Wiadomości

stat

Gdynia zyska nowoczesny blok operacyjny w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo

Ponad 81 milionów złotych pochłonie inwestycja, która zakłada powstanie nowoczesnego bloku operacyjnego w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Już za trzy lata będą z niego korzystać oddziały zabiegowe placówki.Jak oceniasz opiekę nad pacjentami w trójmiejskich szpitalach?

źle, w większości jest przestarzały sprzęt i mało pomocna kadra

45%

średnio, byłoby lepiej, gdyby szpitale stały się nowocześniejsze i dawały dostęp do nowoczesnych terapii

36%

dobrze, mimo ograniczeń wynikających z braku pieniędzy i sprzętu, lekarze robią wiele dla pacjentów

19%
Z końcem grudnia 2020 roku w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni dzięki dofinansowaniu projektu pn. "Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. w celu zapewnienia kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych" powstanie nowoczesny blok operacyjny.

- Projekt zakłada powstanie czterech sal do obsługi Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej, Urologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej, Kardiologicznej oraz Chirurgii Onkologicznej, a także powstanie nowoczesnego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii i sterylizatorni - informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich.
Jak dodaje, zrealizowany zostanie też drugi etap inwestycji związanej z utworzeniem poradni specjalistycznych: ortopedii i traumatologii narządów ruchu, kardiologicznej, leczenia chorób naczyń, neurologii, urologii i diabetologii.

Wartość projektu to 81,09 mln zł z czego dofinansowanie projektu to 55,75 mln zł, środki samorządu województwa pomorskiego to 25 mln zł oraz wkład własny spółki "Szpitale Pomorskie" to 340 626 zł.

Umowa w tej sprawie podpisana zostanie w czwartek w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Szpitale Pomorskie sp. z o.o. zarządzają 4 szpitalami, których właścicielem jest samorząd województwa pomorskiego: Szpitalem Morskim im. PCK w Gdyni, Szpitalem św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpitalem Specjalistycznym w Wejherowie oraz Szpitalem Zakaźnym w Gdańsku.

Nowoczesny sprzęt do gdyńskiego szpitala

W ramach projektu przewidziano także zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla oddziałów szpitalnych: Onkologii i Teleradioterapii, Urologii, Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej oraz pracowni diagnostycznych: Patomorfologii, Pracowni Mammografii i Endoskopii. Chodzi m.in. o rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy, defibrylatory, respiratory, aparaty USG, monitory EKG, pompy infuzyjne, łóżka, angiografy, echokardiograf, gastroskop, kolonoskop, kardiomonitory, mammograf i inne.

Opinie (60) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje