"Bez urządzeń z serduszkiem nie moglibyśmy pracować"

Nowoczesna karetka neonatologiczna ze specjalistycznym inkubatorem trafiła do szpitala na Zaspie.
Nowoczesna karetka neonatologiczna ze specjalistycznym inkubatorem trafiła do szpitala na Zaspie. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Karetka neonatologiczna, inkubatory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, aparaty RTG, rezonanse magnetyczne, tomograf komputerowy, USG, systemy monitorowania pacjenta, laser do leczenia blizn pooparzeniowych oraz wiele drobniejszych urządzeń. Lista jest długa, a to tylko część sprzętu medycznego, który dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy trafił do trójmiejskich szpitali. - Bez urządzeń z serduszkiem nie bylibyśmy w stanie pracować - przekonuje dr Konrad Paczkowski z Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Gdańsku.



Czy ty lub ktoś z twoich bliskich korzystaliście ze sprzętu medycznego przekazanego przez WOŚP?

tak, i był to sprzęt ratujący życie 29%
tak, podczas leczenia zdarzało się 31%
wiem, że ktoś z moich znajomych korzystał 8%
raczej nie 7%
nie wiem 12%
na pewno nie 13%
zakończona Łącznie głosów: 432
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga już od dwudziestu 28 lat. Co roku zebrane podczas wielkich finałów środki przekazuje na zakup sprzętu medycznego, który trafia do szpitali w całej Polsce.

Kolejny, już 28. finał odbędzie się w niedzielę. Zbieramy na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji w takich dziedzinach medycyny dziecięcej, jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Jaki sprzęt z "serduszkiem" znajduje się w trójmiejskich szpitalach?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 - kalendarz imprez


Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprezentowała szpitalowi na Zaspie wysokiej klasy sprzęt medyczny.
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprezentowała szpitalowi na Zaspie wysokiej klasy sprzęt medyczny. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Gdański "Kopernik" i szpital na Zaspie



Spółka Copernicus, do której należy szpital św. Wojciecha, ale też gdański "Kopernik", od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymała sprzęt o wartości ponad 9 mln zł. W ciągu 12 lat (od 2007 do 2019 roku) Szpital im. M. Kopernika dostał pomoc wartą 4 mln 120 tys. 62,27 zł. Z kolei Szpital św. Wojciecha na Zaspie w ciągu 20 lat (od 1999 do 2019 roku) dostał od fundacji sprzęt o wartości 4 mln 791 tys. 475,74 zł.

Właśnie w szpitalu na Zaspie znajduje się Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej, który powstał dzięki pomocy fundacji, dlatego też nosi jej imię. Niemal każdy sprzęt, od kardiomonitorów, poprzez respiratory, ultrasonograf czy okulary chirurgiczne oznaczony jest tu serduszkiem.

- Nowoczesna kardiochirurgia dziecięca musi korzystać ze specjalistycznych urządzeń, a takie daje nam właśnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez tego nie moglibyśmy wykonywać naszej pracy. Sprzęt, którym dysponujemy dzięki fundacji, pracuje z nami tak naprawdę cały czas, od diagnostyki, po skomplikowane operacje i opiekę pooperacyjną nad pacjentem. To respiratory, kardiomonitory, inkubatory, aparaty echokardiograficzne - bez tego nie bylibyśmy w stanie pomagać - mówi dr Konrad Paczkowski z Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie.
Jak podkreśla, sprzęt pracuje cały czas, a więc się zużywa, dlatego potrzeby szpitali nigdy się nie kończą, każda forma wsparcia jest wtedy potrzebna.

- Również technologia daje nowe możliwości i nowoczesne oddziały, które chcą jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom, potrzebują coraz nowszych i lepszych urządzeń - mówi dr Paczkowski.
Na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej leczone są kardiochirurgicznie i interwencyjnie dzieci oraz młodzież do 18. roku życia z wrodzonymi wadami serca, nie tylko z Pomorza, ale całej północnej Polski.

- Każdy, kto uczestniczy w tej zbiórce, w pewnym sensie robi to również dla siebie, jeśli trafimy do szpitala albo ktoś z naszych bliskich czy znajomych to właśnie ta pomoc do nas wraca w postaci sprzętu i jeszcze lepszej opieki, która jest bezcenna podczas ratowania życia - przekonuje.
Czytaj też: Karetka neonatologiczna dla szpitala na Zaspie. WOŚP podsumował finał

Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w szpitalu na Zaspie.
Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w szpitalu na Zaspie. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Szpital Dziecięcy Polanki



Szpital Dziecięcy Polanki dzięki zbiórkom WOŚP otrzymał w ciągu ostatnich lat 2 mln 6 tys. 661,34 zł. Tylko w ubiegłym roku do placówki trafiły m.in. pompy infuzyjne: 25 strzykawkowych i 5 objętościowych, tor wizyjny wraz z oprzyrządowaniem do usuwania ciał obcych z dróg oddechowych oraz trudnych intubacji, oraz system monitorowania pacjenta na Odział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W czerwcu szpital otrzyma jeszcze tomograf komputerowy oraz aparaty do USG, gastroskopii i kolonoskopii.

- Ze zbiórki podczas wcześniejszych finałów szpital otrzymał m.in. aparaty USG, inkubator otwarty, oscylometr impulsowy oraz zestaw do badania pletyzmografii - czyli szybkości przepływu krwi oraz pracy serca. Sprzęt wykorzystywany jest głównie w Pracowni Badań Czynności Układu Oddechowego, gabinetach USG oraz Poradni Kardiologicznej. Łóżka szpitalne znajdują się na Oddziale Pediatrii z Pododdziałem Leczenia Mukowiscydozy. Otrzymany sprzęt wykorzystywany jest w całości. Dzięki niemu podniosła się jakość obsługi medycznej w naszym szpitalu - przekonuje Jarosław Cejrowski, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne



Tylko sprzęt, który trafił na oddziały Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w ubiegłym roku wart był 1 mln 45 tys. 793,64 zł. To m.in. aparat USG, który wspiera Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej, pompy strzykawkowe do Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca, leżanki , stanowiska do resuscytacji, ultrasonograf z wyposażeniem do Kliniki Neonatologii, lampy do fototerapii czy pompy insulinowe.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że po raz kolejny - dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - szpital kliniczny GUMed zyskał wysokiej klasy sprzęt ratujący życie i zdrowie zwłaszcza najmłodszych pacjentów pozostających pod opieką naszych specjalistów - mówiła podczas ostatniego finału WOŚP prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed.
Z kolei od 2014 do 2018 roku UCK dostało od fundacji darowizny na kwotę 1 mln 424 tys. 759,81 zł. Nasz szpital pozyskał w ten sposób m.in. urządzenie do badania słuchu noworodków, aparaty do lokalizacji naczyń krwionośnych, ruchome stanowiska do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, aparaty USG i kardiomonitory, aparaty do pomiaru krzepliwości krwi i analizator parametrów krytycznych.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera Uniwersyteckie Centrum Kliniczne od wielu lat - mówi Jakub Kraszewski, dyrektor UCK. - Od fundacji otrzymaliśmy sprzęty o łącznej wartości kilku milionów złotych, wśród nich znajdują się aparaty USG, kardiomonitory, pompy insulinowe i wiele innych, które wykorzystywane są na co dzień głównie w naszych klinikach pediatrycznych. To cenna pomoc, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni - dodaje.

Szpitale Pomorskie



Cztery szpitale, które należą do spółki Szpitali Pomorskich, otrzymały od fundacji dużo cennego sprzętu o wartości ponad 3,3 mln zł, które służą zarówno najmłodszym pacjentom naszych szpitali na oddziałach pediatrycznych i neonatologicznych, jak i osobom w podeszłym wieku wymagających naszego wsparcia na oddziałach internistycznych czy w Zakładzie Opieki Leczniczej.

- Szpital Specjalistyczny w Wejherowie wzbogacił się o sprzęt o wartości ok. 1 mln 410 tys. zł, szpitale w Gdyni - Szpital św. Wincentego, a Paulo w Gdyni i Szpital Morski im. PCK w Gdyni - ok. 1 mln 610 tys. zł oraz Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku - ok. 293 tys. zł. W 2019 r. otrzymaliśmy sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych, w tym m.in. cztery inkubatory, trzy kardiomonitory, pięć wag elektronicznych, ultrasonograf, osiem pulsoksymetrów, pompy infuzyjne, strzykawkowe i objętościowe, lokalizatory naczyń krwionośnych czy też ciepłe gniazdka (ogrzewacze noworodkowe) - poinformowała Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej, Promocji i Komercji Szpitali Pomorskich.
Czytaj też: WOŚP: niemal 16 mln zł z puszki prezydenta Adamowicza wydane na sprzęt

Zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych



27 finałów WOŚP miało ogromy wpływ na to, jak doskonale wyposażona jest polska medycyna dziecięca.

Sprawdź, jakie urządzenia trafiły do trójmiejskich szpitali


- Wiemy jednak, że tak jak cały system opieki zdrowotnej w Polsce, również oddziały dziecięce borykają się dziś z ogromnymi problemami w codziennym funkcjonowaniu. Na niewiele z tych bolączek mamy jako organizacja pozarządowa wpływ. Nie zapewnimy środków na pensje dla lekarzy, nie zorganizujemy im szkoleń, nie sprawimy, że warunki pracy w Polsce staną się konkurencyjne wobec innych krajów Unii Europejskiej. Możemy jednak pomóc w tym, w czym jesteśmy najlepsi. Medycyna na świecie, dzięki postępowi w nauce i stosowaniu nowoczesnych, wręcz kosmicznych technologii, rozwija się nieprawdopodobnie szybko. Widać to zwłaszcza na salach operacyjnych, gdzie lekarze trzymający w rękach najnowsze zdobycze techniki dokonują rzeczy nieprawdopodobnych. Jako orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu tych najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Po to, by zapewnić w Polsce najwyższe, światowe standardy diagnostyki i leczenia dzieci wymagających najróżniejszych zabiegów. To będzie cel naszej styczniowej zbiórki - mówi Lidia Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP.

Opinie (169) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  (18)

  Ludzie pamiętajcie, że możecie nie lubić Owsiaka, ale prawda jest taka, że pieniądze do puszki zamieniają się w realny sprzęt, który ratuje zdrowie i życie wielu dzieci. Służba zdrowia jest w takiej sytuacji finansowej, że bez WOŚPu wiele z tego sprzętu nigdy by nie było kupione.

  • 112 43

  • Nie opowiadaj bajek (11)

   Ten sprzęt nie ma żadnego realnego znaczenia w opiece nad pacjentem, to tylko urządzenia pomocnicze. Opieka zdrowotna jest kompleksowa i bardzo droga, wkład Owsiaka w służbę zdrowia nie ma żadnego znaczenia. Ludziom się wydaje inaczej bo nabrali się na populistyczny bełkot

   • 24 43

   • troll sie odezwal

    • 9 16

   • Aha... (9)

    To wróćmy do ziołolecznictwa, skoro sprzęt nie jest ważny.
    Współczesna medycyna bez tego "zbędnego" sprzętu może conajwyzej dać tabletkę. Do tego z dużą dozą losowości, bo przecież ten "zbędny" sprzęt spełnia tylko funkcję pomocniczą.
    Ręce opadają... Rozumiem, można nie lubić Owsiaka, WOŚP ale ludzie kochani! Trochę obiektywizmu! Nie lubisz? Nie wspierasz, a nie że takie głupoty są wałkowane i przerzucane...
    To tak jak by powiedzieć że pieniądze na Caritas to pieniądze w błoto, bo schroniska i jadłodajnie dla bezdomnych spełniają funkcję pomocniczą, lepiej by było im dom kupić.

    • 17 12

    • (5)

     ta ziołolecznictwo?
     Nie ma nic do Owsiaka, ale stawianie sprawy tak, ze bez Owsiaka byłby tu prawie 3 świat jest jakimś nie porozumieniem. Przykład UCK: w artykule napisano, że dostali sprzęt z WOŚP za około 1mln, gdzie UCK kupił wzeszłym roku dwa akceleratory linowe za 10 baniek każdy. I tu nie chodzi o krytykę, bo każda dodatkowa złotówka jest ważna, ale o uczciwe podejście do tematu.

     • 18 3

     • A czy ja mówię że bez Owsiaka służby zdrowia by nie było? (4)

      Tylko piłem do kretyńskich twierdzeń, że sprzęt w szpitalu jest "pomocniczy" więc nie tak ważny.
      Oczywiście, że inwestują sporo, i chwała NFZ jak i WOŚP czy dowolnej innej fundacji, bo każda taka inwestycja poprawia jakość służby zdrowia w naszym kraju.

      • 8 7

      • Kupowanie dwa razy tego samego (3)

       Ogromny koszt samorządów na obsługę orkiestry. Bez sensu!!!!
       Zaangażowanie ideologiczne i pałka na krytyków. Owsiak zrobił z ludzkiej dobroci serca zwykły biznes dla siebie i zniechęcił Polaków do pomocy. Nikt tyle nie zrobił złego co ten typ, on nikomu nie uratował życia!

       • 11 9

       • Głupi jesteś i tyle (1)

        • 3 6

       • Wzajemnie

        • 3 3

       • Moim zdaniem Owsiak nie zniechęcił

        ludzi do pomocy. Ilość wolontariuszy i ogólnopolska goraczka orkiestrowa pokazuje co innego, a to że ma wyraziste poglądy to jego sprawa. Przynajmniej wiesz co myśli w odróżnieniu na przykład od takiego Czarneckiego

        • 1 1

    • 1.nfz wydaje wiecej na papier do drukarek niz owsiak zbiera (2)

     2.zawsze oglasza na co zbiera jak liste otrzyma od koncernow medycznych
     3.nie oglasza przetargu na zakup sprzetu
     4.nie pokazuje faktur
     to sa fakty .

     • 12 3

     • Pogrom d**ili (1)

      1 super! Jeszcze jakieś wyssane z palca dane? Biorąc pod uwagę że na oddziałach brakuje papieru w łazience to wątpię.
      2. Nie koncerny a szpitale składają prośby i z tego jest wybierane. Nikt nie wciska pediatrii sprzętu okolicznego np.
      3. Nie jest spółką państwowa, więc nie musi, przez to szybciej może dogadać się z producentem bądź dystrybutorem i wynegocjowac upust.
      4 faktury i rozliczenia są dostępne.

      Jakieś jeszcze pytania?

      • 3 7

      • Pogrom d**ili serio?

       Czyli np pompa infuzyjna np w firmie a kosztuje 4.300zl ,w firmie b u np.kolegi owsika 7.300 zł ok bierzemy bez przetargu niech kolega zarobi .

       • 5 8

  • sprzętu jest duzo, brakuje lekarzy (1)

   • 12 2

   • Serio ??? Fajnie wiedziec fajansie.

    • 0 2

  • (2)

   O rany co za ignorant. Sprawdź budżet roczny na służbę zdrowia i oszacuj jak wielki jest wkład z pieniędzy zbiórki. Nie wiem czy zbliża się to do 0,5 promila. Wiec nie gadaj głupot. Do tego pensyjki, przetargi, zatrudnianie rodziny i wszystko się kreci...

   • 10 4

   • I wasz Ziobro nie dobral mu sie jeszcze do d*py?????? Omg
    Najlepiej kradnie now kisciol, caritasy...najciemniej pod latarnia.

    • 3 4

   • 1,4 promila dokładnie

    • 1 0

  • dam złotówkę a on kupi sprzęt za 50 groszy

   interes życia. skąd wziął się ogromny 40-milionowy majątek organizatora?

   • 7 3

 • To pokazuje jak nieudolne jest Państwo! (7)

  Od '89 kraj popada w ruinę, służba zdrowia ma zapaść. Dobrze, że jest WOŚP.

  • 60 46

  • (2)

   to mieszkamy chyba w innych krajach.

   nie pozdrawiam Malkontenta.

   • 4 8

   • Zgadzam się (1)

    Ruina zaczęła się w 2016r

    • 10 11

    • Twojej głowy.

     • 6 5

  • (3)

   to nie jest prawda do końca, bardzo dobrze że jest WOSP ale już nie przesadzaj że bez tej wspaniałej akcji polska służba zdrowia by leżała. To nie są te proporcje jeżeli chodzi o finansowanie służby zdrowia 2019 to prawie 100mld złotych.

   • 7 4

   • Państwo jest chore (1)

    System jest chory. Płacąc te rąbane haracze, nie płace na lekarzy czy sprzęt, ale utrzymuje urzedasów i politykierów NFZ i innych kurestw. Polacy to tępy i głupi naród. Bo się na to bezwolnie godzi.

    • 5 1

    • przesada, nie płacisz nawet promila kwoty na jak Ty to mówisz urzędasów. Swoją drogą bez tych ludzi nic by w naszym kraju nie działało więc trochę szacunku może do ich pracy??

     • 1 2

   • Dzieki orkiestrze wszystkie noworodki maja za darmo badany sluch. Jako jedyni w Europie.

    • 3 4

 • (4)

  W szpitalach widać ten sprzęt,łozka specjalistyczne.Ciesze się z tego.

  • 48 23

  • Ja jakoś nie widzę (2)

   • 7 8

   • Bo nie chodzisz po szpitalach to i nie widzisz.Ale lepiej nie widzieć niż być zmuszonym przebywać lub chodzić po szpitalach.I ciesz się z tego.

    • 3 3

   • hmmm

    To może warto w tym roku wybrać się na badania wzroku? :)

    • 2 2

  • Naklejki widzisz

   • 0 2

 • Co za bełkot (32)

  Wydatki na służbę zdrowia - roczne, to ok 80 miliardów złotych. Wkład Owsiaka to jakieś 0,5 promila (promila!) wydatków na służbę zdrowia. Więc o czym tu mowa. Nie mogli by pracować bez urządzeń z serduszkami bo wolontariusze fundacji jak wchodzą na oddział to oklejają wssystko wokół, na oślep. Więc może o to chodzi

  • 52 82

  • (14)

   Proponuje zapytać się na oddziale neonatologicznym ile ich sprzętu jest od WOŚPu, obiecuję że będzie więcej niż 0.5 promila.
   WOŚP nie opłaca pensji lekarzy, pielęgniarek, salowych, ale kupuje sprzęt, którego po prostu brakuje.

   • 23 8

   • W którym szpitalu ? (11)

    W Tczewie albo w Kwidzynie jest coś od Owsiaka?

    • 10 14

    • (5)

     Tak jest sprzęt. Wpisz w google to od razu znajdziesz. Trollem jestes i tyle.

     • 11 9

     • W Słupsku, Pucku i Lęborku też? (4)

      Każdy szpital w Polsce dostał sprzęt od Owsiaka? To może on zbiera nie miliony tylko miliardy?

      • 6 20

      • (1)

       też, nie będę za ciebie szukał. i nie podszywaj się za lekarza.

       • 10 3

       • Nie, to ty chcesz udowodnić swoje racje, więc szukaj. Nie przedstawisz dowodów, przegrałeś.

        • 1 0

      • Nie w jeden dzień Rzym zbudowano

       A jeżeli uważasz, że wciąż mało sprzętu z serduszkiem w szpitalu, to wrzuć więcej do puszki.
       Tak, WOŚP nie jest podstawą egzystencji szpitali ale napewno bardzo pomocną i ukierunkowaną pomocą. To nie WOŚP wybiera sprzęt a szpitale piszą czego im brakuje i to jest kupowane.
       Nawet jeżeli coś zostaje w kieszeni Owsiaka, a nie ma twardych dowodów poza pomówieniami, to i tak korzystają na tym wszyscy bywalcy szpitali. A jego moralność i uczciwość zostawiam innym: znam dużo gorszej osoby na dużo ważniejszych stanowiskach.

       • 9 5

      • Puck

       Oczywiście że w Pucku jest, masa sprzętu. Miałem tam zabieg. To właśnie tam zastanawiałem się co to by było bez wospu.
       W Pucku w szpitalu już na wejściu masz serducho, ten szpital otrzymał mega ponoc

       • 9 9

    • (2)

     Ty jesteś troll dyżurny który nie widzi pozytywnej roli fundacji . Prawdziwy lekarz cieszyłby sie z każdego dodatkowego sprzętu który sprawia ze można pomóc choremu i usprawnić pracę lekarza.

     • 9 6

     • juz ci odpowiedzieli,problem ochrony zdrowia to brak lekarzy a nie sprzetu (1)

      poza tym realne potrzeby finansowe w sektorze zdrowia to o zupelnie innej skali niz te ,ktore zbiera Owsiak.Sam gest jest mily ,ale jest to klasyczne dla Polski odsuniecie ludzi od istoty tematu.Zamiast reformowac chory system robi sie dorazne akcje nic nie wnoszace do istoty problemu,ktora pozostaje bez zmian. To przypomina PRL gdy kraj szedl w ruine z powodu chorego systemu gospodarczego,a komuchy organizowaly czyny partyjne i w sobote tysiace spedzanych ludzi kopalo trawniki

      • 7 6

      • To gdzie byłeś gdy rezydenci protestowali?

       • 3 2

    • W Tczewie i Kwidzynie nie byłem (1)

     Byłem w Starogardzie - tam chyba nie ma niczego, co by nie miało loga WOŚP.

     • 11 6

     • Akurat szpital w Starogardzie już od wejścia dumnie pokazuje serce WOŚP-u.

      • 1 0

   • znacznie bardziej by te owsiakowce pomogli gdyby przyszli pracowac jako wolontariusze (1)

    to bylaby realna pomoc-brakuje salowych,opiekunek,sanitariuszy.Pacjencic w SOR czekajacy godzinami na wyniki badan potrzebowaliby osob,ktore podadza im cos do jedzenia ,picia czy zaprowadza do WC.

    • 9 8

    • A ty jak tam pomagasz co , pewnie wcale tylko pysk wymowny masz

     • 2 5

  • najklejki (1)

   Bo tak działa hałas w mediach i naklejki na sprzęcie (i to nie tylko tym zakupionym za kasę z WOŚP). Jak widzisz po ocenach - kogo obchodzą liczby, liczą się serduszka.

   • 7 13

   • Bo ty nie rozumiesz jednej sprawy:

    to relatywnie niewiele co dostają szpitale ze składek na WOŚP pozwala pchać naszą służbę zdrowia powolutku do przodu - bez tego byłby zastój. Jeśli szpitale dostają 80 mld zł. via budżet i wydają na swoją działalność 80 mld., to to co dorzuca fundacja jest właśnie wartością dodaną, tym co pozwala budować nową jakość.

    • 11 4

  • (6)

   No właśnie , co za bełkot. Tzn że wg Ciebie dobrze że te szpitale dostają sprzęt z dobrowolnych skladek ludzi dobrej woli czy uważasz ze jest ze szkodą dla tych szpitali?

   • 8 1

   • Dobrze ze dostają (5)

    Niedobrze ze ludzie myślą że Owsiak jest Mesjaszem służby zdrowia

    • 8 9

    • (1)

     To chciaż w jednym jesteśmy zgodni . Co do Mesjasza , pokaż mi drugiego takiego człowieka i drugą taka ideę która z takim skutkiem która przetrwała tyle lat pomimo takich ataków na niego. Ja uważam ze każda inicjatywa wspierająca zapuszczoną służbę zdrowia warta jest poparcia . I jeszcze jeden bardzo ważny aspekt , Owsiak i jego fundacja wyzwoliła inicjatywę pomagania innym u dziesiątków tysięcy młodych ludzi w naszym coraz bardziej obojętnym na trud i kłopoty innych ludzi społeczeństwie . Tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze . Pozdrawiam

     • 9 4

     • Jest!

      Wódz naczelny

      • 2 2

    • Całej służby zdrowia nie. (1)

     Ale musisz przyznać, że są segmenty SZ w których Owsiak, WOŚP i osoby wspierające fundację mają swoje zasługi.

     • 7 1

     • Program przesiewowego badania słuchu u noworodkow

      To wstyd że taki program jest prowadzony i utrzymywany przez fundację. Państwo powinno się wstydzić. Gdyby nie WOŚP wiele dzieciaków weszłoby w życie z wadami słuchu, których nie można w późniejszym okresie wuprostowac

      • 8 2

    • A kto tak myśli , pewnie ty przygłupie niedouczony

     • 1 2

  • (3)

   No wlasnie bełkoczesz kolego.
   W tej kwocie o której piszesz jest: zakup sprzętu ale i pensje lekarzy, pielęgniarek, salowych, sprzątaczek, ochroniarzy, konserwatorów, kucharek i innego personelu związanego ze służbą zdrowia, szpitalach, przychodniach. W tej kwocie są tez leki! te tanie i te drogie. W końcu paliwo do karetek, śmigłowców LPR itd. Dodajmy jeszcze rachunki za energię, wodę, ogrzewanie, żywność. Pewnie jeszcze jest kilka innych składowych.
   Przestań wiec powtarzać bzdury.

   • 7 2

   • Dokładnie tak (2)

    I teraz odpowiedz sobie koleżko co jest ważniejsze przy szpitalnej opiece nad chorym : elementy przez ciebie wymienione, gwarantowane przez państwo, czy sprzęt pomocniczy od Owsiaka?

    • 3 5

    • bez sprzętu pomocniczego od Owsiaka nie wszystkie noworodki miałyby szanse.
     Zamilcz i nie podszywaj się pod lekarza.
     jedno i drugie jest ważne, to są elementy, które muszą sie uzupełniać.

     • 5 1

    • A co jest ważniejsze w oddychaniu?

     Tlen, azot, przepona, oskrzela, naczynia włosowate, nozdrza, zapylenie czy ilość hemoglobiny we krwi?
     Wszystkie te elementy są niezbędne do funkcjonowania, a bagatelizowanie jednego elementu, choćby nie wiadomo jak małego, jest głupie, a ostracyzacja tylko dlatego że pochodzi od WOŚP to już nowa definicja głębi ludzkiej głupoty...
     Rozumiem, że jak by Caritas ten sprzęt kupił to było by super? (Broń boże nie próbuje wskazać wyższości jednej organizacji nad drugą)

     • 6 2

  • Niestety prawaczku jesteś zbyt głupi żeby zrozumieć pewne fakty. Fajnie, znalazłeś jakieś dane ale jak typowy prawus masz problem z ich interpretacją. Piszesz o wydatkach na służbę zdrowia i automatycznie znajdujesz powód żeby obrażać Owsiaka (którego fanem nie jestem). Podpowiem Ci głupiutki człowieku że na tą sumę którą podałeś składają się nie tylko zakupy sprzętu ale też: wynagrodzenia lekarzy, pielęgniarek i pozostałych pracowników, remonty oraz budowa szpitali, serwis sprzętu, zakup leków itd itp. Wiem, że taka ilość danych może być dla Ciebie zbyt duża i pewnie czujesz się przytłoczony czytając ten komentarz ale zapisz sobie i może rozłóż analizę na kilka dni. Na koniec jak już zrozumiesz (mam taką nadzieję) z powodu braku kontr argumentu zwyzywaj mnie od lewaków.

   • 10 10

  • Porównujesz nieporównywalne

   Porównaj nie całkowite wydatki na służbę zdrowia, tylko wydatki na sprzęt. Poza tym WOŚP rozwiązuje problemy widoczne od strony pacjenta, a nie od strony administracji. Pieniądze za które WOŚP kupuje fotele dla rodziców dzieci szpitale wydałyby na fotele do kanciap personelu szpitala.

   • 6 4

  • Głupoty wypisujesz cienki intrygancie serduszka na aparaturze nie są papierowe tylko specjalne (1)

   bo aparatury nie można byłoby myć ani dezynfekować , gdańszczanie to nie elektorat Pisu czyli wieś i myślą ,cienka twoja intryga albo sam jesteś głupi

   • 4 5

   • Nawet na wsi wiedzą

    Ze Owsiak pomaga.

    • 1 1

 • Co za bełkot.... (3)

  Rozumiem, że wcześniej tj. Przed owsiakiem karetki nie jeżdziły, szpitale nie działały itd. Dlaczego Owsiak nie chce ujawnić dokumentów finansowych pomimo wyroku sądu?

  • 43 54

  • przeciez ujawnia

   • 10 6

  • ty taki lekarz jak ja japonka ,przestań się ośmieszać cienki trolu

   • 6 4

  • O, widzę że mamy czas pisać na forach

   To znaczy że bierzesz najbliższe dyżury i w Wielkanoc.

   • 2 1

 • tylko niektóre z tych urzadzeń są z tej fundacji. niezła manipuacja. (4)

  • 36 30

  • Jurek i WOŚP - dziękujemy za serce a pawłowicz i PiSuaru nie słuchaj oni garną tylko do własnej kieszeni:) (2)

   • 9 13

   • grodzki za koperty ratuje życie (1)

    • 11 8

    • Skad wiesz maly robalu? :)

     • 1 4

  • Dlatego dzisaj w Radiu Gdańsk był dyrektor z Caritasu :)

   • 3 3

 • z zestawienia wynika, że przez te lata więcej zebrano od ludzi niż zakupiono sprzętu. (2)

  gdzie reszta pieniędzy??

  • 29 10

  • Koszty prowadzenia fundacji .

   • 9 2

  • odwiedź stronę fundacji

   • 2 11

 • sama puszka Adamowicza to było kilkanaście milionów a tu sprzęt za kilka milionów i to przez 29 lat (4)

  jednak informacje o olbrzymich kosztach własnych nie są przesadzone.

  • 35 29

  • (3)

   bredzisz. Koszty 5mln a zebrano 175 podczas ostatniego finału.
   zamilcz trollu

   • 8 12

   • Widziales sprawozdanie finansowe (1)

    Nawet sąd go nie widział

    • 9 3

    • pomyliłeś z caritasem

     WOŚP co roku publikuje szczegółowe sprawozdania, tylko antypolskie pisowce twierdzą co innego.

     • 0 2

   • a koszty organizacji imprez przez samorządy, których Owsiak nie ponosi?

    kto to policzy i poda do informacji publicznej?

    miasto Gdańsk w zeszłym roku imprezę masową zorganizowała jak najtaniej - jako zajęcie pasa drogowego - efekt oszczędności był tragiczny, poniósł ktokolwiek z urzędasów odpowiedzialność ?

    • 7 3

 • Opinia wyróżniona

  fajnie, że Owsiak działa, ale służba zdrowia też by mogła dać z siebie więcej (5)

  Dlaczego zarabiając 8tyś netto, z mojego wynagrodzenia brutto 11 tys, 3 tysiące idą na kraj, w tym połowa na służbę zdrowia, a gdy potrzebuję raz na 3 lata skorzystać z lekarza, to i tak nie mam co na to liczyć i jeszcze wmawia mi się, że służba zdrowia jest bezpłatna? jaka bezpłatna, jak miesięczny abonament na nią jest większy niż za octavie rs?

  • 45 12

  • bo te kase zjadlo ci NFZ,i dopiero jak sie zglosiszto masz placic faktyczna oplate za uslugi medyczne

   • 2 3

  • (1)

   Ale moment... Ktoś ci kiedyś powiedział, że służba zdrowia jest bezpłatna? I w to uwierzyłeś? Ochrona (już nie służba) zdrowia nigdy nie była, nie jest i nie będzie bezpłatna. Kto ci takich głupot nagadał. Myślisz choć trochę?

   • 1 4

   • chyba moja wypowiedź jasno daje do zrozumienia, że NIE - nie uwierzyłem. umiesz czytać ze zrozumieniem? Po co pytam, po Twoim wpisie widzę, że nie.

    • 3 0

  • Mam tak samo

   Dobrze na tym wychodzą tylko zarejestrowani bezrobotni, Ci co najmniej zarabiają i Ci co kantują na własnej działalności płacąc minimalna stawkę. To na nich idzie nasza kasa. Nieważne ile zapłacisz a dostajesz to samo i to się nazywa socjalizm.

   • 5 0

  • ci co minisuja, to zazdroszczą autorowi wynagrodzenia czy jaki jest powód? Bo to sama prawda.
   Plus jeszcze, że koszt brutto to nie jest jedyny koszt pracodawcy, przy 7 tys netto łączny koszt pracodawcy to ok 12,5tys. Czyli miesięcznie państwo z takiej pensji zgarnia 5,5tys i w zamian nie daje praktycznie nic.
   Kolejna sprawa, że mimo, że to pracodawca płaci składki ubezpieczeniowe i chorobowe, to jeśli pracownik idzie na zwolnienie, to też płaci pracodawca. Dopiero powyżej 32dni państwo (a tak długie zwolnienia są bardzo rzadkie). Jaki sens jest więc, że pracodawca płaci te koszty, skoro nikt z tego nic nie ma?

   • 7 0

 • cudowny czlowiek (2)

  dzięki niemu wiele ludzi ma nowe zycie

  • 27 32

  • to jak marszałek, dajesz koperte i cię leczy

   • 13 3

  • Dzięki

   Ludziom, Owsiak tylko zbiera

   • 7 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
warsztaty, spotkanie
g. 17:30
Gdańsk, Przyjazna dłoń
I OKN Prawa Medycznego, Farmaceutycznego
I OKN Prawa Medycznego, Farmaceutycznego
konferencja
paź 28-29
czwartek - piątek
Gdańsk, Wydział Filologiczny UG
Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
warsztaty, spotkanie
wrz 1-31.12
Gdańsk, Przyjazna dłoń

Najczęściej czytane