Wiadomości

stat

Co zamiast Klinicznej? Jest chętny na budynek szpitala

Pieniądze ze sprzedaży szpitala przy ul. Klinicznej Gdański Uniwersytet Medyczny zamierza przeznaczyć na nowe inwestycje.
Pieniądze ze sprzedaży szpitala przy ul. Klinicznej Gdański Uniwersytet Medyczny zamierza przeznaczyć na nowe inwestycje. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Jedna firma złożyła ofertę w przetargu na sprzedaż "Klinicznej"zobacz na mapie Gdańska - poinformowały władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nieruchomość wyceniono na 34 mln zł. Co powstanie w miejsce szpitala, w którym urodziło się najwięcej gdańszczan jeszcze nie wiadomo, ale po negocjacjach już za około dwa tygodnie poznamy nowego właściciela placówki.Według ciebie na terenie po szpitalu powinno powstać:

osiedle mieszkaniowe

17%

centrum handlowe

4%

centrum biurowe

7%

hotel

25%

obiekty edukacyjne np. szkoła, przedszkole

17%

obiety rekreacyjne np. basen, hale sportowe

30%
Już niedługo atrakcyjna nieruchomość przy ul. Klinicznej będzie miała nowego właściciela. Na sprzedaż wystawiono dwa budynki, które są w bardzo dobrym stanie technicznym, ale przede wszystkim liczącą blisko dwa hektary działkę. Nieruchomość położona w centrum miasta jest bardzo dobrze skomunikowana, co mogło stanowić dużą zachętę dla inwestorów.

- Oferty w przetargu na kupno nieruchomości Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego położonej przy ul. Klinicznej 1 a w Gdańsku złożyła jedna firma. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w terminie 14 dni od daty otwarcia ofert, w formie zaakceptowania przez rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jego wyniku, przedstawionego przez komisję. Uniwersytet zastrzega sobie prawo przedłużenia terminu rozstrzygnięcia w przypadku prowadzenia dalszych negocjacji, wyjaśnień i licytacji z wybranymi oferentami. Zwrot wniesionych wadiów niewybranym oferentom nastąpi niezwłocznie po rozstrzygnięciu - poinformowały władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Już niedługo atrakcyjna nieruchomość przy ul. Klinicznej będzie miała nowego właściciela.
Już niedługo atrakcyjna nieruchomość przy ul. Klinicznej będzie miała nowego właściciela. fot. GUM
Co dalej ze szpitalem?

Sprzedaż nieruchomości przy ul. Klinicznej jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanego przez uczelnię planu modernizacji bazy szpitalnej. Już teraz wiadomo, że wszystkie jednostki zostaną przeniesione do budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w drugiej połowie 2018 r.

- Dzięki scentralizowaniu jednostek do 2020 r. w obiektach przy ul. Smoluchowskiego powstanie jeden z najnowocześniejszych kompleksów szpitalnych w Europie, w którym pacjenci będą mieli dostęp do innowacyjnych metod leczenia i sprzętu medycznego na najwyższym światowym poziomie - mówił Marek Langowski, kanclerz GUMedu.
Zobacz też: GUMed chce sprzedać budynek szpitala na Klinicznej

Zasadniczy kompleks budynków szpitala wybudowano w latach 1910-1912 i od samego początku pełnił on funkcję szpitala położniczego i chorób kobiecych oraz szkoły kształcącej położne. Akademia Lekarska (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) obiekty przejęła w 1945 r.

W placówce mieszczą się obecnie: Katedra i Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej, Klinika Neonatologii i Klinika Położnictwa wchodzące w skład Katery Perinatologii, Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii i dwie przychodnie przykliniczne - Poradnia Dermatologiczna i Poradnia Onkologii Ginekologicznej.

Pieniądze ze sprzedaży GUMed zamierza przeznaczyć na dalsze inwestycje, w tym m.in. na doposażenie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (91)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje