W Sopotorium zadbasz o zdrowie i urodę

Sopotorium Medical Resort to wyjątkowy obiekt, powstały z myślą o osobach szukających komfortowego wypoczynku i dążących do poprawy jakości życia. To również wysokiej klasy centrum medyczne, z którego walorów mogą korzystać nie tylko goście hotelowi, ale też mieszkańcy Trójmiasta, chcący zadbać o siebie z pomocą nowoczesnych technologii medycznych, natury, aktywności i zdrowej diety.Uczynienie z Sopotu uzdrowiska już przed dwustu laty przypisano człowiekowi nazywanemu jego ojcem, Jeanowi Haffnerowi - lekarzowi i propagatorowi higieny.

Kurort do dziś zachował swoje uzdrowiskowe cechy, które przyciągają spragnionych regeneracji gości. W tym znanym i lubianym kurorcie czekają na nich baseny i tężnie wykorzystujące dobroczynne właściwości solanki, bogate w jod nadmorskie powietrze oraz iglaste lasy, wydzielające zdrowe olejki eteryczne.

Uzdrowisko nie tylko dla przyjezdnychSopotorium jest kontynuatorem kuracyjnej misji Sopotu. Gości przyciąga przede wszystkim unikatową w skali światowej solanką: bromkową, jodkową i borową.

- Wypływając samoczynnie z głębokości 800 metrów ze Zdroju św. Wojciecha, znajduje ona szerokie zastosowanie w lecznictwie - tłumaczy Lucjan Lewandowski, dyrektor Sopotorium. - Wykonywane na jej bazie kąpiele i inhalacje, wykorzystywane przy przewlekłych dysfunkcjach dróg oddechowych, problemach zwyrodnieniowych i stanach wymagających zwiększenia odporności. W Sopotorium wykorzystujemy solankę na wiele sposób. Znajduje się ona m.in. w naszym głównym basenie (o pow. ok. 100 m kw.). Oferujemy również jedyne w sowim rodzaju kąpiele w podgrzewanej solance o wysokim stężeniu, a także inhalacje na bazie solanki. Goście mogą również skorzystać z jedynej na Pomorzu wewnętrznej tężni solankowej.
Cała oferta Sopotorum Medical Center jest ogólnodostępna.

- Zarówno z oferty Medical Center, jak i spa może skorzystać każdy mieszkaniec Trójmiasta, a nie tylko osoby, które przyjechały do nas na dłuższy pobyt - zapewnia dyrektor Lewandowski. - To, co wyróżnia naszą ofertę, to nie tylko bardzo wysoki standard świadczonych usług czy profesjonalna kadra, ale przede wszystkim atrakcyjne ceny. Tym bardziej zachęcamy klientów lokalnych do korzystania z tego, po co przyjeżdżają do Sopotu kuracjusze ze wszystkich stron kraju, a nawet świata.

W Sopotorium na nowo odnajdziesz siebie

Nowoczesne technologie i fizjoterapia pod okiem ekspertówTerapia w Sopotorium Medical Resort przebiega z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i pod nadzorem wysoce wykwalifikowanej kadry. I tak ośrodek dysponuje kriokomorą, która wykorzystywana jest do terapii zimnem, w temperaturze od -110 do -160 stopni Celsjusza. Krioterapia działa nie tylko prozdrowotnie, pomagając w walce z bólem, przyspieszając rehabilitację, ale również upiększająco i anty-aging. Sprawdza się też w medycynie estetycznej i odnowie biologicznej.

Można też np. skorzystać z terapii falą uderzeniową. Jest to akustyczna fala przenosząca energię w bolące miejsca. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia i regeneracji ścięgien i tkanek miękkich. Zabieg taki działa silnie przeciwbólowo, wpływa na procesy regeneracyjne w tkankach poprzez polepszenie krążenia krwi. Stymuluje też produkcję kolagenu, poprawiając elastyczność i napięcie skóry. Rozbija komórki tłuszczowe, wygładzając strukturę skóry.

Sopotorium Medical Resort ma również w swojej ofercie szeroki wachlarz terapii fizjoterapeutycznych i osteopatycznych, pomagających w walce o powrót do dawnej sprawności. Jeśli natomiast ktoś zamierza popracować nad kondycją psychofizyczną, może wziąć udział w ćwiczeniach grupowych z fizjoterapeutą, prowadzonych w basenie solankowym, lub na sali gimnastycznej skorzystać z zajęć jogi, pilatesu czy seansu psychoterapeutycznego w tężni.

Sopotorium Beauty & SpaKlimat Sopotu oraz nadmorska aura nie tylko wpływają korzystnie na zdrowie, ale też sprzyjają poszukiwaniu piękna i witalności. Sopotorium dysponuje centrum spa oferującym rozbudowaną paletę zabiegów kosmetycznych i masaży relaksacyjnych.

- Wszystkie zabiegi w naszym spa oparte są o najlepsze składniki oraz najnowsze odkrycia współczesnej kosmetologii - zapewnia dyrektor Sopotorium Medical Resort. - Dobieramy je starannie do indywidualnych potrzeb każdego gościa, zapewniając tym samym zarówno odpowiednią pielęgnację, jak i relaks.
Relaksowi z pewnością będzie sprzyjała wizyta w strefie saun. Czekają tam na gości: sauna fińska, nazywana suchą; sauna na podczerwień (infrared), która znajduje zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń, w tym bólów kręgosłupa; sauna parowa, czyli łaźnia rzymska, która hartuje organizm, a dzięki aromaterapii sprzyja jego odprężeniu.

Relaks można połączyć z rekreacją, rzucając się w wir ćwiczeń w funkcjonalnej siłowni cardio, wyposażonej w wysokiej klasy sprzęt.

Sopotorium pomoże ci kompleksowo zadbać o zdrowieOferta Sopotorium skierowana jest nie tylko do tych, którzy już borykają się z różnymi dysfunkcjami i potrzebują terapii, ale też do osób dbających o profilaktykę.

- W Sopotorium Medical Resort zadbamy o twoje zdrowie kompleksowo - zapewnia Lucjan Lewandowski, dyrektor Sopotorium. - Jeśli masz konkretną dolegliwość lub chorobę, zajmiemy się nią w sposób holistyczny. Jeśli chcesz profilaktycznie zadbać o siebie, odprężyć się i zrelaksować, odjąć sobie kilka lat lub zrzucić kilka kilogramów - zaproponujemy serię zabiegów najbardziej odpowiednich dla ciebie.

Odwiedź Sopotorium podczas Dni Otwartych 2 i 3 październikaJuż w piątek i sobotę, 2 i 3 października br., Sopotorium organizuje "Dni Otwarte".

- Szczególnie serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas mieszkańców Trójmiasta - mówi Lucjan Lewandowski, dyrektor Sopotorium Medical Resort. - Podczas wydarzenia pracownicy oprowadzą gości po obiekcie i zaprezentują nasze możliwości, a także ofertę naszych partnerów. Podczas Dni Otwartych będzie można również m.in. odbyć krótką konsultację z naszymi fizjoterapeutami, poddać się diagnozie układu ruchu na platformie stabilometrycznej czy porozmawiać z naszym dietetykiem lub kosmetologiem. Będzie też można nabyć usługi oferowane przez Sopotorium w specjalnych, rabatowanych cenach. Wśród odwiedzających rozlosowane zostaną nagrody, m.in. pakiety zabiegów, karnety basenowe i zestawy kosmetyków.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Dobry poród i połóg
Dobry poród i połóg
warsztaty
paź 27-29.12
g. 17:00
Gdańsk, POZMEDIK Szkoła Rodzenia
Warsztaty z odpoczywania
Warsztaty z odpoczywania
słuchowisko
gru 20
poniedziałek, g. 18:30
Gdańsk, Projektornia
Konsultacje z zakresu dermatologii
Konsultacje z zakresu dermatologii
badania, konsultacje
g. 8:00 - 10:00
Gdańsk, Centrum Medyczne ARR

Najczęściej czytane