• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

7 pytań o poród w Szpitalu Swissmed

15 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (40)

Oddział Położniczo-Neonatologiczny jest jedną z pierwszych komercyjnych placówek medycznych w Polsce świadczących usługi z zakresu opieki okołoporodowej. Jesteśmy dumni, iż od kilkunastu lat w bezpiecznych, komfortowych warunkach przyszło na świat kilka tysięcy noworodków. Każdego dnia jesteśmy przygotowani aby w sposób profesjonalny, zgodnie z wszelkimi przepisami i standardami medycznymi zadbać o Rodziców i Dzieci.



1. Czy w Szpitalu Swissmed można urodzić w dowolny sposób?



TAK. Wiedząc, jak ważne jest wspólne przeżywanie narodzin dziecka, utrzymujemy możliwość porodów rodzinnych, propagujemy porody drogami natury, w pozycjach wertykalnych, z ochroną krocza. Posiadamy jednoosobowe, przestronne, doskonale wyposażone sale porodowe. Immersja wodna, piłki, drabinki, worki sako, koloroterapia, aromatoterapia, TENS, Entonox gaz, znieczulenie zewnątrzoponowe, leki p/bólowe i rozkurczowe pomagają łagodnie przeżyć te szczególne chwile. W przypadku ukończenia porodu drogą cięcia cesarskiego- osoba towarzysząca może przebywać na sali operacyjnej podczas zabiegu. W obu przypadkach priorytetem jest zapewnienie kontaktu "skóra do skóry" oraz wczesne przystawianie noworodka do piersi. Wszystkie czynności na bieżąco omawiamy z Pacjentką oraz osobą towarzyszącą.

2. Czy Szpital Swissmed jest przygotowany na ewentualne komplikacje?



TAK. Oddział Położniczo-Neonatologiczny dysponuje specjalistycznym sprzętem medycznym oraz doświadczoną kadrą medyczną, Całodobowo zapewniamy opiekę lekarza ginekologa, neonatologa, anestezjologa, położnych oraz pielęgniarek. Posiadamy również Salę Intensywnego Nadzoru nad Noworodkiem, wyposażoną w respiratory, inkubatory, stanowiska resuscytacyjne, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne. W razie potrzeby gwarantujemy natychmiastową pomoc, wszystkie niezbędne badania, ewentualne konsultacje specjalistyczne wykonujemy na miejscu.

3. Czy Szpital Swissmed posiada odpowiedni zespół?



TAK. Zespół Oddziału Położniczo-Neonatologicznego to doświadczeni, uznani lekarze ginekolodzy, anestezjolodzy, neonatolodzy, położne oraz pielęgniarki neonatologiczne. Otaczają profesjonalną troską, wsparciem, współpracują z najlepszymi specjalistami z innych dyscyplin medycznych, pogłębiają wiedzę medyczną oraz kwalifikacje zawodowe, stawiają na rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo pacjentek i noworodków. Oddział Położniczo Neonatologiczny nie jest placówką szkoleniową. Podejmujemy współpracę z lekarzami, położnymi, pielęgniarkami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w placówkach o wyższym stopniu referencyjności.

4. Czy w Szpitalu Swissmed otrzymam znieczulenie?



TAK. Na życzenie Pacjentki gwarantujemy znieczulenie zewnątrzoponowe podczas trwania porodu. Ponadto oferujemy szereg niefarmakologicznych i farmakologicznych metod łagodzenia bólu. Zespół anestezjologiczny dostępny jest przez całą dobę. Każda Pacjentka otrzymuje pisemne informacje dotyczące rodzajów znieczuleń oraz realizowana jest indywidualna rozmowa z lekarzem anestezjologiem.

5. Czy partner będzie mógł być przy porodzie?



TAK. Utrzymujemy możliwość porodów rodzinnych. W przypadku porodu siłami natury - umożliwiamy obecność osoby towarzyszącej podczas porodu na sali porodowej oraz dwie godziny po porodzie -w przypadku wyboru pakietu STANDARD. Stały pobyt osoby towarzyszącej podczas hospitalizacji w przypadku wyboru pakietu PREMIUM.

W przypadku cięcia cesarskiego - umożliwiamy obecność osoby towarzyszącej na sali cięć
cesarskich.

Zapewniamy doskonale wyposażone 1-osobowe oraz 2-osobowe pokoje poporodowe z indywidualną łazienką, stanowiskiem do przewijania noworodka, TV, WiFi poza tym oferujemy zdrowe, zbilansowane posiłki. Istnieje możliwość wyboru diety w wersji lekkostrawnej, wegetariańskiej, wegańskiej lub innej wskazanej przez Pacjentkę. Dbamy o zachowanie komfortu, bezpieczeństwa oraz prywatności.

6.Jak wygląda opieka noworodkowa w Szpitalu Swissmed?



Oddział Położniczo-Neonatologiczny zorganizowany jest w systemie Rooming-inn, stały kontakt dziecka z mamą daje mu w nowym świecie poczucie bezpieczeństwa. Zapewniamy całodobową opiekę lekarza neonatologa oraz położnej/pielęgniarki neonatologicznej. Zarówno po porodzie fizjologicznym jak i po cieciu cesarskim noworodek jest badany przez lekarza , zgodnie z obowiązującymi standardami. Po pisemnej zgodzie uzyskanej przez Pacjentkę, w pierwszej i drugiej dobie życia wykonywane są badania przesiewowe, zabiegi oraz szczepienia. Wszystkie czynności mogą być wykonywane w obecności rodziców. Posiadamy również Salę Intensywnego Nadzoru nad Noworodkiem, wyposażoną w respiratory, inkubatory, stanowiska resuscytacyjne, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne. W razie potrzeby gwarantujemy natychmiastową pomoc, wszystkie niezbędne badania, ewentualne konsultacje specjalistyczne wykonujemy na miejscu. Pobyt spowodowany np. przedłużającą się żółtaczką, infekcją, zaburzeniami adaptacji jest w cenie pakietów porodowych.

7. Ile trwa pobyt w Szpitalu Swissmed i kiedy jest wizyta kontrolna?



Zarówno po porodzie fizjologicznym jak i po cięciu cesarskim pobyt w szpitalu trwa 48 godzin. Jeżeli wystąpią medyczne wskazania do przedłużenia hospitalizacji jest to w cenie pakietów porodowych. Dodatkowo płatny jest jedynie przedłużony pobyt na prośbę Pacjentki. W 7-8 dobie po porodzie lub cięciu cesarskim umawiamy Pacjentkę na wizytę kontrolną. Kontrolna wizyta z noworodkiem odbywa się na zlecenie lekarza neonatologa.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jak ochronić swoje krocze przed nacięciem?

warsztaty, konsultacje

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

III Ogólnapolska Konferencja Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne

konferencja

Najczęściej czytane