Wiadomości

stat

Jesienne trendy w stylizacji włosów

Trendy na na nachodzący sezon mają w sobie sporo powtórzeń z zeszłego, ale pojawia się tez kilka nowości. Fryzury R. SMARZ Professional Hair.
Trendy na na nachodzący sezon mają w sobie sporo powtórzeń z zeszłego, ale pojawia się tez kilka nowości. Fryzury R. SMARZ Professional Hair. Fot. Katarzyna Stylska

Mocną pozycję wśród jesiennych trendów w stylizacji włosów trzymają wariacje na temat klasycznych fryzur - koków i warkoczy. Stawia się też na luźne uczesania, ombre w łagodniejszych tonach i mocno zaznaczone przedziałki.Fryzura, w której czujesz się najlepiej to:

kucyk 18%
warkocz 7%
kok 13%
włosy rozpuszczone 40%
krótkie włosy 20%
inna 2%
zakończona Łącznie głosów: 430
Trendy w stylizacji włosów wyraźnie widać na światowych wybiegach. Dominują symetryczne przedziałki na środku, na przemian z mocno zaznaczonymi na bok, a także spektakularne koki, różnego rodzaju plecionki i fale. Które z tych tendencji przyjmą się u nas?

- Najmodniejsze w tym sezonie będą: loki, fale, fryzury bardzo luźne, czesane wiatrem. Stawiamy na naturalność. W salonach pojawił się nowy zabieg - beach waves. Jest to zabieg przeznaczony dla kobiet z długimi i średnimi włosami i pozwala klientkom łatwo uzyskać efekt fal - mówi Katarzyna Laubensztajn z Clubu Fryzjerskiego Alternative.

Szukasz fryzjera lub stylisty? Skorzystaj z katalogu Trojmiasto.pl

Nowością w sezonie jesień-zima 2014/2015 jest mocno zaznaczony przedziałek - na środek lub czesany bardzo nisko na bok. - Przedziałek ten jest na tyle uniwersalny, że można wykorzystać go w codziennej stylizacji, dodając sobie elegancji i szyku, ale także przy wieczorowej kreacji. Klasyka i prostota zawsze były po stronie kobiet, a przedziałek jest tego najlepszym przykładem - mówi Radosław Smarz z salonu R.SMARZ Professional Hair.

Nie każdemu będzie w nim jednak do twarzy. - Przedziałek na środek polecam dla pań o łagodnych rysach twarzy, za to mocno zaznaczony, z boku będzie pasował wszystkim kobietom - mówi Katarzyna Laubensztajn.Niektóre trendy utrzymują się już jakiś czas lub ulegają niewielkiej modyfikacji, np. modny sposób koloryzacji ombre.

- Trendy na na nachodzący sezon mają w sobie sporo powtórzeń z zeszłego, jednak pojawiają się one w bardziej łagodnej formie. Wielotonowe koloryzacje, których składowe kolory były bardzo kontrastowe, zostały zamienione na kolory przechodzące ton w ton. W efekcie koloryzacje ombre hair nadal wpisują się w trendy, ale w zdecydowanie naturalnym wydaniu. Przejścia kolorów, pomiędzy ciemniejszymi a jaśniejszymi pasmami, są dużo bardziej subtelne i nie są tak mocno widoczne, jak w poprzednim sezonie. Bardzo istotną sprawą jest dobór odcienia do typu kolorystycznego klienta - mówi Radosław Smarz.Nowością wśród trendów w koloryzacji jest platynowy blond. - Będzie mienił się rozmaitością odcieni bardziej chłodnych, mniej przeplatających się i łączących w jedną całość. Bawmy się kolorem, aby nie do końca był on jednolity, wrzucajmy światło, cząstki, pasma. Delikatna zmiana tonacji doda nam oryginalności i stylu - zauważa Radosław Smarz.Do następnego sezonu przechodzą też warkocze, plecionki i delikatne upięcia, które proponuje się do zwiewnych sukienek.

- Modne są wianki i koki wysoko i mocno upięte, widoczne - mówi Patrycja Romanowska z Koki Loki i Warkocze.

Dobrze jest dopasować uczesanie do potrzeb klientki. Inaczej uczeszemy do sukienki z odkrytymi ramionami, a inaczej do zakrytych ramion. - Przy czesaniu trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam kształt twarzy, ale też na inne szczegóły, np. kości policzkowe, czoło, a przede wszystkim na to, czy klientka będzie się dobrze czuła we fryzurze - mówi Patrycja Romanowska.

Z niektórych tendencji trzeba będzie zrezygnować. - W tym sezonie odradzam mocne linie cięcia i duże kontrasty w koloryzacji - mówi Katarzyna Lejbensztajn.

Ceny usług fryzjerskich w Trójmieście są bardzo zróżnicowane. Za strzyżenie damskie zapłacimy od 30 zł do 150 zł. Średnia cena koloryzacji wynosi od 200 zł do 300 zł i zależy od długości włosów. Przykładowa cena za usługę beach waves to ok.150-200 zł. Za zrobienie warkocza czy inne uczesanie na stoiskach "Koków loków i warkoczy" (Centrum Riviera i Galeria Bałtycka) zapłacimy od 15 zł do 35 zł, w zależności od stopnia skomplikowania fryzury, a czas, jaki musimy przeznaczyć na upiększenie głowy to od 5 do 20 min. Zaletą jest to, że na stylizację nie trzeba się umawiać i zostaniemy obsłużone niemal od ręki.

Opinie (24) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje