Wiadomości

stat

Odra w Gdańsku: kolejne przypadki

Do szpitali na Pomorzu trafiają kolejni pacjenci z odrą.
Do szpitali na Pomorzu trafiają kolejni pacjenci z odrą. fot. 123rf.com

Dwoje obywateli Ukrainy z rozpoznaniem odry trafiło w poniedziałek wieczorem do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku (PCCHZiG). Pacjenci zostali przetransportowani ze szpitala w Kwidzynie, nie byli wcześniej szczepieni. To kolejne przypadki odry w ostatnich tygodniach na Pomorzu.zakończona Łącznie głosów: 3969
O kolejnych przypadkach odry poinformowało Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

- Pacjenci to obywatele Ukrainy, trafili do szpitala w poniedziałek wieczorem, zostali przetransportowani ze szpitala w Kwidzynie. Rozpoznano u nich odrę. Pacjenci nie byli wcześniej szczepieni. Ich stan ogólny jest dobry. Obecnie są poddawani diagnostyce i badaniom - powiedziała Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich, w skład których wchodzi PCCHZiG.
Pacjenci, u których rozpoznano odrę to dorosłe osoby.

Chorzy na odrę pacjentami na PomorzuTo już kolejny przypadek zachorowania na odrę na Pomorzu w ostatnim czasie. W połowie października do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku przyjęto kilkuletnie dziecko z Ukrainy z rozpoznaniem odry, które w stanie dobrym pod koniec miesiąca wypisano do domu.

Sanepid i pomorscy lekarze apelują o lepszą edukację rodziców dotyczącą szczepionek. Niestety coraz więcej z nich przestaje szczepić swoje pociechy i choroby takie jak polio, odra czy błonica stanowią realne zagrożenie epidemiologiczne dla mieszkańców Pomorza.

Czytaj więcej: Dziecko z odrą w gdańskim szpitalu. Sanepid apeluje o szczepienia

Opinie (471) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje