• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dariusz Nałęcz nowym prezesem gdyńskich szpitali

Elżbieta Michalak
5 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Szpital Morski w Redłowie i św. Wincentego a Paulo w Śródmieściu pod nadzór jednej spółki trafiły formalnie w  styczniu 2015 r. Od tego czasu to już druga zmiana na stanowisku prezesa spółki.

Szpital Morski w Redłowie i św. Wincentego a Paulo w Śródmieściu pod nadzór jednej spółki trafiły formalnie w  styczniu 2015 r. Od tego czasu to już druga zmiana na stanowisku prezesa spółki.

W zarządzie gdyńskich szpitali kolejna zmiana. Po roku odwołano ze stanowiska prezesa Janusza Bonieckiego. Jego miejsce zajął dr Dariusz Nałęcz, dotychczasowy wiceprezes zarządu ds. medycznych.



Dariusz Nałęcz (u góry), nowy prezes gdyńskich szpitali. Na dole Janusz Boniecki, odwołany prezes. Dariusz Nałęcz (u góry), nowy prezes gdyńskich szpitali. Na dole Janusz Boniecki, odwołany prezes.
W zarządzie Szpitali Wojewódzkich w Gdyni, który powstał w roku ubiegłym przez połączenie spółek Szpitala Św. Wincentego a Paulo i Szpitala Morskiego im. PCK w Redłowie, są kolejne zmiany. Miejsce powołanego rok temu prezesa, Janusza Bonieckiego, zajął dr Dariusz Nałęcz, dotychczasowy wicedyrektor ds. medycznych.

- Rada Nadzorcza odwołała Janusza Bonieckiego z funkcji prezesa z dniem 30 grudnia - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. - Potrzeba zmian i pewnego dynamizmu w działaniach już połączonego i dużego szpitala. Właśnie dlatego właściciel zdecydował, że zmiana na tym stanowisku jest konieczna.
Jakie plany, związane z działalnością szpitala, ma nowo powołany prezes?

- Stanowisko rzeczywiście inne, ale zakres prac się nie zmienia. Byłem i jestem w zarządzie - mówi Dariusz Nałęcz, nowy prezes Szpitali Wojewódzkich w Gdyni. - Nasze najbliższe działania skupią się wokół starań o dotację z Ministerstwa Zdrowia na budowę SOR-u i lądowiska. Będziemy też kontynuować prace, które wcześniej rozpoczęliśmy. Na pewno postaramy się rozwinąć onkologię i maksymalnie wykorzystać potencjał Gdańskiego Centrum Onkologii, które zostało oddane w 2014 r. Możliwości i moce przerobowe mamy większe, pakiet onkologiczny jest świadczeniem nielimitowanym, dlatego zależy nam na wykorzystaniu tego i zwiększeniu średniej liczby zabiegów przypadających na jednego chirurga.
Elżbieta Michalak

Miejsca

Opinie (26) 4 zablokowane

  • Nowy prezes

    Kompetentny słowny sprawia wrażenie osoby zaangazowanej

    • 0 1

  • coz to za zmiany i tak nic nie daja bo gdzies macie najbiedniejsza grupe spoleczna jaka sa salowe a teraz sprzataczki ktore wiele lat pracuja w szpitalu morskim w gdyni i teraz takie nieuczciwe umowy o prace otrzymaly jak mozna tak niegodziwie traktowac ludzi ktorzy wykonuja najniebezpieczniejsza prace zarazki bakterie wirusy bez dodatku szkodliwego do pensji obecnie minimalna krajowa to 2100 ZLOTY BRUTTO A SZPITAL I DEREKCJA OBECNA SERWUJE 1750 ZLOTY BRUTTO I SZEREGUJE LUDZI DO IV KATEGORI JAK WY MOZECIE BYC NA TAK WYSOKICH STANOWISKACH ? JAK MOZNA TRAKTOWAC LUDZI WYZYSKUJACO I OGLUPIAJACO WSTYD I HANBA

    • 2 1

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rola osoby towarzyszącej w porodzie warsztaty dla mamy i taty

warsztaty, konsultacje

Distinguished Gentleman's Ride

w plenerze, zlot, imprezy i akcje charytatywne

III Ogólnapolska Konferencja Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne

konferencja

Najczęściej czytane