Wiadomości

stat

Jesienne trendy w stylizacji włosów

Trendy na na nachodzący sezon mają w sobie sporo powtórzeń z zeszłego, ale pojawia się tez kilka nowości. Fryzury R. SMARZ Professional Hair.
Trendy na na nachodzący sezon mają w sobie sporo powtórzeń z zeszłego, ale pojawia się tez kilka nowości. Fryzury R. SMARZ Professional Hair. Fot. Katarzyna Stylska

Mocną pozycję wśród jesiennych trendów w stylizacji włosów trzymają wariacje na temat klasycznych fryzur - koków i warkoczy. Stawia się też na luźne uczesania, ombre w łagodniejszych tonach i mocno zaznaczone przedziałki.Fryzura, w której czujesz się najlepiej to:

kucyk

18%

warkocz

7%

kok

13%

włosy rozpuszczone

40%

krótkie włosy

20%

inna

2%
Trendy w stylizacji włosów wyraźnie widać na światowych wybiegach. Dominują symetryczne przedziałki na środku, na przemian z mocno zaznaczonymi na bok, a także spektakularne koki, różnego rodzaju plecionki i fale. Które z tych tendencji przyjmą się u nas?

- Najmodniejsze w tym sezonie będą: loki, fale, fryzury bardzo luźne, czesane wiatrem. Stawiamy na naturalność. W salonach pojawił się nowy zabieg - beach waves. Jest to zabieg przeznaczony dla kobiet z długimi i średnimi włosami i pozwala klientkom łatwo uzyskać efekt fal - mówi Katarzyna Laubensztajn z Clubu Fryzjerskiego Alternative.

Szukasz fryzjera lub stylisty? Skorzystaj z katalogu Trojmiasto.pl

Nowością w sezonie jesień-zima 2014/2015 jest mocno zaznaczony przedziałek - na środek lub czesany bardzo nisko na bok. - Przedziałek ten jest na tyle uniwersalny, że można wykorzystać go w codziennej stylizacji, dodając sobie elegancji i szyku, ale także przy wieczorowej kreacji. Klasyka i prostota zawsze były po stronie kobiet, a przedziałek jest tego najlepszym przykładem - mówi Radosław Smarz z salonu R.SMARZ Professional Hair.

Nie każdemu będzie w nim jednak do twarzy. - Przedziałek na środek polecam dla pań o łagodnych rysach twarzy, za to mocno zaznaczony, z boku będzie pasował wszystkim kobietom - mówi Katarzyna Laubensztajn.Niektóre trendy utrzymują się już jakiś czas lub ulegają niewielkiej modyfikacji, np. modny sposób koloryzacji ombre.

- Trendy na na nachodzący sezon mają w sobie sporo powtórzeń z zeszłego, jednak pojawiają się one w bardziej łagodnej formie. Wielotonowe koloryzacje, których składowe kolory były bardzo kontrastowe, zostały zamienione na kolory przechodzące ton w ton. W efekcie koloryzacje ombre hair nadal wpisują się w trendy, ale w zdecydowanie naturalnym wydaniu. Przejścia kolorów, pomiędzy ciemniejszymi a jaśniejszymi pasmami, są dużo bardziej subtelne i nie są tak mocno widoczne, jak w poprzednim sezonie. Bardzo istotną sprawą jest dobór odcienia do typu kolorystycznego klienta - mówi Radosław Smarz.Nowością wśród trendów w koloryzacji jest platynowy blond. - Będzie mienił się rozmaitością odcieni bardziej chłodnych, mniej przeplatających się i łączących w jedną całość. Bawmy się kolorem, aby nie do końca był on jednolity, wrzucajmy światło, cząstki, pasma. Delikatna zmiana tonacji doda nam oryginalności i stylu - zauważa Radosław Smarz.Do następnego sezonu przechodzą też warkocze, plecionki i delikatne upięcia, które proponuje się do zwiewnych sukienek.

- Modne są wianki i koki wysoko i mocno upięte, widoczne - mówi Patrycja Romanowska z Koki Loki i Warkocze.

Dobrze jest dopasować uczesanie do potrzeb klientki. Inaczej uczeszemy do sukienki z odkrytymi ramionami, a inaczej do zakrytych ramion. - Przy czesaniu trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam kształt twarzy, ale też na inne szczegóły, np. kości policzkowe, czoło, a przede wszystkim na to, czy klientka będzie się dobrze czuła we fryzurze - mówi Patrycja Romanowska.

Z niektórych tendencji trzeba będzie zrezygnować. - W tym sezonie odradzam mocne linie cięcia i duże kontrasty w koloryzacji - mówi Katarzyna Lejbensztajn.

Ceny usług fryzjerskich w Trójmieście są bardzo zróżnicowane. Za strzyżenie damskie zapłacimy od 30 zł do 150 zł. Średnia cena koloryzacji wynosi od 200 zł do 300 zł i zależy od długości włosów. Przykładowa cena za usługę beach waves to ok.150-200 zł. Za zrobienie warkocza czy inne uczesanie na stoiskach "Koków loków i warkoczy" (Centrum Riviera i Galeria Bałtycka) zapłacimy od 15 zł do 35 zł, w zależności od stopnia skomplikowania fryzury, a czas, jaki musimy przeznaczyć na upiększenie głowy to od 5 do 20 min. Zaletą jest to, że na stylizację nie trzeba się umawiać i zostaniemy obsłużone niemal od ręki.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (24)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje