• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Łatwiejsza jazda po zmroku. Dzień otwarty Visus

19 września 2023, godz. 09:00 
Opinie (2)

Jesień to trudny czas dla kierowców, którzy muszą zmierzyć się nie tylko z kapryśną aurą, ale również z coraz wcześniej zapadającym zmrokiem. W takich warunkach liczy się odpowiednie dobranie soczewek. Gdański salon optyczny Visus Showroom zaprasza na dni otwarte w dniach 20-23 września 2023 r., podczas których specjaliści pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania.Wielkimi krokami zbliża się jesień, co wiąże się ze znaczącym pogorszeniem warunków jazdy dla kierowców. Wieczorne deszcze, poranne mgły, a do tego problemy z parowaniem szyb sprawiają, że osoby poruszające się samochodami mają często ograniczone pole widzenia. Dodatkowo szybciej zapada zmrok, co również nie jest obojętne dla bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

- Prawie miliard samochodów porusza się po ulicach na całym świecie. Ludzie spędzają coraz więcej czasu w samochodzie, średnio godziny w Paryżu, do 2,5 h w Kalkucie. Kierowcy nie czują się komfortowo podczas prowadzenia samochodu nocą. Aż 85 proc. z nich doświadcza olśnienia podczas prowadzenia samochodu nocą. 11 proc. z nich rezygnuje lub unika jazdy nocą. Nocą wiele źródeł światła (bilbordy, przejeżdżające samochody, oświetlenie uliczne...) wpływa na nasze widzenie, sprawiając, że czujemy się niepewnie - wskazują specjaliści z Visus.

Dni otwarte w Visus ShowroomWszystkie te aspekty wpływają również na większe zmęczenie oczu. Przez to mamy również zwiększony czas reakcji, problemy z percepcją ruchu i z nawigacją, gorzej czytamy znaki i miewamy kłopoty z zaadoptowaniem się do odblasków czy z widzeniem peryferyjnym. W nocy drażnią nas również wszelkie kontrasty.

- Nasze widzenie nie jest przystosowane do takiego środowiska. Pręciki są jedynymi fotoreceptorami, które reagują w słabym świetle. Nazywamy to widzeniem skotopowym. Wrażliwość naszych oczu jest inna podczas dnia niż nocą. Nocą jesteśmy narażeni na różne intensywne źródła światła, które powodują powstanie odbić w okularach, a w konsekwencji olśnienia. Te refleksy wpływają negatywnie na prace pręcików, powodując dyskomfort i obniżenie ostrości wzroku - wskazują eksperci.
Dlatego tak istotny jest dobór odpowiednich soczewek, który pozwala zniwelować wszystkie te negatywne czynniki. Gdański salon optyczny Visus Showroom zaprasza na dni otwarte w dniach 20-23.09.2023, kiedy to będzie świetna okazja do dopasowania odpowiednich produktów.

Nowoczesne rozwiązania ułatwiające jazdę po zmrokuDla kierowców specjaliści z Visus Showroom polecają między innymi soczewki VariluxX, które zostały stworzone w oparciu o analizy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Co istotne, rozwiązania zastosowane w szkłach progresywnych zwiększają kąt widzenia, eliminują zaburzenia peryferyjne, a także uwzględniają ruch gałki ocznej, redukując zjawisko pływającej podłogi. Ponadto eksperci polecają specjalne szkła okularowe dla kierowców do jazdy nocnej.

- Essilor Streetlife jest nową powłoką antyrefleksyjną, która zapewnia niesamowitą przejrzystość widzenia, dzięki perfekcyjnemu dostosowaniu do krzywej czułości ludzkiego oka podczas dnia i nocą. Jej skuteczność prowadzi do redukcji odblasków do 90 proc. nocą w kiepskich warunkach oświetlenia podczas zachowania efektywności Crizal w ciągu dnia. Dzięki temu zapewnia wpływ na zmniejszenia wrażenia olśnienia - wskazują eksperci z Visus Showroom.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Dni Otwarte Visus Showroom

konsultacje, dni otwarte

Miejsca

Opinie (2) 1 zablokowana

 • spoko 5 tys zł za pare tanio i dla kazdego :) (1)

  • 15 1

  • Powinni drukować taki nominał

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

8. Urodziny Bohatera Borysa

wykład, warsztaty, imprezy i akcje charytatywne

Młodzieżowa Grupa Wsparcia

80 zł
warsztaty

Cukrzyca ciążowa pod kontrolą

badania

Najczęściej czytane