• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Natychmiastowa i fachowa pomoc medyczna na ostrym dyżurze w szpitalu Swissmed

24 marca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Pacjenci objęci są natychmiastową pomocą. Pacjenci objęci są natychmiastową pomocą.

Bez kolejek, z natychmiastową opieką medyczną i szybką diagnozą - na to mogą liczyć wszyscy pacjenci Oddziału Pomocy Doraźnej dla dorosłych Swissmed.Ból brzucha? Gorączka? Objawy infekcji, a może drobna rana wymagająca szycia? To tylko niektóre z dolegliwości, którymi zajmą się ratownicy i lekarze Oddziału Pomocy Doraźnej Swissmed.

Usługi świadczone w placówce prowadzone są obok działalności zabiegowej, którą Swissmed prowadzi w szpitalu na Morenie od 2004 roku.

Na Oddziale Pomocy Doraźnej medycy oferują szybką i profesjonalną pomoc. Bez kolejek i z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

W sytuacji nagłego pogorszenia się stanu zdrowia ważne jest szybkie udzielenie pomocy. Dlatego w szpitalu Swissmed pacjenci mogą liczyć na kompleksową i dobrze zorganizowaną opiekę w nagłych przypadkach, szybką pomoc bez wielogodzinnego oczekiwania - dobrze znanego ze szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Pacjenci mogą także liczyć na kontynuację leczenia w Oddziale Chorób Wewnętrznych i w końcu organizację pobytu w oddziale szpitala wielospecjalistycznego. Udzielana jest także pomoc chirurgiczna przy zaopatrzeniu ran i drobnych urazów.

W placówce oferowana jest szeroka gama badań diagnostycznych. W placówce oferowana jest szeroka gama badań diagnostycznych.

Fachowa opieka od pierwszych chwil w placówce- Szanujemy czas naszych pacjentów. Jadąc na SOR pacjenci mają cały dzień - albo i dłużej - "z głowy". My wychodzimy frontem do naszych pacjentów, wręcz czekamy na nich i działamy natychmiast - zapewnia Wojciech Samul, ratownik medyczny placówki. - Od wejścia do szpitala, przy pacjencie jest ratownik, natychmiast ustalana jest ścieżka, jaką przebiegać będzie leczenie. W ciągu godziny można spodziewać się także wyników diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej.
Natychmiastowa pomoc to jednak nie wszystko. Dużym atutem Oddziału Pomocy Doraźnej jest bowiem również wykwalifikowany zespół. W jego skład wchodzą pielęgniarki, ratownicy medyczni i lekarze, a także koordynatorzy opieki szpitalnej.

Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa wykwalifikowany personel. Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa wykwalifikowany personel.

Szeroki wachlarz badań diagnostycznych- Istotny jest także dostęp do szerokiego wachlarza badań diagnostycznych zarówno laboratoryjnych, jak i obrazowych. Mając takie zaplecze jesteśmy w stanie udzielić pomocy każdemu pacjentowi z nagłym schorzeniem internistycznym. W sytuacji konieczności wdrożenia bardziej specjalistycznego leczenia np. neurologicznego, kardiologicznego, w ramach współpracy przekazujemy pacjentów do pobliskich jednostek publicznej służby zdrowia - tłumaczy dr Emilia Stepnowska.

Badania przez całą dobęW ramach nowo utworzonego Oddziału Pomocy Doraźnej medycy zapewniają również pomoc chirurgiczną przy zaopatrzeniu ran i drobnych urazów - przez całą dobę.

- Oferujemy możliwość wykonania badań laboratoryjnych oraz obrazowych (Rtg, TK, MRI), a także obserwację i leczenie w ramach kameralnych sal wyposażonych w kardiomonitory. U chorych wymagających hospitalizacji zapewniamy kontynuację leczenia w Oddziale Chorób Wewnętrznych - mówi dr Ewelina Woźniak.
Na koniec należy podkreślić, że oddział przyjmuje osoby dorosłe. Usługi świadczone są odpłatnie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Anemia w ciąży. Warsztaty z dietetykiem

wykład, warsztaty, konsultacje

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

80,00 zł
wykład, warsztaty, konsultacje

Warsztat psychodeietetyczny

250 zł
wykład, warsztaty

Najczęściej czytane