• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Apteczka niemowlaka. Tego nie powinno w niej zabraknąć

Joanna Stolp
13 lipca 2023, godz. 09:30 
Opinie (4)
Apteczka niemowlaka powinna zawierać nie tylko leki, ale także środki pielęgnacyjne. Apteczka niemowlaka powinna zawierać nie tylko leki, ale także środki pielęgnacyjne.

Apteczka niemowlaka to obowiązkowe wyposażenie domu, ale także niezbędny zestaw produktów, które powinniśmy ze sobą zabierać na każdy wyjazd z dzieckiem. O ile domową apteczkę można łatwo i szybko uzupełnić, o tyle na wyjazd, zwłaszcza dłuższy, warto odpowiednio przemyśleć, co mogłoby się przydać naszemu niemowlakowi.



Czy przed wyjazdem zawsze pakujesz apteczkę dla dziecka?

Domowa apteczka. Co powinno w niej być?



W domowej apteczce nie powinno zabraknąć leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dla niemowląt, np. paracetamolu, środków łagodzących objawy przeziębienia: aerozolu do stosowania w jamie ustnej i środków pomocniczych przy katarze, inhalatora lub nebulizatora, roztworu soli fizjologicznej, soli morskiej, np. Marimer Baby, termometru.

- Moim zdaniem nie należy kupować i przechowywać leków na zapas. Na pewno warto mieć w domu lek przeciwgorączkowy, taki jak paracetamol lub ibuprofen, pamiętając jednakże o tym, że u dzieci poniżej 3. miesiąca życia gorączka może świadczyć o poważnej chorobie, zagrażającej zdrowiu lub życiu, i zawsze wymaga konsultacji z lekarzem - przestrzega mówi lek. Piotr Komarnicki, neonatolog, pediatra z przychodni Medyczna Gdynia.
Domową apteczkę warto także wyposażyć w doustne leki zapobiegające odwodnieniu przy biegunce oraz czopki glicerynowe pomocne przy zaparciach, a także probiotyk.

- Pozostałe leki powinno się zakupić i stosować dopiero po konsultacji z pediatrą - dodaje lek. Piotr Komarnicki.
Gorączka u niemowlaka. Kiedy i jak ją obniżać? Gorączka u niemowlaka. Kiedy i jak ją obniżać?


W domowej apteczce nie powinno zabraknąć leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dla niemowląt, np. paracetamolu, środków łagodzących objawy przeziębienia: aerozolu do stosowania w jamie ustnej i środków pomocniczych przy katarze, inhalatora lub nebulizatora, roztworu soli fizjologicznej, soli morskiej, np. Marimer Baby, termometru. W domowej apteczce nie powinno zabraknąć leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dla niemowląt, np. paracetamolu, środków łagodzących objawy przeziębienia: aerozolu do stosowania w jamie ustnej i środków pomocniczych przy katarze, inhalatora lub nebulizatora, roztworu soli fizjologicznej, soli morskiej, np. Marimer Baby, termometru.

Kosmetyki pielęgnacyjne



Warto zaopatrzyć się także w kosmetyki niezbędne do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowlęcia: maści lub kremy przeciw odparzeniom, krem ochronny do twarzy, oliwkę do pielęgnacji oraz preparaty do kąpieli. Ponieważ ich wybór jest ogromny, a nie wszystkie produkty dopasowane są dla każdego niemowlęcia, trzeba koniecznie obserwować, czy ich stosowanie nie wywołuje reakcji alergicznej.

Choroba lokomocyjna u dziecka. Co zrobić, gdy dziecko ma chorobę lokomocyjną? Choroba lokomocyjna u dziecka. Co zrobić, gdy dziecko ma chorobę lokomocyjną?
Kompletując apteczkę na wyjazd, warto uwzględnić, jakim środkiem transportu będziemy się z dzieckiem poruszać, z jakimi problemami u dziecka musimy sobie najczęściej radzić na miejscu: czy są to choroby przewlekłe, czy dziecko jest na etapie ząbkowania lub ma tendencję do zaparć. Wiele także zależy od klimatu panującego w naszej wakacyjnej destynacji. Kompletując apteczkę na wyjazd, warto uwzględnić, jakim środkiem transportu będziemy się z dzieckiem poruszać, z jakimi problemami u dziecka musimy sobie najczęściej radzić na miejscu: czy są to choroby przewlekłe, czy dziecko jest na etapie ząbkowania lub ma tendencję do zaparć. Wiele także zależy od klimatu panującego w naszej wakacyjnej destynacji.

Co warto zabrać ze sobą na wyjazd?



Kompletując apteczkę na wyjazd, warto uwzględnić, jakim środkiem transportu będziemy się z dzieckiem poruszać, z jakimi problemami u dziecka musimy sobie najczęściej radzić na miejscu: czy są to choroby przewlekłe, czy dziecko jest na etapie ząbkowania lub ma tendencję do zaparć. Wiele także zależy od klimatu panującego w naszej wakacyjnej destynacji.

Mimo wielu zmiennych nie powinniśmy zapomnieć o książeczce zdrowia, specjalnym jedzeniu (mleku modyfikowanym lub słoiczkach), jak również podstawowych lekach na wypadek gorączki lub przeziębienia, środków pielęgnujących lub natłuszczających skórę, preparatów na ukąszenia komarów, a także leków i preparatów przydatnych w przypadku zmiany flory bakteryjnej.

- W apteczce na wyjazd przede wszystkim powinny znaleźć się leki przeciwbiegunkowe i probiotyki. Warto zabrać ze sobą arnikę, która świetnie się sprawdzi w przypadku zadrapań, a doustnie może pomóc w przypadku przestymulowania. Co do pozostałych środków - najlepiej przemyśleć, w jakie warunki się wybieramy i z jakimi czynnikami dziecko może mieć do czynienia - mówi lek. med. Elżbieta Czarzasta.

Miejsca

Opinie (4) 2 zablokowane

  • (2)

    Zabrakło w ankiecie odpowiedzi "nie mam zamiaru rozmnażać się w tym ciemnym kraju".

    • 15 1

    • (1)

      pierw trzeba miec z kim

      • 0 3

      • Rozmnażanie nie powinno być celem życia. Ludzi i tak już jest za dużo.

        • 0 0

  • w apteczce dla niemowlaka mialem tylko paracetamol, termometr,

    syrop na kaszel, puder zasypke i pieluszki na zmiane. nic innego.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy

warsztaty, spotkanie

Biologia totalna | wykład wprowadzający 10 maja (piątek), godz. 20:30-22:30

70 zł
warsztaty, spotkanie

Bezpłatne badania dla kierowców zawodowych (1 opinia)

(1 opinia)
badania

Najczęściej czytane