• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nauczą pierwszej pomocy w zamian za prezenty dla dzieci

Ewa Palińska
18 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Odzież, zabawki, kosmetyki, środki czystości - warunkiem udziału w Charytatywnym Kursie Pierwszej Pomocy będzie podarowanie czegokolwiek, co wspomoże mamę znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Odzież, zabawki, kosmetyki, środki czystości - warunkiem udziału w Charytatywnym Kursie Pierwszej Pomocy będzie podarowanie czegokolwiek, co wspomoże mamę znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Jako ratownicy medyczni pomagają ludziom na co dzień, jednak przed świętami postanowili zintensyfikować swoje działania. Już w najbliższą środę o godz. 17 w Szpitalu Wojewódzkim autorzy projektu AID Copernicus zapraszają wszystkich na Charytatywny Kurs Pierwszej Pomocy, podczas którego podzielą się swoją wiedzą w zamian za okazanie wsparcia potrzebującej mamie i jej dzieciom.Tworząc projekt AID Copernicus jego twórcy - ratownicy medyczni Bartosz Krasiński i Łukasz Wrycz-Rekowski - postawili sobie za cel edukację jak najszerszej części społeczeństwa na temat właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia życia bądź zdrowia, a także przekazywanie informacji na temat prawidłowego wyboru placówki mogącej w pełni udzielić wymaganej pomocy.

Przedświąteczne akcje i imprezy charytatywnePotrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Ratownicy organizują szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, przygotowują pokazy, a także udzielają odpowiedzi na mnóstwo pytań, które kierowane są do nich za pośrednictwem strony AID Copernicus. Jest ona regularnie aktualizowana, stanowi kompendium wiedzy na temat zagrożeń dnia codziennego, pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, czy też instruuje, w jaki sposób powinniśmy się zachować, jeśli szukamy pomocy w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.

Zobacz też: Pierwsza pomoc dla początkujących. Szybki kurs ze stroną Aid Copernicus

Bartosz Krasiński i Łukasz Wrycz-Rekowski - autorzy projektu AID Copernicus. W codziennych działaniach wspiera ich również Katarzyna Brożek - rzeczniczka spółki Copernicus PL. Bartosz Krasiński i Łukasz Wrycz-Rekowski - autorzy projektu AID Copernicus. W codziennych działaniach wspiera ich również Katarzyna Brożek - rzeczniczka spółki Copernicus PL.

Szkolenie w zamian za prezent dla dzieciPomoc chorym i potrzebującym to dla autorów projektu AID Copernicus codzienność, jednak z okazji świąt Bożego Narodzenia postanowili zintensyfikować swoje działania. Już w najbliższą środę o godz. 17 w Szpitalu Wojewódzkim poprowadzą Charytatywny Kurs Pierwszej Pomocy, podczas którego podzielą się swoją wiedzą w zamian za wsparcie okazane potrzebującej mamie i jej dzieciom.

- Chcemy pomóc Natalii, która mieszka w okolicach Pasłęka, w rodzinnych stronach Bartka - informuje Łukasz Wrycz-Rekowski. - Natalia jest młodą mamą, która trochę pogubiła się w życiu. Zaczęła wychodzić na prostą, jednak jest jej bardzo trudno. Ma 20 lat i właśnie urodziła drugie dziecko. Potrzebuje rzeczy dla nowo narodzonego maleństwa oraz dla 2-latka. Chętnie przyjmiemy ubrania, zabawki (mogą być używane), ale także materiały higieniczne czy kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt. Każda pomoc się przyda - dodaje.


Podczas udzielania pomocy pacjentowi z udarem mózgu istotna jest każda minuta. Zobacz materiał informacyjny przygotowany przez Aid Copernicus.Pierwsza pomoc u dzieci to przede wszystkim prewencjaTematem Charytatywnego Kursu Pierwszej Pomocy będzie pierwsza pomoc u dzieci, a w szczególności prewencja, bo dzięki przezorności dorosłych wielu niebezpiecznym sytuacjom można zapobiec.

- Należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie elementów, które mogą być niebezpieczne dla dziecka, takich jak małe przedmioty, którymi dziecko może się zadławić, chemii gospodarczej, leków, itp. - mówi Bartosz Krasiński. - W przypadku wystąpienia urazu u dziecka należy udać się bezpośrednio do szpitala, który będzie w stanie udzielić właściwej, kwalifikowanej pomocy, tzn. na SOR w Wejherowie, Izbę Przyjęć w Szpitalu im. PCK w Redłowie, czy SOR Szpitala Kopernika w Gdańsku, należącego do spółki Copernicus. Jeżeli uraz uniemożliwia samodzielny transport dziecka do szpitala, warto skontaktować się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem telefonu 999 lub 112 - wyjaśnia.
W trakcie szkolenia organizatorzy skupią się na umiejętnościach prawidłowego rozpoznania zatrzymania krążenia, prowadzenia prawidłowej wentylacji i ucisków klatki piersiowej. Pokażą oraz dadzą możliwość przećwiczenia metody odkrztuszania dziecka. Ponadto, zgodnie z rozszerzoną definicją pierwszej pomocy AID Copernicus, uczestnicy kursu zostaną poinformowani, gdzie szukać pomocy medycznej na terenie Trójmiasta tak, aby oszczędzać realnie czas dotarcia i przebywania w placówce medycznej.

Twórcy projektu AID Copernicus wykorzystują każdą okazję, aby szerzyć wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Na zdj. Łukasz Wrycz-Rekowski. Twórcy projektu AID Copernicus wykorzystują każdą okazję, aby szerzyć wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Na zdj. Łukasz Wrycz-Rekowski.

Środa, 19 grudnia, godz. 17, Szpital WojewódzkiSzkolenie odbędzie się w auli oddziału ortopedii w szpitalu Kopernika, przy ulicy Nowe Ogrody 1/6 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Należy skorzystać z wejścia C, a więc tego prowadzącego na SOR, następnie przejść korytarzem odcinka dziecięcego Oddziału Ratunkowego i klatką schodową, która znajduje się za trzecimi drzwiami po lewej stronie, udać się na 1 piętro, gdzie znajduje się aula.

- Przed kursem na ścianach znajdą się drogowskazy. Informacji będą udzielali również wolontariusze, czekający na uczestników kursu na korytarzach - uspokaja Łukasz Wrycz-Rekowski. - Na kurs należy przyjść w odzieży, która umożliwi swobodny ruch i ewentualnie klęknięcie na ziemi. Ze szkolenia może skorzystać każdy chętny, zarówno dorosły, jak i dziecko. Jedyny warunek to wpisowe - coś dla dzieci.
To nie jedyny sposób, w jaki można przed świętami pomóc potrzebującym. W najbliższych dniach warto wziąć udział w:

Wydarzenia

Charytatywny Kurs Pierwszej Pomocy

warsztaty, imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

Opinie (9)

 • super inicjatywa!

  • 10 0

 • Super...a Kostrzewa daje ludziom 1500 zł na rekę za pracę w tej spółce

  ...takie zbiórki powinny być organizowane....ale chyba po to żeby wspomóc budżet pracownika

  • 1 1

 • (1)

  Czy będzie jeszcze jakiś inny termin?Szkoda,że dowiadujemy się dzień przed. Chętnie bym skorzystała jednak Nie mam jak się zamienić w pracy :-(

  • 3 0

  • Termin szkoleń

   Witaj! Co pewien czas realizujemy kursy za tzw. Piątaka

   • 1 0

 • Świetny pomysł! (1)

  • 4 0

  • sukcesow zycze

   • 0 0

 • Królewicze z wojewody jak się przywiezie pacjenta do nich to wielki foch dlaczego do nas, czemu nie do uck

  • 0 0

 • Takie akcje powinny być organizowane

  częściej,dla wszystkich bez opłat .Może miasto powinno pomyśleć o dofinansowaniu takich akcji.

  • 2 0

 • Oszustwo owsiaka działa idealnie !
  Pozazdrościli !

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ratuję, bo kocham i potrzebuję

warsztaty, spotkanie

Jak ochronić swoje krocze przed nacięciem?

warsztaty, konsultacje

Prowadzenie cukrzycy u kobiet z cukrzycą ciążową lub cukrzycą typu I

badania

Najczęściej czytane