• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nikt nie chce prowadzić przychodni na Cisowej

Piotr Kallalas
5 lutego 2024, godz. 08:00 
Opinie (59)
Budynek Przystani Chylońska, gdzie ma się znaleźć przychodnia. Budynek Przystani Chylońska, gdzie ma się znaleźć przychodnia.

Kolejny przetarg na najem pomieszczeń pod nową przychodnię POZ w budynku przy ul. Chylońskiej 237Mapka w Gdyni nie przyniósł efektów z powodu braku ofert. Tym samym mieszkańcy Gdyni-Cisowej pozostają bez dostępu do świadczeń w obszarze dzielnicy.Jak oceniasz dostępność do opieki medycznej w twojej dzielnicy?

- Jesteśmy jedyną dzielnicą w okolicy bez przychodni - zaznacza Paweł Korycki, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Cisowa. - Obecnie nasi mieszkańcy muszą jeździć do sąsiednich dzielnic - Chyloni i Pustek Cisowskich. Jest to szczególnie problematyczne dla osób starszych - o czym też informują radnych.
Mieszkańcy gdyńskiej dzielnicy Cisowa, a jest ich niespełna 11 tys., od lat starają się o stworzenie przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która wypełniłaby lukę dostępności do świadczeń.


  • Budynek Przystani Chylońska, gdzie ma się znaleźć przychodnia.
  • Budynek Przystani Chylońska, gdzie ma się znaleźć przychodnia.
  • Budynek Przystani Chylońska, gdzie ma się znaleźć przychodnia.
  • Budynek Przystani Chylońska, gdzie ma się znaleźć przychodnia.
  • Budynek Przystani Chylońska, gdzie ma się znaleźć przychodnia.

Jest obiekt, nie ma chętnychKolejny przetarg na najem lokalu przy ul. Chylońskiej 237 znów nie przyniósł efektu. Wynik był negatywny, bowiem znów nie zgłosił się żaden podmiot.

- Przychodnia w Gdyni jest bardzo potrzebna i będzie to jedno z wyzwań na kolejną kadencję samorządu. Wydaje się, że trzeba poszukać rozwiązań alternatywnych, gdyż ewidentnie widać, że nie ma zainteresowania wśród potencjalnych podmiotów na utworzenie placówki w tym konkretnym miejscu - komentowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Mariola Śrubarczyk-Cichowska, miejska radna.
Sprawa toczy się praktycznie od 2018 r., kiedy to uruchomiono dwa pierwsze przetargi. Te, jak można wywnioskować, nie przyniosły efektów. Następnie pandemia nieco przykryła ten temat i od 2021 r. wznowiono rozmowy - miasto jest zdeterminowane, aby w tym obiekcie powołać przychodnię.

- Kiedyś w budynku mieścił się Zespół Szkół Ekonomicznych. Następnie obiekt został wyremontowany i obecnie znajduje się tu centrum sąsiedzkie Przystań Chylońska 237, w którym oprócz Domu Sąsiedzkiego znajduję się Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3, Dzienny Dom Senior+ oraz filia Biblioteki Gdynia. Jest też 337 m kw. przestrzeni, która została przeznaczona właśnie pod kątem działalności przychodni POZ - wyjaśnia Paweł Korycki.
Pacjenci onkologiczni siedzą na ziemi w poczekalni? Ordynator odpowiada Pacjenci onkologiczni siedzą na ziemi w poczekalni? Ordynator odpowiada

"Wierzę, że uda sie wyłonić operatora"Czy warunki zawarte w przetargu były zbyt wygórowane? Z naszych informacji wynika, że miasto nie składa broni i przygotowuje się do kolejnego przetargu. Jeśli i ta próba nie wyłoni operatora przychodni, zostaną zwołane rozmowy z Radą Dzielnicy i mieszkańcami, aby rozwiązać ten problem.

- Wierzę jednak, że przy kolejnym przetargu uda się wyłonić operatora, a jako radny postaram się zrobić wszystko, aby przychodnia w końcu powstała w naszej dzielnicy - dodaje Paweł Korycki.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

Mindfulness i redukcja stresu - spotkanie dot. kursu MBSR

spotkanie

Warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków

169 zł
spotkanie, warsztaty

Najczęściej czytane