• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybielanie zębów - o czym warto wiedzieć?

Inez Szwedowska
17 września 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Aby zachować lśniący i piękny uśmiech, należy dbać o regularną higienę zębów oraz wybrać odpowiednią metodę wybielania. Aby zachować lśniący i piękny uśmiech, należy dbać o regularną higienę zębów oraz wybrać odpowiednią metodę wybielania.

Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe i zadbane zęby. Marzeniem niejednej osoby są jednak śnieżnobiałe zęby, które widzimy niemal we wszystkich reklamach. Dlatego z roku na rok rośnie zainteresowanie wybielaniem zębów. Nowoczesna stomatologia estetyczna oferuje coraz bardziej zaawansowane i nowoczesne metody, dzięki którym uśmiech będzie olśniewać. Jak odpowiednio zadbać o zęby i jaką metodę wybielania wybrać, by cieszyć się bielą jak najdłużej?Czy korzystasz z profesjonalnego wybielania zębów?

Zdrowe zęby to białe zęby - nic więc dziwnego, że w XXI wieku jesteśmy wręcz owładnięci obsesją hollywoodzkiego uśmiechu. Myśląc o zębach, od razu naturalnie wizualizujemy sobie ich kolor. To, jakie zęby mamy naturalnie, zależy od wielu czynników - genów, grubości i gęstości zębiny, a także stylu życia, a o przebarwienia nietrudno.

Wpływ na zmianę barwy zębów może mieć niewłaściwa dieta, papierosy czy stosowanie niektórych leków. Zmiana koloru zębów może świadczyć też o ich wadach rozwojowych czy chorobach. Kolor zębów zmienia się również wraz z wiekiem. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów.

Ile kosztuje wybielanie zębów 2023? Jaką metodę wybrać? Ile kosztuje wybielanie zębów 2023? Jaką metodę wybrać?

Przed wybielaniemSpecjaliście wystarczy chwila, aby ocenić, jakie kroki należy podjąć, żebyśmy mogli uśmiechać się jak najszerzej i jak najczęściej. Przed decyzją o wybielaniu zębów należy jednak zastanowić się, czy są one odpowiednio przygotowane.

- Na pierwszej wizycie określamy stan uzębienia pacjenta i wyjaśniamy, na czym będzie polegał proces wybielania. Jeżeli pacjent ma próchnicę, nie należy wybielać zębów przed wyleczeniem. Następnie przeprowadzamy zabieg higienizacji polegający na usunięciu kamienia i osadów. Wtedy po kilku dniach można umówić się na wybielanie zębów. Należy jednak pamiętać, że samo wybielanie jest sprawą indywidualną, ponieważ wiele zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, struktury szkliwa, wad w obrębie szkliwa, a także od stylu prowadzonego życia, np. palenia papierosów. U jednego pacjenta efekt wybielania będzie delikatnie widoczny, natomiast u drugiego może być bardzo widoczny, zęby mogą stać się nawet o dwa tony jaśniejsze - tłumaczy Marzena Rydzkowska, higienistka stomatologiczna z z K2 DENTAL.

Sprzęt w salonie kosmetycznym w cenie luksusowego autaJak podkreśla Aleksandra Antochowska, higienistka stomatologiczna z Perfect Smile Clinic, największym błędem może być właśnie pośpiech, czyli pominięcie konsultacji czy ewentualnego leczenia i przejście od razu do ostatniego etapu, czyli wybielania.

- Proszę sobie wyobrazić stosunkowo prostą czynność ręcznego woskowania samochodu, w której kluczowa jest kolejność podejmowanych czynności. Naturalne jest to, że auto powinno być najpierw pozbawione wszelkich ubytków lakieru, następnie umyte i wtedy dopiero nawoskowane. Podobnie należy podstąpić z zębami. Aby wybielanie było skuteczne, musimy najpierw wyleczyć uzębienie, bo każdy ubytek, czyli tzw. "dziura", oznacza ciemnobrązowy ząb, któremu żadne wybielanie nie pomoże. Następnie koniecznie trzeba wykonać zabieg piaskowania, który usuwa nalot z kawy, herbaty czy barwiących zęby potraw - tłumaczy.
- Warto wspomnieć, że wypełnienia, korony oraz licówki nie ulegają wybieleniu, dlatego przygotowując się do leczenia, należy wcześniej pomyśleć o wybielaniu. Należy także mieć świadomość, że istniejące uzupełnienia protetyczne, a także wypełnienia nie ulegną wybieleniu i bardzo często po wybielaniu będą nadawały się do wymienienia, ponieważ mogą odbiegać swoim kolorem od pozostałych, naturalnych, wybielonych zębów - dodaje Magda Żebrowska z DentiCo.
 • Metoda wybielania powinna być dobrana indywidualnie oraz poprzedzona dokładną oceną szkliwa i indywidualnych predyspozycji pacjenta przez specjalistę stomatologa.
 • Decydując się na profesjonalne wybielanie, można uzyskać efekt jaśniejszych zębów nawet o kilka tonów.

W domu czy w gabinecie?Na rynku stomatologicznym istnieje wiele systemów profesjonalnego wybielania. Jednym ze sposobów jest stosowanie nakładki ze specjalnym żelem. Są one wytwarzane na podstawie wykonanego odcisku zębów, natomiast moc preparatu na podstawie obecnego koloru zębów pacjenta. Po otrzymaniu całego zestawu pacjent musi samodzielnie stosować go w domu - wypełniać nakładki preparatem i nosić je każdego dnia po około cztery godziny lub na noc. Ta metoda wymaga jednak czasu i regularności.

- To stosunkowo czasochłonny proces trwający około dwóch tygodni. Aby zaoszczędzić czas, w naszej klinice oferujemy dwa systemy wybielania za pomocą lampy. Jest to najszybsza, a zarazem najbezpieczniejsza metoda ich rozjaśnienia. Wszystkie systemy gabinetowe polegają na naświetlaniu żelu nakładanego na zęby za pomocą lampy. Światło lampy podgrzewa preparat, powodując jego szybsze działanie. Liczne badania naukowe wykazują brak korelacji pomiędzy działaniem preparatu a zmianą struktury szkliwa zębów. Poza tym pacjent jest cały czas pod opieką zespołu stomatologicznego - mówi Michał Kluczkowski, higienista stomatologiczny z Impladent MDC.
Również Marzena Rydzkowska przekonuje, że jeżeli zależy nam na szybkim wybieleniu zębów, najlepszym rozwiązaniem będzie wybielanie laserem oraz przy użyciu lampy.

- Umożliwiają one osiągnięcie pełnego efektu w trakcie jednej, trwającej około godziny wizyty w gabinecie. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla szkliwa zębów i pozwala bardzo szybko osiągnąć znakomite rezultaty - dodaje Marzena Rydzkowska.
 • System Prevdent w swoim składzie oprócz czynnej substancji wybielającej posiada także nano-Hydroksyapatyt, czyli naturalny budulec szkliwa.

Co z wrażliwymi zębami?Metoda wybielania powinna być dobrana indywidualnie do pacjenta. Jeśli mamy wrażliwe dziąsła i zęby, warto wybrać taką, która nie zaszkodzi, a będzie tak samo skuteczna.

- W Klinice Impladent MDC stosujemy systemy Beyond oraz Prevdent. Oba są uznaną marką premium na rynku. Amerykański system Beyond świetnie sprawdza się u pacjentów ze stosunkowo ciemnym odcieniem szkliwa. Z kolei holenderski system Prevdent rekomendowany jest pacjentom z nadwrażliwością. System ten jest o tyle ciekawy, że posiada formułę regeneracji szkliwa hudroksyapatytem. Oba systemy cechuje bardzo wysoka skuteczność - tłumaczy Michał Kluczkowski.
Jak dodaje, bardzo istotna jest kwalifikacja do samego zabiegu, gdyż istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania profesjonalnego wybielania.

- Zęby powinny być wyleczone oraz oczyszczone z kamienia i osadu. Nie wybielamy zębów pacjentom młodocianym i kobietom w ciąży co do zasady. Innego postępowania wymagają też zęby po zakończonym leczeniu kanałowym. Należy wiedzieć, że przeciwwskazaniem są także nierealne oczekiwania pacjenta. Zabieg wybielania jest zabiegiem stosunkowo przewidywalnym, a nade wszystko bezpiecznym. U niewielkiej grupy pacjentów może pojawić się przejściowa, lekka nadwrażliwość trwająca kilka dni. Jest to jednak całkowicie normalne zjawisko, bez wpływu na powodzenie samego zabiegu - podkreśla.

Wybielanie może wzmocnić zębyProfesjonalne kliniki stomatologiczne oferują swoim pacjentom metody wybielania, które nie tylko rozjaśnią szkliwo nawet o kilka tonów, ale także pozwolą na jego odbudowę, dzięki czemu zęby będą mocniejsze, mniej wrażliwe na czynniki zewnętrzne, a także odporne na wszelkie uszkodzenia.

- Wybielanie w systemie Prevdent to naprawianie. Oprócz czynnej substancji wybielającej system posiada również w swoim składzie nano-Hydroksyapatyt, który jest naturalnym budulcem szkliwa. Substancja ta w procesie wybielania docelowo mineralizuje szkliwo, a także bardzo często znosi nadwrażliwość zębów, z którą na co dzień zmagają się pacjenci. Dodatkowo system Prevdent daje bardzo ładne efekty wybielania bez zbędnego bólu podczas zabiegu, a także po jego zakończeniu - mówi Magda Żebrowska z DentiCo.
Jak dodaje, kolejnym atutem tego systemu jest minimalna liczba przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Są nimi tylko ciąża, okres laktacji i wiek poniżej 18 roku życia.

Gabinety stomatologiczne w TrójmieścieBiel na długoPrzy zachowaniu zaleceń pozabiegowych efekt wybielania może utrzymać się nawet kilka lat. Pacjenci przez ten czas powinni regularnie uczęszczać na zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów do higienistki oraz zachować należytą higienę jamy ustnej. Niestety częste picie kawy, herbaty czy palenie papierosów może spowodować powstawanie przebarwień i efekt wybielania nie będzie tak trwały.

Miejsca

Opinie (52) 6 zablokowanych

 • po wybielaniu pojwi się nadwrażliwość. (3)

  • 38 8

  • ... na dwa, trzy dni po czym wszystko wróci do normy.

   • 5 5

  • To indywidualna kwestia, u jednych wystepuje nadwrazliwosc , u innych nie

   • 4 1

  • znacznie częściej po lampie niż nakładkach a efekt ten sam

   • 1 0

 • Śmieszą mnie palacze, którzy co 3 miesiące biegną wybielać zęby (1)

  • 30 6

  • a mnie śmieszy Benny Hill, naprawdę go lubię

   • 16 1

 • Wybielanie, które wzmacnia zęby, hahaha...
  To tak samo jak pielegnująca farba do włosów. Ktoś się na to nabiera, poważnie ?

  • 64 1

 • piję czerwone wino, palę, pije 4-5 kaw dziennie i mam białe zemby (5)

  • 11 29

  • zemby to może masz ale tu jest mowa o zębach :)

   • 23 0

  • Idź do szkoły i naucz się pisać !

   • 7 0

  • ja pije pół litra dziennie, nie jem słodyczy, nie palę i też mam białe

   A z kolei pracownik u mnie w firmie, nie pije, nie pali i w sumie nie je nic poza naleśnikami a nie ma w ogóle zębów, poza jednym, dwójką, ale taką krzywą że zaraz wypadnie. Co prawda to 33 letni niepraktykujący alkoholik, ale jakie to ma znaczenie

   • 2 1

  • (1)

   Radzę słownik ortograficzny kupić

   • 2 1

   • spoko, ale kogo obchodzą twoje rady?

    nawet jeśli zasadne

    • 0 0

 • Kiedyś poszedłem na lampy beyond. Zapłaciłem ok 800 zł. (5)

  W trakcie naświetlania zębów ból (niektórych) szyjek zębów był nie do zniesienia. Myślałem, że jajo tam zniosę. Ale efekt był rewelacyjny. Na kilka miesięcy. Po ok roku już słabo było. Nie paliłem, nie piłem alkoholu, nie piłe kawy, myłem zęby pastą beyond, itp.

  • 27 1

  • (3)

   Bo nie umiesz myć zębów, a ból odsłoniętych szyjek zębów tylko to potwierdziły. Ludzie używają twardych szczoteczek (o dziwo określanych jako "medium"), myjąc przyciskają za mocno do zębów a potem zdziwienie że ból i nadwrażliwość. Spójrz na swoją szczoteczkę. Jeśli po miesiącu jej włosie jest powyginane na włosy, to zmień szczoteczkę na miękką i naucz się myć prawidłowo żeby. A najlepiej to kup szczoteczkę elektryczną lub soniczną.

   • 2 5

   • a ja myję prawidłowo wg twojego opisu i też mam nadważliwość

    • 4 0

   • (1)

    Szczoteczki elektryczne, soniczne po pierwsze bardzo szybko powodują nadwrażliwość, po drugie są niedokładne, po trzecie niehigieniczne. Nie dajmy się zwieść papce medialnej, a włączmy logiczne myślenie. Jak na razie nie wynaleziono nic dokladniejszego niż szczotka manualna.

    • 1 3

    • Szczotką manualną można umyć dobrze zęby. Tylko żeby to zrobić to trzeba po pierwsze umieć i poświęcić temu sporo więcej niż 2 minuty. Czyli w 95% przypadków ludzi, lepszym wyborem będzie elektryk, bo umyje lepiej.

     • 3 0

  • czekam aż kość słoniowa znów będzie w modzie ;)

   • 2 1

 • Wieczna biel i blysk

  Tylko sztuczne protezy sa zawsze biale.Po 50-tce wszystko sie zmienia,i tak wyleca !

  • 21 4

 • wybiel tylko raz a będziesz biegać co roku do ponownego wybielania - a po 10 latach żeby do piachu :)

  • 12 6

 • biel kiblowa nie jest naturalnym kolorem zebow (2)

  tak pozatym na co komu wybielanie, wazne zeby zdrowe byly i bez kamienia

  • 43 4

  • (1)

   Może i nie jest naturalnym, ale jak widzę u kogoś "bursztyn" w jamie ustnej, to mnie na wymioty bierze.

   • 10 1

   • to tez jest naturalny kolor

    formalnie to N3 lub jeszcze ciemniejszy N5 wg kolornika Mifam

    • 2 0

 • Pani Ola Antochowska - mega podejscie

  Pani Olu, dziekuje za Pani dobra robote, teraz juz wiem co mialem okropnego na zebach fuj. Od razu oddech lepszy

  • 4 17

 • Mało lamp Beyond w trójmiejskich gabinetach

  Problem w trójmieście z wybielaniem jest taki, że mało gabinetów ma system wybielania Beyond. Wydaje mi się, że na moich zębach chyba najlepiej się sprawdził. Szkoda

  • 0 13

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dni Kurortu na molo i parada

badania, konsultacje, parada

Z psychodietetyczką przy herbacie

spotkanie

Anemia w ciąży. Warsztaty z dietetykiem

wykład, warsztaty, konsultacje

Najczęściej czytane