Kolejka do urologa - sprawdź, ile poczekasz

Najnowszy artukuł na ten temat Endoproteza? Minimum trzy lata w kolejce
Czas oczekiwania do specjalisty urologa jest zróżnicowany w zależności od obłożenia w przychodnich. Dlatego czasem warto zadzwonić nawet do tej, która leży dalej od nas, ale przyjmuje szybciej.
Czas oczekiwania do specjalisty urologa jest zróżnicowany w zależności od obłożenia w przychodnich. Dlatego czasem warto zadzwonić nawet do tej, która leży dalej od nas, ale przyjmuje szybciej. fot. iStockphoto®/ 4774344sean

Dla niektórych pierwsza wizyta u tego specjalisty może się wiązać ze sporym stresem a do tego nie tak łatwo się do niego dostać. Sprawdź, gdzie w Trójmieście poczekasz na wizytę do jesieni, a gdzie dostaniesz się od razu.Co robisz, kiedy musisz poczekać kilka miesięcy w kolejce do specjalisty?

Zobacz wyniki (134)
Napisała do nas pani Ola, która niedawno chciała zarejestrować męża do urologa. - Najpierw musiałam go przekonać, żeby poszedł do lekarza, a to nie było proste zadanie - mówi. - Dostał skierowanie od naszego lekarza rodzinnego, ale uważał, że nie musi iść. Kiedy go już przekonałam okazało się, że pierwsza wizyta jest możliwa w październiku. Oczywiście poszliśmy prywatnie.

Wiele osób myśli, że urolog to specjalista leczący tylko panów. Tymczasem to lekarz, który zajmuje się układem moczowym i przyjmuje zarówno mężczyzn jak i kobiety. Obiegowa opinia o wizycie u urologa jest taka, że to nic przyjemnego. W zależności od problemu i tego, co wyniknie z wywiadu z pacjentem, lekarz decyduje, jakie badania zrobić. Przy podejrzeniu problemów z prostatą - u mężczyzn - lekarz zbada palcem końcówkę jelita grubego. I to jest właśnie ta część, która stresuje wielu męskich pacjentów. Niepotrzebnie - badanie trwa chwilę a pozwala określić, czy prostata jest przerośnięta czy nie.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja z kolejkami do urologa w trójmiejskich przychodniach. Na początek placówki, w których czeka się najkrócej. Warto wiedzieć, że czasami lepiej dojechać do specjalisty np. z Gdyni do Gdańska i czekać trzy dni zamiast trzech miesięcy. W Centrum Medycznym Oliwa zobacz na mapie Gdańska miła niespodzianka - wolny termin wyznaczą nam za kilka dni. Wiąże się to z tym, że lekarz odwołał zaplanowany urlop i nie trzeba czekać w kolejce. Kolejną ekspresową wizytę, za tydzień, możemy zaplanować w NZOZ Gdańsk-Południe zobacz na mapie Gdańska. Natomiast tam lekarz przyjmuje tylko w godzinach przedpołudniowych. Jeśli ktoś pracuje, musi wziąć wolne.

W NZOZ Star-Med umówimy się na pierwszą połowę lipca. Przyjmuje tam kilku urologów, dzięki czemu kolejka nie jest za długa. Również w lipcu, w drugiej połowie, dostaniemy się do urologa w gdyńskiej Przychodni Śródmieście zobacz na mapie Gdyni. Trzeba się tam jednak pofatygować osobiście, ze skierowaniem, bo telefonicznie nie zostaniemy zarejestrowani. Znajdujący się na tej samej ulicy NZOZ VIP-MED zobacz na mapie Gdyni ma jednak terminy dopiero na październik.

Sopocka Przychodnia SOPMED zobacz na mapie Sopotu, jedyna w tym mieście, w której przyjmie nas urolog, ma terminy dopiero na połowę września. Z kolei Centrum Medyczne Płyta Redłowska zobacz na mapie Gdyni na październik zacznie rejestrować dopiero 10 lipca. Przedtem nie możemy się zapisać na żadną listę oczekujących.

Nadmorskie Centrum Medyczne oferuje możliwość umówienia się do urologa w trzech placówkach - na ul. Kilińskiego zobacz na mapie Gdańska, ul. Gdyńskiej zobacz na mapie Gdańskaul. Świętokrzyskiej zobacz na mapie Gdańska. We wszystkich trzech przychodniach poczekamy jednak do połowy października.

Rozbieżność między terminami jest bardzo duża - trzy miesiące dla osoby, która ma problemy z układem moczowym to bardzo dużo. Nic dziwnego, że niektórzy rezygnują z wizyty refundowanej przez NFZ i szukają specjalisty, który przyjmuje w prywatnym gabinecie. Jednak koszt takiej wizyty to 80-150 zł. Zawsze warto najpierw zadzwonić do wszystkich przychodni i poradni, żeby znaleźć najbliższy termin i nie stać w kolejce.

Do urologa powinien się zgłosić pacjent, który ma np. problemy z nietrzymaniem moczu, odczuwa ból podczas oddawania moczu, odczuwa ból jąder, jest po urazie w okolicach podbrzusza, ma obrzęki nóg. O tym, czy powinno się pójść do tego specjalisty decyduje nasz lekarz rodzinny i to on wypisuje skierowanie.

Przychodnie i poradnie urologiczne w Trójmieście:

Gdańsk: NZOZ Star-Med, ul. Piecewska 25/6, tel.: 58 322 32 32 NZOZ Gdańsk-Południe, ul. Jeleniogórska 9, tel.: 58 324 53 26 Centrum Medyczne Oliwa, ul. Czyżewskiego 16, tel.: 58 765 02 03 Przychodnia Mickiewicza, ul. Mickiewicza 28/30, tel.: 58 344 29 51 Wojewódzkie Centrum Onkologii, al. Zwycięstwa 31-32, tel.: 58 341 98 65 Nadmorskie Centrum Medyczne, tel.: 58 763 95 00 Szpital im. Mikołaja Kopernika, ul. Powstańców Warszawskich 1-2, tel.: 58 764 08 03 7 Szpital Marynarki Wojennej, ul. Polanki 117, tel.: 58 552 62 07 Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Smoluchowskiego 17, tel.: 58 349 37 15 Wielospecjalistyczny Szpital Św. Wojciecha, al. Jana Pawła II 50, tel.: 58 768 46 55

Gdynia: Centrum Medyczne "Płyta Redłowska" ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 5, tel.: 58 669 80 49 Przychodnia Śródmieście, ul. Armii Krajowej 44, tel.: 58 781 18 20 NZOZ VIP-MED, ul. Armii Krajowej 38-42, tel.: 58 661 48 83

Sopot: Przychodnia SOPMED, ul. Chrobrego 6/8, tel.: 058 555 26 43

Opinie (64) 3 zablokowane

 • (6)

  Powinno się iśc prywatnie, a rachunek wysłać do NFZ, niech płacą

  • 73 1

  • nie poczekam bo jestem zdrów

   • 0 1

  • Wtedy pewnie problem kolejek szybko by się unormował ale...

   skoro żyjemy w "teoretycznym" państwie, to można rozwiązać problem "bezpłatnej" służby zdrowie poprzez dłuuugie kolejki, gdy jedynym wyjściem jest skorzystanie z prywatnego gabinetu bądź szpitala. Tym sposobem bezpłatna służba zdrowia staje się służbą zdrowia płatną dwukrotnie - raz w podatkach (obowiązkowym ubezpieczeniu), a drugi w prywatnym gabinecie. Dzięki temu można bez ograniczeń zwiększać rzeszę urzędników przekładających papierki i decydujących co jest najlepsze dla "pzreciętnego Kowalskiego"...

   • 12 0

  • ale prywatne przychodnie też mają kontrakty z NFZetem

   tylko są do nich takie same kolejki jak w państwowych przychodniach bo NFZ płaci bardzo mało. Możesz wiec spokojnie iść sobie do swissmedu ale na termin poczekasz i potem jeszcze w kolejce do lekarza odstoisz swoje a jak zapłacisz to masz od ręki.

   • 0 0

  • powinni się dogadać z prywaciażami (1)

   Niech zwracają 50 procent.

   • 0 0

   • tylko, że NFZ za wizyty bez badań płaci 3,5pkt x 8zł (średnio) czyli 28zł. Urologa prywatnie za 56zł raczej nie znajdziesz... nie dość, że mało płacą to jeszcze nadwykonań nie chcą płacić...

    • 0 0

  • stop złodziejom

   albo ma prywate albo pracuje w państwówce. niech wybiera gdzie pracuje a nie ze kase bieze i od panstwa i od klijenta.

   • 0 0

 • w NCM niedawno były miejsca na za 3 tyg. (1)

  jak się rejestrowałam rano via Internet

  • 2 2

  • kilka miesecy czekac?....

   ...bez jaj!

   • 4 0

 • (11)

  ja mam skierowanie z dzieckiem na wyciecie migdałow,w maju dostałam termin na kwiecien 2015
  taki żarcik
  albo za 2500 mozna miec szybciej
  tylko po co ja na zus płace?zeby jak dzieciak choruje wywalac kase?
  zaorac zusy i nfz i płacic za kazda wizyte w przychodni,płace za to co biore a nie płace w kosmos i potem nie mam nic

  • 33 1

  • obdzwoń wszystkie placówki w 3mieście

   jak tak zrobiłam z innym zabiegiem, i powidło się, czekałam stosunkowo naprawdę krótko
   znalazłam fajną przychodnie w Gdyni na Sojowej

   • 5 0

  • Czyli prywatna służba zdrowia, tak? (7)

   Możesz się lekko zdziwić jak za banalny zabieg będziesz musiała wyjąć z kieszeni 5, 10, 20 tys. zł. Wtedy zacznie się płacz i wołanie w różnych mediach o pomoc i zbiórkę pieniędzy. Ciekawe czy wtedy nadal będziesz za taką formą rozliczenia. Sztuczne tworzenie kolejek leży w interesie lekarzy. Powiedzą ci, że na fundusz możesz przyjść za rok, ale prywatnie to już jutro ... i dodatkowa kasa leci. A z funduszu i tak wezmą swoje wstawiając rodzinkę i znajomych.

   • 7 5

   • ta przychodnia , w której znalazłam "krótki" termin to na NFZ (5)

    • 3 0

    • Rozumiem. Ja pisałem do zwierzaka. (4)

     Jak dobrze podzwonisz, a jeszcze lepiej jak pochodzisz (bo często terminy telefoniczne różnią się od tych, które usłyszysz w rejestracji osobiście) to czasami uda się coś znaleźć tak jak w twoim przypadku. Ale ja w przeciwieństwie do zwierzaka nie uważam aby indywidualne płacenie za zabiegi było dobrym rozwiązaniem. Wtedy ceny naprawdę mogą niejednego zaskoczyć. Przeważnie przy poważnych operacjach i długotrwałych hospitalizacjach. Bogatego będzie stać ... ale nie wszyscy są bogaci ;)

     • 2 0

     • powiedz mi kto normalnie pracujac, (2)

      zajmujac sie domem i dziecmi ma czas na chodzenie po przychodniach i pytanie o terminy? mamy 21 wiek......

      • 6 1

      • ja

       • 0 1

      • No tak, 21 wiek ... to już chodzić nie można

       • 3 3

     • tak, zgadzam się z Tobą

      rzeczywiście- jak się obejdzie, to jeszcze lepiej,
      np.gastroenterologa znaleźliśmy dla znajomej w krótkim terminie, taka lekarz, ze dała mnóstwo skierowań, wizyta 40 minut

      ludzie przyzwyczaili się tylko widzieć złe strony,
      ale np. w Norwegii ....moja przyjaciółka przyjeżdża tutaj leczyć dzieci,
      nie ma w ogóle w rejonie pediatry, jest ogólny- praktykanci głownie z Bliskiego Wschodu, co chwilę inny

      a ona mieszka tam już 14 lat, ma męża Norwega, ma pracę w urzędzie miasta w Oslo, zna dobrze język,
      ale mimo tego nie stać jej na prywatne leczenie w Norwegii, tu leczy prywatnie

      • 7 0

   • nie lekarze winni limitom

    co ty pierniczysz. nfz narzuca limit i basta, za wiecej nie zaplaci. a skoro w szpitalu i tak sa pracownicy, to przyjmuja dodatkowych odplatnie, tzn kase przyjmuje szpital a dla lekarza tam pracujacego wsio ryba czy nfz czy placi w kasie szpitala. oczywiscie ze to patologia, nfz piwinien finansowac tyle procedur ile trzeba, ale w tej sytuacji lepiej chyba wykorzystac moce przerobowe i zmniejszyc kolejki. np szpital na zaspie nie dostal kontraktu z niejasnych przyczyn i moze sprzedac np rezonans i zwolnic pracownikow lub robic te badania odplatnie. co lepsze? Adresatem zali powinny byc jednoznacznie wladze, ktore limituja dostep do specjalistow i badan. dlaczego do tej pory nie przyjeto europejskich przepisow o transgranicznej opiece medycznej za co UE juz nam grozi konsekwencjami? dlatego , ze rozwaliloby to budzet nfz, ktory opiera sie na LIMITACH.

    • 2 0

  • zastanów się 100 razy zanim usuniesz dziecku migdały

   Usuwa się łatwo, wkleić ponownie się nie da; migdały to trochę taka stopą cukrzycowa, tyle że u dzieci - mały zabieg, duża kasa. Teraz już rekomendacje do tonsillektomii nie są tak szerokie jak kiedyś ale lekarze starej daty nie dopuszczają tego do świadomości. Teoria o rzekomym wysiewaniu infekcji z migdałów na cały organizm to podobno przeżytek. A piszę to wszystko tylko dlatego, że sam jestem poszkodowany przez nadgorliwych amputatorów z tytułami lekarskimi...

   • 0 0

  • Migdałki to nie stan zagrożenia życia, nie histeryzuj, na całym świecie się czeka.
   "zaorac zusy i nfz i płacic za kazda wizyte" - no, fajny populistyczny pomysł, a potem przychodzi Twoj zawał - koszty kilkadziesiąt tysięcy, lub chemioterapia dziecka - kilkaset, i co powiesz?

   • 4 0

 • jak długo jeszcze bedziecie tolerowac kompromitacje słuzby zdrowia (6)

  tak żle jak jest teraz to nigdy nie było!

  • 24 5

  • Dawaj swoje propozycje (5)

   zwiększamy składki? czy podatki?

   • 0 1

   • Likwidujemy NFZ i obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne ! (3)

    Obecnie nie czeka się tylko w prywatnych gabinetach, w których przyjmują ci sami specjaliści co w "darmowej" służbie zdrowia. Jakby były TYLKO prywatne gabinety to kolejki byłyby TYLKO do najwybitniejszych specjalistów, a pozostali sami prosiliby żeby do nich przyjść. Wszystko rozwiązałoby DOBROWOLNE ubezpieczenie zdrowotne w prywatnych instytucjach. Cokolwiek państwo "daje za darmo" jest do d*pY. Po prostu "ch.j, d*pa i kamieni kupa"...

    • 4 0

    • skladki (1)

     Twoje składki na zdrowie to ile przypomnij mi - 10 000 zl / rocznie ?

     Ubezpieczenie na podstawowa opiekę to 2500zl/rocznie ale bez ubezpieczenia będziesz miał 100% płatne leki i każdy poważniejszy zabieg wyczerpie oszczędności.

     Masz dzieci, wyrostek 12 tys. Szczepienia 2500zl, kontrola 200zl - szybko byś się przeprosił ze starym systemem.
     Ale fakt, ze lekarzom odpowiada taki stan rzeczy bo mogą sobie dorobić na boku bez problemów.

     • 2 2

     • Dlatego właśnie leczenie powinno być kontrolowane, byś w sytuacji z nożem na gardle nie musiał/-a oddawać oszczędności życia. Lekarz to pan twojego życia i śmierci, jednoosobowy monopolista. Łatwo się w tej sytuacji zepsuć. Pomijam kwestię, że często płaci się krocie za mierne leczenie i błędne diagnozy.

      • 2 1

    • Z wlasnego ubez zaplacisz kilanascie lub kilkadziesiat tys za powazne operacje? Prv sie oplaca jak nie chorujesz. Jak zaczniezz przeprosiszsie z nfz...

     • 1 1

   • słuchaj leming ty nieoczekujesz odpowiedzi!!Polacy jada zagranice sie leczyc

    W każdym innym kraju jest 100 razy lepiej !!I jeszcze jedno leming mi nie płacą za podanie gotowej recepty za to bierze gruba kase minister zdrowia i cały rzad razem z POlitykami z naszych podatków i tysiące urzędasów z ich otoczenia!!Ale prawda jest taka ze Rzad i POlitycy nie chcą żadnych zmian bo na tym stracą i biznesmeni co sa kolesiami polityków!! Rzad ma gotowe recepty na biurko od lat ale nie chce ich zrealizować!I jak leming nie zauważyłeś Tusk juz zapowiedział w kolejnych latach zwiększenie składek i podatków

    • 0 1

 • (3)

  ale ja muszę juuuuuuuuuuuuuuuż... ja nie wytrzymam dłużej...

  • 6 2

  • jedź na dyżur nocny, przepiszą ci jakis lek doraźnie (2)

   • 2 1

   • (1)

    doraźnie to możesz se paracetamol wziąć
    ale to nie nazywa się leczenie
    i nie jest to lek

    • 3 1

    • byłam na nocnym

     wyleczyłam coś co powinnam leczyć u dermatologa
     ogólny tez może widocznie

     • 1 0

 • zdrowy jestem

  • 1 1

 • dla mnie to (4)

  kolejny przykład dyskryminacji mężczyzn
  kobiety mają "swoje" poradnie "K" bez skierowań, facet by dostać się do lekarza musi stać na baczność i poddać się przesłuchaniu lekarza/lekarki ogólnej
  a co robią te wszystkie tajne jawne i wielopłciowe agencje i urzędy zajmujące się "równością" i żyjące z naszej kasy
  co robią posły i senatory (poza jedzeniem ośmiornic rzecz jasna)
  NIC

  • 18 4

  • kobiety gdy czują się dyskryminowane, walczą (1)

   tworzą jakieś organizacje poza rządowe, projekty do Sejmu,
   ten strajk okupacyjny ostatni z chorymi dziećmi w sejmie to inicjatywa kobiet,
   itp.,

   a panowie ? zjednoczcie się i działajcie- nie tylko z pilotem w dłoni

   • 2 0

   • p.s. posły i senatory tez wolą leżeć na kanapie z pilotem (tzw.sterownikiem w dłoni)

    • 1 0

  • (1)

   Ty a z ciaza mam na skierowanie isc?

   • 4 1

   • Myślę, że tak, bo może być urojona :D

    • 1 2

 • Osobiscie bym wolal zeby urologiem byly kobiety ! niechec panow wynika iz tu lekarzem jest facet ! (12)

  Wcale sie facetom nie dziwie ze maja opory isc do drugiego faceta i pokazywac mu :) bo to uczucie jak w klubie dla '' panow '' :). Łatwiej kobiecie facet pokaze niz drugiemu facetowi i jeszcze facet go ma mietosic :) nieeeeeeeee dzieki . Tak wyglada niestety psychika i tez nie bylbym sklonny dac ogladac i mietosic innemu faciowi bo to nienormalne nawet jak jest lekarzem .

  • 3 13

  • Zwłaszcza że można mieć obawy co do intencji lekarza (2)

   bo kto idzie na urologa w innym celu, niż żeby innym "pomiętosić"

   • 7 3

   • dobre :)))

    Ja tam wole zeby mi sie nawet niebiesko zielony zrobil niz mam dac do reki lekarzowi facetowi . U babeczki to juz przyjemniej :)

    • 1 7

   • A kto idzie na proktologa? Myslisz ze jacys zboczency? Czy normalni ale akurat takie specjqlizacje byly? Na med to nie jest tak ze chx sz byc kardiologiem i sie zapisujesz na kierunek. Masz okreslona liczbe miejsc na danej specjalizacji. Nie raz studenci zmieniaja z musu plany.

    • 3 0

  • bez sensu, to tak jakby kobieta wstydziła się chodzić do pani ginekolog (2)

   męskie opory - jakaś egzaltacja

   lekarz to lekarz, nie ocenia tylko leczy

   • 3 3

   • zalezy jak lekarz dotyka :) (1)

    Jak bierze lekko to znaczy ze leczy ale zaczyna mietosic i miziac to juz intencje moga byc rozne :). W salonie masazu sprawa jest jasna ale u lekarza ?:)

    • 2 2

    • Ja bym sie na branim lekko zastanowila. Przeci z musi pomi tosic i pouciskac zeby w srodku wszystko wyczuc.

     • 1 0

  • he he niektorzy mają dokładnie na odwrót- nigdy nie poszliby do babki, idą tylko do faceta (1)

   :-)

   • 3 0

   • jak sie lubisz miziac z facetem to idz sobie to faceta '' - ) ''

    potem juz tylko krok do '' innej milosci "' :)

    • 0 6

  • nie wiem po co TY chodzisz do lekarza ale ja po pomoc i nie zastanawiam się nad jakimiś nienormalnymi kwestiami

   • 5 1

  • Napiszcie wprost ze lekarz wwkłada facetowi palec w pupe. Niektorzy nie zosumieja co to badanie koncowki jelita...panowie a wy przepraszam ale idiotami jestescie. Lepiej choriwac niz dac sobie palec w tylek włożyć? Nie macie dla kogo zyc? Pomyslcie o rodzinie dzieciach. Myslicie se kobiety chodza do ginekologa bo lubia byc jak tu napisano mietolone? Litosci. Chodza bo musza. To nic przyjemnego. Przstancie patrEc czy lekarzem jest kobieta czy facet. Liczy sie wasze zdrowie. Badzcie madrzy. PPrzecież to lekarz. Myslicie z oni po dyzurze opowiadaja sobie komu co i gdzie wtykali albo kto im zawartosc majtek pokazal.

   • 6 0

  • (1)

   Jeszcze odbyt zaciśniesz i mu palca złamiesz :)

   • 1 3

   • matko...takie zarty to tylko facet mogl wymyslic...juz widze jak przy piwie o urologu gadacie, jakie zarciki ze strachu i stresu. Chlopaki dbajcie o siebie bo jestescie nam potrzebni. Co z tego, ze badanie tak wyglada? Taki lajf

    • 2 0

 • nie ma kolejek (2)

  Wszystko działa bardzo dobrze dzięki PO i PSL. Rządzą siedem lat.

  • 8 5

  • (1)

   rządzą, a wciąż znajdziesz 24% idiotów, którzy popierają oszustów z PO...szok :(

   • 5 5

   • a na kogo mają niby głosować?! Jedyna alternatywa to nie chodzić na wybory

    • 0 0

 • ankieta (1)

  A ja do ankiety dodałbym wybór: jestem ZHP i mam w d.... kolejki :-D

  • 3 2

  • ZHDK * nieszczęsny słownik...

   • 0 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
warsztaty, spotkanie
wrz 1-31.12
Gdańsk, Przyjazna dłoń
Skontroluj swoje znamiona
Skontroluj swoje znamiona
badania, konsultacje
gru 12
niedziela, g. 9:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.
Masz trądzik? Pozbądź się problemu
Masz trądzik? Pozbądź się problemu
badania, konsultacje
gru 11
sobota, g. 10:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.

Najczęściej czytane