Wiadomości

15.01 rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Na początek seniorzy

Każdy z punktów będzie mógł zamówić maksymalnie 30 dawek na tydzień.
Każdy z punktów będzie mógł zamówić maksymalnie 30 dawek na tydzień. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. Również 15 stycznia uruchomiony zostanie formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia, który będzie umieszczony na specjalnej stronie. Serwis rusza o północy z czwartku na piątek. Podpowiadamy, jak się rejestrować i gdzie odbędą się szczepienia w Trójmieście.Na szczepienie przeciw COVID-19 jako pierwsi od piątku, 15 stycznia, mogą umawiać się seniorzy powyżej 80. roku życia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Tydzień później - 22 stycznia - ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla tej grupy rozpoczną się 25 stycznia. Łącznie seniorzy liczą 4,62 mln osób - w grupie 80+ jest 1,75 mln osób, a w grupie 70-79 - 2,87 mln.

Jak wygląda rejestracja?Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989 (dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych - 22 62 62 989). Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Uwaga - aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Oba te systemy ruszą o północy z czwartku na piątek.

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. W samym Trójmieście takich miejsc od 15 stycznia będzie 110.

Seniorzy, którzy potrzebują pomocy w zarejestrowaniu się na szczepienie przeciw COVID-19, mogą kontaktować się z infolinią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (22 505 11 11). Konsultanci tej infolinii kontaktują się z ośrodkami pomocy społecznej i przekazują im informacje o tym, że dana osoba potrzebuje wsparcia.

Na podanie drugiej dawki szczepionki pacjent zostanie umówiony w punkcie szczepień po podaniu pierwszej.

Chcesz się zaszczepić, zgłoś potrzebę już 15.01Również od 15 stycznia każda osoba po 18. roku życia będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia wypełniając specjalny formularz. Nie oznacza to jednak pełnej rejestracji.

Kiedy tylko ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej odpowiedniej dla tej osoby, dostanie ona e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie. Dopiero wówczas taki pacjent będzie mógł zarejestrować się na konkretny termin.

Zgodnie z informacją na rządowej stronie formularz zgłoszenia będzie dostępny 15.01 o godz. 00:01.

Zaświadczenie o szczepieniuInformacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).

Status osoby zaszczepionej będzie obowiązywał po przyjęciu drugiej dawki.

mat. MZ

Jak będą działały punkty szczepień?Każdy z punktów będzie mógł zamówić maksymalnie 30 dawek na tydzień.

- Teoretycznie jest możliwość, że jakiś punkt będzie chciał rozłożyć szczepienia też na weekend, ale trzydzieści dawek to na tyle mało, że jestem przekonany, że większość punktów będzie realizowała je od poniedziałku do piątku - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
W samym Trójmieście po zweryfikowaniu przez NFZ jest 110 punktów szczepień - pełna lista z Trójmiasta.

- Z harmonogramu wynika, że do Polski do końca I kwartału dotrze nieco powyżej 6 mln dawek szczepionek dwóch producentów: Pfizer i Moderna. Dzięki temu zaszczepimy około 3 mln osób. Na podstawie tego harmonogramu wystawiamy centralny kalendarz, w którym będą zarejestrowane wszystkie 6 tys. punktów szczepień. Każdy z tych punktów będzie miał wystawiony slot, czyli miejsca zaznaczone w tygodniu, w których można się zapisać konkretnego dnia i o konkretnej godzinie. Zdolności operacyjne do szczepień, które zbudowaliśmy, to 3,7 mln miesięcznie. Ze względu na ograniczenia w dostawie powoduje to, że nie wykorzystujemy naszych wszystkich zdolności w zakresie szczepień. Wierzymy, że szczepionki będą docierać do Polski coraz szerszym strumieniem - mówił minister Dworczyk.
Szczepienia dostępne będą:
 • stacjonarnie w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS),
 • u lekarzy, którzy mają prywatną praktykę, a zgłosili się do programu oraz w innych placówkach medycznych,
 • w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.

Zobacz, gdzie zaszczepić się na COVID-19 w Trójmieście. Jest lista punktówNie ma specjalnych zaleceń dotyczących przygotowania do szczepień.

Pacjent po zgłoszeniu się do wyznaczonego punktu szczepień zostanie zbadany przez lekarza. Specjalista przeprowadzi z pacjentem wywiad na temat stanu jego zdrowia. Pacjent wypełni też ankietę. Szczegóły badania zostaną wpisane do dokumentacji medycznej. Jeśli lekarz uzna, że nie ma żadnych przeciwwskazań, to pacjent zostanie zaszczepiony. Po szczepieniu będzie musiał odczekać 15-30 minut, by upewnić się, że nie wystąpiła żadna gwałtowna reakcja organizmu (np. wstrząs anafilaktyczny).

Druga dawka szczepionki zostaje podana po 21 dniach. Szczepionka może nie zapewnić pełnej ochrony przed upływem co najmniej siedmiu dni od otrzymania drugiej dawki szczepionki.

15 stycznia ruszy też specjalny elektroniczny system zgłaszania działań niepożądanych szczepionki.

Opinie (271) ponad 20 zablokowanych

 • (22)

  Czuję jedno wielkie fiasko :)
  Propaganda swoje a ludzie swoje. Retoryka rządu jest taka jakby wszyscy chcieli się szczepić i wszyscy popierali rzadową propagandę a będzie totalna klapa jak ze wszystkim czego ten rząd dotyka. Zaufanie do rządu jest równe zeru. Za dużo kłamstw i działania z pozycji chamskiej siły a za mało dialogu i traktowania obywateli jak parnerów

  • 127 58

  • Masz rację tylko głupi ludek to kupi i tylko ci tej propagandzie ulegną. (11)

   Jest podstawową zasadą że dobrego produktu nie trzeba reklamować a tym bardziej przymuszać do niego ludzi bo dobry produkt sam się obroni a nie takie g.... stworzone z chęci szybkiego zysku.

   • 16 21

   • (2)

    Otóż to dlatego rząd nie zmusza wprost bo Polak jest przekorny tylko robią atmosfere jakby wszyscy jak jedna rodzina szli sie szczepić dla naszego wspólnego szczęścis w atmosferze miłości i spokoju jakby to było oczywiste ze się szczepimy :)
    Wystarczy spojrzeć na przekaz w reklamach propagujacych szczepienia. Spokoj i miłość. Przekaz jest taki ze jezeli ktoś chce sie wyłamać z rej "sielanki" ten jest złym czlowiekiem dla innych ludzi.

    • 14 8

    • (1)

     mechanizm taki jak w 1946 r jak było słynne 3X tak wtedy też brali pod włos ludzi no jak to jesteś przeciwko ziemi dla rolników?

     • 13 9

     • I tak musieli tamte wybory sfałszować

      • 6 1

   • (5)

    Sposrod calej produkcji firm famaceutycznych najmniej zarabiaja na szczepionkach. Najwiecej na suplementach.

    • 12 4

    • Ale zarabiają... (4)

     Zresztą po szczeopinkowym g*wnie na pewno zarabia na lekach.... Już się nie bój nie stracą na pewno

     • 1 1

     • (2)

      tylko kto ci te leki zapisze jak lekarze sami będą chorzy po szczepionkach?hahaha
      kupujecie hormonalne kurczaki, pryskane owoce i warzywa ,hektolitry badziewiastego ,najtanszego piwa,miliony sztuk małpek,papierosy ,fast foody,tony suplementów diety,różnych pseudo wspomagaczy ,a szczepionki się boicie.? hahaha.że niby eksperymentalna? wszystkie leki kiedys były eksperymentalne.a jeśli chodzi o terapie genową to nie którzy daliby ostatnie pieniądze ,zeby sie załapać na eksperymentalne leczenie różnych chorób

      • 2 1

      • Kazdy sie boi ;) podobno jak sie jednoczesnie uderzysz w czolo i w szczepionke, to Gates dotanie screen tego, co widzisz ;)))

       • 0 0

      • ale szczepienia sie boją

       Lekarze biorą , wojskowi , politycy co pchają sie w kolejkę i artysci ...ciemnota szuka pretekstu z lenistwa xD ... bo narazie czuje sie dobrze xD

       • 0 0

     • A co, maja doplacac? Taka jest twoja koncepcja? :D Piekarz tez zarabia na chlebie, który jesz. Nie mowiac o wszystkich, ktorzy sprzedaja ci rzeczy, o ktorych na 100% wiadomo, ze szkodza. Naród durniów.

      • 0 0

   • dokladnie

    jak alko i dragi :D rzad odradza, to Polak wali na potege XD

    • 4 0

   • Tę zasadę to sobie z doopska wyciągnąłeś. Nie istnieje poza jej ciemnościami.

    Nie mówiąc o tym, że traktujesz szczepionki niczym elektronikę konsumencką...

    • 0 0

  • (2)

   A to rzad opracowal szczepionke?

   • 11 4

   • Nie, rząd nie potrafi nawet strony do rejestracji zgłosić (1)

    i do zgłoszenia chęci szczepienia. Rano wchodzę, strona nie działa, jak już się udało to ze 3 godziny czekam na maila aktywującego. Państwowy cyrk. Mogli by dzieci zatrudnić, lepiej by to zrobiły.

    • 1 1

    • Cale 3 godziny powiadasz. No cyrk...

     • 0 0

  • Ja mam takie zaufanie do vateusza jak on do polskiego szkolnictwa. (1)

   sprawdźcie szkołę jego dzieci.

   • 5 2

   • A ktos Tobie broni by Twoje dzieci uczyly sie w prywatnej placowce?

    • 0 0

  • Zaufanie do szczepień nie wynika z nieudolności rządu !!! To wynika z czasu w jakim szczepionka została stworzona i nadal trwają testy i badania nad jej skutkami ! A najgorsze że pozwolili już wstrzykiwać to ludziom ! Dramat ! Wielu będzie żałowalo ... jak shawn skelton pielęgniarka z USA

   • 3 0

  • 49 osob czuje zaufanie do rzadu (1)

   oj biedna ta Rzeczpospolita

   • 1 0

   • Wybory sa bardziej miarodajne niz sonda na tym portalu.

    • 0 0

  • Zgadzam się i nie zgadzam

   Rząd swoje , opozycja swoje , lewacy wykorzystujący kobiety swoje a tak naprawde jak na zachodzie skąd piszę powinno liczyć się to ostatnie ....wszyscy maseczki , wszyscy w miarę możliwości w domach ,wszyscy się szczepią , gospodarka rusza, wszyscy razem to zniszczymy ... Pozdrawiam

   • 0 0

  • Dlatego zaufaj aktorom. Oni juz zaszczepieni.

   • 0 0

 • Seniorzy >80 i profil zaufany, jo jo. (17)

  • 191 10

  • (7)

   Juz lece!Dlaczego ludzie sa tak latwowierni I wierza w te brednie.Zwykla grypa a halo na caly swiat!Ja,gosc po 60tce olewam te brednie.Rzad nigdy nie chcial dla ludzi dobrze,nigdy.tak jest I tym razem.Wypychaja magazynowe szczepionki,bo tak trzeba.Bo tak kazano.

   • 19 36

   • Nie wracaj.

    • 19 6

   • (4)

    podpis: Czlowiek Bizon

    • 10 5

    • (3)

     sr*tatata.A jakies sensowne odpowiedzi? Bo czuje ze tu jakies mlodziaki latwowierne bambruja.

     • 4 9

     • (1)

      buhaha. A jaka ty chcesz odpowiedz na swoje bzdury? XD

      • 8 3

      • Do lekcji! Bueheha.iks de.

       • 1 2

     • Sensowne odpowiedzi na twoje nieuctwo znajduja sie w pismach naukowych peer review.

      • 0 0

   • Życze zdrowia, żebyś nigdy się nie przekonał jak niszczycielski jest koronawirusa... Szur zagraniczny, nie przyznawaj się do bycia Polakiem.

    • 2 3

  • dzieci załatwia (2)

   • 0 0

   • (1)

    Profil zaufany to ma być takie cóś, że niby druga strona ma mieć 100% pewności, że po drugiej stronie internetu dokumenty podpisuje ta, a nie inna osoba. Skoro jest możliwość, że "dzieci załatwią", to należy czym prędzej skasować ten profil zaufany.

    • 1 0

    • Ale na swoj profil zaufany chyba nie mozna zapisac rodzicow? czy sie myle?

     • 0 0

  • A ty masz profil zaufany? (4)

   Bo ja morawieckiemu nie ufam. On nie jest Polakiem bo jego dzieci nie chodzą do polskiej szkoły

   • 3 2

   • (3)

    usiłowałem zapisać na szczepienie mamę
    ale linia telef żąda pesela, numeru dowodu, itd

    jak po kredyt... a co jak ktoś weżmie na nią kredyt?!

    • 2 5

    • Rejestrowałem dziadka

     Tylko pesel żadnego nr dowodu, jeszcze telefon, żeby wysłać przypomnienie. Dzwoniłem o 4 i były dwa wolne miejsca, najbliżej domu.

     • 5 0

    • (1)

     To się spłaci... Jak wpłacaliscie kasę do Amber Gold i liczyliście na 12 % albo i więcej zysku z lokat to nie było takiej go*wnoburzy. A teraz jak trzeba się zaszczepić przed wirusem, który dziesiątkuje populacje to jest lament.

     • 1 1

     • Zdazylem wyciagnac z Amber i dalem do szumowski corp na lepszy procent.

      • 1 0

  • pomocnik z bozej laski

   a Ty taki chojrak nie mozesz ojcu/dziadkowi pomoc załozyc?

   • 0 3

 • Na początek celebryci, ubecy i ich rodziny (4)

  A potem wolontariusze, którzy się nagle odnaleźli jak słynna HZC z Copernicusa

  • 57 30

  • Cały układ trójmiejski . Mała Sycylia . (1)

   • 10 5

   • no przeciez nie chcesz sie szczepic? XD

    • 3 2

  • emerytka (1)

   A ja wierzem Panu Sutkowskiemu z telewizora bo taki przystojny i elokwentnym. Zawijam kiece i lecem po szczepionkem coby sąsiadkę i Jande wyprzedzić

   • 6 1

   • Jande wyprzedzić?!

    Ha Ha Ha nawet królowa angielska nie dała rady.

    • 6 0

 • (11)

  30 dawek na tydzień! Ma rozmach nasza władza.

  • 121 17

  • (1)

   Taki rozmach jaka dostawa szczepionek z UNI, naprawdę tak ciężko zasięgnąć informacji.

   • 4 14

   • Dlatego z przypisanych nam 13mln szczepionek kupiki tylko 6,6mln? Kasa pusta jak beben.

    • 9 1

  • 30 dawek na tydzień (4)

   Punktów w GD jest max 20 x 30= 600 dawek na tydzień na cały Gdańsk hee.
   W tym "tępie" to wyszczepią señor może po 20 latach :):)

   • 18 2

   • (3)

    W jednej dawce jest pięć szczepionek. Rozmraża się ampułkę, którą trzeba zużyć w ciągu dwóch godzin. Dlatego są straty w szczepionkach. Czyli wyliczone wyniki należy pomnożyć razy pięć.

    • 3 3

    • (1)

     nie, to jest sto ampułek

     z jednej ampułki sześć dawek
     6oo pacjentów...

     a teraz będzie trudne: odporność po covid19 trwa 6 miesięcy
     i szczepienie trzeba powtórzyć

     dwa razy do roku

     jeśli nie uda się wszystkich wyszczepić przez pół roku, to po grzyba w ogóle próbować pierwszy raz?

     • 2 2

     • szczepionka to nie to samo co przechorowanie covid19

      przechorowanie daje odporność na przynajmniej pól roku
      po dwóch dawkach szczepionki mamy trwałą, długoterminową odporność

      • 0 2

    • Nie ma mowy o 30 ampulkach, a jest o 30 dawkach.

     • 3 1

  • To nie nasza władza,taki rozmach ma kochana unia.

   • 0 3

  • (1)

   a jak inaczej byś to zrobił? Po szczepieniu trzeba trzymać pacjenta żeby wykluczyć wstrząs, jakbyś chciał więcej ludzi szczepić w jednym punkcie to byś miał w jednej chwili kilkadziesiąt osób stłoczonych na korytarzu

   • 0 2

   • jaki tłok?!!!

    przecież 30 dawek tygodniowo na punkt szczepień, to jest 5-6 osób dziennie! O jakim tłoku Ty mówisz?? W tym tempie to szczepienia gdańszczan potrwają....

    • 2 0

  • Tyle dostarczają Pfizer i Moderna.

   Może Tusk i ko niech się teraz skarżą do uniu

   • 1 3

 • (3)

  O co chodzi z tym zgłoszeniem?
  Liczy się kolejność zgłoszeń czy tylko otrzymają e-mail i dopiero liczy się kolejność rejestracji

  • 23 2

  • (2)

   zgłoszenie to tylko wyrażenie chęci zaszczepienia, a rejestracja to już ustalenie miejsca i terminu, w najbliższych dniach rejestrować będą się mogli tylko seniorzy, a zgłaszać wszyscy ... później ci co się zgłosili dostaną wiadomość że przyszła ich kolej i będą mogli się rejestrować do konkretnej przychodni na konkretny termin

   • 11 0

   • (1)

    Chcą wysondować ilu w Polsce mamy chętnych na szczepionkę, by się nie okazało, że np. już i tak mamy za dużo, bo nikt nie chce się szczepić.

    • 4 3

    • To raczej niemozliwe przez najblizsze dwa lata.

     • 1 0

 • (7)

  Kwit się może przydać a szczepionkę do zlewu .

  • 50 56

  • A ja nawet dla kwitu nie skorzystam by nie podbijać im staystyk bo będą się nimi chwalić że (5)

   niby tak wielu się zaszczepiło... Chociaż w sumie to i tak będą klamać w statystykach że niby 95% już się zaszczepiło a jak będzie się pytało znajomych to wyjdzie że tylko 50%... Tak samo jak z tymi zmarłymi na covid... oglądając TV można odnieść wrażenie że pół narodu już wymarło...a tymczasem "w realu" nie znam nikogo kto by zmarł bezpośrednio od samego Covida (wszyscy ktorych znam byli w b.podeszłym wieku i mieli choroby współtowarzyszące)

   • 18 12

   • (4)

    Kwit może ci się przydać przy wsiadaniu do samolotu, w kolejce po lodówkę, zapisując dziecko do przedszkola, wchodząc na statek. Może się okazać, że bez kwitu zostaniesz na peronie i będziesz mógł tylko pomachać tym co się zaszczepili. Wierz mi. Pomysłowość rządu nie zna granic.

    • 9 6

    • Dokładnie (3)

     Na razie marchewka, później bedzie kij

     • 4 0

     • (2)

      Też nie będę sztucznie podbijał statystyk. Jestem za zniesieniem jakichkolwiek restrykcji i nie dzielenia ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych, niech każdy robi to co mu podpowiada sumienie, wiedzą, rozum. Nie wolno dyskryminować w tej kwestii jakiekolwiek grupy

      • 8 1

      • (1)

       Nie, jeżeli chodzi o choroby zakazne, szczepienie powinno byc - i jest przy innych chorobach - obowiazkowe. Poniewaz niezaszczepiony zagrazasz innym, tym, ktorzy zaszczepic sie nie moga, ale takze wszystkim, po szczepienie znacznie ogranicza ryzyko, ale go nie eliminuje. Twoja ignorancja nie moze byc przyczyna czyjejs smierci lub kalectwa.

       • 1 7

       • pytanie

        czy wobec tego co roku szczepiles sie na grype? jezeli nie, to zgodnie z tym co stwierdziles 'twoja ignorancja mogla byc przyczyna czyjejs smierci!'. jezdzisz samochodem przemeczony? twoja ignorancja mogla byc przyczyna czyjejs smierci!'. nie przetarłeś dobrze przedniej szyby w aucie? twoja ignorancja mogla byc przyczyna czyjejs smierci!'. nie odśnieżyłeś chodnika pod domem? twoja ignorancja mogla byc przyczyna czyjejs smierci!'. poczęstowałeś bezdomnego papieroskiem? twoja ignorancja mogla byc przyczyna czyjejs smierci!'. wyrzuciłeś skórkę po bananie obok śmietnika ? twoja ignorancja mogla byc przyczyna czyjejs smierci!'. żyjesz? '..' pozdrawiam

        • 4 0

  • jak już przetestują szczepionki na dziadkach to zastanowię się nad szczepieniem

   • 1 1

 • (3)

  E pacjent juz padl i tyle bylo z rejestracji na szczepienia

  • 30 8

  • O północy też pewnie będzie dDos

   • 2 0

  • bo powinno by iPacjent jak iPhone. "E, pacjent" to mozna do parobka mowic

   • 2 0

  • a tyle miliardów pis wydał na tę stronę i ten system - ojoj , baba od pługa nie jest jednak informatykiem , ojoj

   • 0 0

 • Ile? 30 na tydzień? Dawek? Państwo z tektury. (13)

  • 75 15

  • 30x5daje 150 szczepionek (7)

   • 1 8

   • to i tak żart

    • 6 0

   • (2)

    30 dawek na tydzien czyli 6 osob dziennie zaszczepia. Szalenstwo

    • 8 1

    • (1)

     6 x 5 szczepionek w dawce, czyli 30 dziennie w jednym punkcie szczepień. Badanie + wywiad + szczepienie w dwadzieścia minut, to masz zajęcia na 10 godzin. Dziś mówili, że punkty szczepień mające dużą moc przerobową mogą zamówić wielokrotność 30 dawek.

     • 2 4

     • 30 szczepionek dziennie, to 15 zaszczepionych. Razy ok. 36 punktow w Gdyni to 540 osob dziennie. 453 dni roboczych (w roku jest ich ok. 250) i Gdynia zaszczepiona, jezeli szczepionki beda przychodzic zgodnie z planem i nic nie zmarnujemy. Niemal 2 lata... Licze z dziecmi, bo pod koniec roku maja byc opracowane dla nich dawki.

      • 0 0

   • Nie, przychodnie dostają 30 dawek , mogą zaszczepić 30 pacjentów tygodniowo (2)

    • 7 0

    • 6 dawek dziennie, dawka = 5 szczepień (1)

     30 osób dziennie.
     To jest nic

     • 2 3

     • Zaszczep chociaż jedną cwaniaczku.

      • 2 1

  • (1)

   - Zapraszamy na szczepienie 12 marca 2024r. na godzinę 10:00.
   - Nie mogę, mam wtedy umówionego endokrynologa na NFZ.

   • 10 1

   • Przepraszam, ale w tym czasie będę chory.

    • 2 1

  • (1)

   Bo tyle szczepionek nam dostarcza unia, samodzielnie żaden kraj nie może zamawiać, boże naprawdę tak trudno o myślenie, co za głąby.

   • 1 11

   • Info z tvppis?

    • 3 0

  • ojojojoj

   nie płaczcie to celowy zabieg, jakbyście widzieli dostępność szczepionek od ręki to nie talibyście w kolejce/ nie zapisalibyście sie na to szczepienie od razu, a tak chęc przyjęcia substancji jest w Was bardzo duża ;-) no pomysl 1z2

   • 1 0

 • Szczepcie się ... moja mama nie miała szans i właśnie leży w szpitalu, bez szans na powrót ...do domu i do zdrowia, czekamy na (33)

  najgorszy telefon w życiu ... szczepcie się

  • 84 70

  • (16)

   Ale czemu lezy w szpitalu? Czy lekarz powiedzial ze to korona?

   No obled,ludzie.Rozumiem powage sytulacji ale na litosc...nieulegajcie tym bredniom.Bo lekarz powiedzial...dobre sobie.

   • 24 43

   • (4)

    Rozumiem, ze ty bedziesz raka leczyc moczem. Powodzenia, jednego durnia mniej.

    • 26 17

    • (3)

     a teraz raka leczą baranie?

     • 22 8

     • on pewnei tak, znalazł receptę w google

      • 9 3

     • (1)

      no właśnie leczą, chemioterapia, radioterapia, operacja i moja żona wciąż żyje

      • 2 0

      • tak a teraz badania robią?Czy przez telefon?

       • 1 1

   • niestety to koronawirus, płuca zniszczone, a najgorsze to że nie masz szans pożegnać się (9)

    z najbliższą osobą ... nie życzę tego nikomu

    • 23 11

    • (6)

     a na co mi to szczepionkowe g.. skoro jestem zdrowy?W czym ma mi to pomóc?

     • 15 24

     • w niczym, ty się nie szczep (1)

      natura sobie poradzi

      • 24 5

      • jakoś barani odchodzie natura i tryb życia pomaga mi mieć w rzyci grypę więc na co mi ta szczepionka no na co?Bo propagadziści tak chcą?Bo jakaś tam korporacja lekowa wie lepiej co jest dla mnie dobre?Won ode mnie i mojego ciała z tym g..wnem

       • 12 5

     • (3)

      A na odrę byłeś szczepiony? Na świnkę/różyczkę? Na gruźlicę? Na polio?
      M.in. dlatego jesteś zdrowy.

      • 23 6

      • (1)

       Różyczkę, świnkę, ospę wietrzną przeszedłem w dzieciństwie, podobnie jak inni w moim wieku. Pod względem zagrożenia covid niczym się od nich nie różni i jego też przejdę. Rozumiem szczepienia przeciwko gruźlicy, czy odrze, ale przeciwko "katarowi"?

       • 11 19

       • "Pod względem zagrożenia covid niczym się od nich nie różni i jego też przejdę" - to się jeszcze okaże... ale życzę dalej takiego optymizmu

        • 10 6

      • inny

       swiat , inny rzad ,

       • 1 1

    • bardzo współczuję...

     • 10 1

    • Akurat

     Pierodum dyrdum, w tragicznych przypadkach pozwalają się pożegnać (ubierasz kombinezon itp).

     • 1 8

   • a kto ma to powiedzieć? może ty? kolejny specjallista z internetu

    • 5 0

  • A moja 86 letnia babcia przeszła covida lżej niż zwyklą grypę. Twoja pewnie miała choroby współtowarzyszące. (2)

   Uważać też na respiratory...bo źle ustawione mogą więcej złego uczynić. I przede wszystkim zacznijcie ludzie w końcu sami dbać o zdrowie a nie dopiero jak choroba łapie to biegniecie do lekarza by za was wykonał robotę na łatwizje (żadna tabletka nie wyleczy przyczynowo chorób przewklekłych)

   • 14 2

   • (1)

    A ja mam 35 lat i przeszłam bardzo ciężko. I nie mam chorób współistniejących.

    • 11 6

    • A mój dziadek ma 90 lat i przeszedł bezobjawowo.

     Życie. Choroba jak każda inna.

     • 2 1

  • w życiu się nie zaszczepię

   • 3 2

  • Moja Babcia też zmarła... (3)

   Teoretycznie wg lekarzy na powikłania po covid (rozległe zapalenie płuc) - a praktycznie na brak jakiejkolwiek pomocy lekarskiej przy pierwszych objawach choroby! Gdy tylko zaczęła gorączkować, telefon do lekarza - oczywiście nikt nie przyjmie na badanie, więc teleporada. A lekarz przez telefon mówi "Pani już nic nie pomoże, może się Pani szykować na śmierć" i jako lekarstwo apap na zbijanie temperatury. Z takim podejściem służby zdrowia, to starsi ludzie nawet na anginę mogą umierać. Więc jak słyszę, że ktoś mówi 'jaka to straszna choroba, bo znajomy umarł' to mnie trzęsie - nie choroba jest straszna tylko stan służby zdrowia i podejście lekarzy do pacjentów... Lekarz ma być dostępny dla ludzi nie tylko w czasach pokoju, ale też wojny-gdy przychodzi np. taka tzw. 'pandemia'. A tu nagle lekarze się pochowali, bo się boją ze się zaraża. No groteska...

   • 13 0

   • Miałam wirusa dużo przed samym covidem

    W trójkę wylądowaliśmy w szpitalu. I wtedy też nikt nie pomógł. Na wirusy nie ma leków, przynajmniej nie w Polsce. To nie kwestia personelu, tylko samej wiedzy.

    • 1 3

   • Moja babcia zmarła na zapalenie płuc 5 lat temu, a ponoć COVIDa wtedy nie było

    • 4 1

   • a dostali podwyżki 100% i się z nas śmieją ....

    • 0 0

  • Nie jojczcie (3)

   U mnie zaszczepiło się parę osób już 2 tygodnie temu, żyją i mają się dobrze, nikt nie świeci na niebiesko. Mity z toksycznością mają różne rodzaje i dochodzi do apogeum, a antyszczepionkowcy wiwatują z falami okrzyku. A to że w prl szczepionki się testowało kilka lat jedną szczepionkę.. proszę Was, w czasach PRL robiło się wszystko na jedną kopertę. Chociaż szczepienia tylko dla 80+ to smiechu warte...

   • 3 4

   • (1)

    to działa za jakis czas.Przypuszcza sie ze pierwsze symptomy zmian moga sie pojawić po okresie 1,5 roku od iniekcji.Jest to lek generyczny a nie szczepionka Szczepionka to takie uproszczenie daleko posuniete

    • 4 2

    • ameby

     niech sie ciesza poki co.Jak afera wybuchnie, ze to byl genetyczny eksperyment to zabaczymy jak im banan z tych glupich mordek zniknie.Wiele juz bylo afer medycznych na tym swiecie.

     • 2 2

   • Haha, oceniasz szczepionke po dwóch tygodniach stosowania?

    Nie rób z siebie pośmiewiska.

    • 7 0

  • Przykro mi, ale co ma ta sytuacja do szczepień?

   • 0 0

  • Bla bla bla

   Piękne historie szkoda, że to nie prawda

   • 0 1

  • Powiem brutalnie.

   Jezeli bez szans zabierzcie do domu.

   • 0 0

  • Przykro mi.

   Ściskam całym sercem i życzę dobrych ludzi w okolo, aby pomogli przetrwać ten najgorszy czas.
   Będzie dobrze, przesyłam dużo siły

   • 0 0

 • Ha ,ha,ha,ha ...... (3)

  Szczepcie sie szczepcie ,a ........sie cieszy !

  • 32 29

  • Ojcieć Św Franciszek (2)

   zaleca szczepienie jako etyczne i konieczne.

   • 4 3

   • A kim on jest?

    Ekspertem w sprawach szczepień?

    • 8 2

   • tiaaa i zamyka oczy na "chwilę pokusy"

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje