Wiadomości

stat

Tramwaj Zwany Pożądaniem ponownie wyjedzie na gdańskie tory

Już po raz kolejny na tory wyjedzie Tramwaj Zwany Pożądaniem. Pod taką nazwą studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego organizują akcję, której celem jest przybliżenie społeczeństwu problematyki zdrowia reprodukcyjnego i AIDS. Akcja odbędzie się 1 grudnia br., pierwszy kurs już o godz. 17.
Już po raz kolejny na tory wyjedzie Tramwaj Zwany Pożądaniem. Pod taką nazwą studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego organizują akcję, której celem jest przybliżenie społeczeństwu problematyki zdrowia reprodukcyjnego i AIDS. Akcja odbędzie się 1 grudnia br., pierwszy kurs już o godz. 17. mat. prasowe

W sobotę 1 grudnia - w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia AIDS, odbędzie się kolejna edycja akcji Tramwaj Zwany Pożądaniem, podczas której nie tylko będzie można przejechać się bezpłatnie, ale też zdobyć wiedzę na temat zdrowia reprodukcyjnego i AIDS. Tramwaj wyruszy w trasę o godz. 17 z przystanku Strzyża PKM.Czy zdarzyło ci się uprawiać seks na pierwszej randce?

tak

40%

nie

60%
"Tramwaj zwany pożądaniem" to coroczny projekt organizowany przez studentów medycyny dla młodych ludzi. Jest on odpowiedzią na stale zwiększającą się w Polsce liczbę osób zakażonych HIV, czyli ludzkim wirusem upośledzenia odporności, najczęściej dotykającym tych, którzy nie zawsze pamiętają o profilaktyce.

Podczas trwania akcji po ulicach Gdańska będzie poruszał się specjalnie oznakowany tramwaj, rozwożąc za darmo pasażerów w okolice klubów na terenie Gdańska.

- Każdego roku ludzi zakażonych wirusem HIV przybywa, a większość z nich nie jest tego świadoma, dlatego też "Tramwaj zwany Pożądaniem" po raz kolejny wjedzie na gdańskie tory, by w imprezowej atmosferze nauczać pasażerów o HIV/AIDS - informują organizatorzy na facebookowej stronie wydarzenia.

Zobacz jak wyglądała jedna z wcześniejszych edycji imprezy.

Darmowy przejazd tramwajem i pakiet cennych informacjiDo międzypokoleniowych rozmów o zdrowiu będą zachęcać studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podpowiedzą oni, gdzie można bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania wykonać test na obecność wirusa HIV.

Inicjatywa studentów nie jest tylko lokalnym wydarzeniem - podobne akcje, z okazji Międzynarodowego Dnia AIDS, są organizowane w wielu większych miastach na terenie całego kraju, gdzie w tramwajach i autobusach z równą skutecznością przyszli lekarze promują odpowiedzialne zachowania.

Tramwaj będzie kursował 1 grudnia od godz. 17. Przebieg trasy: Strzyża PKM - Zamenhofa - Wojska Polskiego - Galeria Bałtycka - Klonowa - Jaśkowa Dolina - Miszewskiego - Politechnika - Opera Bałtycka - Traugutta - Uniwersytet Medyczny - Chodowieckiego - Brama Oliwska - Dworzec Główny - Brama Wyżynna - Śródmieście PKM - Pohulanka - Odrzańska - Chałubińskiego - Sikorskiego - Chełm Witosa.

Zobacz też: Chorzy "od seksu". Nowa terapia uchroni przed zarażeniem wirusem HIV?

Obchody Światowego Dnia AIDSW obchody Światowego Dnia AIDS włącza się również Gdański Uniwersytet Medyczny. 30 listopada o godz. 13 w budynku przy ul. Tuwima 15 zobacz na mapie Gdańska (sala nr 5) wykład na temat HIV/AIDS wygłosi dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, a następnie o profilaktyce przedekspozycyjnej (PrEP) opowie dr n. med. Maria Hlebowicz z Centrum PrEP. Po wydarzeniu odbędą się warsztaty antydyskryminacyjne prowadzone przez Agnieszkę Piwnicką.

Opinie (48) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje