Wiadomości

stat

Wypełniają szafę "dobrem". Podziel się tym, czego nie potrzebujesz

Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i naszej planety.
Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i naszej planety. mat. prasowe

Zwykła szafa może pomieścić wiele dobra, a przy okazji dać drugie życie ubraniom, których już nie potrzebujemy. Przez cały miesiąc można zrobić coś dobrego dla innych, ale również pomóc planecie. Wystarczy przynieść niepotrzebne ubrania i ułożyć je w "Szafie Dobra", która znajduje się w Gdyńskim Centrum Filmowym lub gdańskiej IKEI.Czy wspierasz akcje charytatywne?

tak, robię to regularnie 47%
tylko wtedy, kiedy coś szczególnie do mnie przemawia 51%
nigdy - nie widzę takiej potrzeby 2%
zakończona Łącznie głosów: 716
Szafy Dobra są dwie - jedna w Gdańsku w IKEA (niedaleko placu zabaw Småland), a druga w Gdyni, w Gdyńskim Centrum Filmowym (tuż obok kas kinowych).

- Przez cały marzec każdy, komu bliska jest idea odpowiedzialności za naszą planetę i tzw. sharing economy (czyli ekonomia dzielenia się i współpracy) - będzie mógł przynieść niepotrzebne ubrania i ułożyć je w naszej szafie i w ten prosty sposób nadać im drugie życie i pomóc potrzebującym. Ta akcja przyniesie wiele dobra, jestem o tym przekonana - mówi Patrycja Krogul, lokalny kierownik marketingu IKEA.
Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i naszej planety. Właśnie z tego powodu powstały szafy, Szafy Dobra, do których można przekazać nieużywane już ubrania (oczywiście w dobrym stanie), skąd następnie trafią do gdańskiej Fundacji Droga, która zadba, by otrzymali je najbardziej potrzebujący.

Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i naszej planety.
Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i naszej planety. mat. prasowe

Pomagają osobom bezdomnym, samotnym matkomFundacja pomaganiem osobom potrzebującym zajmuje się od ponad 15 lat. Zebrane podczas tej akcji rzeczy przekaże wszystkim potrzebującym poprzez Punkt Charytatywny w Gdańsku, do którego przez cały rok można przekazać nie tylko niepotrzebne ubrania, koce, ręczniki, ale również artykuły gospodarstwa domowego i wszystko, co jest jeszcze w dobrym stanie i może posłużyć innym.

- Wszyscy darczyńcy mogą być pewni, że ich dary będą przekazane najbardziej potrzebującym, gdyż na stałe współpracujemy z ośrodkami dla bezdomnych, Domami Samotnych Matek czy MOPS-ami. A potrzebujących jest ogromna liczba ludzi i z pewnością wszystkie dary uda nam się zagospodarować. Jesteśmy wdzięczni IKEA Gdańsk za tak niecodzienną i wspaniałą inicjatywę pomocy, dzięki której nawet mieszkańcy Gdyni i okolic będą mogli pomóc - opowiada Tadeusz Len, prezes Zarządu Fundacji Droga.

#przydasieSzafy Dobra będą działać przez cały miesiąc w Gdańsku i Gdyni. Gdyńskie Centrum Filmowe jest miejscem, które łączy pod jednym dachem edukację i rozrywkę związaną z kinem i zaprasza ludzi w każdym wieku. Dzięki lokalizacji w centrum miasta stanowi idealne miejsce na Szafę Dobra.

- Dzięki tej akcji chcemy zachęcić ludzi do pomocy potrzebującym, ale również nawiązujemy do naszej centralnej kampanii #przydasie, która zwraca uwagę na problem nadmiaru rzeczy - zachęca Blanka Gniewkowska, specjalista ds. marketingu IKEA Gdańsk.

Opinie (68)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje