• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych w Trójmieście

Piotr Kallalas
22 sierpnia 2023, godz. 14:30 
Opinie (23)
"Pomieszczenia, które użyczyło UCK Medice Plus Przychodni Rodzinnej Sp. z o.o., to jeden gabinet lekarski, który kończy działalność o godz. 14:00, oraz dwa pomieszczenia pomocnicze Kliniki Psychiatrii". "Pomieszczenia, które użyczyło UCK Medice Plus Przychodni Rodzinnej Sp. z o.o., to jeden gabinet lekarski, który kończy działalność o godz. 14:00, oraz dwa pomieszczenia pomocnicze Kliniki Psychiatrii".

Poszerzyła się oferta trójmiejskich punktów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W Gdańsku, a dokładniej na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, otworzono nowy ośrodek, który został włączony w siatkę opieki świadczonej w godzinach poza pracą przychodni POZ.Czy potrzebne jest powołanie kolejnych punktów NOCH?

Powołanie nowej placówki w Gdańsku to pokłosie ministerialnego rozporządzania, które mówi o powołaniu punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (dawny NOCH - Nocna Opieka Chorych) w strukturze każdego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Kliniczny Oddział Ratunkowy funkcjonujący w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku dotychczas nie miał takiego punktu w lokalizacji. Od 1 lipca 2023 r. w celu zwiększenia dostępności do świadczeń nocna i świąteczna opieka chorych realizowana jest w budynku Medycyny Nieinwazyjnej UCK przy ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku - informuje Monika Kierat, rzecznik POW NFZ.

"Godziny pracy NOCH nie kolidują z prowadzoną działalnością pracy kliniki"O perspektywie otwarcia punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych pisaliśmy już wcześniej w nieco innym kontekście, kiedy to 20 czerwca otrzymaliśmy informację, iż szpital planuje zorganizować świadczenia w części Kliniki Psychiatrii. To spotkało się z obawami pacjentów i części personelu. Tego samego dnia jednak szpital poinformował, że miejsce nie zostało jeszcze wybrane i trwają analizy. 10 dni później NOCH był już otwarty.

- Pomieszczenia, które użyczyło UCK Medice Plus Przychodni Rodzinnej Sp. z o.o., to jeden gabinet lekarski, który kończy działalność o godz. 14:00, oraz dwa pomieszczenia pomocnicze Kliniki Psychiatrii. Godziny pracy NOCH nie kolidują z prowadzoną działalnością pracy kliniki - skomentowała Dorota Kuzimska, zastępca dyrektora naczelnego UCK ds. sprzedaży i rozliczeń usług medycznych.
Medica Plus prowadzi już drugi punkt NOCH w Gdańsku. Podmiot realizuje również świadczenia przy ul. Lema 21.

Strach przed zadławieniem się dziecka. Strach przed zadławieniem się dziecka. "Przestrzegamy zwłaszcza przed orzeszkami"

Kiedy powinniśmy rozważyć NOCH?Jak informuje NFZ, nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest od godz. 18 po południu do 8 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy. Z nocnych punktów możemy skorzystać w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia zdrowia, kiedy pacjent nie kwalifikuje się na SOR, ale nie może czekać do otwarcia przychodni. Prezentujemy kilka wskazówek:

  • gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem na zdrowiu,
  • zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
  • zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.


W przypadku Nocnej Opieki Chorych nie ma rejonizacji - możemy wybrać się do dowolnego punktu. Poniżej prezentujemy pozostałe obiekty w Trójmieście:

Gdańsk:
Gdynia:
Sopot:

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Depresja - konsultacje

badania

Darmowe konsultacje z zakresu chirurgii i chirurgii onkologicznej (1 opinia)

badania, konsultacje

Zdrowe Mikołajki w Pomorskim NFZ

badania, konsultacje

Najczęściej czytane