• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

"Sklepik za 0 zł" powstał, by wspierać kobiety

Agnieszka Majewska
21 lutego 2022, godz. 12:00 
Opinie (306)
- Sklepik, bo wszystkie rzeczy, które w nim znajdziecie są nowe, markowe, z metkami, a kosmetyki w oryginalnych opakowaniach. Za 0 zł, bo są bezpłatne i można się nimi dowolnie częstować! - Sklepik, bo wszystkie rzeczy, które w nim znajdziecie są nowe, markowe, z metkami, a kosmetyki w oryginalnych opakowaniach. Za 0 zł, bo są bezpłatne i można się nimi dowolnie częstować!

Fundacja Centrum Praw Kobiet w Gdańsku uruchomiła innowacyjny projekt, którego celem jest wsparcie kobiet doświadczających przemocy i dyskryminacji. W ten sposób powstał Sklepik za 0 zł. To pierwsze takie miejsce w województwie pomorskim. Wszystkie rzeczy, które się w nim znajdują, są nowe, z metkami, a kosmetyki w oryginalnych opakowaniach, a przede wszystkim są bezpłatne.Pomysłodawczyniami projektu są Katarzyna KaniewskaAgnieszka Górak, wolontariuszki CPK Gdańsk. Pomyślnie udało się go zrealizować, pierwsze szczęśliwe panie są już po "zakupach". O co w tym chodzi?

Ideą "Sklepiku za 0 zł" jest podzielenie się, bezpłatne, nowymi, ometkowanymi ubraniami, oryginalnie zapakowanym kosmetykami i artykułami higienicznymi, otrzymanymi od dwóch darczyńców biznesowych - Fundację LPP oraz sieć sklepów Rossmann, ze wszystkimi klientkami CPK Gdańsk.

- Sklepik za 0 zł to jednorazowa inicjatywa, będzie działał do wyczerpania zapasów. Liczymy jednak na to, że dzięki nawiązaniu kolejnych kontaktów biznesowych, będziemy miały go okazję jeszcze niejednokrotnie powtórzyć. Tego typu kooperacja między lokalnym biznesem a organizacją pozarządową, jest wspaniałym przykładem, jak te dwa obszary mogą się wzajemnie wspierać i uzupełniać - mówi Karolina Kamińska, wolontariuszka CPK Gdańsk.
 • - Sklepik, bo wszystkie rzeczy, które w nim znajdziecie są nowe, markowe, z metkami, a kosmetyki w oryginalnych opakowaniach. Za 0 zł, bo są bezpłatne i można się nimi dowolnie częstować!
 • - Sklepik, bo wszystkie rzeczy, które w nim znajdziecie są nowe, markowe, z metkami, a kosmetyki w oryginalnych opakowaniach. Za 0 zł, bo są bezpłatne i można się nimi dowolnie częstować!
 • - Sklepik, bo wszystkie rzeczy, które w nim znajdziecie są nowe, markowe, z metkami, a kosmetyki w oryginalnych opakowaniach. Za 0 zł, bo są bezpłatne i można się nimi dowolnie częstować!
 • - Sklepik, bo wszystkie rzeczy, które w nim znajdziecie są nowe, markowe, z metkami, a kosmetyki w oryginalnych opakowaniach. Za 0 zł, bo są bezpłatne i można się nimi dowolnie częstować!

Co znajdziecie w Sklepiku za 0 zł? • Ubrania dla kobiet - sukienki, spódnice, spodnie, swetry, koszule, bluzki, piżamy, marynarki (różne rozmiary)
 • Akcesoria i dodatki, takie jak szaliki, paski czy torebki
 • Buty i odzież wierzchnią
 • Ubrania dla dzieci i młodzieży (rozmiary od maluchów po nastolatki)
 • Kosmetyki i artykuły higieniczne, takie jak: kremy, toniki do twarzy, maseczki, balsamy, mydła, olejki, płyny, pasty do zębów itd.

- Pomysł uruchomienia Sklepiku za 0 zł okazał się ogromnym sukcesem. Klientki są zachwycone, wiele z nich pierwszy raz miało okazję wybrać coś tylko dla siebie, nie kierując się ceną, bo są to rzeczy bezpłatne, ale też przede wszystkim dlatego, że w ogóle ten wybór mają. Wiele z nich opowiada nam, jak wielokrotnie bije się z myślami i pytaniami w głowach, czy jeśli dzisiaj kupią mleko dla dziecka albo najtańsze mydło, to czy wystarczy im pieniędzy na podpaski albo szampon do włosów - mówi Katarzyna Kaniewska, jedna z pomysłodawczyni Sklepiku za 0 zł i wolontariuszka CPK Gdańsk.
Z oferowanych rzeczy w Sklepiku za 0 zł mogą korzystać klientki CPK Gdańsk (mające założone kartę klientki). Odbiór rzeczy jest możliwy po podpisaniu protokołu darowizny.

Godziny otwarcia sklepu będą ustalane na bieżąco (dyżury w Sklepiku za 0 zł pełnią wolontariuszki CPK Gdańsk, na tyle, na ile pozwala im dostępność czasowa), dlatego warto śledzić profil facebookowy Centrum Praw Kobiet - tutaj. Panie, które korzystają ze wsparcia fundacji i chciałyby odwiedzić Sklepik mogą zgłosić się do sekretariatu CPK Gdańsk, a tam zostaną pokierowane do Sklepiku za 0 zł. Adres Sklepiku jest taki sam, jak gdańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet - ul. Gdyńskich Kosynierów 11/2.

Fundacja Centrum Praw Kobiet w Gdańsku działa przy ulicy Gdyńskich Kosynierów 11/2 w Gdańsku Głównym. Panie zgłaszające się po pomoc mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych i psychiatrycznych, a także poradnictwa prawnego i socjalnego. W związku z trwającymi wciąż ograniczeniami wynikających z pandemii COVID-19, wszystkie zainteresowane osoby proszone są o wcześniejszy kontakt z sekretariatem (od poniedziałku do piątku w godz. 10-18) i umówienie się na wizytę pod numerem telefonu 604 590 117 lub e-mailowo: cpk_gdansk@cpk.org.pl.

Fundacja Centrum Praw Kobiet to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce, która działa na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałania wszelkim formom przemocy wobec kobiet (fizycznej, psychicznej, seksualnej i ekonomicznej) w każdej sferze życia. W codziennej działalności łączy różne formy aktywności, udzielając kompleksowego wsparcia (konsultacje prawne, psychologiczne, socjalne, psychiatryczne, asysta w sądach) kobietom, których prawa są łamane, a w szczególności tym, które doświadczają przemocy lub dyskryminacji; stara się wpływać na kształt prawa i jego stosowanie, edukuję oraz przeciwdziała stereotypom.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (306)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konsultacje - medycyny estetyczna

badania, konsultacje

Grupa wsparcia dla kobiet

spotkanie

Bezpłatne konsultacje

spotkanie, konsultacje

Ogłoszenia polecane

Najczęściej czytane