• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kosmetyki domowej roboty

Katarzyna Dziadul
23 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
Wiele kosmetyków można przygotować samodzielnie, korzystając z naturalnych składników, które znajdują się w naszej kuchni Wiele kosmetyków można przygotować samodzielnie, korzystając z naturalnych składników, które znajdują się w naszej kuchni

Na sklepowych półkach aż roi się od maseczek i peelingów do twarzy oraz ciała. Kolorowe pudełka przyciągają swoim wyglądem, a producenci zapewniają o rewelacyjnych efektach działania specyfików. Panie, skuszone chęcią poprawy swojego wyglądu, skrzętnie kolekcjonują tubki i słoiczki. A może zamiast sztucznych wytworów można by zadbać o siebie wykorzystując to, co mamy na kuchennej półce? Jak się okazuje wiele kosmetyków można przygotować zupełnie samodzielnie!



Czy stosujesz kosmetyki domowej roboty?

Jak się okazuje, do pielęgnacji skóry twarzy i ciała można wykorzystać także różnego rodzaju mieszanki domowych składników. Jeśli umiejętnie je przygotujemy i będziemy stosować trzymając się kilku zasad, skóra na pewno nam się odwdzięczy. Dodatkowo należy pamiętać, że jeśli zastosujemy naturalne składniki, przygotowany przez nas kosmetyk będzie pozbawiony jakichkolwiek konserwantów. Oto kilka wskazówek, które warto zapamiętać.

Ciało
Z kosmetykami do ciała możemy eksperymentować w miarę swobodnie. Na własną rękę można przygotować np. peeling na bazie kawy, która jest świetnym antyoksydantem i doskonale oczyszcza skórę z toksyn. Dodatkowym atutem kawy jest jej działanie antycellulitowe. Łatwo zauważyć, że wiele kosmetyków, które mają pomóc w walce z cellulitem zawierają właśnie kawowy ekstrakt.

Wykonanie peelingu jest bardzo proste. Potrzebne są do tego koniecznie zmielone ziarenka kawy, które zostaną nam na dnie szklanki lub w ekspresie po przygotowaniu napoju. Kawę wystarczy wymieszać z odrobiną żelu do kąpieli tak, aby konsystencja przypominała peeling znany nam se sklepowej półki. Tak przygotowany peeling wcieramy w skórę i masujemy okrężnymi ruchami. Już po chwili będzie widać efekty - skóra stanie się napięta i wygładzona.

- Do złuszczania naskórka na ciele można wykorzystać nie tylko kawę, ale i zmielone łupinki orzechów lub pestki owoców - mówi Martyna Michnik, kosmetyczka. - Poza tym sól morska jest dobra do wykonywania peelingu stóp, a cukier stosujemy do skóry na dłoniach.

Jeśli chodzi o dłonie, o tej porze roku bardzo dobrze jest przygotować sobie zabieg własnej, domowej roboty. Przygotowujemy kąpiel w ciepłej wodzie z cytryną i kilkoma kroplami parafiny (w aptece zapłacimy za nią około 2 złotych). Moczymy w niej obie dłonie. Następnie zabieramy się za zrobienie peelingu. Mieszamy brązowy cukier i miód. Wymagana konsystencja to taka, która przypomina masło do ciała. Po przygotowaniu mieszanki masujemy suchą, spierzchniętą skórę.

Po zmyciu peelingu przychodzi czas na maskę z siemienia lnianego. Mieszamy garść siemienia ze szklanką mleka, a kiedy już zgęstniej, nakładamy na dłoń. Wkładamy rękę do foliowego woreczka śniadaniowego i okrywamy ręcznikiem, żeby substancje lepiej się wchłaniały. Tak samo robimy z drugą dłonią. Po 15 minutach zmywamy i obficie kremujemy ręce. Zabieg możemy zastosować również na stopy.

Twarz
Jako doskonały zabieg na twarz zalecana jest maska z awokado. Ten owoc ma ogromną ilość witamin i sprzyja odżywieniu skóry po zimie. Wykorzystujemy mięsisty środek awokado i nakładamy grubą warstwę na skórę twarzy. Zmywamy po 10 - 15 minutach. Dobrym pomysłem może być też kuracja odżywiająca ze startej marchewki (potartej na najdrobniejszych oczkach), która poprawia koloryt skóry albo maska z drożdży, które mają właściwości oczyszczające.

- Warto przed nałożeniem każdej maseczki domowej roboty zrobić sobie próbę uczuleniową - dodaje Martyna Michnik. - Nakładamy maseczkę na przedramię na 15 minut, a następnie sprawdzamy, czy nie ma zaczerwienienia. Osoby ze skórą wrażliwą nie powinny same przygotowywać kosmetyków do twarzy. Może to być ewentualnie delikatna maślanka czy otręby pszenne, które mają właściwości łagodzące, jednak i w tym przypadku trzeba zastosować próbę uczuleniową. .

Jeśli chodzi o twarz, peelingi domowej roboty nie są zalecane. W tym celu najlepiej zastosować peeling kupny, np. enzymatyczny, który jest odpowiedni do każdego typu cery, także wrażliwej. Nie chodzi tu jedynie o reakcję alergiczną, ale możliwość łatwego podrażnienia skóry.

Jak stosować?
Stosowanie kosmetyków ze sklepowej półki jest dosyć proste, ponieważ na opakowaniu możemy znaleźć informacje o przeznaczeniu i zasadach stosowania czy przechowywania. Z maseczkami domowej roboty jest nieco inaczej, jednak szybko można dojść do wprawy.

Kosmetyki domowej roboty stosujemy maksymalnie raz na dwa tygodnie, a kuracja powinna składać się z trzech - czterech zastosowań. Dodatkowo za każdym razem stosujemy nową mieszankę, ponieważ produkty domowej roboty nie zawierają konserwantów a ich trwałość to maksymalnie dwanaście godzin.

Opinie (18) 6 zablokowanych

  • Dzięki za super rady. Podoba mi się szczególnie informacja o peelingach i masce na dłonie. ŁATWE I TANIE. Na pewno zastosuję.

    • 0 0

  • kosmetyki i kosmetyczka

    lubię czasem poeksperymentować z kosmetykami domowej roboty ale w ostateczności czasem lepiej skoczyć do kosmetyczki na jakis konkretny zabieg tym bardziej że teraz w necie można całkiem tanie oferty znaleźć na zakupach grupowych

    • 0 0

  • zapytanie

    gośka, gdzie najczęściej kupujesz? moja kumpela czasem kupuje chyba na grouponie czy na gruperze. podobno całkiem dużo jest takich ofert

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ratuję, bo kocham i potrzebuję

warsztaty, spotkanie

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

Distinguished Gentleman's Ride

w plenerze, zlot, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane