5 sposobów na trądzik różowaty, popękane naczynka i rumień na twarzy

Chociaż rumień postrzegany jest jako defekt kosmetyczny, w wielu przypadkach może być objawem lub skutkiem schorzenia dermatologicznego jakim jest np. trądzik różowaty.
Chociaż rumień postrzegany jest jako defekt kosmetyczny, w wielu przypadkach może być objawem lub skutkiem schorzenia dermatologicznego jakim jest np. trądzik różowaty. mat. prasowe

Rumień, czyli miejscowe, intensywne zaczerwienienie na skórze to zmiana o nieregularnym kształcie, która pojawia się w jednym lub kilku miejscach i ma tendencję do "wędrowania lub rozlewania". Chociaż rumień postrzegany jest jako defekt kosmetyczny, w wielu przypadkach może być objawem lub skutkiem schorzenia dermatologicznego jakim jest np. trądzik różowaty. Przyczyny powstawania rumienia są różne, jednak samo pojawienie się zmiany ma związek z nadmiernym rozszerzaniem się naczyń krwionośnych. Jak niwelować jego widoczność i przywrócić skórze jednolity koloryt?
1. Metoda IPL: Harmony XL Pro Dye-VL • Przywrócenie skórze jednolitego i zdrowego kolorytu,
 • Zamknięcie naczyń krwionośnych,
 • Poprawienie gęstości, jędrności i napięcia skóry.

mat. prasowe
Zabieg z wykorzystaniem pulsacyjnego i intensywnego światła IPL: Harmony XL Pro Dye-VL to metoda rekomendowana dla osób z rumieniem twarzy, zmianami naczyniowymi, przebarwieniami i trądzikiem różowatym. Skierowana na wybrany obszar wiązka światła, trafia do naczyń, a następnie obkurcza i zamyka ich ściany. W efekcie cera zyskuje jednolity, zdrowy kolor. Poprawie ulega również napięcie, jędrność i elastyczność skóry. 

Harmony XL Pro Dye-VL to jedyna na rynku głowica, która w mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny sposób rozjaśnia skórę, a jednocześnie w krótkim czasie poprawia jej naturalne zdolności regeneracyjne. Dzięki niskiej emisji światła IPL podanego na skórę, wyklucza się ryzyko uszkodzenia tkanek. Redukcja zmian pigmentacyjnych i rumienia, w wielu przypadkach zauważalna jest natychmiast. Zabieg można wykonać w Clinica Cosmetologica w Gdańsku oraz Clinica Cosmetologica w Gdyni.

Efekty przed i po zabiegu przedstawione zostały na poniższych zdjęciach.


Sprawdź tą metodę już teraz - Umów darmową konsultację w Clinica Cosmetologica w Gdańsku lub w Gdyni a kosmetolog przedstawi możliwości zabiegowe z wykorzystaniem tej metody. Zadzwoń: 791 600 660


mat. prasowe

2. Metoda laserowa: QuadroStar Pro Yellow • Trwałe zamknięcie i obkurczenie naczynia krwionośnego.

Metoda laserowa to kolejny z polecanych zabiegów dostępnych również w Clinica Cosmetologica, który wykazuje wysoką efektywność walki z rumieniem i trądzikiem różowatym. W przeciwieństwie do światła IPL, laser jest zabiegiem bardziej inwazyjnym, jednak nadal bezpiecznym. 

Dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.
Dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica. mat. prasowe
Laser Quadrostar Pro yellow, czyli tzw. żółty laser, rekomendowany jest dla osób z widocznie rozszerzonymi naczynkami, pajączkami i objawami trądziku różowatego. Metoda polega na skierowaniu na wybrany obszar wiązki światła laserowego. Podane w wyższej temperaturze, przenika w głąb skóry docierając do naczyń, w których nagromadzona jest zwiększona ilość hemoglobiny. Laser obkurcza naczynia, by w rezultacie przywrócić skórze jednolity koloryt. Zabieg ten wykonywany jest w placówce Clinica Cosmetologica w Gdańsku.

- Laserowe zamykanie naczynek laserem QuadroStar Pro Yellow to zabieg, który daje rewelacyjne efekty. Potraktowane wiązką światła naczynie, zostaje trwale obkurczone, a widoczne wcześniej przebarwienia skutecznie rozjaśnione. To zabieg szczególnie polecany osobom, u których nastąpiło trwałe rozszerzenie naczyń, na skutek działania czynników zewnętrznych. Pacjentami kwalifikującymi się do zabiegu są również osoby, u których rozszerzone i bardzo widoczne naczynia uwarunkowane są genetycznie -  mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.
Efekty zabiegu QuadroStar Pro Yellow możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.


Sprawdź tą metodę już teraz - Umów darmową konsultację w Clinica Cosmetologica w Gdańsku lub w Gdyni a kosmetolog przedstawi możliwości zabiegowe z wykorzystaniem tej metody. Zadzwoń: 791 600 660


3. Sposób: Dermokosmetyki Acnerose - stosowanie kremów i maści do cery z trądzikiem różowatym • Dostarczanie skórze niezbędnych witamin i składników mineralnych o działaniu wzmacniającym, przeciwzapalnym, ochronnym

mat. prasowe
Acnerose to zestaw dermokosmetyków powstałych jako odpowiedź na potrzeby skóry borykającej się z rumieniem i trądzikiem różowatym. W jego skład wchodzi płyn oczyszczający, krem na dzień, pasta na noc oraz maść na rano.

Zestaw ACNEROSE - 289,99 zł - Kup na stronie Verdelab.pl

Kompozycja 4 produktów została opracowana z myślą o łagodzeniu objawów schorzenia dermatologicznego i kompleksowej pielęgnacji skóry rano i wieczorem. Skład preparatów tworzą substancje pochodzenia naturalnego. W produktach znajdziemy m.in. takie składniki jak:
 • Ichtiol - wykazuje przede wszystkim działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne, a w przypadku trądziku różowatego doskonale łagodzi świąd oraz podrażnienia,
 • Kwas azelainowy - również posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jego działanie opiera się przede wszystkim na zmniejszeniu rumienia, regulacji wytwarzania sebum oraz redukowaniu powstałych w wyniku trądziku różowatego zmian skórnych,
 • Kwas laktobionowy - odpowiada za nawilżanie, złuszczanie oraz wzmocnienie skóry. Łagodzi on podrażnienia i zaczerwienienia,
 • Alantoina - wykazuje przede wszystkim działanie łagodzące, oraz nawilżające, jednak warto również pamiętać, że pomimo swojej delikatności alantoina działa również złuszczająco oraz przeciwzapalnie,
 • Olej z glistnika - wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne, wspomaga gojenie się ran oraz łagodzi podrażnienia,
 • Olejek drzewa różanego - działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odżywia oraz pielęgnuje skórę.

Kompleks składników zawartych w preparatach Acnerose wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, wzmacniające, łagodzące i nawilżające. Produkty powstały z myślą o szczególnych wymaganiach skóry wrażliwej, dlatego z powodzeniem mogą być aplikowane na cerę ze skłonnością do podrażnień i alergii.

Zestaw ACNEROSE - 289,99 zł - Kup na stronie Verdelab.pl

Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica.
Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica. mat. prasowe
- Produkty Acnerose troszczą się o skórę przez całą dobę. Poranna, lekka pielęgnacja chroni i łagodzi. Etap wieczorny to kosmetyki do zadań specjalnych, które odbudowują i wzmacniają skórę, wykorzystując nocne procesy regeneracji naskórka. Acnerose nie tylko przynoszą ulgę i ukojenie, ale poprzez wykorzystanie dużej ilości substancji czynnych, trafiają w przyczyny i skutki zmian skórnych, niwelując je i pomagając wrócić skórze w jej zdrowy i prawidłowy rytm - mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.
- Cera naczyniowa i trądzikowa jest wymagająca, a jednocześnie bardzo delikatna. Źle reaguje na chemiczne dodatki i substancje z pozoru dobre, ale obciążające kruche naczynia krwionośne. Dlatego komponując pielęgnację cery trądzikowej lub naczynkowej, powinniśmy sięgać po kosmetyki, w składzie których znajdziemy składniki ściśle odpowiadające jej potrzebom. Wybierajmy produkty o dużej zawartości witamin i minerałów o działaniu przeciwzapalnym, wzmacniającym i ochronnym - mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica.

4. Stosowanie środków farmakologicznych • Działanie doraźne, mające na celu obkurczenie naczyń krwionośnych, złagodzenie podrażnień.

Przyjmowanie doustych środków farmakologicznych na pękające naczynia krwionośne czy trądzik różowaty stosuje się rzadko i w wybranych przypadkach. Podawane lekarstwa mają na celu uszczelnić naczynia krwionośne, poprawić ich elastyczność i wzmocnić ściany żył. Działanie preparatów aptecznych oparte jest na składnikach obkurczających, wzmacniających i regulujących prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Niektóre lekarstwa mają silne działanie przeciwzapalne. Do substancji najczęściej stosowanych zaliczamy tetracyklinę, doksycyklinę oraz minocyklinę. Należy jednak pamiętać, że większość środków farmakologicznych nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Na problemy z naczynkami czy trądzikiem różowaty zdecydowanie częściej stosowane są produkty miejscowe, jak np. maści. Mają one najczęściej działanie przeciwzapalne oraz obkurczające naczynka, jednak nie działają one tak silnie jak preparaty doustne. Do najczęściej stosowanych substancji możemy zaliczyć kwas azelainowy oraz metronidazol.

5. Zmiana trybu życia • Wzmacnianie odporności skóry pełnowartościową dietą,
 • dotlenianie skóry poprzez regularną aktywność fizyczną,
 • unikanie czynników zaogniających rumień, m.in. ostrych przypraw, ekspozycji na słońce, mróz, korzystanie z sauny.

Pękanie naczynek i rumień na twarzy to często wynik niezdrowego trybu życia. Jak więc zmienić nawyki, by poprawić kondycję cery? Podstawą jest zadbanie o pełnowartościową dietę bogatą w warzywa i owoce. Jakość żywienia i tego, co kładziemy na nasze talerze ma przełożenie na jakość i zdrowie skóry. Zadbajmy więc, by w jadłospisie nie zabrakło wody, ryb, nabiału. Unikajmy nadmiaru kawy, herbaty, ostrych przypraw i produktów wysokoprzetworzonych. Skóra z rozszerzonymi naczynkami potrzebuje codziennej dawki witamin C i K, które obkurczają naczynia, działają przeciwzapalnie i wzmacniają osłabioną skórę. 

Właściwe dotlenienie skórze zapewni ruch. Minimalna aktywność fizyczna, nawet w formie marszu lub spaceru, pozytywnie wpłynie na jakość, gęstość i prawidłowe ukrwienie skóry. Cera naczynkowa musi być chroniona przed słońcem, dlatego rutyną w porannej pielęgnacji powinna stać się aplikacja kremu z SPF, również zimą. Osobom mającym tendencję do powstawania rumienia, zaleca się unikanie gorących kąpieli i wizyt w saunie. Wychodząc na zewnątrz zimą, należy zadbać o właściwą ochronę skóry twarzy, gdyż zimne powietrze i mróz nasilają rumień i przyspieszają rozpad naczyń krwionośnych. 

PodsumowanieZmiany skórne w postaci rumienia pojawiają się jako skutek oddziaływania czynników zewnętrznych, nieprawidłowego trybu życia i złej pielęgnacji. W wielu przypadkach ich pojawienie się podyktowane jest uwarunkowaniem genetycznym. Skłonność do dziedziczenia rumienia może objawić się w każdym wieku.

Cera naczynkowa wymaga przemyślanej i wartościowej pielęgnacji. Stosowanie dermokosmetyków pomaga nie tylko łagodzić objawy, ale może przyczynić się do rzeczywistego złagodzenia przyczyn schorzenia. W przypadku trwale uszkodzonych naczyń krwionośnych, stosowanie kosmetyków może być jednak niewystarczające. W owych przypadkach zaleca się przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów zamykających naczynia, m.in. z wykorzystaniem lasera. Metody medycyny estetycznej są bezpieczne i umożliwiają powrót do zdrowego kolorytu skóry.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
warsztaty, spotkanie
g. 17:30
Gdańsk, Przyjazna dłoń
Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
warsztaty, spotkanie
g. 16:00
Gdańsk, Przyjazna dłoń
Dobry poród i połóg
Dobry poród i połóg
warsztaty
paź 27-29.12
g. 17:00
Gdańsk, POZMEDIK Szkoła Rodzenia

Ogłoszenia polecane

Najczęściej czytane