• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Kapelusze na deszczowym hipodromie

Justyna Michalkiewicz
20 lipca 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 
Oto zwycięska drużyna, która w tegorocznym konkursie kapeluszy na Hipodromie wykazała się największą pomysłowością. Mariola Dmochowska, 6-letnia Marcelinka i pies Lenka. Oto zwycięska drużyna, która w tegorocznym konkursie kapeluszy na Hipodromie wykazała się największą pomysłowością. Mariola Dmochowska, 6-letnia Marcelinka i pies Lenka.

Czy pies może zająć pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy kapelusz? Okazuje się, że tak. Podczas wyścigów konnych na hipodromie wszystko jest możliwe.Szykowne kapelusze:

Miało być słońce, ciepłe powietrze i panie pozujące w szykownych kapeluszach na tle sopockiego hipodromu. Niestety niesprzyjająca deszczowa aura pokrzyżowała plany, a panie na czas rozstrzygnięcia konkursu musiały schować się w strefie VIP. I chociaż zgłoszonych było aż 40 kapeluszy, na finał przyjechały wyłącznie te zwycięskie.

- Konkurs kapeluszy towarzyszy od zawsze naszym wyścigom konnym. Wprowadza ekskluzywny nastrój na hipodromie. A panie mają okazję ładnie się ubrać, założyć kapelusz, zrobić piękną fryzurę i makijaż. Niektóre z nich dniami i nocami własnoręcznie przygotowują kreacje - mówi Małgorzata Batsch, współorganizatorka wyścigów.

Konkurs wygrała reprezentacja w barwach czerwieni - Mariola Dmochowska, prawie 6-letnia Marcelinka i potężna Lena, która z wrodzonym psim wdziękiem pozowała do zdjęć. Kapelusze do tej stylizacji zostały co prawda zakupione, ale cała dekoracja - zrobiona własnoręcznie.

- W zasadzie pieska nie przebieramy, ale trochę szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Lena to pies, którego w zeszłym roku przygarnęliśmy ze schroniska. Dzisiaj, jak widać, jest gwiazdą. A nasza Marcelinka to - mamy nadzieję - przyszła kadrowiczka polska w jeździe konnej. Jest bardzo zdolnym dzieckiem i kocha konie - powiedziała Mariola Dmochowska.

Na zdjęciu wszystkie wyróżnione panie. Prawie wszystkie pozowały w zwycięskich stylizacjach. Na zdjęciu wszystkie wyróżnione panie. Prawie wszystkie pozowały w zwycięskich stylizacjach.
Drugie miejsce zajęła pani Krystyna w barwach butelkowej zieleni oraz ciemnozłotym kapeluszu. W tych kolorach dobrała również wszystkie dodatki. Jak podkreśliła modystka Krystyna Sobieraj, która była częścią jury konkursowego - wszystkie kobiety powinny brać przykład z tej stylizacji. Nasze ulice byłyby bardziej eleganckie.

Ostatnie miejsce na podium zajęła ubiegłoroczna zdobywczyni miejsca drugiego - również Krystyna. Tegoroczna propozycja finalistki jest w całości autorska, a cylindryczny kapelusz i kopertówka - wykonane własnoręcznie. Duże zaangażowanie w wykonanie stroju było na pewno jednym z czynników decydujących o nagrodzie.

- Kapelusz powinien być dobrany stylistycznie i kolorystycznie do stroju. To oczywiste, że do sportowej sukienki nie możemy założyć kapelusza barokowego. Podczas konkursu ocenialiśmy całą kompozycję. Wybraliśmy te propozycje, w których widać dużo smaku i zaangażowania. Wybór był ciężki, ale pierwszego faworyta mieliśmy od razu. W końcu niecodziennie można zobaczyć tak stylowego psa - podsumowuje Krystyna Sobieraj, modystka i właścicielka poznańskiego sklepu z kapeluszami Kristin.
Justyna Michalkiewicz

Miejsca

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Napiszcie coś o stroju ministra, czyli swetrze i wytartych dżinsach.

  • 5 0

 • Pani Justyno, winszuję relacji.

  • 6 0

 • Kapelusze to to raczej nie są...

  To co te Panie mają na głowach to co najwyżej kapelusiki letnie, które nosi się na plażę w upalny dzień, zero elegancji. Jedna, może dwie, mają coś sensownego (kapelusz, fascynator).

  • 9 7

 • Ostatnie miejsce

  Pani Justyno, pisać o zdobywczyni trzeciej nagrody, że zajęła ostatnie miejsce - to trochę niegrzeczne i degradujące sukces. Można było ewentualnie napisać, że ostatnie nagradzane miejsce...

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została doprecyzowana.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Grupa wsparcia dla młodych mam

spotkanie

Adaptacja i wspieranie noworodka

wykład, sesja naukowa, warsztaty

Skonsultuj z Farmaceutą

konsultacje

Najczęściej czytane