Wiadomości

stat

Weekend z WOŚP na szpitale dziecięce

W zeszłym roku w samym Gdańsku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbierano 1 102 427 zł. To wynik o blisko 200 tys. zł lepszy od roku 2017.
W zeszłym roku w samym Gdańsku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbierano 1 102 427 zł. To wynik o blisko 200 tys. zł lepszy od roku 2017. fot. Lucyna Pęsik / Trojmiasto.pl

Koncerty, licytacje, programy artystyczne, pokazy taneczne, warsztaty i wiele innych. W najbliższy weekend w całym Trójmieście trwać będzie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie atrakcji i wspólnego zbierania pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Wybierasz się na niedzielny finał WOŚP w Trójmieście?

nie, to nie dla mnie 23%
nie, nie wspieram organizacji charytatywnych 5%
raczej nie, mam inne plany 10%
raczej tak, to tylko jeden dzień / weekend w roku 19%
tak, co roku uczestniczę w finale WOŚP 43%
zakończona Łącznie głosów: 1119
Specjalistyczne szpitale dziecięce to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich placówek.

- Nasz oddział funkcjonuje od 10 lat i od samego początku korzystamy ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Są to łóżka, kardiomonitory czy respiratory. Dawno temu dostaliśmy wsparcie w postaci aparatu ultrasonograficznego, który służy do badania echograficznego dzieci. Skupiamy się na diagnostyce i kwalifikacjach najmłodszych do operacji. Bardzo ważne jest, żeby sprzęt był najwyższej jakości - mówi dr Anna Romanowicz z Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie.

Gdynia: koncerty i pokazy zaczną się już w sobotę w galeriach handlowychW Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni, gdzie swoją siedzibę ma sztab Stowarzyszenia In gremio i Społecznej Jedynki, przez cały dzień będzie można wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez gdyńskie organizacje pozarządowe m.in. z ratownictwa medycznego czy dogoterapii.

Ponadto w Rivierze odbędą się pokazy z programowania i robotyki.

Występy i licytacje będą trwały od godz. 12 do 20. O godz. 13 na scenie zaprezentuje się szkoła tańca irlandzkiego ISTA, a o godz. 17 wystąpi zespół Future Folk.

Z kolei w centrum Batory zobacz na mapie Gdyni od godz. 11 będzie można wziąć udział w licytacjach, kupić wielkoorkiestrowe gadżety, zobaczyć występy zespołów tanecznych, muzycznych i sportowych.

Wiosłowanie na MatarniZ kolei w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku można spróbować swoich sił jako wioślarz i przy okazji zasilić konto orkiestry. Od godz. 9 do 19 trwać będą próby ustalenia rekordu w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów.

Oprócz Gdańska wydarzenie odbywa się także w sześciu innych polskich miastach. W każdym z nich mają pojawić się też gwiazdy sportu: Adam Korol, Szymon Ziółkowski, Monika Pyrek, Andrzej Juskowiak i wielu innych.

Niedzielne wydarzenia i koncerty w GdyniW Gdyni tradycyjnie będą działać trzy sztaby - główny mieścić się będzie w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26 zobacz na mapie Gdyni. Podobnie jak i w zeszłym roku na ulice wyjdzie ponad 650 wolontariuszy. W gdyńskim programie finału WOŚP przewidziano koncerty, występy zespołów tanecznych, licytacje, pokazy wozów straży pożarnej, policji i straży miejskiej czy pokazy w planetarium. Niedzielny wieczór umili występ zespołu Detko Band w restauracji Róża Wiatrów zobacz na mapie Gdyni o godz. 19.

Od godz. 13 w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26 zobacz na mapie Gdyni odbędą się wokalne i muzyczne pokazy dzieci i młodzieży. Swoje pojazdy zaprezentują służby miejskie. O godz. 15 Formacja Artystyczna Osiedlowego Klubu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Bałtyk" oraz Towarzystwo Miłośników Gdyni wystawią "Burzę" Williama Shakespeare'a.

W restauracji Róża Wiatrów w godz. 10-22 odbędą się m.in.: licytacje, występy grup sportowych i tanecznych, zajęcia z capoeiry. Z kolei o godz. 19 wystąpi zespół Detko Band.

Co godzinę od 12 do 16 w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego zobacz na mapie Gdyni odbywać się będą pokazy astronomiczne. Będzie można również zapoznać się z działaniem symulatora manewrowego, na którym studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m.in. manewrowania statkiem.

Gdyńska YMCA wraz ze stowarzyszeniem Gdynia Rowerowa przygotowała przejazd rowerowy z Ergo Areny zobacz na mapie Gdyni do Wydziału Transportu Uniwersytetu Morskiego zobacz na mapie Gdyni. Start o godz. 12.

W Gdańsku 1200 wolontariuszy i 11 sztabówRok temu w Gdańsku zebrano 1 mln 102 tys. zł. Czy w tym roku uda się ustanowić nowy rekord? Największy sztab przy Centrum Wolontariatu w Gdańsku liczy ponad 700 wolontariuszy, jednak w całym mieście kwestować będzie ponad 1200 osób.

Zbiórka pieniędzy dla WOŚP w 2018 r.W niedzielę (13 stycznia) w godz. 15 do 21 na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska odbędą się koncerty. Dla gdańszczan zagrają m.in.: Varius Manx & Kasia Stankiewicz (20:10), Blue Cafe (19:10), Etna Kontrabande (18:30), Reggaeside (17:55), Marta (17:20), Trio Boffelli (16:45), Workers (16:10), Absyntia (15:30 ) i Czarodzieje z Kaszub (15:05).

Na Targu Węglowym będzie można również m.in.:


  • zmierzyć ciśnienie i poziom cukru

  • oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS

  • zrobić badanie dot. HPV

  • wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy zorganizowanej przez Inspektorat Ratowniczy ZHP, szpital Copernicus

  • zagrać w loterii "Los na WOŚP"

  • zrobić sobie zdjęcie w altanie WOŚP z jemiołą

  • zobaczyć zabytkowe i bojowe wozy strażackie - OSP Sobieszewo


Strefy gastronomiczne w centrum Gdańska

Na Targu Węglowym ustawiona będzie tzw. strefa "food court" znana z Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie zasmakujemy w kuchniach świata, a także napijemy się herbaty i czekolady. Warto wspomnieć, że przy ul. Bogusławskiego zobacz na mapie Gdańska zaparkują foodtrucki, które również będą karmić głodomorów.

W Sopocie przejażdżki czołgiem, kuchnia polowa, koncerty i licytacjeO godz. 10 na sopockiej plaży zobacz na mapie Sopotu rozpoczną się przejażdżki czołgiem, wozami wojskowymi, będzie można skosztować wojskowej grochówki. Sopockie WOPR przygotowało m.in. pokazy pierwszej pomocy.

O godz. 12 w Klubie Muzycznym Scena zobacz na mapie Gdyni wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Flamenco La Paloma oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.


Największe atrakcje zapowiadają się o godz. 15, rozpoczną się wtedy koncerty TKM Sopot, KRUKI czy SaiN. Ponadto licytowane będą także gadżety WOŚP. Zaprzyjaźniona Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z Gdańska zmierzy ciśnienie czy wykona pomiar BMI. Będzie można także zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku.

Wesprzeć WOŚP możemy także biorąc udział w aukcjach internetowych

Opinie (603) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje