Wiadomości

stat

Biotatuaż - mniej trwały, równie atrakcyjny

Biotatuaż może być wykonany w kilku kolorach - tak, jak prawdziwy tatuaż.
Biotatuaż może być wykonany w kilku kolorach - tak, jak prawdziwy tatuaż.

Zdobienie ciała przy pomocy tatuażu od zawsze posiadało zagorzałych zwolenników, jak i radykalnych przeciwników. Mimo że wykonanie tatuażu jest przeważnie decyzją przemyślaną, szybko może się okazać, że to, co mało być ozdobą, przeszkadza. Jest jednak alternatywa dla tych, którzy cały czas wahają się przed podjęciem ostatecznej decyzji.Taką alternatywną jest biotatuaż, czyli jedna z form makijażu permanentnego. Jego podstawę stanowi podskórna implantacja pigmentu na głębokość od 0,6 do 1,4 mm.

Odwiedź wybrane studio tatuażu w Trójmieście.

Biotatuaż możemy zrobić na dowolnym fragmencie ciała, do dyspozycji mamy także szeroką gamę kolorystyczną. Od tradycyjnego tatuażu różni się tym, że nie wykonuje się go do końca życia - wzór utrzymuje się na ciele kilka lat, stopniowo blednąc i złuszczając się.

- Wpływ na trwałość biotatuażu ma wiele czynników - wyjaśnia Agata Pasternak, kosmetolog z salonu urody Diamond w Gdańsku. - Najistotniejszym jest układ odpornościowy klientki. Pigment jest mini implantem, na którego obecność organizm może reagować różnie. Trwałość tatuażu zmniejszają również wszystkie czynniki, które przyspieszają proces odnowy komórek, np. częste opalanie. U klientów w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy, dzięki czemu biotatuaż utrzymuje się dłużej.

W przypadku podjęcia decyzji o zabiegu, należy wykonać próbę uczuleniową. Pigmenty są oczyszczane z substancji, które mogą uczulać, jednak miesiąc przed wykonaniem biotatuażu robi się na ciele niewielką kropkę w mało widocznym miejscu. Jeżeli na skórze nie wystąpi reakcja alergiczna, a do tego nie ma przeciwwskazań w postaci np. ciąży, łuszczycy, przyjmowania leków sterydowych czy obniżających krzepliwość krwi, stanów zapalnych i infekcji na ciele w obrębie wykonywanego zabiegu, nic nie staje już na przeszkodzie, aby ozdobić swoje ciało.

Biotatuaż nie musi służyć tylko jako ozdoba - może też ukryć wstydliwe znamiona, które, wkomponowane we wzór, zaczną dodawać uroku. Cena biotatuażu zależna jest od wielkości i skomplikowania wzoru i zaczyna się od 150 zł, a wykonać go można zarówno w salonach kosmetycznych, jak i studiach tatuażu.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (56)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Badania, konsultacje