygodni temu zainteresowanie testami było ogromne, klienci pytali zarówno o szybkie testy kasetkowe, jak i możliwość zrobienia testu w aptece. Obecnie takie pytania zdarzają się sporadycznie - słyszymy w aptece na gdańskiej Zaspie.
Czytaj też: Niedzielski: paszporty covidowe bezterminowo

Nie zmienia to faktu, że nadal wiele osób w momencie infekcji chce wykluczyć COVID-19. Farmaceuci prognozują, że testy pozostaną obecne w naszych apteczkach domowych jeszcze przez dłuższy okres.

- Zainteresowanie testami znacząco spadło w porównaniu z okresem szczytu pandemii, jednak nadal zdarzają się pacjenci chętni do ich zakupu. W ostatnich tygodniach obserwujemy dużo infekcji wirusowych i wiele osób, u których występuje np. katar, chce się przebadać, żeby nie narażać członka rodziny z obniżoną odpornością lub współpracowników. Najpewniej to asortyment, który warto będzie mieć w aptece przez kolejne miesiące, jeśli nie lata - wskazuje Izabela Baj, mgr farmacji z Gdyni.
Czytaj też: Co ze szczepieniami uchodźców?

Chcieliśmy chronić bliskich podczas świątSygnały dochodzące z aptek wskazują, że kilka dni przed Wielkanocą ponownie zaobserwowano wzrost sprzedaży testów na COVID-19. Wiązało się to ze świątecznymi spotkaniami i intensyfikacją kontaktów zarówno z dalszą, jak i bliższą rodziną.

- Dziś jest drugi dzień po świętach i rzeczywiście nie ma klientów poszukujących testów. Natomiast w Wielkim Tygodniu wiele osób było zainteresowanych i je kupowało. Klienci chcieli się sprawdzić, bo wiedzieli, że zaraz będą spotkania z seniorami - babciami, dziadkami i nie chcieli ich narażać - mówi farmaceutka z apteki w centrum Gdańska.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (63)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Profilaktyka raka piersi

badania, konsultacje

Rehabilitacja kregosłupa jogą

joga

Profilaktyka raka piersi

badania, konsultacje

Ogłoszenia polecane