Wiadomości

Zobacz jak rośnie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej

Zobacz, jak z lotu drona prezentuje się budowane Centrum Medycyny Nieinwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego

Pierwszy etap budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej dobiega końca. Sprawdziliśmy, jak postępują prace i jak prezentuje się Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z lotu ptaka.zakończona Łącznie głosów: 689
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej będzie drugim, po Centrum Medycyny Inwazyjnej, najnowocześniejszym szpitalem na Pomorzu. Inwestycja realizowana jest na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, przy ul. Dębinki zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Jest to zarazem największa inwestycja realizowana obecnie przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Nowoczesna baza dydaktyczna- Przez ostatnie lata Gdański Uniwersytet Medyczny znacząco zmienił swoje oblicze. Miejsce wiekowych i mocno wysłużonych obiektów naukowych, dydaktycznych i klinicznych zajmują nowe, w pełni zmodernizowane i dostosowane do potrzeb XXI wieku - mówi prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Na siedmiu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej, ma się znaleźć miejsce dla 688 łóżek (nie licząc sal wybudzeń i oddziałów dziennych poza interną). Do nowego obiektu przeniesie się 20 klinik niezabiegowych, które dziś rozproszone są po całym terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

- To tu pacjenci będą mieli dostęp do innowacyjnych metod leczenia i sprzętu medycznego na najwyższym światowym poziomie - dodaje prof. Gruchała. - Nie zapominajmy jednak, że oprócz prowadzenia działalności leczniczej, będzie to także istotny ośrodek kształcenia przed- i podyplomowego specjalistów ochrony zdrowia, jak również nowoczesne centrum naukowo-badawcze, stwarzające zupełnie nowe warunki do realizacji nowatorskich multidyscyplinarnych projektów z zakresu nauk medycznych.

Pierwszy etap na finiszuZakończenie całej inwestycji planowane jest na 2020 rok.

- Powstanie najnowocześniejszej w Polsce placówki medycznej to niewątpliwa korzyść dla regionu, lecz przede wszystkim dla pacjentów, dla których nieustająco udoskonalamy nasz szpital - komentuje Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. - Niebawem zakończy się pierwszy etap realizacji tej inwestycji. Już w ostatnim kwartale tego roku zaczną korzystać z niego pierwsi pacjenci, którzy będą mogli liczyć nie tylko na profesjonalną opiekę medyczną, lecz także na wyjątkowy komfort hospitalizacji - zapewnia.

Opinie (101)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje