Wiadomości

stat

Pierwsza aplikacja dla osób z problemami osobistymi

Aplikacja działa od początku listopada i pomaga m.in. osobom z zaburzeniami psychicznymi.
Aplikacja działa od początku listopada i pomaga m.in. osobom z zaburzeniami psychicznymi. fot. trojmiasto.pl

Masz problemy, źle się czujesz, a może źle sypiasz? Boisz się lub wstydzisz się porozmawiać o swoich wątpliwościach czy zmaganiach ze znajomymi i rodziną? Wielu mieszkańców Gdańska w takiej sytuacji zgłasza się do fundacji FOSA, teraz dzięki pierwszej w Polsce pomocowej aplikacji ma to być dużo łatwiejsze.Czy masz jakieś problemy?

nie, nigdy nie miałe(a)m 9%
raczej nie lub nie zdaję sobie z tego sprawy 13%
tak i nie wiem, jak sobie z nimi radzić 49%
tak i pomagają mi bliscy 11%
tak i pomagają mi specjaliści 18%
zakończona Łącznie głosów: 425
Aplikacja "Wsparcie w Gdańsku!" powstała w odpowiedzi na potrzeby tych wszystkich osób, które mają osobiste problemy i nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, a znajomym trudno im się zwierzyć. Aplikacja posiada wyszukiwarkę i bazę gdańskich instytucji wsparcia. Można zapisać się na konsultacje czy treningi z Fundacją Oparcia Społecznego Aleksandry (FOSA).

- Tworząc aplikację, chcieliśmy odpowiedzieć na potrzeby osób z trudnościami psychicznymi, ale także instytucji. Aplikacja przenosi kilka rzeczy w przestrzeń cyfrową i skraca dostęp do usług wsparcia. Co ważne, ma za zadanie angażować otoczenie społeczne tych osób - mówi Kamil Krajewski, koordynator projektu, psychoterapeuta w fundacji FOSA. - Zainspirowali nas nasi podopieczni, którzy zmagają się z różnymi problemami. Ponadto, zależy nam, żeby z oferowaną pomocą pasować do zmieniającego się świata. Osoby z problemami psychicznymi i ich otoczenie to zwyczajni ludzie. Potrzebują mieć pracę, związek, dom... i przecież jak wszyscy korzystają z telefonów. Dlatego chcieliśmy, żeby mieli w jednym miejscu to, co jest dla nich dostępne w ofercie wsparcia w Gdańsku, i coś, co będzie pomagać także poza bezpośrednimi konsultacjami ze specjalistą - dodaje.
Nad aplikacją pracowało wiele osób.
Nad aplikacją pracowało wiele osób. Archiwum Fundacja FOSA
Praca nad aplikacją trwała kilka miesięcy - od koncepcji po prace programistyczne i rozwiązania problemów. Jednak na tym nie koniec, bo pierwsze dwa miesiące są pilotażowe, a użytkownicy mogą zgłaszać swoje propozycje i pomysły rozwoju aplikacji.

- Chcemy wiedzieć, co zmienić, co rozwinąć, a co dodać. Bardzo uważnie śledzimy wypełnione ankiety i będziemy rozmawiać z naszymi podopiecznymi fundacji. Chcielibyśmy ją rozwijać i trwają już w tej sprawie rozmowy - dodaje Krajewski.
Aplikację, która posiada dziewięć funkcji, m.in.: "Zaalarmuj sieć wsparcia", która umożliwia użytkownikowi wysłanie do trzech osób wiadomości SMS z prośbą o wsparcie w imieniu fundacji FOSA oraz umówienie wizyty u psychologa czy znalezienie po hasłach instytucji dla ciebie, można pobrać ze strony www.wsparciewgdansku.pl oraz w sklepie Google Play. Jak na razie aplikacja nie jest dostępna na system iOS.

Opinie (36) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje