• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

5 zabiegów z użyciem lasera. Na co zdecydować się jesienią i zimą?

Joanna Stolp
17 października 2023, godz. 08:00 
Opinie (13)
Jesienią i zimą największą popularnością cieszą się zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem lasera. Jesienią i zimą największą popularnością cieszą się zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem lasera.

Okres jesienno-zimowy pozwala na wykonywanie zabiegów kosmetycznych, których do niedawna nie można było stosować ze względu na intensywne promieniowanie słoneczne. To czas, gdy największą popularnością cieszą się procedury kosmetyczne z wykorzystaniem lasera. Sprawdzamy zatem, jakie zabiegi laserowe możemy wybrać i kiedy warto się na nie zdecydować.Czy korzystasz z zabiegów laserowych?

1. Laser frakcyjny CO2Laser frakcyjny CO2 opiera się na technologii wykorzystywanej w walce ze starzeniem skóry, usuwaniem rozstępów, blizn, zmarszczek czy przebarwień. Zabieg działa rozświetlająco i odświeżająco dla skóry normalnej, liftingująco dla cery dojrzałej oraz wygładzająco w przypadku blizn i zmiany potrądzikowych.

- To intensywny zabieg wykonywany laserem ablacyjnym, który działa zarówno na wierzchnie, jak i głębokie warstwy skóry. Doskonale rekonstruuje skórę, jest idealny dla osób po 30. roku życia. Zabieg wykonujemy tylko i wyłącznie w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie zalecamy wykonanie dwóch lub trzech sesji - wyjaśnia Małgorzata Mikołajczyk, ekspert z Yasumi Gdynia.
Istnieje również laser frakcyjny nieablacyjny, który działa jako odświeżenie twarzy, niweluje przebarwienia powstałe w okresie letnim, zagęszcza skórę oraz spłyca zmarszczki.

2. Laserowe usuwanie tatuażuKolejnym zabiegiem wykonywanym z użyciem lasera jest usuwanie niechcianych tatuaży i makijażu permanentnego. Wiązka lasera neodymowo-yagowego w technologii Q-Switch wychwytuje pigment i rozprasza go, co pozwala na całkowite pozbycie się pigmentów ze skóry. Ponieważ jest to zabieg fotouczulający, najlepszy czas na jego wykonanie przypada na zimę.

- Głowica Q-Swich emituje nanosekundowy impuls, który jest selektywnie pochłaniany przez komorki barwnikowe. Powoduje rozbicie barwnika na drobne cząsteczki, które są usuwane z organizmu poprzez układ immunologiczny - tłumaczy Malwina MarkowskaKashmir SPA.
Częstotliwość zabiegów w tym przypadku jest indywidualna i uzależniona od wielu czynników.

- Należy pamiętać, iż tatuaże koloru żółtego, pomarańczowego, białego i zielonego są bardzo trudne do zlikwidowania - dodaje Małgorzata Mikołajczyk.
Rozstępy. Jak sobie z nimi radzić? Rozstępy. Jak sobie z nimi radzić?

3. Depilacja laserowaDepilacja laserowa wykorzystuje wiązkę światła, która powoduje uszkodzenie mieszka włosowego, a tym samym usunięcie niechcianego owłosienia. Zabieg należy wykonywać w serii od sześciu do dziesięciu w odstępach co najmniej od czterech do sześciu tygodni. Dzięki takiej częstotliwości wykonania zabiegów w serii laser może podziałać na włosy w każdej fazie wzrostu. Najlepsze rezultaty depilacja laserowa przynosi u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Trwałe usunięcie owłosienia to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób ze skórą skłonną do podrażnień i wrastającymi włoskami.

- Przy serii rekomendujemy sześć zabiegów w odstępach od czterech do dwunastu tygodni w zależności od partii ciała - dodaje Malwina Markowska.
Zadaniem lasera jest uszkodzenie cebulki włosa tak, by nie pojawił się kolejny. Najlepsze efekty w usuwaniu niechcianego owłosienia przynoszą zabiegi wykonywane laserem diodowym.

- Do fotoepilacji wykorzystujemy laser diodowy Dio Shiro. To technologia pozwalająca na trwałe i efektywne pozbycie się zbędnego owłosienia. Dla każdego, kto marzy o gładkim ciele na przyszły sezon, okres jesienno-zimowy to idealny czas na rozpoczęcie serii zabiegów - przypomina Małgorzata Mikołajczyk.
  • Depilacja laserowa wykorzystuje wiązkę światła, która powoduje uszkodzenie mieszka włosowego, a tym samym usunięcie niechcianego owłosienia.
  • Zadaniem lasera jest uszkodzenie cebulki włosa tak, by nie pojawił się kolejny.

Depilacja laserem. Czy jest skuteczna? Depilacja laserem. Czy jest skuteczna?

4. Zabieg intensywnie odmładzający SSRZabieg SSR (z ang. Selektive Skin Rejuvenation) to fotodynamiczne odmładzanie skóry. Impulsy świetlne, które emituje laser, poprawiają jakość skóry i stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny.

- Są to dwa białka odpowiedzialne za jędrność i elastyczność naszej skóry. Badania kliniczne wykazały, że stosowanie terapii SSR powoduje fotoodmłodzenie skóry na poziomie materiału genetycznego. Emitowane promieniowanie lasera wpływa na ekspresję genów. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Rekomendujemy wykonanie od czterech do sześciu zabiegów w serii - podkreśla Magdalena Wronowska, kosmetolog, ekspert z Yasumi Madison Gdańsk.
Laserowy peeling węglowy oczyszcza pory i poprawia regulację sebum. Jego elementem jest czarna maska, która zawiera cząsteczki węgla. Laserowy peeling węglowy oczyszcza pory i poprawia regulację sebum. Jego elementem jest czarna maska, która zawiera cząsteczki węgla.

5. Laserowy peeling węglowyLaserowy peeling węglowy, znany także jako black doll, jest procedurą, podczas której oczyszczane są pory, co poprawia seboregulację skóry. Elementem zabiegu jest czarna maska, która zawiera cząsteczki węgla.

- Cząsteczki węgla mają zdolność absorbowania zanieczyszczeń i sebum. Światło lasera pochłaniane jest przez czarny barwnik, co wywołuje mikroeksplozje i można je porównać do efektu, jaki wywołuje peeling skóry - dodaje Magdalena Wronowska.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatne konsultacje psychologa z zakresu zaburzeń lękowych

konsultacje

Mindfulness i redukcja stresu - spotkanie dot. kursu MBSR

spotkanie

Targi kosmetyczne i fryzjerskie - Uroda

targi

Najczęściej czytane