Chirurgiczne szycie czy symulator ciąży. GUMed pełen medycznych atrakcji

W piątek 20 kwietnia w Collegium Biomedicum odbyło się wydarzenie pod hasłem

Dlaczego warto studiować na kierunkach medycznych? Kogo oprócz lekarzy kształci Gdański Uniwersytet Medyczny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było uzyskać podczas dnia otwartego, który w piątek 20 kwietnia zorganizowała uczelnia. Na stoiskach przygotowanych przez studentów można było też m.in. poćwiczyć zakładanie szwów, samodzielnie zmierzyć ciśnienie, przeprowadzić badanie USG, a także założyć specjalny symulator i poczuć się jak kobieta w zaawansowanej ciąży.Czy jesteś zadowolony(a) z wybranego przez siebie kierunku studiów?

Zobacz wyniki (228)
Dni otwarte organizowane przez trójmiejskie uczelnie to najlepsza okazja, żeby przekonać się, co czeka przyszłych studentów na wybranym kierunku studiów. Gdański Uniwersytet Medyczny organizuje takie wydarzenia od lat, jednak tym razem postanowiono imprezę powiększyć o Medyczny Dzień Nauki - największą na Pomorzu imprezę popularyzującą nauki medyczne oraz Piknik na Zdrowie - profilaktyczne wydarzenie skierowane do mieszkańców Trójmiasta.

W piątkowej imprezie uczestniczyła nie tylko młodzież, która bierze pod uwagę studia na uczelni medycznej, ale także spora grupa dzieci. Z myślą o nich przygotowano szereg atrakcji, jak badanie, mierzenie temperatury i ciśnienia, czy zapisywanie parametrów życiowych pluszaków.

Na przeszło 40 stoiskach zlokalizowanych w Collegium Biomedicum można było dowiedzieć się na czym polegają badania krwi czy sprawdzić swoje umiejętności w szyciu chirurgicznym i opatrywaniu ran. Zwiedzającym zaprezentowano też świat bakterii, starano się obalić mity dotyczące cukrzycy, radzono, jak korzystać z popularnych suplementów diety i jaką moc dają nam szczepienia.

Obok pokazów i warsztatów młodzi ludzie mogli też zapoznać się z aktualną ofertą uczelni, a także dowiedzieć się, jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać jej studentem. Nie brakowało pytań o uroki "pozanaukowego" życia studenckiego oraz o to, czy studia medyczne da się połączyć z... imprezowaniem.

Zobacz też: Unikatowy kierunek studiów - produkcja leków i kosmetyków. GUMed współpracuje z Polpharmą

Przeprowadzone zostały również wykłady dotyczące ciekawych zagadnień medycznych oraz prezentacje badań prowadzonych na wszystkich kierunkach czy wydziałach. Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się w nich uczestniczyć, mieli zatem przedsmak tego, co ich czeka, jeśli to z GUMedem zwiążą swoją zawodową przyszłość. I choć na wielu stoiskach prezentowano badania symulowane, nie zabrakło i tych, na których można było zbadać się naprawdę, sprawdzając ciśnienie, cholesterol czy cukier we krwi.

Do akcji włączył się też Wydział Farmaceutyczny prezentując stoiska poświęcone m.in. mikrobiologii, produkcji leków czy toksykologii. Zwiedzający mieli możliwość porozmawiania ze studentami i naukowcami, a także zapoznać się ze specjalistyczną aparaturą. Swoje podwoje przed uczestnikami Dnia Otwartego otworzyły też: I Klinika Transferu Wiedzy, czyli Biblioteka Główna GUMed oraz nowoczesny ośrodek badań biomedycznych i monitorowania zdrowotności jakim jest Trójmiejska Akademicka Zwierzętarnia Doświadczalna.

Zobacz też: Tu nowe leki testują na zwierzętach. "Również dzięki nim nobliści dostali nagrody"

Opinie (32) 1 zablokowana

 • CIężka praca, dla wytrwałych np w szpitalach

  nie chciałbym za żadne pieniądze.

  • 31 11

 • Nie nie i nie

  Nie zachecajcie nikogo do tego zawodu! Ogromny stres, masa nauki i malo czasu dla siebie, a potem roszczeniowi pacjenci nierzadko agresywni i koszmarne pieniadze za taka robote!

  • 41 13

 • koszmarne w sensie że duże

  • 5 17

 • ???

  ojej ojej pacjent co chce żyć.... dziwne....
  Roszczeniowi to są lekarze ;)

  • 16 15

 • zgadza sie gnoje placa za spanie na kozetce tylko 150% stawki a gnoje powinni placic za spanie 500%

  To zwykłe chamstwo jak mozna nas tak okradac.Zarabiamy tylko po 10 000 zł miesiecznie.A liczyłem ze 5 razy wiecej.!!
  To taki sam przypadek jak roszczeniowy felczer .Nauczyciele placa ze zarabiaja grosze ale zaden nieche pokazac PiTa bo by sie okazało ze maja wiecej niz srednia krajowa!

  • 11 20

 • Akademia Medyczna Gdansk

  Bo taka byla nazwa uczelni, kiedy do niej uczeszczalem, wpaniale 5 lat mojego zycia (lepsze lub gorsze, ale per saldo na duzy plus). Wielu wspanialych nauczycieli (wielu juz nie ma wsrod nas), ale "show must go on"! Z przyjemnoscia wracam, wspominam i odwiedzam jak jestem w Polsce (nie mieszkam).

  • 12 9

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

  Szkonczyc studia na rach panstwa i wyjechac
  Oj dobrze macie

  • 11 7

 • Przydalby sie symulator pacjena by nauczyc sie jak rozmawiac z pacjentem

  • 19 5

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

  Gumed

  Skończyć uczelnie medyczna i zarabiać tyle co w "Biedronce", taki jest los mój i większości kolegów po Gumed.

  • 14 12

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

  Czyli powinienes oddac naszą kase jaką my podatnicy wywalilismy na twoje studia !!

  Każdy po studiach w Polsce zarabia kupę szmalu!!Ale każdy taki cwaniak co tak płacze ze tak mało zarabia nie chce pokazać zeznania rocznego PIT!!Bo wtedy sie okazuje ze zarabiają bardzo dobrze bo pracy dla lekarzy i innych specjalności w Polsce nie brakuje i zarabiają bardzo dobrze!!

  • 7 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi kosmetyczne i fryzjerskie Uroda
Targi kosmetyczne i fryzjerskie Uroda
targi
mar 22-23
wtorek - środa
Gdańsk, Amberexpo
Dobry poród i połóg
Dobry poród i połóg
warsztaty
paź 27-29.12
g. 17:00
Gdańsk, POZMEDIK Szkoła Rodzenia
Masz trądzik? Pozbądź się problemu
Masz trądzik? Pozbądź się problemu
badania, konsultacje
gru 11
sobota, g. 10:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.

Ogłoszenia polecane

Najczęściej czytane